Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

zajka

New member
Byłbym na prawdę bardzo ucieszony gdybyście mieli racje. Przyznam-nie obcowałem z tym TV "na dłużej". Mój kontakt z tym tv(650) był ograniczony do kilkunastuu minut i byłem zachwycony obrazem nieskalibrowanym. Od zakupu odwodzi mnie jedynie to co czytałem na avforum-tam recenzja kładzie bardzo mocny, negatywny nacisk na materiał 50hz. Ich niska ocena i brak rekomendacji wynika własnie z tego problemu, tym samym myślałem, że jest to bardzo istotne. Przyznam-chciałbym bardzo aby KIKI lub ktoś inny przetestował ten tv pod kątem "problemu 50Hz". Jestem ciekaw czy to marginalna sprawa czy istotny mankament bo tak jak wcześniej mówiłem-moim zdaniem obraz tej plazmy jest świetny zarówno w subiektywnej ocenie bezwzględnej jak i względnej (porównanie g10, s10).

Czy trzeba odpalić specjalnie DVD testowe to nie wiem: z tego co mi wiadomo to problem występuję na szersza skalę., ale mogę się mylić. Zbadanie tej sprawy jest dla mnie o tyle istotne, że jestem przed zakupem tv. Co do "większości"...większość zachwyca się obrazem g1o-ja nie rozumiem, mówiąc delikatnie, tego fenomenu kompletnie, dla mnie obraz g10 jest średni.

Nie chcę popadać w paranoję, mam świadomość z tego, że kupując sprzęt zawsze jest jakiś kompromis, mam bardzo wrażliwe oko. Nie akceptuję kompromisu w g10 (tragiczne SD, ale w Hd super) i innych, pytanie właśnie jest taki z mojej strony- czy to 50hz to faktycznie problem czy wymysł testerów.
 
Ostatnia edycja:

11mpp

New member
Też planuję ten zakup, zastanawiam się między 50'' a 58'' (z 3 metrów ;) ). I wiem, że dopóki nie kupię, nie dowiem się jak jest naprawdę. W sumie można zamówić prezentację w domu, ale czy warto tak kombinować dla telewizora? Model sprzedaje się dobrze, ma świetne opinie i to mi wystarczy, więc biorę. Za jakiś miesiąc, może dwa opiszę wrażenia z perspektywy zwykłego użytkownika. I żeby nie wiem co, nie będę się zadręczał :D
 

dartman

New member
Bierz 58". Oglądam z 3,5m i już wiem, że następny będzie 63" :)

TV jest naprawdę bardzo dobry. Mam go prawie dwa miesiące i coraz lepszy obraz, dojrzewa ;-) ?
 

tesla74

New member
Mam 50'' i oglądam tv z niecałych 3 m. Jak by było 58'' to by też było dobrze. Jak Cię stać to kupuj. Nie ma za dużych plazm, mogą być tylko za małe :D
 

klaus71

New member
Bez reklam
@zajka
niestety musisz sam podjąć decyzję
testy do końca nie są miarodajne - np w testach kikiego poprzednia generacja (model a550) była bardzo dobra - ale ma ona spory False Contouring - którego Kiki nie zauażył.
I mimo że 90% osób go nie widzi to dla tych 5-10 pozostałych był on sporym problemem.
podobnie jest z migotaniem plazm, green ghostingiem - 95% nie widzi tych zjawisk ale dla tych kilku procent pozostałych może to być problem
 
Ostatnia edycja:

Marnin1

New member
no to znowu dochodzimy do sedna czyli.... aby sprawdzic czy jestesmy w tych 5-10 procentch wrozliwców na niedoskonałosci trzeba kupic tak aby mozn a było zwrócic po 10 dniach czyli przez neta
ja tez 650 tke mam pare miesiecy i na przwade nie widze problemu z 50hz ale to ja nie widze moze ktos inny zobaczy
niestety oceny nasze i testy na stonach to jedno a decyzja zakupu to juz indywidualna sprawa:)
powodzeniaw zakupach
 

11mpp

New member
Więc właśnie zajka, nawet jeśli okaże się, że mam w rodzinie kogoś z "wrażliwym okiem" i ta plazma okaże się nienajlepsza, mam nadzieję zwrócić tv w ciągu kilku dni. Prawdopodobieństwo jest jednak tak niewielkie, że wystarczy sama świadomość możliwości zwrotu i zakup może być przyjemnością. A przecież powinien być jedynie przyjemnością.

58'' można zobaczyć w Saturnie w Arkadii w Warszawie. Już wiem np. że włącza się dłuugo. Coś jak z Windowsem, czym nowszy, tym dłużej się uruchamia.
 

zajka

New member
Wszyscy macie rację. Niemniej jednak przyznaję, iż generalnie podoba mi się sposób testowania tv na tym forum. Jeżdżę i oglądam obraz-tak jest zdecydowanie najrozsądniej i tak lubię. Testy wielokrotnie były rozbieżne z moją subiektywną oceną. Niestety, żeby zobaczyć więkoszość interesującego mnie sprzętu-trzeba jechać do molochów typu MM, a tam po prostu nie da się w spokoju ocenić (klimat, obsługa i najważniejsze czyli podawane sygnały.).Najlepszym rozwiązaniem jest przyjazd do domu...ale koszt tego jest spory biorąc pod uwagę samą cenę sprzętu z tego samego źródła.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy że policzysz ilość km i godzin na jeżdżenie i sprawdzanie , to wyjdzie Ci że prezentacja jest gratis :D.
A choćbyś wiele razy zajechał do każdego sklepu to warunki domowe to zupełnie inna bajka.
 

klaus71

New member
Bez reklam
tu tylko mozna się zgodzić z kikim
ja swojego a656 kupiłem po porównaniu w MM gdzie stał obok pioniera 428 - obraz wydawał się identyczny - w domu niestety wg mnie grał gorzej (biel i przetwarzanie ruchu) niż panasonic pv60 (model 2 generacje przed 428 ) .
Więc to co widać w sklepie a co na własnym sygnale w domu to całkiem inna sprawa.
Ja swojego sprzedałem po pół roku z dużą stratą.
 

shat

New member
Hello,

Dawno na tym forum nie byłem. Moja wiedza z tego forum zatrzymała się 4 lata temu. Owocem po wymianie spostrzeżeń był zakup TV LCD. Na chwilę obecną jestem zainteresowany zakupem SAMSUNG 58B850. Pytanie jak wygląda w dzisiejszych czasach wypalanie loga stacji telewizyjnej. Czy po oglądaniu np. 5 godzin dziennie TVN przez 4 dni (główny program w domu) i póżniej zmieniając kanał zostanie poświata po statecznym logo. Dokładnie interesuje mnie jak to wygląda w tym modelu TV.

Pozdrawiam
Mr.S
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest efekt shadow - ale trwa max 2 godz.
Plazma posiada zabezpieczenie przed wypalaniem i nawet ja wypalisz lekko możesz usunąć. Jak luminofor się ułoży to wówczas zero kłopotów.
 

zajka

New member
@kiki

Masz rację w jednej kwestii i tu nie ma dyskusji-obraz oglądany w domu będzie najlepszy do oceny. To kwestia sygnału,oświetlania, odległości, kąta widzenia oraz braku komfortu w sklepie typu MM, niemniej jednak nie zgodzę się, że usługa ta wychodzi gratis. Owszem gdyby ceny były porównywalne z internetowymi to jak najbardziej, natomiast przy tym narzucie marży absolutnie nie mogę się zgodzić. Różnice rzędu 1500zł to nie gratis.
 

shat

New member
kiki napisał:
jest efekt shadow - ale trwa max 2 godz.
Plazma posiada zabezpieczenie przed wypalaniem i nawet ja wypalisz lekko możesz usunąć. Jak luminofor się ułoży to wówczas zero kłopotów.

Mr. Kiki - Pytanka dokrztałcające bo wiem że jesteś TOP w temacie TV:

"Jak lumifor się ułoży to wówczas zero kłopotów" - co to znaczy...?

I w jaki sposób taki efekt usunąć...?
- czy usunie się efekt jak plazma jest lekko wypalona?
- czy usunie się efekt "lekko" tzn łatwo?

Pozdrawiam
Mr. S
 

arkjec

New member
decyzja zapadła

..prześledziłem ten temat od samego początku, jak również inne tematy o B850 i B650, byłem zdecydowany na B650 od lipca ale zakup troszkę się przeciągał i w końcu oglądałem oba TV obok siebie w MM i decyzja zapadła będzie B850 jeszcze troszkę zwlekam z zamówieniem ale ostatnio cenka troszeczkę spadła więc chyba czas najwyższy zacząć cieszyć się nowym TV - wrażeniami podzielę się troszeczkę później. Na wybór bardzo duży wpływ miało właśnie to forum ale brakuje tu takiego porównania między B650 a B850 a jest spore grono osób, którym takie porównanie ułatwiło by podjęcie decyzji, który TV wybrać.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję.:D
Arek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zajka - nie ma pojęcia o jakich wyliczeniach mówisz?
Przecież plazma 50B850 kosztuje na prezentacji 6000 zł - nie załapałem więc o tych 1500 zł .
Ale jeśli sklep detaliczny typu Mega Avans ma 3000m2 i płaci 300.000 zł czynszu , płaci załodze 20 osób po 1500 zł i do tego gazetki , ZUS , telefon , podatki - to myślisz że te 1000 zł to "taki interes" .
Kilka wypraw do sklepu na drugą stronę Warszawy to koszt przekraczający znacznie koszt prezentacji , chyba że nie liczysz swojego czasu pracy albo pracujesz w najniższej stawce godzinowej.
Oczywiście Twój wybór.
--------------------------------------------------------------
shat - luminofor przypomina świeżo spadły śnieg
Jak wejdziesz stopami zostawiasz ślady ale jak wszyscy pochodzą to Twoje ślady też znikną.

Poprzez menu możesz usunąć świeże powidoki.

--------------------------------------------------------------
arkjec
Po obniżce cen 50B 850 -jest bardzo atrakcyjna ofertą.
 

zajka

New member
@kiki

W moje stawki godzinowe wolałbym się nie zagłębiać. Jest to moja prywatna sprawa, niemniej jednak u mnie czas pracy nie przelicza się na roboczogodziny.
Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony twoją propozycją ceny.
A teraz wyjaśnię skąd moje obliczenia się wzięły, Mam nadzieję, że znów zaskoczysz mnie in plus, wtedy faktycznie propozycja może okazać się rozsądna.
Moje obliczenia dla Panasonica (tym modelem jestem również zainteresowany)

Cena, za którą mogę kupić Panasonica 46G10 - 4500zł
Cena twoja (i ile dobrze rozumiem to cena z audiovideo.com.pl) 6120zł
różnica kosztów na poziomie ceny zakupu-1620zł
prezentacja + dojazd (Katowice) 300+350=650
różnica ceny na poziomie kosztu zakupu wraz z prezentacją-2270zł
redukcja kosztów prezentacji w przypadku zakupu -300
ostateczna różnica -1970 zł
*nie wliczam kosztów benzyny ponieważ korzystam z samochodu służbowego.

Jak wynika z powyższego w przypadku Panasonica 46g10 prezentacja wraz z zakupem wychodzi o 1970 zł drożej (nawet nie 1500zł). Musiałbym jeździć Hummerem a telewizory oglądać na wybrzeżu żeby to się opłaciło.

Mam nadzieję, że się mylę Kiki co do cen, może mam złe źródło. Jeżeli tak to proszę o kontakt. Podam krótką listę interesujących mnie modeli i zaczniemy inną rozmowę, bo przyznaję, że doświadczanie obrazu w domu to kompletnie inna bajka i tu się z tobą zgadzam w 100%.

Pozdrawiam
 

mario_many

New member
Sprzedawca w sklepie mnie troche zmartwil twiedzac za samsung b850 ma gorsza plynnosc na sporcie od panasonica v10 poniewaz posiada tylko 900 lini ruchomego obrazu a panas 1080 i dlatego ten drugi lepiej poradzi sobie np. z pilka nozna.Czy to prawda skoro oba posiadaja po 600hz? I czy to wogóle bedzie zauwazalne? I czy to wogole prawda?
 
Do góry