Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

klaus71

New member
Bez reklam
@cezarh
na avforums ktoś pisze że może game mode wyłącza tryb 100hz

zadziwiające jest to że po serii A, także seria B ma problemy z trybem 100hz.
a najśmieszniejsze jest że samsung nie zrobi możliwości wyłączenia tego trybu i wszyscy byliby szczęśliwi
 

Dżon Bondżoe

New member
Kolego Dżon Bondżoe - forum jest od tego żeby dzielić się wiedzą. Należysz do grona osób które bezkrytycznie podchodzą do swoich zakupów. Wychwalasz nowy nabytek pod niebiosa i nie znosisz choćby najmniejszego przytyku.
wiem - ale ja nawet tego nie kryję :) - co mam zrobić, ze ten samsung po prostu mnie powalił... wiem tez, ze to bzyczenie to wada, która może się zdarzyć - wtedy serwis i tyle.

Napisałeś wcześniej że Twoim zdaniem różnica w obrazie między 650 i 850 jest widoczna w każdym calu..(....)
tak - napisałem to, ale ponowię:
stoja one obok siebie w Saturnie - Wrocław Pasaż Grunwaldzki.
podłączyłem laptopa (dvd) przez zwykły vga. Tryb film na obu - reszta ustawien taka sama.
Nie uważam siebie za znawcę tv - audio tak -ale nie tv - obraz na 650 był bardzo dobry - ładny, ale na 850 to za kazdym razem mi szczeka opada - nie wiem jak mam to wyrazic. czerń jest czerniejsza - po prostu ładniejszy jest i to widać.
pomieszczenie było jasne - ale specjalnie zwróciłem na to uwagę: światlo na dzilae tv jest przyciemnione.

Ja nie pisałem że 650 czy 530 były gorsze.... napisze to tak...

jak bym mial tylko 3500 PLN to bym brał 530tke i bym był happy bardzo - bo tele świetny. jak bym mial 4500 to bym brał 650tke i takze bym był happy bardzo bardzo - ale uważam, ze warto dopłacic do 850tki (cena 5800PLN) >> bo obraz odstaje BARDZO - nie iwem jak to opisać - no pojedźcie sobie do marketu i podlaczcie dvd jak ja to podłączyłem to zobaczycie - sami mi takie rady daliscie na forum - tak zrobiłem - i za to Wam dziękuje, bo zaoszczędziliście mi łażenia po sklepach:)

dodam, ze są odbicia - no to jest szkło - wg mnie nie ma różnic w odbiciach miedzy 530tka, 650tka i 850tka - jeśli sa - to wtedy ja ich nie widziałem - ale dla mnie to nie problem - nie oglądam tv na plazy przecie.

Jeśli dla Ciebie 650tka i 850tka maja niemal ten sam obraz - O.K. niech tak będzie - nie interesuje mnie to - bo po prostu dla mnie jest - to tak jak ze sprzetem audio - dla mnie yamaszka z kolumnami elac to piekny i niesamowity dźwięk - inni powiedza , ze jestem głupi i tyle :)

Nie miałem zamiaru dopłacać około 1500zł za niedopracowany produkt. Dlatego zaryzykowałem 650kę. I co? Jestem bardzo zadowolony - obraz pomijając wady, jest świetny. Bardzo naturalny, z dobrym kontrastem i czernią.
i ja Ci wierze :) bo sam to wyżej napisałem, ze obraz jest łądny i tele ogólnie prezentuje się super
I tu dochodzimy do sedna - laicy zawsze pieją z zachwytu nad swoimi zakupami. Nie chcą i nie będą widzieć wad i niedoskonałości. Może to i dobrze. Ale o ile niektóre aspekty obrazu mogą być debatowalne o tyle wady muszą być wytykane.
no bo poco mam się umartwiac nad czym, jak tego nie widac:)
jak to zobaczę, usłysze to dzwonie do serwisu i tyle

zresztą ja jeszcze go nie kupiłem - kupuje w następnym tygodniu


arkjec masz 100% rację - ale wiesz - większośc osób nie pisze na forum jak mu tele piknie gra - tylko wtedy jak się wkurza, ze wydali x tysięcy na sprzet, który ma wadę..
 
Ostatnia edycja:

Cezarh

New member
Witam ponownie,

Dżon Bondżoe - cieszę się masz zdrowe podejście i normalnie można dyskutować.

Życzę udanego zakupu, sam odpowiesz sobie na pytanie czy omawiane wady będą w zasięgu Twojej percepcji. Z mojej strony nie widzę powodów do robienia zamieszania a jedynie uczciwie poinformować o wadach. Gdybyś jednak po zakupie je jednak zauważył - podziel się tym na forum...

