Samsung R71/R72 - wszystko o serii

Centosz

New member
wojazo napisał:
Witam, na wstepie nie wiem czy sie cieszyc ze znalazlem sie na tym forum poniewaz gdybym nie czytal tego forum nie dowiedzialbym sie ze LCD maja problemy z nierownomiernym podswietleniem matrycy (bo normalnie w realu nie zwrocilbym na to szczegolnej uwagi) a tak wyczytalem cos takiego i oczywiscie znalazlem na swoim telewizorku i teraz jestem smutny:( i nie wiem czy to co widze jest efektem szukania dziury w calym czy rzeczywiscie jest powod do reklamacji- nie wiem?! Dziewczyna mowi zebym nie przesadzal, Tata mowi ze to jest na tyle malo widoczne ze w reklamacji moga tego nie zauwazycz i spojrzec na mnie jak na wariata;) a moim zdaniem problem jest tego typu, ze w nocy jak jest ciemno w calym pokoju to przy przelaczaniu kanalow jak pokazuje sie na sekunde czarne tlo da sie zauwarzyc delikatne roznice w jacnosci pewnych wiekszch polaci ekranu, jesli przelaczy sie na inny zrodlu sygnalu to mozna sie temu spokojnie przyjzec i zauwazylem wowczas ze po ok 5 min od wlaczenia w rogach pojawiaja sie mniejscze o srednicy ok 3 cm jasniejsze plamki, ale z kolei po ok 5 nastepnych minutach znikaja i zostaja tylko te niewiele rozniace sie jasnoscia "połacie" ekranu w 3 miejscach.
Ogolnie kupno telewizora bardzo przezywalem, gdzyz to moj pierwszy zakup tego typu i na tak kosztowna skale- przejmuje sie i prosze o rade.
Reklamowac czy moze czekac az ewentualne objawy sie nasila? W ogole korzystniej jet reklamowac od razu czy poczekac z tym np rok?
pozdro i dzieki za pomoc!

Dawno temu kupowałeś swój LCD?Narazie zostaw to jak jest.Gdy będzie ci sie konczyc gwarancja wtedy go oddaj.W moim przypadku jest tak że mój LCD "piszczy".Też na to narazie zlałem.Oddam go jak będzie sie kończyć gwarancja.
 

broda1725

New member
Bez reklam
wojazo napisał:
Witam, na wstepie nie wiem czy sie cieszyc ze znalazlem sie na tym forum poniewaz gdybym nie czytal tego forum nie dowiedzialbym sie ze LCD maja problemy z nierownomiernym podswietleniem matrycy (bo normalnie w realu nie zwrocilbym na to szczegolnej uwagi) a tak wyczytalem cos takiego i oczywiscie znalazlem na swoim telewizorku i teraz jestem smutny:( i nie wiem czy to co widze jest efektem szukania dziury w calym czy rzeczywiscie jest powod do reklamacji- nie wiem?! Dziewczyna mowi zebym nie przesadzal, Tata mowi ze to jest na tyle malo widoczne ze w reklamacji moga tego nie zauwazycz i spojrzec na mnie jak na wariata;) a moim zdaniem problem jest tego typu, ze w nocy jak jest ciemno w calym pokoju to przy przelaczaniu kanalow jak pokazuje sie na sekunde czarne tlo da sie zauwarzyc delikatne roznice w jacnosci pewnych wiekszch polaci ekranu, jesli przelaczy sie na inny zrodlu sygnalu to mozna sie temu spokojnie przyjzec i zauwazylem wowczas ze po ok 5 min od wlaczenia w rogach pojawiaja sie mniejscze o srednicy ok 3 cm jasniejsze plamki, ale z kolei po ok 5 nastepnych minutach znikaja i zostaja tylko te niewiele rozniace sie jasnoscia "połacie" ekranu w 3 miejscach.
Ogolnie kupno telewizora bardzo przezywalem, gdzyz to moj pierwszy zakup tego typu i na tak kosztowna skale- przejmuje sie i prosze o rade.
Reklamowac czy moze czekac az ewentualne objawy sie nasila? W ogole korzystniej jet reklamowac od razu czy poczekac z tym np rok?
pozdro i dzieki za pomoc!

