Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Żeby dokładnie zobaczyć różnice przed i po, powinno porównywać się ten sam, dobrze znany materiał.Powiedzmy film na BD.
W innym przypadku jest to dość trudne.
Bo jeśli widzisz coś pierwszy raz to tak na prawdę trudno powiedzieć czy to co widzisz to wszystko co powinno być, czy też może temu obrazowi coś brakuje.
Oczywiście celowo pomijam najsłabsze ogniwo w tym wszystkim ,czyli ludzki mózg i jego percepcję.
Ale to jakby osobna historia.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Przyznam się szczerze że nie wpadłem na pomysł zrobienia zdjęć przed i po.Może też i dlatego bo ja fotograf jestem kiepski .Wstawiałem już tu zdjęcia i nie były rewelacyjne mówiąc delikatne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnice przed kalibracją io po kalibracji widzi prawie każdy.
Aczkolwiek mieliśmy doświadczenie na targach ON/OFF w Warszawie .
Porównanie dwóch stojących obok siebie telewizorów - skalibrowany i nie skalibrowany. Na kilka tysięcy osób wybierających telewizor skalibrowany- cztery osoby usiłowały nas prostować jak to model nieskalibrowany jest zdecydowanie lepszy. A więc zawsze ktoś ma prawo mieć swoje zdanie.
 

SDman

Banned
Wysokie modele Samsunga od 2020 r są wypuszczane z fabryk z ustawieniami prawie idealnymi (tryb film) jak w zawsze dobrym Panasonicu, który po wyjęciu z pudła deklasował Philipsa (GZ-950 vs OLED804)
Drobne korekty i jest fantastyczny efekt -to jest oczywiście moje zdanie.
Oglądając po raz n-ty (2 część obcego) taką radość z obrazu miałem w kinie A.D. 1990 roku
 

Attachments

  • Q90Tal2.jpg
    Q90Tal2.jpg
    25,1 KB · Wyś: 67
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Drobne korekty i jest fantastyczny efekt -to jest oczywiście moje zdanie.

Telewizor już po wyciągnięciu z pudełka i zrobieniu kilku podstawowych ustawień z "łapy", oferuje bardzo fajny obraz.
Kalibracja to tylko podkreśla .Ale tak jak pisałem ,w przypadku tego modelu-egzemplarza kalibracja nie jest rewolucją bo "podstawa" oferowała już bardzo fajny obraz.
Słyszałem że nowe modele Oled Panasonica tak mają. Wyciągnięte z pudełka oferują fajny obraz i kalibrator przy nich się "nie narobi".
SDman...
"Obcy" jest dobry zawsze i wszędzie:bober:
Podaj proszę czas ujęcia
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Oczywiście, a swoją drogą jakość obrazu z 1986r (1080p) bije na głowę nie jedną współczesną produkcję z HDR`ami i innymi bajerami, a do tego jest 16:9.
No ale to nie tylko Obcy, takich produkcji jest wiele.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Telewizor już po wyciągnięciu z pudełka i zrobieniu kilku podstawowych ustawień z "łapy", oferuje bardzo fajny obraz.
Kalibracja to tylko podkreśla .Ale tak jak pisałem ,w przypadku tego modelu-egzemplarza kalibracja nie jest rewolucją bo "podstawa" oferowała już bardzo fajny obraz.
Słyszałem że nowe modele Oled Panasonica tak mają. Wyciągnięte z pudełka oferują fajny obraz i kalibrator przy nich się "nie narobi".
SDman...
"Obcy" jest dobry zawsze i wszędzie:bober:
Podaj proszę czas ujęcia


Z OLED Panasonica masz racje. Maja referencyjny obraz "po wyjeciu z pudla". Mozna duzo o tym poczytac w necie
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Masz wersję 4K ?
Pytam bo ja mam płyty BD 1080p i odtwarzacz Panasonica BD 1080p i u mnie druga część Obcego gra tak se , żeby nie powiedzieć że słabo.
Szczególnie widać że gra to niezbyt dobrze gdy ogląda się z małej odległości bliskie ujęcia z ludzką twarzą.Zamiast gładkiej skóry widać coś w rodzaju jakby"ziarna" .
Na czwartej części jest nieco lepiej ale d..py nie urywa.
Ale te same płyty "Obcego" i odtwarzacz + Plazma dawały znacznie lepszy obraz niż na Samsungu.
Z ciekawości zapodałem "Avatara" i tu już jest bardzo przyzwoicie.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Hmm, na tym samym matiale 1080p, PDP bez najmniejszych szans, jak wspominałem oglądam go od Philipsa 9664, przez ST60, Q90T daje najlepszy obraz.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Hmm, na tym samym matiale 1080p, PDP bez najmniejszych szans, jak wspominałem oglądam go od Philipsa 9664, przez ST60, Q90T daje najlepszy obraz.