Pozdr / Cezarh.
 

arkjec

New member
Dżon Bondżoe napisał:
arkjec masz 100% rację - ale wiesz - większośc osób nie pisze na forum jak mu tele piknie gra - tylko wtedy jak się wkurza, ze wydali x tysięcy na sprzet, który ma wadę..
..niekoniecznie muszą być wady, chodzi o wyrażenie swojej opinii - wiadomo, że jedni nie wszystko słyszą, inni nie wszystko widzą ;) ale każdy powinien mieć własne zdanie i jeżeli korzysta wcześniej z forum szukając opini nt. danego sprzętu powinien konsekwentnie podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami - od tego w końcu jest forum. Moje zamówienie ma status "Towar w trakcie dostawy" :D więc jak tylko potestuję troszeczkę postaram się pomóc innym w podjęciu decyzji w zakupie :D
 

ajven8

New member
Od piatku jestem w posiadaniu tego modelu w wersji 50"

Po 3 dniach testowania podziele sie swoimi uwagami.

Obraz bardzo dobry, choc oko musi sie przyzwyczaic do takiego rozmiaru.
Ogladam z ok.3-3,5m a przesiadlem sie z 21 CRT :) wiec spory skok.
Tv podpiety pod UPC Media BOX HD i pod PC.
Zwykle kanaly w wiekszosci OK, te w HD extra, szczegolnie National Geographic.

Dzwiek slaby ale bez tragedii, czytajac Wasze posty, myslalem, ze bedzie o wiele gorzej.
Oczywiscie do ogladania filmow, potrzebny przynajmniej zestaw kina domowego.

To byly plusy.

Niestety wielkim minusem jest "bzyczenie". Co prawda nie jestem audiofilem (a może jednak:) ) ale ucho mam wyczulone i jest to bardzo uciazliwe. Podobno przy powieszeniu na scianie ten efekt czesciowo lub calkowicie zanika, ale nie wiem czy to prawda (inne rozlozenie ciezaru ?? ). Tv narazie musi stac na stopce, wiec tego nie sprawdze.
 
Ostatnia edycja:

ajven8

New member
Zrobilem taki eksperyment: miedzy Tv a sciane wlozylem zwiniety recznik frotowy :) tak dosyc ciasno, ale niczego to nie zmienilo. Wiec raczej wyglada to na elektronike choc pewnosci nie mam. W blizniaczym temacie na tym forum: "Wszystko o serii 50b850 ..." kolega dartman pokazuje zdjecie z wklejonymi gumkami co podobno usuwa bzyczenie. No ale to wiaze sie z rozkreceniem obudowy... :/ Jestem ciekaw czy ktos to przetestowal.
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Prof1906 napisał:
mam nadzieje że to bzyczenie nie jest jakoś bardzo uciążliwe?? ja mój tv będe miał w sobitę zobaczymy jak to będzie

koniecznie napisz o tv, szczególnie czy bzyczy - pisanie ludzi z autopsji da najlepszy obraz jak w końcu jest z tym bzyczeniem
pozdro
 

Dżon Bondżoe

New member
no i stało sie - po długich dyskusjach z żona - zamówiliśmy 850tke za 5576 (z dostawą, za pobraniem) >> ma być w czwartek, więc na pewno dam znać - ja będzie bzyczał - to odsyłam w cholerę... bo to wymiana i tyle. muszę w sobotę zobaczyć na 50 calach jak Andrju miażdży tą chudzinę :) odezwę się -ale trochę się boję, bo 5 tys za tele to dużo - ale jest tego wart
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
na priv odpowiedziałem - odpowiem - OWSZEM - ale jak bym nie odpowiedział - to są dwie możliwości: jedna to żona mnie zabiła - a to duża kobita - druga możliwość, to po prostu oglądam i oddaję się rozkoszy obrazu tego tele - zaklinali się, że w czwartek będzie - zobaczymy
 

Dżon Bondżoe

New member
mam go - pomęczyliśmy się trochę z montażem podstawy -ale jest - obraz z cyfrowego polsatu po (UWAGA) kompozycie (AV) - bardzo bardzo ładny - da się oglądać z okolo 2.5m >> jeszcze nki po hdmi nie mam - z dvd także piękny

wiem że kompozyt to najgorsze badziwewie ale nie mam innej możliwości podłączenia bo ten dekoder polsatu jest zepoki kamieniałupanego

no i bzyczy.... :) jestem maniakiem ciszy - na raziejestdzień- bzyczy głośno - ale czy mnie to denerwuje?..... jeszcze nie wiem... :)

zadzwonie do samsunga, poczekam potestuję, zobaczę w nocy i damWam znać
 

jgx

New member
Bez reklam
Dżon oprócz dokładnego opisu na temat bzyczenia napisz czy tv był oryginalnie zapakowany (o ile to można stwierdzić) czy sprawdzałeś w menu ile miał uruchomień i godziń nagrane - czekamy z niecierpliwością :)
pozdro
 

Dżon Bondżoe

New member
na razie odpowiadam na pyt powyżej:

