Samsung Q80B: telewizor 4K 100Hz Ultra HD QLED, procesor kwantowy 4K, lokalne przyciemnianie Full LED i HDMI 2.1

stadcom

Member
Czy w tym TV działa timeshift ? W sklepie ME poinformowano mnie że tak. W opisie umieszczonym na ich stronie również pisze że jest timeshift. Gdy próbowałem go uruchomić w sklepie wyświetlał się komunikat opcja niedostępna - no ale nie było podpiętego dysku zewnętrznego i może to przez to.
 
Ostatnia edycja:

miki74

Member
Wszystkie albo większość tv Samsunga w Europie wschodniej na ten rok ma nagrywanie i timeshift wyłączoną. By włączyć należy grzebnąć w menu serwisowym.
Sprzedawca mija się z prawdą, sprawdź specyfikację na stronie Samsung Polska i np Germany.
 

stadcom

Member
Wszystkie albo większość tv Samsunga w Europie wschodniej na ten rok ma nagrywanie i timeshift wyłączoną. By włączyć należy grzebnąć w menu serwisowym.
Sprzedawca mija się z prawdą, sprawdź specyfikację na stronie Samsung Polska i np Germany.
Czy wiesz może czy te opcje są zablokowane czy niedostępne? W Twoich poprzednich postach była informacje że zbytnio nie ma pozycji w menu serwisowym do odblokowania tych funkcji. No chyba że Ci sie udało
 

miki74

Member
Opcji wprost PVR (nagrywanie, timeshift) w menu serwisowym nie ma . Ale można tą funkcje włączyć / odblokować, zrobiłem i działa w moim przypadku . Trzeba być świadom co się robi i utratą gwarancji.
Te tv mają efekt DSE, możesz rozważyć kupno innego tv z PVR i wolnym od DSE.
 

stadcom

Member
Ten efekt brudnego ekranu rzuca się bardziej niż te ciemne narozniki ? Kupiłem hisense U7HQ. Posiada wszystko co potrzebuje ale te narożniki irytują
 

Attachments

  • received_1153507278921288.jpeg
    received_1153507278921288.jpeg
    87,3 KB · Wyś: 269

miki74

Member
Ciężko ocenić, wydaje mi się że w moim q80b 50" słabiej jest widoczny DSE ale jest tego więcej. Widać najmocniej na górze i dole w czasie ruchu, lub pod kątem na statycznym obrazie. Na górze może najbardziej doskwierać przy ruchomej kamerze na tle błękitnego nieba.
W środku też jest DSE, ale tam jest widoczny na teście z białym kwadratem poruszającym się po czarnym tle, w czasie normalnego obrazu sporadycznie widać.

Zastanawiam się, czy są ekrany z tego typu podświetleniem, bez wady DSE.
 

stadcom

Member
Ciężko ocenić, wydaje mi się że w moim q80b 50" słabiej jest widoczny DSE ale jest tego więcej. Widać najmocniej na górze i dole w czasie ruchu, lub pod kątem na statycznym obrazie. Na górze może najbardziej doskwierać przy ruchomej kamerze na tle błękitnego nieba.
W środku też jest DSE, ale tam jest widoczny na teście z białym kwadratem poruszającym się po czarnym tle, w czasie normalnego obrazu sporadycznie widać.

Zastanawiam się, czy są ekrany z tego typu podświetleniem, bez wady DSE.
 

stadcom

Member
Wydaje mi się że to urok tv z podświetleniem FALD. Jak przeglądałem tv z pełnym podświetleniem to Samsung miał najmniej widoczne ciemne narożniki. Nawet Sony za kilkanaście tysięcy złotych miał bardzo widoczne ciemne narożniki. Sprzedawca powiedział że każdy fald w mniejszym czy większym stopniu to ma. Jak kupie ten TV to napiszesz jak odblokowałeś te funkcję ? Zawsze można reklamować tv z tytułu rękojmi i nie przejmować się zapisami gwarancji producenta. Jak padnie matryca to przecież to że odblokowało się się tryb pvr nie będzie miało nic wspólnego z tą usterką. Dziwne zachowanie Samsunga odnośnie zablokowanie pvr na nasz rynek..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś ma zapotrzebowanie na równość podświetlenia matrycy to w ciemno kłaniają się Oledy.
Inne należy najlepiej sprawdzać przed wysyłką.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się z tym. W Sony mam fald i ma ciemniejsze narożniki. W philipsie nie ma falda i ciemniejszych narożników ale za to są inne wady, pytanie tylko czy gorsze niż te ciemniejsze narożniki... Wszystko zależy co komu bardziej przeszkadza...
 

stadcom

Member
Jaka matryca jest w wersji 65 cali (QE65Q8B)? Byłem przekonany że VA, ale kilka dni temu pojawiła się polska recenzja
I pisze w niej że rozmiary 50 i 85 mają matryce VA a 55,65 i 75 IPS. Czy to prawda, czy autor recenzji wprowadza w błąd ?
Czy ktoś w 100 proc. wie ile jest stref wygaszania w tym modelu ?
 

miki74

Member
W menu serwisowym Option pozycja Type jest symbol matrycy. Gdzieś widziałem tabelkę która umożliwi nam rozkodowanie, można było się dowiedzieć wielkość (oczywiste), producenta, odświeżanie, typ matrycy, powłoki. W moim przypadku matryca jest VA z jakąś powłoką antyodblaskową, producent Acer. Niestety nie posiadam linka, trzeba szukać.
Typ matrycy można znaleźć na stronach displayspecyfications.com. Ale nie wiem jak się to ma do naszego rynku.
 

stadcom

Member
Czy to normalne w tych TV w przekątnej 65 cali ? Tzn takie widoczne pionowe linie
Są bardzo widoczne na jasnych i jednolitych tłach. Wcześniej miałem przez kilka dni hisense 65u7hq i nie rzuciło mi się takie coś w oczy.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Faktycznie w opisie pisze że ma. Jak pisałem wcześniej mam Sony z fald i 9206 bez i w Sony nie ma tych pasów a w philipsie są. Może nie aż tak jak na tym filmiku Twoim ale widać...
 

miki74

Member
Q80b 50"





Celowo zrobiłem zdjęcie z dwóch odległości, tak by obiektyw obejmował cały ekran i z miejsca gdzie się siedzi.
W że czystości wydaje mi się że lepiej to wygląd.

Edit:
Jeszcze raz czerwone tło

Myślę że należy patrzeć z odległości z jakiej się ogląda i bardziej na materiał który nas interesuje niż na testy. Przy zwykłym oglądaniu mało zauważalne są niedoskonałości. Przynajmniej w moim przypadku.
 
Ostatnia edycja:

stadcom

Member
Q80b 50"





Celowo zrobiłem zdjęcie z dwóch odległości, tak by obiektyw obejmował cały ekran i z miejsca gdzie się siedzi.
W że czystości wydaje mi się że lepiej to wygląd.

Edit:
Jeszcze raz czerwone tło

Myślę że należy patrzeć z odległości z jakiej się ogląda i bardziej na materiał który nas interesuje niż na testy. Przy zwykłym oglądaniu mało zauważalne są niedoskonałości. Przynajmniej w moim przypadku.
U Ciebie nie widać prawie w ogóle tych pionowych lini będę więc reklamował TV.
Ja te pionowe linie zauważyłem właśnie w trakcie normalnego użytkowania - są bardzo widoczne na jednolitych i jasnych tłach - np jak córka ogląda bajkę świnka Peppa, jak kamera szybko się przesuwa i jest kadr na niebo oraz podczas gry na konsoli gdy jest jasne tło.
 
Do góry