Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

tt_skrzynski

New member
Samsung nie ma Dolby Vision , więc nie ma pojęcia jak chcesz porównywac z z Oledem
Wiem ale radzi sobie na własny sposób z odtwarzaniem plików z tym formatem. Chciałem sprawdzić jak. Jaka jest różnica na przykładowym kadrze na tym Samsungu i na innym topowym OLED który ma DV.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

filcek

Member
Po pierwsze na youtube nie ma dolby vision !!! Po drugie nie ma czegoś takiego jak sposób samsunga , który pozwala na odtwarzanie materiałów z dolby vision . Na samsungu zarówno z usb jak i serwera sieciowego film z dolby vision nie będzie działać !!! Nie można filmu zapisanego w Dolby Vision oglądać na tv który tego formatu nie wspiera !! Dolby vision wygląda tak jak na każdym tv bez dolby vision , czyli zielono fioletowe papka i nic więcej .Serwisy streamingowe jak netflix wykrywają czy tv posiada dolby vision , jeśli tv nie posiada film zostanie wyświetlony w zwykłym formacie HDR .
 

tobot

Member
Dla mnie porażką było brak wsparcia DTS, brak xvid i dvix i tragiczne odbicia na ciemniejszych scenach nie do zaakceptowania. Prawie 2 tyg testowałem QE65QN91A
 

tt_skrzynski

New member
Na YT jest taki fragment Snajpera z Willem Smithem opisany jako Dolby Vision. Nie widzę w tym klipie różnic w odtwarzaniu na tym Samsungu i na oledach z DV. Samsung jest trochę jaśniejszy w scenach w pełnym słońcu.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

filcek

Member
Napiszę kolejny raz na Youtube nie ma wsparcia Dolby Vision . Proszę nie sugierować się napisem dolby w tym klipie bo to jest zwykły HDR !!! Film Bliźniak na blu-ray 4k posiada Dolby vision oraz 60fps. Wersja wrzucona na Youtube posiada zwykły hdr oraz 60fps !!! https://youtu.be/vX2vsvdq8nw?t=34 Panie tt_skrzynski materiał z tego linku na youtube otwarzany na tv oled posiadającym Dolby Vision np CX jest odtwarzany w zwykłym HDR !!! Aby odtworzyć Film Bliźniak w formacie dolby vison wymagany jest odtwarzacz Blu-ray 4k , oraz płyta z filmem zawierająca takową wersję .Jeśli porównuje pan wersję na youtube to jest to porównanie zawierające zwykły HDR !!! Nie ma to nic wspólnego z Dolby Vision !!!
 
Ostatnia edycja:

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam mediaboxa który maksymalnie ma 1080i ,ale wydaje mi się że w 720P obraz jest lepszy.
Z tego co wiem UPC ma w ofercie dekodery 4K więc będę musiał się bardziej zainteresować.
Nie bierz dekodera 4K UPC - to streaming na którym obraz wygląda dużo gorzej niż na mediaboxie. Wiem bo sprawdzałem. Ja pewnie wezmę kartę 4K CI+ jak już będzie co oglądać w tym 4K z UPC i jak wreszcie uda mi się wybrać nowy TV ;)
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jak już ktoś ci napisał, na YT chyba nie działa Dolby Vision, a ten film możesz odtworzyć na każdym TV. Właśnie odpaliłem go na Q70R i wygląda tak samo jak na Sony XH9096, którego dzisiaj testowałem.

Za to nawet najlepszy OLED będzie miał jasność do 700nitów, a QN91 podobno idzie w okolice 1800, więc też bym tego modelu z oledami nie porównywał.
 

filcek

Member
Oczywiście jasność to nie wszystko . Na oled mimo niższej jasności materiały Hdr wyglądają zjawiskowo dzięki nieskończonemu kontrastowi oraz idealnej czerni .
 

tt_skrzynski

New member
Ten Samsung ma czerń bliską nieskończoności i jasność bieli dwa razy większą od OLED, zatem czy kontrast może być gorszy...?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Po pierwsze na youtube nie ma dolby vision !!! Po drugie nie ma czegoś takiego jak sposób samsunga , który pozwala na odtwarzanie materiałów z dolby vision . Na samsungu zarówno z usb jak i serwera sieciowego film z dolby vision nie będzie działać !!! Nie można filmu zapisanego w Dolby Vision oglądać na tv który tego formatu nie wspiera !! Dolby vision wygląda tak jak na każdym tv bez dolby vision , czyli zielono fioletowe papka i nic więcej .Serwisy streamingowe jak netflix wykrywają czy tv posiada dolby vision , jeśli tv nie posiada film zostanie wyświetlony w zwykłym formacie HDR .
To zdecyduj się, co wyświetla, czy różowo czerwone pasy, czy prawidłowy obraz w HDR 10?
 

filcek

Member
ralfik77 Proszę sprecyzuj o co ci chodzi ??Po raz kolejny tłumaczę , jeśli film jest wyłącznie w dolby vision to na każdym tv , który nie posiada DV będzie tylko zielono fioletowe papka , więc na Samsungu niezależnie od modelu zawsze jest zielono fioletowy obraz , gdy wrzucimy film na usb w formacie dolby vision . Natomiast serwisy streamingowe wykrywają że tv nie posiada Dolby Vision i załączają wersję standardową HDR aby użytkownik nie musiał zielono fioletowego filmu oglądać .