Nieprzejmuj sie ja mam podobnie i olewam to na poczatku chcialem zareklamowac ale i tak podobno nieuznaja bo to normalna przypadlosc lcd-kow, mi po 40min pomalu znika lae i zauwazylem ze po 1,5 miechu jak go mam to zacxzyna sie to stabilizowac i mniej widoczne albo mniej zwracam na to uwage. Na samym poczatku to jak ogladalem tv to tylko patrzylem w to miejsce a teraz juz nie poczekam dokonca gwarancji i zobaczymy moze jeszcze co wyjdzie:bober: ( odpukac w niemalowane, he he ) dobrze ze niema bad pikseli to jest + bo z tym to trudno reklamowac.
 

zibciu

Member
Witam, ja natomiast chciałbym zagadnąć w innej sprawie. Używam R72 również (a może zwłaszcza) jako monitora komputerowego (kabel VGA - standardowy). Wszystko fajnie poza oglądaniem DVD. Używając programów typu WinDVD, czy Power DVD zapuściłem sobie Władcę Pierścieni. Oczywiście płyta dwuwarstwowa, oryginalne... bla bla. Niestety uderzyły mnie ciemne elementy obrazu. Postaram się dorzucić fotki. Ale opisując to - przypominało obraz ze źle skompresowanego DivX-a. Przejścia kolorystyczne jak przy 256 kolorach - aż w oczy razi. Nachodzą zielone kwadraty. Koszmar po prostu.
Rozdzielczość na karcie ustawiona jest na 1360x768 (czyli podobno natywna). Nie wiem czy to wina telewizora, czy może programy obsługujące DVD nie potrafią przeskalować obrazu. Bo do filmu to raczej chyba nie można się czepiać...
Może ktoś podpowie co zrobić z tym problemem. Ewentualnie, czy jest sens zmiany kabla. Z grafiki mam wyjście na DVI. Czy puszczać to po innym kabelku na np HDMI?
Pozdrawiam...
 

shinay

New member
jesli nie masz problemow z polaczeniem i wszystko gra
to r72 jako monitor to monitor...
problem lezy po stronie tego co wychodzi z kompa (moze kodeki,sprobuj rozne progamy dvd i ustawienia)
najlepiej sprawdz na innym monitorze podlaczonym w ten sam sposob dla pewnosci
 

dawram

New member
Ustawienia!!!

Proszę zainteresowane osoby,ktore będą tak miłe i zrobją fotki menu serwisowego w celu porównania,lub dokonają przepisania n/w opcji - a chodzi mi o pozycję nr.2 OPTION TABLE i ustawienia Gamma .....?,Panel Option.....?,oraz Hight Devinition....?Jednocześnie proszę o niekomentowanie typu...grozi utratą gwarancji itp.argumentami.To co czynimy czynimy sami dla siebie-dziękuje z góry za wszelką pomoc posiadaczą tegoż panela:smile:
 

bimp

New member
Chyba awaria??

Witam,
chyba jednak mam poważną awarię mojego R71. Tydzień temu na ekranie pojawiła się cienka pionowa kreska (niebiesko-zielona) biegnąca przez całą wysokość ekranu. Po wyłączeniu TV na ok godzinę znioknęła. Myślałem, że to tylko chwilowe a tu wczoraj pojawiła się znowu i niestety cały czas "drażni mnie". Czyżby matryca padła? Czytając ostatnie informacje o kłopotach z serwisem Samsunga zaczynam się bać...
Pozdrawiam
bimp
 

yanoieq

New member
witam w sprawie serwisu sprawa ma sie tak oddałem mojego r71b w dniu 19 01 do wczoraj nikt nic nie wiedział co sie popsuło pomimo mojch uporczywych telefonów co 2 dni .Wczoraj sie moje nerwy skonczyły zadzwoniłem ochrzaniłem najpierw panne potem technika i powiedziałem że jak do wieczora nie dostane odpowiedzi co jest uszkodzone to pisze pisemną skarge do głównego przedstawiciela samsunga na polske i o dziwo po 2 godzinach zadzwoniła pani z samsunga i oznajmiła mi że telewizor zestał naprawiony i częś sie znalazła która nigy zamówiona była W KULKI LECą NA CAłEGO a skarge i tak napisze na drak organizacji w tym serwisie
pozdrawiam i życze udanej walki z sansungiem
MI SIE UDAłO !!!!!!!!!:D:D:D
 

