Samsung R71/R72 - wszystko o serii

pikczu

New member
Witam wlasnei wczoraj kupile LE32r72b
jak narazie jestem bardzo zadowlony widzialem podlaczona do tego tv konsole xbox360 i musze powiedziec bylem pod wrazeniem niestety niewiem jak bedzie sie sprawowala ta konsola pod 40 calami
niestety sprzedawca w sklepie w moim przypadku tez niechcial podlaczyc konsoli do 40" a wystarczylo przepiac jeden kabel tv staly obok siebie

w tym momencie testuje moj tv z kompem a dokaldnie na grze Call of Duty 2 przez zlacze dvi w kompie i HDMI w tv niestety nie uzusykuej pelnej rozdzielczosci 1360 x 768
 
Ostatnia edycja:

Harry Lloyd

New member
Z tego co wiem w Samsungach na HDMI musisz dać 720p lub 1080i/p (mniejsze pomijam) żeby było ok. Do kompa masz D-Sub specjalnie do tego przystosowane.

Jak będę miał LE23R71B też z ciekawości potestuję na HDMI, bo jak pojawią się kiedyś HD DVD/Blu-ray do kompa to trzeba pewnie będzie przez HDMI podłączać żeby móc w pełnej rozdzielczości filmy oglądać.
 

Centosz

New member
deniro24 napisał:
Witam.
Planuje kupić LE40R72B lub LE40R71B, ale jestem ciekaw jak ten telewizor będzie współpracował z konsolami Sony Playstation 2, Nintendo Gamecube i Sega Dreamcast. Ciekaw jestem czy ktoś z posiadaczy tego tv ma podłączoną te konsole do niego. Jaki obraz? Czy występuje "pikseloza"? Jest to bardzo ważne dla mnie, gdyż konsol nowej generacji nie planuje kupywać w najbliższej przyszłości. Niestety w sklepie u mnie w mieście sprzedawca nie zgodził się na podłączenie konsoli, którą przyniosłem ze sobą w celu sprawdzenia jakości odbioru.

Z góry dzięki za ewentualną pomoc.

Po podłączeniu PS2 do tego lcd możesz sie lekko zdziwić bo obraz jest gorszy niz na normalnym TV.Lekka poprawa występuje po podłaczniu ps2 przez kabel component ale tylko wtedy jeśli gra obsługuje opcje "prograsiv scan".Nie wiem jak jest z innymi konsolami ale gry z PS2 wyglądają biednie.
 

yanoieq

New member
witam
co do podłaczenia konsolki to mam podłączona ps2 poprzez łącze s-video obraz jest dobry ale z odległośco około 1,5 metra z bliska wydaje sie rozmazany ale z daleka miodzio grałem na pes 6 i zajefajny obraz napewno dużo lepszy niś po podłączeniu poprzez euro
 

pikczu

New member
Witam !

Po dlugich rozmyslaniach kupilem sobie Samsunga le26r72b. W sumie jestem b. zadowolny. Obraz z kablowki lipny i czern troche malo czarna ale tego sie w sumie spodziewalem. Kupielm ten tv glownie jako monitor do kompa i jako taki spisuje sie swietnie.

Mam tylko dwa problemy.

Piewrszy: podczas pracy z telewizora dobiega czasami takie transformatorowe brzeczenie, dosyc irytujace. Czy u Was tez tak jest ? Czy to przypadlosc tej sztuki ?