- był zapakowany w karton - w środku jakieś skrawki styropianu - tak średnio to było zapakowane - styropian tylko po rogach - naklejki naklejone - podstawa bez śladów przykręcania - wg mnie nie było powodów do stwierdzenia, ze był używany - jak mam to sprawdzić ile godz byl uruchomiony?

potem opiszę bzyczenie - na razie jestem w pracy
 

Dżon Bondżoe

New member
no to opowiadam teraz na spokojnie:
telewizor grał wczoraj cały dzień - a grał piknie! Nie ma co się tu rozpisywać - obraz jest śliczny na tym Polsacie cyfrowym podłączonym przez zwykły najprostszy i najtańszy kabel kompozytowy!!! widać różnice między poszczególnymi kanałami -ale z 2.5 metrów oglądam i jest jak w kinie :)
juz nie mogę isę doczekać rekordera nki - i kanałów HD.
Telewizor kupiliśmy za 5500 - więc tym bardziej radość jest większa.
Niestety są dwa male ale : to nieszczęsne bzyczenie no i fakt, że w pudle dostaliśmy instrukcję do serii 6 :)

Ale powiem szczerze:
- bzyczenie mimo, iż słyszalne - to mnie na razie nie denerwuje (a jak pisałem mam bzika na punkcie ciszy sprzętu)
- żona nie zwróciła na to uwagi - dopiero gdy jej powiedziałem to powiedziała, ze owszem słychać
- dziwny motyw z tym bzyczeniem - skoro ja taki maniak ciszy mam to na razie gdzieś :)?

zadzwoniłem do samsunga - bardzo miły pan powiedział, ze należy to zgłosić i przyjedzie serwisant i wymieni zasilacz któryś albo płytę główną. Można to zrobić w domu, albo czasami trzeba zabrać do serwisu - ale perspektywa oddania tego cuda na 7-30 dni nie bawi mnie - więc powiedziałem, że na razie nie wzywam serwisu :)

no więc wnioski wysnujcie sami - ja Wam pomogę: jakość obrazu, wielkość i wygląd przykrywa to bzyczenie ??(wiem, ze to przypadłość niektórych egzemplarzy)

żona też się podnieca tym tele - więc nia ma co tu marudzić - bzyczenie zniknie - ale najpierw musimy się nim nacieszyć :p

jak się patrzy ile on chodził?
 

ajven8

New member
Przez pierwsze 2 dni ogladania bzyczenie nie bylo uciazliwe. Jednak jak juz nacieszylem oko pieknym obrazem to zaczyna mnie to denerwowac. Co ciekawe obok stoi PC ktory robi dosyc sporo szumu, ale wcale to nie przeszkadza w ogladaniu. Jezeli serwisant rzeczywiscie moze dokonac naprawy na miejsu to bedzie super. Czekamy na pierwszego odwaznego ktory wezwie serwis :)
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
to nie będę ja :p jeszcze się nie nacieszyłęm

właśnie podpiąłem nkę i obejrzałem film o gepardach w hd !!! można oglądać z metra !!!! :) ibraz na kanałach hd powala jeszcze bardziej niż sd - nka po hdmi także znacznie lepsza od polsatu

nka kanały hd + ten tele + kino domowe za 5 tys = masakracja :)

dalej nikt nie chce mi powiedzieć jak sprawdzić ile tele chodzi :)
 

tomee2180

New member
Witam wszystkich.
Co do bzyczenia to ja niestety tez je mam, na razie nie przeszkadza, ale jest słyszalne. Mam jednak pytanko dotyczące ustawienia obrazu. Czy ktoś zna jakiś sposób aby ustawić obraz w tym telewizorku, chodzi o kontrast, ostrość, podświetlenie itd. Może jakas płyta dvd. Z góry przepraszam jeśli już ktoś pytał o to.
 

smiglostopy

New member
Dzisiaj przyszedl (50B860). Wlaczylem go doslownie na 5 minut zeby sprawdzic nieslawne bzyczenie. Przeczytalem na ten temat chyba wszystko co zostalo napisane i postanowilem zaryzykowac. Po wstepnych ogledzinach potwierdzam zjawisko. Nie moge jednak jednoznacznie powiedziec czy jest to uciazliwe. Na pewno bzyczy ciszej niz wiatrak w laptopie z ktorego wlasnie pisze. Dopiero w niedziele/poniedzialek powiesze go na scianie (malowanie) popstrykam w uslawieniach i napisze cos wiecej. Zalaczam kilka zdjec (mam nadzieje, ze sie uploaduja...). Troche sie obawiam jak sprawdzi sie ten wieszaczek samsunga. Trzymam za siebie kciuki;)
 

Attachments

  • 4.jpg
    4.jpg
    56,2 KB · Wyś: 217
  • 3.jpg
    3.jpg
    68,5 KB · Wyś: 130
  • 2.jpg
    2.jpg
    46,6 KB · Wyś: 125
  • 1.jpg
    1.jpg
    64,5 KB · Wyś: 130
Do góry