Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak, QDVD tak jak napisałeś z założenia miało być super, ale niestety szału to nie robiło, chociaż ładnie to wygląda.


SDman, tak jak napisałeś na stop klatce zdjęcie z filmu gorzej wygląda. Może ma tutaj też znaczenie aparat, oświetlenie?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    47 KB · Wyś: 23
  • 2.jpg
    2.jpg
    29,9 KB · Wyś: 24

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Niestety nie mogę zapodać zdjęć bo w okienku "Zarządzaj załącznikami" mam u góry czerwony pasek na całej długości.
A zdjęcie Newt było rzeczywiście zrobione na stop-klatce.Zrobiłem następne ,tym razem na "play" i jest znacznie lepiej.
Ale i tak w ciemnych scenach jest dość mocny "szum" na obrazie.
Podpowiedzcie jak wstawić zdjęcia.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zdjęcia możesz wrzucić na jakiś serwer, np. tutaj https://megawrzuta.pl/
Co do ziarna, może kolega SDman ma nagranie filmu z TV. Ty masz z płyty Blu-Ray. Lepsza jakość, większa ostrość to i ziarno bardziej widoczne. Akurat w tym filmie trochę ziarna jest. I dla wielu znawców kina to zaleta a nie wada...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Można zdjęcia otworzyć. Zjeżdżasz na dół i po prawej stronie masz pasek pobierz/otwórz. No to zdjęcie z QDVD...cóż nie te czasy. Teraz mamy Blu-Ray i Blu-Ray 4K.
 

SDman

Banned
@marciniozo, loga stacji jeszcze nie umiem wyciąć:)
Czytajcie proszę jaka kablówka nadaje w 1080p, przecież pisałem.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wiem że DVD już mówiąc delikatnie "trąci myszką" ale "Autostpowicza" uwielbiam:D i dlatego to dvd jeszcze mam.
A z "megawrzutą" juz sobie poradziłem.Dzięki
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No czytam, SDman napisałeś, że masz film w plikach 1080i stąd takie przypuszczenia...,zresztą nie o to chodzi. Plik plikowi nierówny. Różne żródła, różne oświetlenie przy robieniu zdjęcia, o czym już napisaliśmy.

Autostopowicz - świetny film i świetny aktor. Niestety już odszedł do lepszego świata...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Blade Runner - kurcze podajesz same klasyki z najwyższej półki. Do tego jakość obydwu częšci w 4K wymiata!
Co do Twoich zdjęć, ciężko tak jednoznacznie oceniać. Tak jak wyżej napisaliśmy. Różne warunki ich wykonania itp. Chociaż ziarna jest mniej to widać. Coś odwzorowanie kolorów mi nie pasuje, ale to tak jak napisałem może być wynikiem zdjęcia a nie samego obrazu.

Uzupełnienie
Hmm, na każdym wyświetlaczu zdjęcia też inaczej wyglądają. Inaczej na telefonie a inaczej w TV, gdzie właśnie je wrzuciłem (wcześniej na komputerze). Tak jak napisałem ziarna zdecydowanie mniej. Kolory też na każdym wyświetlaczu inne.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Blade Runner - kurcze podajesz same klasyki z najwyższej półki. Do tego jakość obydwu częšci w 4K wymiata!
Co do Twoich zdjęć, ciężko tak jednoznacznie oceniać. Tak jak wyżej napisaliśmy. Różne warunki ich wykonania itp. Chociaż ziarna jest mniej to widać. Coś odwzorowanie kolorów mi nie pasuje, ale to tak jak napisałem może być wynikiem zdjęcia a nie samego obrazu.
Ostatnie zdjęcia były robione podczas trwania filmu,uchwycone w takim a nie innym momencie.Ułamek sekundy wcześniej lub później te kolory widoczne się na ekranie mogą być nieco inne.Dochodzi do tego takie a nie inne oświetlenie,aparat i tak to wygląda.
Mam nadzieję że samo odwzorowanie kolorów jest OK.Kalibrator chyba raczej nic nie sknocił.
Może chodzi o to że każdy jest przyzwyczajony do swojego tv i obraz z innego odbiornika nie musi nam odpowiadać.

Edit.
A jeśli chodzi o "Blade Runner" to mam kolekcjonerski box DVD z 5 wersjami filmu,w tym tą unikalną z narracją Decarta
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No dokładnie jest tak jak napisałeś. Zdjęcia z ruchomego obrazu to kiepskie porównanie.

Uzupełnienie
WoW, to masz super wydanie Blade Runnera.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Cholera,a na stop-klatce szumi jak diabli .Tak źle i tak nie dobrze.
Ale muszę powiedzieć że nawet obraz 720p z UPC jest bardzo OK.O 4K nawet nie wspominam.
Muszę przyznać się że bardzo podoba mi się to co zrobił kalibrator.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z ciekawości włączyłem drugą częšć Obcego. Z płyty, z dysku, akurat ten fim ma trochę ziarna. Do tego tak jak napisałeś przy stopklatce to jest bardziej widoczne. Zwróć uwagę, że sytuacja zmienia się w zależności od ujęcia. Są sceny, gdzie jest to bardziej widoczne, w innych mniej.
Teraz włączyłem częšć pierwszą Obcego w 4K. Rewelacja.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Z ciekawości włączyłem drugą częšć Obcego. Z płyty, z dysku, akurat ten fim ma trochę ziarna. Do tego tak jak napisałeś przy stopklatce to jest bardziej widoczne. Zwróć uwagę, że sytuacja zmienia się w zależności od ujęcia. Są sceny, gdzie jest to bardziej widoczne, w innych mniej.
Teraz włączyłem częšć pierwszą Obcego w 4K. Rewelacja.

SDman zwrócił mi uwagę że zdjęcia ekranu na stop-klatce mają więcej zakłóceń niż te robione na "play".
A w ogóle mam dziwne wrażenie że nie przyłożono się do wersji Blu-ray tych filmów i chyba dopiero wersja 4K jest taka jak powinna być.
A box Blade Runner trzymam tylko dla wersji z narracją Deckarta ale docelowo będzie 4K
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak najbardziej polecam Blade Runnera w 4K - obie części do tego odtwarzacz Blu-Ray np. Panasonic DP-UB820 i będzie ekstra. Lub jak taniej to 450, lub 424. Z tym, że Panasonic to do płyt. Jako odtwarzcz plików z dysku po USB to średnio się spisuje.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jak najbardziej polecam Blade Runnera w 4K - obie części do tego odtwarzacz Blu-Ray np. Panasonic DP-UB820 i będzie ekstra. Lub jak taniej to 450, lub 424. Z tym, że Panasonic to do płyt. Jako odtwarzcz plików z dysku po USB to średnio się spisuje.

Oczywiście że docelowo będzie Blade Runner w 4K ,odtwarzacz też.
Zapodałem pierwszą część Łowcy z dvd i muszę powiedzieć że pomimo wersji DVD to paradoksalnie miał mniej szumu na obrazie niż Obcy nr2 na BD.Owszem,jest w tym filmie sporo wymagających scen ale generalnie oglądało się to bez jakiś wielkich męczarni.
 
Do góry