Ten Samsung ma czerń bliską nieskończoności i jasność bieli dwa razy większą od OLED, zatem czy kontrast może być gorszy...?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Ten Samsung ma co najwyżej jasnoszarą czerń dobrą tylko w porównaniu z innymi LCD

https://youtu.be/YHlE7-6Lfo4?t=540
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Wow co za stwierdzenie "jasnoszarą" czyżbyś zmienił fusy do wróżb ?
Dobry film podałeś tylko trzeba zacząć go oglądać od 7-mej minuty.
Aby dowiedzieć się ile nie widzisz szczegółów w OLED w zamian za ciemne breje.
https://www.youtube.com/watch?v=YHlE7-6Lfo4&t=420s
Odnośnie DV jak Q90T odpala dobry materiał w DV, które obrabia jako HDR to nie jeden TV mający DV może nie dać takiego efektu WOW.
No ale co tam dyskutować podaj film zapodaj scenę i zobaczymy na fotkach jestem chętny, a Ty raczej nie -pytanie dlaczego ?
 

tt_skrzynski

New member
Żaden LCD nie ma takiej czerni jak Oled TV.
Brak DV niestety to spora różnica w jakości HDR.
Ta różnica w czerni jest niewielka.....
W testach na konkurencyjnym forum w 2 na 4 scenach kontrolnych czerń była nieskończona.
Znacznie bardziej widoczna jest różnica w jasności na korzyść Samsunga.
Nie wiem jaka różnica jest w braku DV przydałby się jakiś test kontrolny...

https://******************************.com/samsung-neo-qled-qn95a-mini-led-test-recenzja/



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

ralfik77

Member
Bez reklam
ralfik77 Proszę sprecyzuj o co ci chodzi ??Po raz kolejny tłumaczę , jeśli film jest wyłącznie w dolby vision to na każdym tv , który nie posiada DV będzie tylko zielono fioletowe papka , więc na Samsungu niezależnie od modelu zawsze jest zielono fioletowy obraz , gdy wrzucimy film na usb w formacie dolby vision . Natomiast serwisy streamingowe wykrywają że tv nie posiada Dolby Vision i załączają wersję standardową HDR aby użytkownik nie musiał zielono fioletowego filmu oglądać .



Ten Samsung ma co najwyżej jasnoszarą czerń dobrą tylko w porównaniu z innymi LCD

https://youtu.be/YHlE7-6Lfo4?t=540
No teraz napisałeś jasno, o co chodzi.

Zgadzam się.
Trafiły mi się takie pliki z DV, bez prawidłowo zrobionego HDR 10 w podstawie i tam takie coś się pojawiło.

Jednak 99% kontentu ma w podstawie HDR 10 i wtedy nie ma problemu z poprawnym wyświetleniem filmu.

Te pliki o których pisałeś to jest jakiś błąd przy zgrywaniu, bo normalnie każdy materiał z HDR, nie zależnie czy korzysta z DV, czy HDR 10+, powinien mieć w podstawie zwykły HDR 10.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie bierz dekodera 4K UPC - to streaming na którym obraz wygląda dużo gorzej niż na mediaboxie. Wiem bo sprawdzałem. Ja pewnie wezmę kartę 4K CI+ jak już będzie co oglądać w tym 4K z UPC i jak wreszcie uda mi się wybrać nowy TV ;)

Dzięki za info bo miałem coś działać w kierunku zmiany dekodera.A że obecnie jestem na bezterminówce to zostawię mediaboxa.A jest jakaś różnica między dekoderem 4K UPC a kartą 4K CI ?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ten Samsung ma co najwyżej jasnoszarą czerń dobrą tylko w porównaniu z innymi LCD

https://youtu.be/YHlE7-6Lfo4?t=540

Tak z ciekawości zapytam,oczywiście testowałeś takiego Samsunga?A Twoja opinia o tym tv to nie informacje zaczerpnięte z internetu?
A jeśli już podajesz linka do jakiegoś testu to sprawdź czy ten test odnosi się do omawianego sprzętu bo inaczej świadomie lub nie wprowadzasz ludzi w błąd.
 
Do góry