Nie wiem dlaczego tak jest.Takie zdjęcia udało mi się zrobić.Już wiem co mi przypominało to "ziarno" na skórze.Chyba natrafniejszym określeniem jest "skórka pomarańczy".Najbardziej to widać na pirwszym zdjęciu i to nie tylko na skórze.
Sprawdzałem "Star Wars" na BD.
"Nowa Nadzieja"-podobnie jak drugi Obcy
"Zemsta Sithów"-można oglądnąć bez męczarni
"Przebudzenie mocy"-jest OK
Na "Hobbicie" II jest podobnie jak na "Przebudzeniu Mocy" czyli oglądasz,nie męczysz się i masz z oglądania przyjemność.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Panowie, zobaczcie pierwszą część Obcego. Została wydana na Blu-Ray 4K. Do tego dobry dźwięk. Rewelacyjna jakość, pomimo wieku filmu.
Jako fan serii zdecydowanie polecam.
https://www.blu-ray.com/movies/Alien-4K-Blu-ray/230308/

Musiałbym wymienić odtwarzacz na UHD i kupić płytę 4K żeby zobaczyć film w natywnym 4K.Wersja filmu z netu mnie nie interesuje.
Ale wierzę Ci że gra to fajnie.
A tak przy okazji...mam jeszcze kolekcjonerskie wydanie "Obcego" na DVD i z ciekawości zapodałem drugą część.
Kurczę,kiedyś to był niemal High-End;)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Normalna rzecz. Ziarno to specyfika taśmy filmowej. Wyższa rozdzielczość, większa ostrość, no i większy TV to i ziarno bardziej widoczne.
Przy rekonstrukcji starszych produkcji dochodzi stopień užycia DNR. Gdy z tym przesadzą dostajemy woskowate twarze. Było kilka tak "odziarnionych" produkcji..

Uzupełnienie
Gitarrra, uwierz, jakość jest naprawdę bardzo dobra. Szczegóły widoczne, już sam początek filmu jak kamera prowadzi nas po pustym statku. Wszystko doskonale widać, każdy detal na ścianie.
Rekonstrukcja wykonana na bardzo wysokim poziomie.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie, miałem na myśli pierwszą część Obcego i jakość po rekonstrukcji.
Co do części drugiej, jeszcze nie ma na Blu-Ray w 4K, niestety. Wersja Blu-Ray nie jest zła, ale to jednak nie to...
Mimo wszystko jest dobrze. Nawet niedawno sobie przypomniałem wersję wydłużoną (dobra scena z automatycznymi wartownikami w tunelu).
Co do DVD, sam mam znaczną kolekcję (cześć w kartonie w piwnicy niestety). Była kiedyś super seria QDVD, kiedyś, tak jak napisałeś referencja, ale dzisiaj...no cóż...
 

SDman

Banned
Musiałbym wymienić odtwarzacz na UHD i kupić płytę 4K żeby zobaczyć film w natywnym 4K.Wersja filmu z netu mnie nie interesuje.
Ale wierzę Ci że gra to fajnie.
A tak przy okazji...mam jeszcze kolekcjonerskie wydanie "Obcego" na DVD i z ciekawości zapodałem drugą część.
Kurczę,kiedyś to był niemal High-End;)


Tak myślę, masz odtwarzacz BD, ja mam w plikach mkv 1080i czyli Twój materiał powinien dawać lepsze efekty, coś mi nie pasuje to zdjęcie Niut co pokazałeś, czy robiłeś je na stop klatce ?
Bo sprawdzam u siebie i jak podszedłem na 1m to na stop klatce jest delikatne ziarno ale po play praktycznie znika ! TV obrabia doskonale materiał na własnym odtwarzaczu z dysku sieciowego po LAN.
Może masz 65" ja tylko 55" ale coś mi się nie podoba aby aż tak źle to wyglądało.
Próbka 22:30-37
 

Attachments

  • Q90Tal3.jpg
    Q90Tal3.jpg
    21,2 KB · Wyś: 50

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
QDVD ???...
Mam jedną taką płytę,ale pomimo że z założenia te wydania miały być w nieco lepszej jakości niż zwykłe DVD ,to i tak jakość obecnie nie powala.
Nie mam jak zamieścić zdjęcia bo chyba wykorzystałem jakiś limit a nie wiem jak usunąć poprzednie wstawki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry