Samsung R71/R72 - wszystko o serii

scypior

New member
shinay napisał:
@ gotti i scypior
dowiedzcie sie na jakiej zasadzie dziala telewizor lcd
Białe światło jest emitowane za ciekłokrystalicznym pikselem, a on sam funkcjonuje jak roleta. W uproszczeniu: może przepuszczać światło lub nie, zmieniając polaryzację. Przed pikselem znajduje się filtr w jednej z trzech barw podstawowych. A więc jeśli kryształ będzie przepuszczał światło, padnie ono na kolorowy filtr, który zacznie świecić określoną barwą. Kilka milionów kryształów i już mamy ekran
Problem technologi LCD - światło jest bardzo spolaryzowane. Nasycenie czerni. Ponieważ piksele nie świecą,(jak w plazmie) są ciągle podświetlane. A ciekłe kryształy nie są idealnie nieprzezroczyste. To oczywiście niekorzystnie wpływa na kontrast obrazu
reasumujac to co widzicie na czarnym ekranie to swietlowka podswietlacaca pixle
pozdr

Dzieki za bardziej techniczne ujecie;) Ale chyba mniej wiecej to samo napisalem;)
 

G0TTI

New member
shinay napisał:
@ gotti i scypior
dowiedzcie sie na jakiej zasadzie dziala telewizor lcd
Białe światło jest emitowane za ciekłokrystalicznym pikselem, a on sam funkcjonuje jak roleta. W uproszczeniu: może przepuszczać światło lub nie, zmieniając polaryzację. Przed pikselem znajduje się filtr w jednej z trzech barw podstawowych. A więc jeśli kryształ będzie przepuszczał światło, padnie ono na kolorowy filtr, który zacznie świecić określoną barwą. Kilka milionów kryształów i już mamy ekran
Problem technologi LCD - światło jest bardzo spolaryzowane. Nasycenie czerni. Ponieważ piksele nie świecą,(jak w plazmie) są ciągle podświetlane. A ciekłe kryształy nie są idealnie nieprzezroczyste. To oczywiście niekorzystnie wpływa na kontrast obrazu
reasumujac to co widzicie na czarnym ekranie to swietlowka podswietlacaca pixle
pozdr
wiem, że piksele są cały czas podświetlane, ale przy ustawieniach jak napisałem powinien świecić o wiele słabiej, przynajmniej tak mi się wydaje

pozdro
 

Brynda

New member
witam mam jeszcze jedno pytanko dzisiaj jak ogladałem film na dvd na xbox360 podłączonym przez komponent to wpadła mi w oko taka kwestia że jak się obraz zozjaśnia to nie nastepuje to nie płynnie tylko tak jakby klatka po kalatce aż do normalnej jasności czy to jest normale w lcd czy mój model akutrat ma coś nie tak i w trakcie gry jest tak samo
 

shinay

New member
@ scypior - noooo bardzo mniej wiecej :)
@ gotti - nie powinien i nie bedzie.
podswietlenie (swietlowke) przyciemnisz tylko poprzez "oszczedz.energ." do minimalnego sensownego poziomu taki urok lcd innymi "pokretlami" ustawisz przezroczystosc pixla (nigdy idealnie czarny)
@ brynda - dynamczny kontarst (chociaz ja tego nie widze w grach na x360)
pozdr
 

broda1725

New member
Bez reklam
Cze mam taki problem mam tv 26r71b od jakiegos miecha i od jakiegos tyg na dole obok napisu samsung na matrycy pojawilo sie jasniejsze pole takie 1cm i rozchodzi sie ku gorze na 3na 3cm najgorzej to widac na filmach xvid gdy sa czarne paski wogule nawet jak sie przelancza programy to widac jak ciemnieje ekran na normalnych kolorach nic niewidac tylko na czarnym. a po jakis 45min zaczyna robic sie normalne a prawie po 1.5godz juz prawie niewidac trzeba sie przyjrzec z bliska.

Co to jest i co robic bo zaczyna mnie to draznic i czy inni tez maja takie problemy??
 

