Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

glosny11

New member
podziękował zrobione szukałem tego ustawienia na hdmi1 nie wiedziałem, że dostępne jest na TV tylko. Raz pojawiły mi się na różowym tle trzy czarne punkty i raz spory kwadrat w prawym rogu około 30cm x 10cm czy to złe oznaki? nic szczególnego nie było w tym miejscu wyświetlane. Przesiadłem się na ps51 z sony 50 kdl projektor 3lcd 5 lat i trzeciej lampy nie kupię! koszt ponad 800zł. Na razie nie żałuję obraz wieczorem bajka jutro teścik ps3. Macie Panowie jakiś link do adaptera wifi, nie mogę zrobić aktualizacji ruter w domu obok, ma ktoś pojęcie czy ten adapter poradzi sobie z 40 metrami?
 

glosny11

New member
Witam, mam kilka pytan do posiadaczy samsunga PS51D550
jak sie sprawuje ten tv na telewizji cyfrowej z cyfrowego polsatu
czy z odległości okolo 2-4 m będzie można go komfortowo ogladać
jak wygląda efekt 3d?
czy w zestawie sa wieszaki na ścianę?

na N chodzi lux
2-4 m mam u siebie lux
efekt 3D po zakupie okularków więc nie wiem
nie ma wieszaków
 

twardy1976

New member
glosny11: no tez jestem ciekawy jak to bedzie smigac z konsolami. chodzi o te smuzenia w szybkim ruchu w poziomie. bo powiem Ci szczerze, przypadek Drachenfels'a ewidentnie pokazuje, ze jest to powazny problem. gratuluje i zycze milej zabawy i tony przyjemmosci z nowym telewizorkiem :)
 

glosny11

New member
Powiem Ci uczciwie na infamous nic nie widziałem, żeby było nie tak, ale też wielkim graczem nie jestem, pogrywam :lol:.Tu musisz poczekać na odpowiedz większego specjalisty. Myślę że efekt o którym jest mowa jest naprawdę bardzo spotęgowany przez kamerkę ponieważ sam oglądałem ten film na yutube Bardziej gram z synem w lego, gdzie obraz bajka. Powiem Ci kilka słów ode mnie. Telewizorek jest spoko odbicie lustrzane jest ale idzie się przyzwyczaić, słynne buczenie słyszałem ale za telewizorem z odległości 10cm jestem świrem na punkcie obrazu i dźwięku wiec jak mi nic nie przeszkadza, to na pewno nie jest źle. Wkurza mnie pojawiający się czarny prostokąt o szerokości 30cm na 10cm w dolnym prawym rogu, znika dopiero jak przełączę na obraz telewizora z dodatkowymi funkcjami i wrócę ponownie np do konsoli, co to jest? Może aktualizacje tu pomogą ale nie mam odpowiedzi na wcześniejszego posta i jestem troszkę zakłopotany ponieważ chciałbym już zakupić adapter. Dla mnie telewizorek 100% wart swojej niskiej ceny ale dopiero mam go pierwszy dzień.
 

jarmis

New member
Witam wszystkich. Od kilku dni posiadam Samsunga 43D490, żeby sprawdzić 3D pożyczyłem od kolegi okulary SSG2100AB ale one nie działają. Czy może ktoś mi pomóc odpalić ewentualnie czy ten model okularów jest kompatybilny z tym modelem. Proszzę o pomoc.
 

