Samsung QN91A-Wasze opinie o tym telewizorze.

Katar10

Member
Oddaj jak możesz nie eksperymentuj nie czytaj opini zachwalaczy bo to g....o prawda , jasność super ale to ma być tv czy latraka 😞kup Oleda I zapomnij o tym Tv
 
Planuje zakup Qn91B. Czy ktoś wie czy problemy local dimming zostały naprawione, zwłaszcza w trybie gra.
Tutaj to wygląda strasznie.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Nie jestem pewien , ale model z filmu Qn90B jest chyba na matrycy ADS IPS na stany a już model Qn91B jest na VA. Ja mam model 91 i 75 cali i takiego obrazu na pewno nie ma jak na filmie.
 
W QN91A o którym jest to forum taki problem nie występuje. Nie wiem jak jest w QN91B, ale ma on od QN91A gorszy kontrast i mniej stref wygaszania, co na pewno nie pomaga.
 

Waldorff

Member
Nie jestem pewien , ale model z filmu Qn90B jest chyba na matrycy ADS IPS na stany a już model Qn91B jest na VA. Ja mam model 91 i 75 cali i takiego obrazu na pewno nie ma jak na filmie.
Na ADS był model Qn90A i to na rynek amerykański z tego co pamiętam. Europejskie modele Qn90B i Qn91B mają VA.
 

nwzfenix

New member
Cześć panowie i panie jest pytanie
Jaki jest nadruk na opakowaniu qn91b bo ja mam opakowanie z nadrukiem qn90b czy to normalna sytuacja ?

 

Waldorff

Member
Jaki miałeś tv wcześniej ja Samsung q7f wersja z roku 2017 porównując z 91b obraz względem starego 3 kroki na przód ale audio 2 kroki w tył
Wcześniej miałem Q80A, miał coś dziwnego z kolorami. Za diabła nie dało się tego ustawić. Twarze jak nie czerwone, fioletowe to sinozielone. Sprzedałem. Wcześniej J6240, a jeszcze wcześniej C650 i o dziwo na tym obraz podobał się mi najlepiej. Jakby to nie zabrzmiało, pomijając czerń, to nawet na tym nowym Oledzie jakoś nie mam tego zadowolenia z obrazu jakie miałem na C650, który jakimś najwyższym modelem w swoich czasach nie był, a jednak do tej pory dobrze wspominam. Mam go nawet jeszcze, stoi, bo sprzedawać szkoda.
 

maciekm4

New member
Skusiłem się reklamami, opiniami, recenzjami i kupiłem QN91B (65 cali). Jasny salon, dużo światła słonecznego, wieczorem jak to w salonie dużo sztucznego światła. Pierwsze wrażenie wow (zwłaszcza do mojej 12 letniej plazmy). Cóż, wieczorem entuzjazm "lekko" opadł - zdjęcie w załączeniu (to co widać na ekranie to odbicia żarówek led, które zamontowane są na suficie, z lewej strony od ekranu, ciągną się przez całą szerokość salonu).Obecnie czekam na przyjazd technika z serwisu. Nie jestem do końca przekonany w to co mówił serwis w kontakcie mailowym (wysłałem zdjęcia) że wszystko jest ok. I tak ten telewizor ma. Kupiłem telewizor do salonu (tv super do jasnego salonu, powłoka antyrefleksyjna redukuje wszelkie odbicia.....) a nie do sali kinowej żeby siedzieć po ciemku.
 

Attachments

  • 20230923_223431.jpg
    20230923_223431.jpg
    914,9 KB · Wyś: 83

Waldorff

Member
Skusiłem się reklamami, opiniami, recenzjami i kupiłem QN91B (65 cali). Jasny salon, dużo światła słonecznego, wieczorem jak to w salonie dużo sztucznego światła. Pierwsze wrażenie wow (zwłaszcza do mojej 12 letniej plazmy). Cóż, wieczorem entuzjazm "lekko" opadł - zdjęcie w załączeniu (to co widać na ekranie to odbicia żarówek led, które zamontowane są na suficie, z lewej strony od ekranu, ciągną się przez całą szerokość salonu).Obecnie czekam na przyjazd technika z serwisu. Nie jestem do końca przekonany w to co mówił serwis w kontakcie mailowym (wysłałem zdjęcia) że wszystko jest ok. I tak ten telewizor ma. Kupiłem telewizor do salonu (tv super do jasnego salonu, powłoka antyrefleksyjna redukuje wszelkie odbicia.....) a nie do sali kinowej żeby siedzieć po ciemku.
Folia ściągnięta? Jeśli tak to technik nic na to nie poradzi, bo tak właśnie zachowuje się ta warstwa "antyrefleksyjna". Albo się przyzwyczaisz albo zwracaj.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@maciekm4 ...nie wiem jakie miałeś oczekiwania wobec tego telewizora jeśli chodzi o refleksy i odbicia.Akurat te Samsungi mają jedną z lepszych powłok antyrefleksyjnych.Jeśli masz jeszcze swoją plazmę to postaw ją obok i zobaczysz ile w niej się odbija.
Swoja drogą, nie wiem czy jakikolwiek telewizor poradziłby sobie z żarówkami led.Może The Frame lub coś profesjonalnego od Sony.
Ja jeszcze mam swoją 55ST60 Panasonica , miałem w domu Oleda od LG i powiem Ci ,że w kwestii odbić Samsung (mam QN91A) jest najlepszy z tej trójki a plazma z szybą przed matrycą to takie pokojowe lusterko ;)
Więc jak na pisał
Albo się przyzwyczaisz albo zwracaj.
 
Do góry