Drugi (powazniejszy): wokol czerwonych literek podczas pracy na komputerze widac taka czerwona poswiate. Jakby problemy z konwergencja czy cos? Czy ktos kto uzywa tego tv do komputera moglby zobaczyc jak to wyglada u niego? Troszke mnie to denerwuje. Nie jest to bardzo widoczne. Od taki cien po prostu ale z daleka wyglada to dziwnie jakby rozmazane. Inne kolory wydaja sie ok. Zrobilem zdjecie:



Czy jest to jakies uszkodzenie monitora, probowalem na 2 roznych kablach vga ale efekt ten sam. Probowalem stroic go w opcjach ale bez rezultatu. HELP ;)

Pozdrawiam
jesli masz tv podlaczony przez zlacze HDMI w tv i DVI w kompie to jest problem
poprostu przepnij na standardowe wyjscie VGA w kompie i to samo w TV
ja mialem ten sam problem w moim bo koniecznei chcialem uzywac wyjscia cyfrowego:)
 
Ostatnia edycja:

makisiaki

New member
W tym telewizorze podłączenie komputera jest możliwe tylko przez złącze PC. PROSZĘ CZYTAJCIE DOKŁADNIE INSTRUKCJE - TAM JEST WSZYSTKO (NO PRAWIE). Rozdzielczość 1366x768 działa bez problemów. Następnym formatem jest 1024x768 - rozdzielczość dostępna we wszystkich grach - działa bez problemów. Ten telewizor może być w 100% komputerowym wielkim monitorem.

HDMI nie służy do PC.
 

pinja

New member
nowayout napisał:
Witam !

Po dlugich rozmyslaniach kupilem sobie Samsunga le26r72b. W sumie jestem b. zadowolny. Obraz z kablowki lipny i czern troche malo czarna ale tego sie w sumie spodziewalem. Kupielm ten tv glownie jako monitor do kompa i jako taki spisuje sie swietnie.

Mam tylko dwa problemy.

Piewrszy: podczas pracy z telewizora dobiega czasami takie transformatorowe brzeczenie, dosyc irytujace. Czy u Was tez tak jest ? Czy to przypadlosc tej sztuki ?

Drugi (powazniejszy): wokol czerwonych literek podczas pracy na komputerze widac taka czerwona poswiate. Jakby problemy z konwergencja czy cos? Czy ktos kto uzywa tego tv do komputera moglby zobaczyc jak to wyglada u niego? Troszke mnie to denerwuje. Nie jest to bardzo widoczne. Od taki cien po prostu ale z daleka wyglada to dziwnie jakby rozmazane. Inne kolory wydaja sie ok. Zrobilem zdjecie:



Czy jest to jakies uszkodzenie monitora, probowalem na 2 roznych kablach vga ale efekt ten sam. Probowalem stroic go w opcjach ale bez rezultatu. HELP ;)

Pozdrawiam !
Mam też ten TV i słyszę żadnego buczenia

Podłączam go do koputera porzez zwykłe wyjście monitorowe w komputerze do wejścia PC w TV i nie ma takich obajawów jak ty.
 

nowayout

New member
@pikczu i pinja

Dzieki za odpowiedzi ;)

Podlaczam normalnie przez wyjscie vga w kompie i vga w telewizorze wiec tak jak powinno byc. Z tego wynika ze tv do wymianki ale to moze juz po nowym roku sie tym zajme...

A tak a'propo to zycze wszystkim Szcześliwego Nowego Roku !!!! :grin: :grin:
 

gelu_sola

New member
R71

Witam serdecznie wszystkich posiadaczy R71
Jestem posiadaczem tego telewizora od miesiąca i mam kilka uwag oraz pytań.

1. CZy u was w wyswietlanym obrazie postacie też są tacy ryżawi
2. Skalowanie obrazu z kablówki jest chyba troche kiepskie. (W M61 Lepsze)
3. w tym telewizorze jest troche wolny procesorek, widzę po telegazecie otwiera się wolno. Może to ma tez wpływ na kolory. (W porównaniu do M61)
4.Czy zna ktoś optymalne ustawienia do oglądania dobrego obrazu.
5. Wiecie może jak zrobić aby po naciśnieću power uruchomić telewizje a nie złącze 1.


Narazie tyle.

