Samsung Q80B: telewizor 4K 100Hz Ultra HD QLED, procesor kwantowy 4K, lokalne przyciemnianie Full LED i HDMI 2.1

stadcom

Member
Odpisali że na zdjęciach i filmiku nie widzą problemów z obrazem ...
Będę musiał się chyba do tego przyzwyczaić i przeczekać jak microledy pojawią się w akceptowalnych cenach. Czytałem na forach że nawet miniledy mają takie problemy. Początkowo chciałem kupić tcl 65c835 jak był w promocji za 5999 zł no ale bawiłem się nim w sklepie i odrzucił mnie system. Brak polskich znaków w przewodniku po programach rzucał się w oczy. Hisense super system VIDAA (nawet nie przeszkadzał mi brak HBO bo mam Chromecast). Miał wszystko : jak pvr, automatyczny timeshift, automatyczna aktualizacja przewodnika po programach - Samsung i inni powinni się od nich uczyć jak powinien wyglądać system. No ale miał problemy z płynnością ruchu - jak to poprawią to kolejnym moim wyborem będzie właśnie ta firma, no chyba że TCL popracuje mocno nad swoim oprogramowaniem, bo na papierze ma bardzo mocną specyfikację
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Firma częstymi update - pokazuje , że cały czas pracują nad poprawą jakości.
Jak dla mnie to plus.
 

stadcom

Member
Mam pytanie bo z tego co się zorientowałem prowadzisz sklep i sprzedajesz TV. Czy takie pionowe linie w TV to norma u niektórych producentów czy to raczej wada matrycy ? Zareklamowałem tv u sprzedawcy czyli w Mediaexpert i oni wysłali zgłoszenie do autoryzowanego serwisu ze zdjęciami (powiedziałem im że jak ja zgłosiłem to w serwisie to powiedzieli że nie widzą żeby było coś nie tak z obrazem )
 

MichałC

New member
Opcji wprost PVR (nagrywanie, timeshift) w menu serwisowym nie ma . Ale można tą funkcje włączyć / odblokować, zrobiłem i działa w moim przypadku . Trzeba być świadom co się robi i utratą gwarancji.
Te tv mają efekt DSE, możesz rozważyć kupno innego tv z PVR i wolnym od DSE.
Mogłbyś zdradzić jak udało ci się włączyć PVR? Kupiłem tegoroczny model i właśnie się zdziwiłem że nie ma tej opcji..
 

Darek845

New member
Witam wszystkich
Mam pytanie odnośnie głównego menu w tym telewizorze,u mnie wygląda tak

20221207_185418.jpg


a w instrukcji od tego modelu tak, brakuje mi opcji Teraz w TV, czy powinna tam być

Bez tytułu.png
?
 

stadcom

Member
Cześć.
Czy ktoś mógłby zapodać komplet ustawień obrazu do tego modelu, nie mogę sobie poradzić?
Hej. To kwestia indywidualna. Ja wyłączyłem tryb inteligentny, bo obraz wygląda na nim bardzo nienaturalnie, szybko męczy się wzrok i jest dużo artefaktów z upłynniaczy. Wybrałem tryb film, ciepły 2 i wyłączyłem wyrazistość obrazu no i załączyłem wysoki kontrast. Dla mnie jest ok.
 
Dziękuję za szybką odpowiedź. Masz rację, tryb inteligentny jest bardzo słaby. Film 2 masz na myśli filmmarker? Działałeś coś z ustawieniami, kolory itp. Mam wrażenie, że u mnie tło obrazu jest lekko zamglone jak by był za bardzo rozjaśniony. Sterowanie nie za bardzo pomaga, chyba że zjadę do min. Zauważyłeś u siebie np. na Netflix przy zapewnieniu ruchu brak płynności? Z tym też mam problem i nie wiem gdzie pogrzebać aby rozwiązać problem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry