Samsung Q80B: telewizor 4K 100Hz Ultra HD QLED, procesor kwantowy 4K, lokalne przyciemnianie Full LED i HDMI 2.1

stadcom

Member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Masz rację, tryb inteligentny jest bardzo słaby. Film 2 masz na myśli filmmarker? Działałeś coś z ustawieniami, kolory itp. Mam wrażenie, że u mnie tło obrazu jest lekko zamglone jak by był za bardzo rozjaśniony. Sterowanie nie za bardzo pomaga, chyba że zjadę do min. Zauważyłeś u siebie np. na Netflix przy zapewnieniu ruchu brak płynności? Z tym też mam problem i nie wiem gdzie pogrzebać aby rozwiązać problem.
Zwykły film. Tonacje kolorów ciepły 2. Nie mam problemów z płynnością gdyż wyłączyłem wyrazistość obrazu. A co do jasności to ja ustawiłem sobie automatyczną jasność. Jak u Ciebie wygląda efekt dse ? Masz widoczne pionowe linie podświetlenia na jednolitych jasnych tłach ?
 
Zwykły film. Tonacje kolorów ciepłych 2. Nie mam problemów z płynnością wyłączyłem wyrazistość obrazu. A co zrobić, aby ustawić jak ustawić urządzenie. Jak u Ciebie wyglądasz efekt dse ? Masz wyraźne linie podświetlenia na jednolitych jasnych tłach ?
Nie, nic takiego nie zauważyłem, jest ok. Ale matryca na 90% to IPS, więc niektóre opisy wprowadzają w błąd.
 

stadcom

Member
Nie, nic takiego nie zauważyłem, jest ok. Ale matryca na 90% to IPS, więc niektóre opisy wprowadzają w błąd.
A jaką masz przekątną ? Ja mam 65 cali i to jest matryca VA. Jeśli piszesz że masz IPS matryce to wnioskuję że masz 50 cali ?
Zależy na jaką stronę patrzysz bo m.in na rynku amerykańskim są na innych matrycach niż w europie. W Europie większość przekątnych jest na va. 50 cali jest na ips
 
Matryca 65 cali, kupiony w RTV, kąty wydają mi się za dobre jak na VA. Ja z kolei wyczytałem że 50 i 75 mają VA, a 55 i 65 IPS, ale to trzeba by było wejść w menu serwisowe i na 100% się przekonać. Co do DSE, dziś puściłem sobie jasne plansze i rzeczywiście coś tam widać, ale to tylko jak się tego szuka i wie co trzeba zobaczyć. Żona i córka nic nie widziały. Przy normalnym oglądaniu jest to nie zauważalne.
 

stadcom

Member
Matryca 65 cali, kupiony w RTV, kąty wydają mi się za dobre jak na VA. Ja z kolei wyczytałem że 50 i 75 mają VA, a 55 i 65 IPS, ale to trzeba by było wejść w menu serwisowe i na 100% się przekonać. Co do DSE, dziś puściłem sobie jasne plansze i rzeczywiście coś tam widać, ale to tylko jak się tego szuka i wie co trzeba zobaczyć. Żona i córka nic nie widziały. Przy normalnym oglądaniu jest to nie zauważalne.
Nie no ja mam 65 cali i na bank mam matryce VA. Samsung zastosował specjalny filtr zwiększający kąty. Kąty są dobre, ale i tak gorsze niż na matrycy IPS/ADS. To co czytałeś dotyczy chyba amerykańskiego rynku.
 
Ostatnia edycja:
Nie no ja mam 65 cali i na bank mam matryce VA. Samsung zastosował specjalny filtr zwiększający kąty. Kąty są dobre, ale i tak gorsze niż na matrycy IPS/ADS. To co czytałeś dotyczy chyba amerykańskiego rynku.
Wyczytałem np. tu:
 

Nail77

New member
Witam serdecznie. Jestem nowy na forum. Planuję zakup telewizora o calarzu 75-85, budżet 10-11 tys. Wykluczam OLED z uwagi na dużo wyższą cene zakupu i potencjalne problemy z wypaoaniem. Skłaniam się do dwóch modeli Samsunga QE75QN91B lub QE85Q80B obydwa na matrycy VA, jednakże ten pierwszy ma więcej stref wygaszania. Będę wdzięczny za sugestie co kupić, może polecicie coś innego. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

miki74

Member
Zrób jak kiki sugeruje, dobrze obejrzyj przed zakupem byś w domu nie był rozczarowany DSE albo pionowymi pasami. Inaczej się nie da, zwłaszcza z tak dużym ekranem. To jest loteria.
 

Nail77

New member
Dziękuję za odpowiedź
. Ewentualnie zastanawiałem się nad modelem QE75QN85B, ale nigdzie nie znalazłem czym on się różni od QE75QN91B. Matryce są te same VA. Co do różnic to Android Tv vs Tizen, podejrzewam, że różnią się też ilością stref wygaszania. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś z Was się wypowie lub zasugeruje tv innego producenta, nie upieram się przy Samsungu. Pozdrawiam życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
 

Nail77

New member
Z tego co znalazłem to w calarzu 85 jest VA, przepraszam system Tizen. A może coś zaproponujecie max do 13 tys. Tv użytkowany wieczorami głównie Netflix, dzieciak konsola, sporadycznie serwisy informacyjne. Bardzo ciekawie w tym zakresie cenowym też się prezentuje Oled 75 cali LG seria C2. Ale to OLED i mam jak wspomniałem obawy o wypalenie matrycy. Wiem temat oklepany, i powiem szczerze im więcej się o tym czyta tym większe poczucie chaosu. Pozdrawiam
 

Attachments

  • IMG_20221225_214429.jpg
    IMG_20221225_214429.jpg
    314,7 KB · Wyś: 62

mpDante

Member
Bez reklam
Co do mojej poprzedniej wypowiedzi, to miało być blooming, nie clouding.:oops:

Na rtings.com znajdziesz też, że Q80 ma ads(ips), więc nie jest to wiarygodne źródło na europę. Najlepiej byłoby sprawdzić osobiście 85QN85, tylko nie bardzo jest gdzie... Chyba, że masz w okolicy sklep, gdzie mają to na ekspozycji? W ciemno zostaje tylko QN91, bo nawet QN90 może być na ADS.

Jeżeli nie oglądasz kanałow informacyjnych to nie powinieneś obawiać się wypaleń. Mam 77B13 i po roku wypalenia są ledwo dostrzegalne... ale są (tvn24).
 

Nail77

New member
Bardzo ciekawie zapowiada się TCL 75c935 ale nie jest dostępny w sprzedaży. Gdzieś wyczytałem, że też jest jeszcze jakiś problem z softem. Czy ktoś coś wie na ten temat więcej. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępne od ręki.
Nie ma już żadnych problemów z softem.
Masz w specjalnej ofercie dla członków forum z dodatkowym pakietem gratisów z montażem i dostawą.
Napisz na PW dostaniesz ofertę.
 
Do góry