Czarny38

New member
Witam wszystkich. Od kilku dni posiadam Samsunga 43D490, żeby sprawdzić 3D pożyczyłem od kolegi okulary SSG2100AB ale one nie działają. Czy może ktoś mi pomóc odpalić ewentualnie czy ten model okularów jest kompatybilny z tym modelem. Proszzę o pomoc.
Te okulary są do TV z serii C, nie będą działać z serią D, różnią się sposobem komunikacji, seria C "podczerwień", a seria D "bluetooth".
 

glosny11

New member
Chyba już trochę minęło od zakupu TV, okulary zakupione na AL po 119 zyla BAJKA, trochę problemu z filmami 3D i konwersją na ps3. Od razu mówię zainwestować w dobrego pendrive min. 16gb i bezpośrednio pod TV podłączać z filmami. Zakup wifi trochę nie przemyślany, tak na prawdę mi jest zbędne i za bardzo się nie przydaje. Myślałem, że aktualizacje idą przez wifi, jednak też trzeba ściągnąć wrzucić na pena i w TV. Zamiast wifi, chyba bym wolał droższy model okularów.
 

suhar80

New member
glosny11: no tez jestem ciekawy jak to bedzie smigac z konsolami. chodzi o te smuzenia w szybkim ruchu w poziomie. bo powiem Ci szczerze, przypadek Drachenfels'a ewidentnie pokazuje, ze jest to powazny problem. gratuluje i zycze milej zabawy i tony przyjemmosci z nowym telewizorkiem :)

100 % to efekt kamery. Nie ma, podkreślam nie ma smużenia (mam ps3 i x360) giery smigają ekstra.
 

Leon_9

New member
Koledzy chciałbym kupić ps51d550 czy ma on wbudowany tuner MPEG-4 do kablówki DVB-C czy tylko DVB-T do naziemnej. Różnie to jest podawane w opisach i sumie nie jestem pewien :( a właśnie chciałbym mu podpiąć kablówkę bo póki co nadają u mnie darmowy cyfrowy sygnał łącznie z kanałami HD ( chodź z jaką ilością linii w poziomie to mi się nie udało na razie ustalić ) ??
 

mariusz2099

New member
Witam, kupiłem samsunga P51d550 i po podłączeniu go po TV z cyfrowego polsatu obraz okazał sie bardzo słaby w LG LCD 32cale obraz jest ostry jak zyleta a tu taki rozmazany(rozciagniety). Czy wybór innej platformy telewizyjnej okaże sie dobrym rozwiązaniem.




na N chodzi lux
2-4 m mam u siebie lux

Czy może ktoś zrobić zdjecie/nagrać Film z próbka obrazu jakiejś TV cyfrowej na tym własnie tv ?

Czy posiadacie funkcje efekty świetlne ?
 
Ostatnia edycja:

/marek/

New member
S/PDIF w PS59D550

[FONT=&quot]Informacja o wyjściu audio. Oglądając film ze źródła - USB, PS59d550 wypuszcza optykiem dźwięk w kompresji DTS do amplitunera. Piszę to dlatego bo w instrukcji jest napisane że jest to możliwe tylko dla DVB-T,S. Jeśli ktoś ma pytanie odnośnie tego modelu mogę pomóc.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
„[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Kiedy odbiornik (np. zestaw kina domowego) jest włączony, emitowany[/FONT]
[FONT=&quot]będzie dźwięk przesyłany przez złącze optyczne telewizora. Gdy w[/FONT]
[FONT=&quot]telewizorze wyświetlany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina[/FONT]
[FONT=&quot]domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest[/FONT]
[FONT=&quot]urządzenie cyfrowe podłączone przez HDMI, takie jak odtwarzacz DVD,[/FONT]
[FONT=&quot]odbiornik będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk.”[/FONT]
 

JackS.

New member
Bez reklam
Informacja o wyjściu audio. Oglądając film ze źródła - USB, PS59d550 wypuszcza optykiem dźwięk w kompresji DTS do amplitunera. Piszę to dlatego bo w instrukcji jest napisane że jest to możliwe tylko dla DVB-T,S. Jeśli ktoś ma pytanie odnośnie tego modelu mogę pomóc.

„[FONT=&quot]Kiedy odbiornik (np. zestaw kina domowego) jest włączony, emitowany[/FONT]
[FONT=&quot]będzie dźwięk przesyłany przez złącze optyczne telewizora. Gdy w[/FONT]
[FONT=&quot]telewizorze wyświetlany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina[/FONT]
[FONT=&quot]domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest[/FONT]
[FONT=&quot]urządzenie cyfrowe podłączone przez HDMI, takie jak odtwarzacz DVD,[/FONT]
[FONT=&quot]odbiornik będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk.”[/FONT]

Gdzie w cytowanym tekście widzisz słowo "tylko"?

Oczywiście dźwięk wielokanałowy można uzyskać na wyjściu AUDIO OUT tego telewizora nie tylko z wewnętrznego tunera, ale również przy odtwarzaniu plików multimedialnych z pamięci zewnętrznych (dysków, penów, kart pamięci w adapterach) podłączonych do wejścia USB i z plików dostępnych poprzez sieć ethernet.
 

/marek/

New member
Gdzie w cytowanym tekście widzisz słowo "tylko"?

Oczywiście dźwięk wielokanałowy można uzyskać na wyjściu AUDIO OUT tego telewizora nie tylko z wewnętrznego tunera, ale również przy odtwarzaniu plików multimedialnych z pamięci zewnętrznych (dysków, penów, kart pamięci w adapterach) podłączonych do wejścia USB i z plików dostępnych poprzez sieć ethernet.

[FONT=&quot]Panie JackS., [FONT=&quot]proszę napisać w którym miejscu instrukcji jest napisane że ze źródła USB wyjściem [/FONT]AUDIO OUT uzyskamy dźwięk przestrzenny. [/FONT]
 

JackS.

New member
Bez reklam
[FONT=&quot]Panie JackS., [FONT=&quot]proszę napisać w którym miejscu instrukcji jest napisane że ze źródła USB wyjściem [/FONT]AUDIO OUT uzyskamy dźwięk przestrzenny. [/FONT]

Nie napisałem, że gdzieś jest wprost napisane, że DD5.1 wychodzi z wyjścia SPDIF. W tej instrukcji jest wiele niedomówień. Nie jest jednak nigdzie napisane, że dźwięk z multimediów na SPDIF jest ograniczony do 2 kanałów. Jest napisane, że ograniczenie to dotyczy sygnału z wejść HDMI, co jest normą w większości telewizorów i jest związane z ograniczeniami spowodowanymi licencją na HDCP.

To jakie formaty dźwięku są obsługiwane jeśli chodzi o pliki multimedialne jest opisane w tabeli opisującej formaty filmowe (ostatnia kolumna). Wyjście SPDIF jest jedynym przez które ten dźwięk wielokanałowy może wychodzić, bo ani telewizor sam nie ma obsługi większej ilości głośników, ani jego wyjścia HDMI nie obsługują funkcji ARC (audio return channel).
 

kolokiler

New member
Nie napisałem, że gdzieś jest wprost napisane, że DD5.1 wychodzi z wyjścia SPDIF. W tej instrukcji jest wiele niedomówień. Nie jest jednak nigdzie napisane, że dźwięk z multimediów na SPDIF jest ograniczony do 2 kanałów. Jest napisane, że ograniczenie to dotyczy sygnału z wejść HDMI, co jest normą w większości telewizorów i jest związane z ograniczeniami spowodowanymi licencją na HDCP..............

też właśnie myślałem, że nie pójdzie na kino domowe dźwięk przestrzenny, a ostatnio kolega mi mówi jak nie jak tak

miałem na dysku przenośnym film z dźwiękiem w DTS i oczywiście na kino domowe wysłał i mogłem delektować się dźwiękiem przestrzennym.

najgorsze jest to że nie ma łatwego dostepu do wypuszczenia dźwięku na ampli tylko trzeba wchodzicw menu i skakać po nim

Wczoraj korzystałem z PiP tak tylko żeby sprawdzić czy działa i w sumie jest wybór między wielkością okienka PiP, ale wydaje mi się, że powinna być jeszcze jedna wielkość większa od tej co teraz jest bo jednak słabo widać co tam jest.

