samsung s95c i s90c

tdk76

Member
Dostępne po 24 kwietnia 2023 r:

QE77S95c 24 499 PLN
QE65S95c 16 499 PLN
QE55S95c 11 999 PLN

QE77S90c 18 999 PLN
QE76590c 14 499 PLN
QE55S90c 10 499 PLN

Zobaczymy na ile się potwierdzą te ceny.

Ktoś pamięta ile na start kosztował 55s95b?



 

ellubko

New member
Myślałem, że premiera będzie jeszcze w marcu... A cena z kosmosu, bo bez sensu, że w Stanach 77" jest do kupienia za 20k. Skąd te informacje?
Wstrzymywałem się z zakupem tv, bo właśnie czekam na tego samsunga. Ale jeśli to prawda, to czas oczekiwania i cena trochę mnie przerosły.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W Stanach masz inne modele, inny system, inne wyposażenie.
Tu masz chyba podane ceny wyjściowe, więc zaczekaj chwilę bo pewnie sklepy wystawią niższe.
 

tdk76

Member
też myślałem, że będzie niżej. Zauważ, że nie zawsze cena z USA uwzględnia ich podatki bo co stan to może być inaczej (nie wiem jak jest w tym przypadku bo chyba dopiero przy finalizowaniu potrafi doliczyć odpowiedni tax, nie zgłębiałem tematu zakupów ze stanów i wysyłki więc mogę się mylić). Pewnie u nas cena w elektrośmieciach będzie na premierę niższa o 1k pln. Zobacz cenę na LG UK na modele c3 - 55 cali prawie 2100 funtów w przedsprzedaży z soundbarem czyli jakieś 11k pln.

55s90c w fińskim sklepie 2099 ojro z vatem 24% - dostawa za 3-4 tygodnie
 
Ostatnia edycja:

ellubko

New member
Nakręciłem się na s95c, bo i tak chciałem zmienić tv na nowy i jakiś większy niż dostępny do tej pory qd-oled 65". A samsung dlatego, bo mam soundbara też od samsunga i zależy mi na q-symphony, czyli dźwięku z tv i listwy jednocześnie.
Albo cierpliwie czekać, albo wybrać coś od konkurencji z zeszłego roku...
Szkoda, że u nas zawsze musi być drożej i w ogóle nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji o cenie i o dacie premiery.
Widziałem na estońskiej, indyjskiej i chyba francuskiej stronie samsunga ceny w przeliczeniu około 20000 zł, możliwość preordera, czy nawet informację o braku takiej możliwości. A u nas nie ma NIC.
 

tdk76

Member
ze strony samsung.pl
przedsprzedaż:
QE55S90c - 10999 pln + soundbar HW-Q800B za 1 zł
QE65S90c - 14499 pln + soundbar HW-Q800B za 1 zł
wysyłka - 3.04.2023 do 16.04.2023

PS. s95c jeszcze nie ma
 

ellubko

New member
no to można się spodziewać, że s95c w 77" osiągnie cenę conajmniej 25k. Po cichu liczyłem, że jednak będzie trochę taniej. Ta promocja na soundbar dla pierwszych 50 osób jest śmieszna.
 

tdk76

Member
55s90c golas będzie w marketach pewnie w okolicy 9000-9500k, a 55s95c około 500-1k drożej. Najniższa jakaś obniżka/promocja na jesieni... po cichu liczyłem, że może wyskoczą z jakąś fajną promką na start żeby utrzeć nosa LG, a tu porażka. I się przeliczyłem bo wstrzymałem kupno s95b (jeden zamówiony i zwrot bo nie włączał się od nowości) i później 2 razy anulowałem zamówienia.
 

ellubko

New member
Też się wstrzymuję z zakupem, ale celuję w rozmiary około 80". Może jeszcze nie wszystko stracone i będzie jakaś promocja kiedy konkurencja wypuści swoje nowe modele.
Trochę pech z nowym sprzętem, który nie działa i trzeba zwracać. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło. Natomiast mam tak często jak odbieram samochód od mechanika i potem musi do niego wracać :)
 

tdk76

Member
ja mam mały pokój i 55 cali trochę za duży ale qd-oled nie ma mniejszych. Rozważam jeszcze lg 55 c21 ale musiałbym go dorwać w okolicy 4-4,5k (ale niespecjalnie) lub g2 w dobrej cenie ze względu na 5 lat gwarancji na panel. Ciekaw jestem kto teraz kupi 55 s95b bez cashbacku w normalnej cenie (czytaj wyższej niz 4,2k).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakiej Ty odpowiedzi oczekujesz i od kogo?
Kwestia jak będziesz użytkował, ale licz się, że może się tak stać.
Na reddicie masz całą masę dyskusji nt. QD-Oled w kontekście wypaleń.
Może, a nie musi - jedyna słuszna odpowiedź.
Za jakiś czas, będzie wysyp informacji od typowych userów.
 

tdk76

Member
W każdym oledzie trzeba mieć to na uwadze, że może się wypalić, ale nie musi. Zależy to od wielu czynników, na bank się wypali jak codziennie będzie leciał ci kanał informacyjny po 16h. Jak kupowałem w 2008 roku plamę to też sprzedawcy mówili, że wytrzyma max 8 lat, a chodzi do dzisiaj i to całkiem nieźle. Wszystko też zależy jaki się egzemplarz trafi.
 

kuba378

Active member
W przypadku OLED pytanie nie brzmi czy się wypali, tylko kiedy

Mam nadzieję, że mój przynajmniej te 4 lata wytrzyma 😐
 

Waldorff

Member
Z info na RTings wynika, że QD-Oled wypala się o wiele szybciej (już po 2 miesiącach katowania) niż wynalazek od LG. Może dlatego, że jednak LG dłużej jest w temacie i bardziej ogarniają sprawę, a może po prostu dlatego, że WRGB czy podobne matryce od LG są jednak ciemniejsze od QD-OLED i dlatego wypalenie pojawi się później, bo że w ogóle się nie pojawi to nie ma takiej opcji. Mam na myśli test Rtings gdzie tłuką kanały info na okrągło i prędzej czy później efekty pojawią się wszędzie. Dam znać jak zauważę u siebie.
 

tdk76

Member
większość ekspertów mówi, że za wcześnie na stwierdzenie czy qd-oledy są bardziej podatne na wypalenia czy nie. Jak się poszuka to od groma jest info o oledach wypalających się po 2-3 miesiącach rożnych firm. Testom z rtings nie ufam do końca bo przy innych sprzętach niż TV potrafili rozjeżdżać z prawdą.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Mi już nawet nie chodzi o rtings tylko po prostu oled się wypali i tyle. Niektórym sie wypali po 3 miesiącach innym dziala 3 lata.
Nikt nie powie kiedy sie to stanie, bo na to ma wpływ wiele czynników: co ogląda, ile ogląda, jak ogląda, jak o niego dba itd.
 

Waldorff

Member
Zobaczymy. Oglądam tv na QD-Oled normalnie, bez stopera w ręku, z dość jasnymi ustawieniami i zobaczymy jak będzie sprawa wyglądała po jakimś czasie :)
 
Do góry