pinja

New member
yanoieq napisał:
witam w sprawie serwisu sprawa ma sie tak oddałem mojego r71b w dniu 19 01 do wczoraj nikt nic nie wiedział co sie popsuło pomimo mojch uporczywych telefonów co 2 dni .Wczoraj sie moje nerwy skonczyły zadzwoniłem ochrzaniłem najpierw panne potem technika i powiedziałem że jak do wieczora nie dostane odpowiedzi co jest uszkodzone to pisze pisemną skarge do głównego przedstawiciela samsunga na polske i o dziwo po 2 godzinach zadzwoniła pani z samsunga i oznajmiła mi że telewizor zestał naprawiony i częś sie znalazła która nigy zamówiona była W KULKI LECą NA CAłEGO a skarge i tak napisze na drak organizacji w tym serwisie
pozdrawiam i życze udanej walki z sansungiem
MI SIE UDAłO !!!!!!!!!:D:D:D

Ja ci tem, żle nie życzę, ale może dla świętego pokoju powiedzili, że naprawili, a teraz walczą z problemem :)).
Napisz jak dostaniesz TV, czy dali radę.
 

yanoieq

New member
WITAM
TELEWIZOREK DO MNIE DOTARł O DZIWO NAPRAWIONY WIęC MAM NADZIEJE żE JUż DALEJ BęDZIE SPOKO
POZDRAWIAM:smile::smile::smile:
 

Paolo

New member
Witam,
Gdzie i jakie kable kupić aby połączyć R72B z Yamaha Pianocraft 810?
Jak przeglądam oferty kabli to naprawdę trudno się zorientować gdzie jest prawda a gdzie marketing. Tym bardziej dla laika.
Bardzo proszę o pomoc.

PS. Póki co mój LCD działa ok, nawet na kablówce (97 % czasu)
 

olka

New member
Samsung 23R71 a PC

Witam bardzo serdecznie!!

Dzieki temu forum zdobylam bardzo wiele informacji, ktore pozwolily mi zakupic TV LCD Samsung model 23R71B. :)

TV ten jest rewelacyjny jednakze mam kilka pytan.

Jak patrze na TV z bliska (okolo 1m) to obraz jest niewyrazny - z daleka jest ok - tak juz jest w TV LCD czy mam cos zzle poustawiane w opcjach?

Czy opcje stale typu "film" , "standard", "dynamiczne" itd sa dobrymi ustawieniami czy tez ustawic sobie parametry inaczej w "user"? Jesli inne parametry sa wlasciwsze to prosilabym o ich podanie mi....

Drugie pytanie dotyczy polaczenia tego TV LCD z PC. Obecnie mam komputer w modernizacji lacznie z przeinstalowywanym systemem wiec nie wiem jak wyglada to polaczenia ale... czytajac instrukcje - no wlasnie...

Chcialabym polaczyc ten TV lcd z moim komputerem, ktory ma karte graficzna z wyjsciem DVI kabelkiem DVI - HDMI z wejscie HDMI znajdujacycm sie w TV - czy to ma sens i czy wszystko bedzie ok - pytam o to juz teraz bo bede musiala sie ewentualnie zaopatrzyc w taki kabelek.
W instrukcji pisze ze polaczenie PC poprzez wejscie HDMI uniemozliwi korzystanie z funkcji PC - co to za funkcje? :(

bardzo ubolewam nad tym ze nie ma w tym TV wyjsc audio tak abym mogla sobie podlaczyc TV (audio) z moim aplitunerem aby dzwiek wychodzil na moje komumny. Niestety nie mam nagrywarki DVD a sygnal z kablowki wchodzi bezposrednio do TV wiec nie mam innej mozliwosci podlaczenia amplitunera do TV LCD - przynajmniej tak mi sie wydaje - czy sie myle?

Bede wdzieczna z wszelkia pomoc z Waszej strony. mam nadzieje ze pomozocie nowicjuszce ;)

PS. Aha i czym sie roznia kabelki DVI bo widzialam dwa podobne. Jeden mial 2x9 + 1 pinow a drugi mial 1x24 + 1 pinow??
 
