Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

viscaelbarsa

New member
Witam
Podepnę się pod wątek, żeby nie zakładać nowego.
Posiadam TV Samsung QE75QN91A od prawie roku i obecnie pojawił się następujący problem: co kilkadziesiąt, kilkanaście, kilka minut (różna częstotliwość, czasami może to być nawet kilka godzin, a czasami kilka razy przez kilka minut) obraz zacina się z dźwiękiem tak jakby dać stop klatkę na 1-2 sekundy i następnie idzie dalej. Były też sytuacje, że przycinało sam dźwięk. Problem zaobserwowałem tylko na sygnale z NETII (jak dam obraz np. z YT czy dysku to jest ok - przynajmniej jeszcze nie zauważyłem wspomnianej sytuacji). Podejrzewałem, że to może soundbar, ale bez niego jest identycznie. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i można to rozwiązać samemu, czy powiadomić serwis? Poza tym jest jeszcze jedna sprawa, skoro już piszę. Czasami (sporadycznie) obraz "rwie" jak przesuwa się "z lewej na prawo". Ustawienia płynności obrazu nie mają wpływu na zmianę tego problemu. A pamiętam, że tutaj osoby chyba pisały o takim problemie.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje i sugestie.
 

Woyty

Member
Witam wszystkich. Ma do Was dwa pytania i proszę o pomoc. Mam z telewizorem dwa problemy
1- na koniec filmu czy jakiegoś programu jak na czarnym tle jak lecą napisy z dołu do góry to są strasznie rozmazane, do tego stopnia że nie da się nic przeczytać. To samo dzieje się jak szybko lecą napisy poziomo na pasku tv informacyjnych.
2 - podczas oglądania sportu np. piłki nożnej, siatkówki, tenisa telewizor przez pierwsze kilkanaście sekund ma rozmyty obraz po czym łapie ostrość. Za jakiś czas różnie za 30, 45 min czasem po godzinie znowu na chwilę obraz się rozmywa i znów łapie ostrość. Na filmach tego nie ma.
Sygnał mam z UPC dekoder ten mały 4K. Napiszcie czy też tak macie? Co zrobić? Co poprawić żeby te objawy zniknęły.
Z góry dzięki.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Witam wszystkich. Ma do Was dwa pytania i proszę o pomoc. Mam z telewizorem dwa problemy
1- na koniec filmu czy jakiegoś programu jak na czarnym tle jak lecą napisy z dołu do góry to są strasznie rozmazane, do tego stopnia że nie da się nic przeczytać. To samo dzieje się jak szybko lecą napisy poziomo na pasku tv informacyjnych.
2 - podczas oglądania sportu np. piłki nożnej, siatkówki, tenisa telewizor przez pierwsze kilkanaście sekund ma rozmyty obraz po czym łapie ostrość. Za jakiś czas różnie za 30, 45 min czasem po godzinie znowu na chwilę obraz się rozmywa i znów łapie ostrość. Na filmach tego nie ma.
Sygnał mam z UPC dekoder ten mały 4K. Napiszcie czy też tak macie? Co zrobić? Co poprawić żeby te objawy zniknęły.
Z góry dzięki.
Mam taki tv i nic takiego o czym pisałeś u mnie nie występuje a też mam UPC,tyle że z Mediaboxa.
Te problemy masz od początku użytkowania tego telewizora , czy pojawiły się po jakimś czasie ? Sprawdzałeś na innym źródle sygnału?Antena naziemna , BD , DVD ?
 

Woyty

Member
Mam taki tv i nic takiego o czym ty mnie nie zgłosiłeś a mam też UPC,tyle że z Mediaboxa.
Te problemy masz od początku użytkowania tego telewizora, czy coś się po jakimś czasie? Sprawdzałeś na innym źródle odbioru?Antena naziemna , BD , DVD ?
Tak ten problem mam od początku. Niestety nie sprawdzałem na innym źródle
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Tak ten problem mam od początku. Niestety nie sprawdzałem na innym źródle
Nie twierdzę ,że to nie może być wina telewizora ale na te dekodery 4K od UPC skarżyło się wielu użytkowników.Tak jak pisałem wcześniej , jeśli masz jak to podłącz zwykłą antenę naziemną ,oraz jako że UPC masz zapewne podłączone po HDMI to sprawdź jak tv gra przy innym źródle połączonym przez HDMI-np.Blu Ray.
 

Woyty

Member
Nie twierdzę ,że to nie może być wina telewizora ale na te dekodery 4K od UPC skarżyło się wielu użytkowników.Tak jak pisałem wcześniej , jeśli masz jak to podłącz zwykłą antenę naziemną ,oraz jako że UPC masz zapewne podłączone po HDMI to sprawdź jak tv gra przy innym źródle połączonym przez HDMI-np.Blu Ray.
Niestety nie mam Blu Ray ani anteny naziemnej. Podłączę kabel antenowy od UPC i zobaczę.
 

Woyty

Member
Robiłeś twardy reset?
Krzysztof nie robiłem nic takiego. Co dosyć ciekawe tak jak pisałem to rozmazanie i gubienie ostrości występuje tylko na kanałach sportowych i na naprawdę szybko przemieszczających się napisach końcowych. Gdzie i jak sprawdzić jakie mam wybrane podświetlenie matrycy? Jak zrobić twardy reset?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wyłączyć z prądu na 20 minut ale nie sądzę aby to pomogło. Podświetlenie matrycy to np film, osobisty, naturalny... nie wiem jakie nazwy ma samsung...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacznij zawsze w takim przypadku od resetu.
Wchodzisz w menu, wybierasz reset i odłączasz z prądu na minimum pół godziny.
I daj znać proszę czy pomogło .
 

Woyty

Member
Możecie mi napisać w którym trybie oglądacie sport (mecze piłki nożnej, siatkówkę, tenis) gdzie jest szybki ruch piłki? Jakie w tym trybie macie ustawienia? Może moje problemy wynikają z niepoprawnych ustawień eksperckich?
 
Do góry