muszę sprawdzic jeszcze na innym tv ale mam kilka plików mkv które nie chce mi odtworzyć pokazuje błędny format i nie za bardzo kumam o co chodzi.

szkoda że nie ma dostępu do internetu fajna jest to jednak sprawa. byłem u kolegi i fajnie na podstawie tytułu filmu szuka zwiastuna w youtube przez co można sobie naświetlić mniej więcej o czym jest film - fajna sprawa

acha aktualizował ktoć oprogramowanie ? wyszło coś wogóle na niego bo zaraz po zakupie podłączyłem się ale nic nie było więc odlączyłem i ogólnie to nie jest wpięty tv w sieć, korzystam z dysku przenośnego i platformy cyfrowej.

znalazłem takie coś w manualu:
Using an Optical (Digital) or a Headphone Connection


DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)

When a digital audio system is connected to the DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) jack, decrease the
volume of both the TV and the system.

5.1 CH (channel) audio is available when the TV is connected to an external device supporting 5.1CH.

When the receiver (home theatre) is set to on, you can hear sound output from the TV’s optical jack.
When the TV is receiving a DTV signal, the TV will send 5.1 CH sound to the home theatre receiver.

When the source is a digital component such as a DVD / Blu-ray player / cable box / STB (Set-Top-
Box) satellite receiver and is connected to the TV via HDMI, only 2 CH audio will be heard from the
home theatre receiver. If you want to hear 5.1 CH audio, connect the digital audio out jack from your




DVD / Blu-ray player / cable box / STB satellite receiver directly to an amplifier or home theatre.

 
Ostatnia edycja:

suhar80

New member
Koledzy chciałbym kupić ps51d550 czy ma on wbudowany tuner MPEG-4 do kablówki DVB-C czy tylko DVB-T do naziemnej. Różnie to jest podawane w opisach i sumie nie jestem pewien :( a właśnie chciałbym mu podpiąć kablówkę bo póki co nadają u mnie darmowy cyfrowy sygnał łącznie z kanałami HD ( chodź z jaką ilością linii w poziomie to mi się nie udało na razie ustalić ) ??

DVB-T i DVB-C
 

Krzysztof14

New member
Efekt double image / frame doubling jest we wszystkich grach 30fps. Być może suhar80 go nie widzi, bo jest to dość indywidualna sprawa, ale efekt z pewnością jest. Inną sprawą jest, że efekt sfilmowany dużo mocniej wali po oczach.

Ktoś wcześniej wspomniał o grze Lego. Na Lego Batman na PS3 można zrobić ciekawy eksperyment. Wyłączenie V-sync powoduje, że gra chodzi w 60fps, ale pojawia się screen tearing, czyli efekt linii przechodzącej przez ekran, gdy konsola nie wyrabia się z wyświetlaniem ramek. Włączenie V-sync likwiduje screen tearing, ale gra spada do 30fps. Wtedy można sobie obejrzeć efekt double image / frame doubling. Demo Lego Piraci z Karaibów też chodzi w 30fps.

Mnie ten efekt najbardziej wkurza na Little Big Planet, w którą uwielbiamy grać z dzieciakami. Wystarczy popatrzeć sobie na to co się dzieje z białymi dymkami z rozmowami, kiedy szmaciaki biegną przez ekran. Nie uwierzę, jak mi ktoś powie, że widzi jeden dymek.

Natomiast, podkreślę to jeszcze raz, to samo widać na wszystkich telewizorach LCD (tradycyjne, czy LED), szczególnie w trybie gra, który na ogół wyłącza interpolację ramek. Włączenie interpolacji ramek na LCD mniej lub bardziej usuwa ten efekt, ale nawet na najwyższych ustawieniach żaden z telewizorów, które testowałem nie poradził sobie wzorowo z dymkami z rozmowami z Little Big Planet.
 
Do góry