Henrykss

New member
Witam
Mam le26r72b. Czy warto kupowac do podlaczenia dvd kabel hdmi? Czy roznica w odbiorze miedzy nim a komponentem lub euro jest tak samo znaczna jak w cenie???
Dzieki
 

kp@

New member
Henrykss napisał:
Witam
Mam le26r72b. Czy warto kupowac do podlaczenia dvd kabel hdmi? Czy roznica w odbiorze miedzy nim a komponentem lub euro jest tak samo znaczna jak w cenie???
Dzieki
Nic nie mówisz o dzwieku jaki masz sprzet.A odpowiedz powinna to uwzgledniac.Moim zdaniem przy takiej wielkosci ekranu nie warto kupowac hdmi.Ja bym wybrał komponent a w nastepnej kolejności euro_Osobiscie używam s-video ale najwiecej przyjemności sprawia mi dzwięk digital 5.1 mimo ze nie mam subwoofera.
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
Henrykss napisał:
Witam
Mam le26r72b. Czy warto kupowac do podlaczenia dvd kabel hdmi? Czy roznica w odbiorze miedzy nim a komponentem lub euro jest tak samo znaczna jak w cenie???
Dzieki
Zależy jakie DVD masz zamiar podłączyć, jeśli ze skalerem obrazu do 1280x720p to podłączyłbym przez HDMI.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Cze mam taki problem mam tv 26r71b od jakiegos miecha i od jakiegos tyg na dole obok napisu samsung na matrycy pojawilo sie jasniejsze pole takie 1cm i rozchodzi sie ku gorze na 3na 3cm najgorzej to widac na filmach xvid gdy sa czarne paski wogule nawet jak sie przelancza programy to widac jak ciemnieje ekran na normalnych kolorach nic niewidac tylko na czarnym. a po jakis 45min zaczyna robic sie normalne a prawie po 1.5godz juz prawie niewidac trzeba sie przyjrzec z bliska.

Co to jest i co robic bo zaczyna mnie to draznic i czy inni tez maja takie problemy??
 

Paolo

New member
Hej,
Po wielu przymiarkach do kupna lcd odebralem dzisiaj Samsunga 72. Kupiłem to co w efekcie najbardziej odpowiadało subiektywnej ocenie oczu mimo uświadomienia sobie wielu wad dzięki czytaniu tego forum.
TV w trakcie testów na sygnale kablówki aster ;-( ale wydaje się, że obraz akceptowalny ;-).
 

Centosz

New member
Ja tez mam 72.Mam normalny sygnał z kablówki i obraz mi odpowiada.Mam tylko problem z piszczeniem jak jest wyłączony.Mam zamiar to odac do sewisu jak będzie sie kończyć gwarancja.
 

yanoieq

New member
i stało sie jutro przjeżdza kurier po mojego sama 32r71b bo coś mu odbiło i zacząl piszczeć i w rogach pojawiły sie jaśniejsze obszary czy ktoś oddawał już do serwisu jak to w praktyce wygląda jestem z wawy .Macie może jakieś uwagi czy coś w tym stylu pozdro i czekam na odzew
 

broda1725

New member
Bez reklam
To co najlepiej zrobic poczekac jak sie powiekszy ta jasniejsza plamka czy dac sobie spokoj a moze odaac do serwisu ? bo juz sam niewiem jedni mowiaze to normalne a inni ze reklamowac naigorzej jak wroci z martwymi pikselami.
 

yanoieq

New member
pożyjemy zobaczymy kurier już go zabrał jak wróci do mnie z naprawy obiecuje że sie z wami podziele tym co dostałem spowrotrm i czy jasne punkty znikneły
 

broda1725

New member
Bez reklam
yanoieq napisał:
pożyjemy zobaczymy kurier już go zabrał jak wróci do mnie z naprawy obiecuje że sie z wami podziele tym co dostałem spowrotrm i czy jasne punkty znikneły

A jak duze miales te plamy? bo u mnie jest na samym dole matrycy blisko napisu samsung i takie pole 3x3 cm.
 

yanoieq

New member
no właśnie pojechał wczoraj do serwisy ,naprawa ma potrwać około tygodnia więc zobaczymy co sie zmieni a co do plam to miałem je w 3 rogach
 

Brynda

New member
hej mam jeszcze pytanko czy u was też tv buczy jak się ściemnia obraz poprostu zaczyna tak nisko buczeć jak jest czarny kolor wyswietlany wczoraj to zauważyłem jak oglągałem kablówke i było cicho w pokoju
 
Do góry