Ostatnia edycja:

Medal

New member
Pc -> LCD TV

Kupilem niedawno kabelek Dsub-dsub. Ustawilem rozdzielczosc 1360x768 i obraz super :) Jednak nie mam pojecia jakie odswiezanie mam ustawic? (nie chce przesadzic) Rowniez denerwujace jest iz obraz jest nieznacznie uciety (po bokach), czy istnieje na to jakies lekarstwo? Z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam!
Ps. TV to oczywiscie samsung r71b
 

tom_net

New member
Masz jakąś fotkę prezentującą te ucięcie po podpięciu do komputera. Moim zdaniem przy rozdzielczości 1360x768 nie ma mowy o żadnym ucięciu obrazu. Radzę sprawdzić czy nie masz ustawione 1366x768.
Ja osobiście zastanawiam się nad LE23R71B, który miałby działać jako monitor tylko gdyby mógł, ktoś na serii tych telewizorów zrobić zdjęcia jak wyglądaj strony internetowe i pliki word'a.
Pozdrawiam
 

zajaczek

New member
moze i nie mam fotek ale telewizor jako monitor sprawuje sie super jak zwykly LCD co prawda za duza rozdzielczosc ale ja pracuje na 800X600 i nic sie nie ucina ostrosc super, wszystko do odczytania oczy sie nie mecza odswiezalnosc tez ok.
 

Medal

New member
:)

Jest juz wszystko w porzadku! Rozdzielczosc 1360x768 i uciete bylo. Ale w opcjach TV jest zakladka PC i tam jest opcja "auto dopasowanie" i wtedy obraz bedzie idealnie dopasowany&nie bedzie uciety (i co najwazniejsze w tej rozdzielczosci nie bedzie efektu "plaskie glowy") Niestety nie mam cyfrowki wiec zdjec nie zrobie. Ale jakosc (karta GF2Ti) jest super! Jakosc czcionki w texcie rowniez! Kurde, obraz chyba lepszy niz na moim monitorku CRT ;)
Za to mam inny problem :/ Do ustawienia rodzielczosc 1360x768 uzywam powerstrip, gdyz w "normalnej" zakladce ustawien nie mam takiej do wyboru :( Problem w tym ze powerstrip po podpieciu z powrotem do mojego monitora, nawet jak jest ustawiony znow tryb 1024x768 mam pustke na monitorze. Musze odinstalowywac powerstripa, wywalic k.graf i na nowo zainstalowac :( Znacie jakies inne programy do ustalania rozdzilczosci 1360x768? Z gory dzieki za pomoc! TV jest lux ;)
 

wojazo

New member
yanoieq napisał:
WITAM
TELEWIZOREK DO MNIE DOTARł O DZIWO NAPRAWIONY WIęC MAM NADZIEJE żE JUż DALEJ BęDZIE SPOKO
POZDRAWIAM:smile::smile::smile:
Czyli rozumiem ze naprawili Tobie zarowno to "piszczenie" jak i jasne plamki w rogach? czyli naprawiaja nierownomierne podswietlenie matrycy? Jak ogladasz telewizor w ciemnosci to jak ustawisz na zrodlo bez sygnalu to masz caly rownomiernie czarny obraz (pod warunkiem ze nie masz ustawinoego niebieskiego tla;) ???
help bo mnie to meczy gram w splinter cella i czasem nawet w tej grze zauwarzam jasniejsze polacie ekranu (lecz w ciagu dnia lub gdy jest jasno nie da sie tego zauwazyc!)
 

tom_net

New member
Nie możliwe aby podświetlenie naprawili, to poprostu normalne przy lcd. Podświetlenie zależy od zastosowanej matrycy. Po oświetleniu idzie bardzo często rozpoznać jaka matryca jest zastosowana np. matrycę MVA idzie rozpoznać po "X" na czarnym tle.
 
Ostatnia edycja:

yanoieq

New member
co do podświetlenia to mi napisali że jest w normie ale reszte naprawiona zarówno piszczenia jak i migotanie przy zmianie trybu oszczędności energii matryce mi błyskała ,jak było wyłączone to było ok
 
Do góry