Porównywałem z M61
 

zibciu

Member
Witam,
Właśnie w sobotę kupiłem sobie 32R72B. Faaaajny.
U mnie służy głównie jako monitor. Przy domowym centrum rozrywki (kablówka, komp + przyzwoite nagłośnienie) to optymalne rozwiązanie do oglądania filmów). Dzwięk rzeczywiście jest nienajlepszy...
Natomiast co do obrazu: jakość wyświetlanego obrazu nie dorównuje monitorom CRT. To jeszcze nie ta klasa. Komp podłączony jest standardowym kablem VGA. Natomiast na ekranie (przy rozdzielczości 1024x768 75Hz) zlewają się czcionki trochę (cień się robi). Przy 60Hz obraz żyleta, ale trochę "płynie". Mam propozycję. Opiszcie standardowe ustawienia oraz jakim kablem podłączacie? Może to pozwoli osiągnąć najlepszy efekt. Czy warto używać Power Stripa i wymuszać na karcie 720i?

Aaaa - i dzięki Kiki za radę w sprawie wyboru.
(zastanawiałem się nad wyborem, Kiki polecił albo tego Samsunga, albo LG 32LX2R. Odradził Sony 32U2000. W sklepie, gdzie kupowałem - w Otwocku - powiedzieli dokładnie to samo. Jedoncześnie dodali, że LG jako telewizor jest lepsze, ale jako monitor wymięka. Prezentacja to potwierdziła.)
 

shinay

New member
aha...
1.na forum
2.na google
3.w instrukcji
4.w biedronce
a w efekcie w ustawieniach karty graficznej ( 1366x768 )
 
Ostatnia edycja:

Arek123

New member
samsung LE26R74BDX, menu serwisowe

Witam!

Chcialbym wylaczyc w tym modelu TV menu servisowe (aby wylaczyc DNIe, bez ktorego obraz wyglada o wiele lepiej, a ktore jest domyslnie wlaczone i nie mozna nic z nim zrobic z poziomu menu glownego). Czytalem w tym watku rade dla wlascicieli modeli R71/R72, aby zrobic to za pomoca kombinacji POWER->INFO->MENU->MUTE->POWER, ale najwyrazniej nie dziala to w modelu R74.

Dzieki,
Arek
 

shinay

New member
R74 to prawie to samo (bogatsze o iDTV) na inny rynek chyba UK
ale jako ze to wersja 26" i np dynamoczny kontrast jest mniejszy to moze miec inny soft ale sprobuj jeszcze raz kombinacje powoli i mocno wciskajac kolejne przyciski (dla jasnosci,bo mam dobry humor)
wylacz tv przyciskiem power w stan czuwania,i w kolejnosci:
1.INFO
2.MENU
3.MUTE
przyciskiem POWER wlacz (niektorzy wklepuja ja jak w klawiature pc i efektu brak)
ale zastanow sie czy napewno chcesz grzebac!? i wylaczyc
moim zdaniem nie warto ja juz odziwo nie zauwazam migotania(przyzwyczajenie)
pozdr
 

Arek123

New member
shinay napisał:
R74 to prawie to samo (bogatsze o iDTV) na inny rynek chyba UK
ale jako ze to wersja 26" i np dynamoczny kontrast jest mniejszy to moze miec inny soft ale sprobuj jeszcze raz kombinacje powoli i mocno wciskajac kolejne przyciski (dla jasnosci,bo mam dobry humor)
wylacz tv przyciskiem power w stan czuwania,i w kolejnosci:
1.INFO
2.MENU
3.MUTE
przyciskiem POWER wlacz (niektorzy wklepuja ja jak w klawiature pc i efektu brak)
ale zastanow sie czy napewno chcesz grzebac!? i wylaczyc
moim zdaniem nie warto ja juz odziwo nie zauwazam migotania(przyzwyczajenie)
pozdr

W sumie nie chodzi omigotanie (bo zadnego nie zauwazylem), ale jakosc obrazu jest moim znacznie lepsza zdaniem, wszystko jakby bardziej wygladzone i pozbawione szumu. Jesli tak ma wygladac do DNIe, to porazka. I jeszcze ze nie dali mozliwosci wylaczenia tego...
 
Do góry