Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

zajka

New member
Powiem Ci, że tez gdzieś czytałem takie wyniki testu jeżeli chodzi o płynność. Ale, że sprzedawca coś takiego tobie powiedział...też jestem zaskoczony...
 

mario_many

New member
Bez reklamy (czy anty) w duzym sklepie duzej sieci,dal mi tez katalog panasonica(czarny) i rzeczywiscie w tabeli spec. panasonic v10 i g10 maja po 1080 lini obrazu ruchomego a 900 posiada nizszy model s10.Katalogu samsunga nie mam i nie widziałem ale mam pytanie do Kikiego ktory ten model(sam b850) testował i opisywał na tym forum.Czy rzeczywiscie samsung b850 ma "tylko" 900 lini obrazu ruchomego?
 

Dżon Bondżoe

New member
Chciałbym dorzucić swoje parę groszy. Testowałem plazmy laptopem i swoim kablem zwykłym vga + film dvd. Chciałęm się przekonać, czy warto dopłacic (nie przepłacić) za ps50b850. testowałem plazmy: 50b850, 50b530 i 50b650 oraz lcd samsunga z serii b5 - tak dla porównania (nie wiem po co:) >> na każdym samsungu ustawialem tryb film
moje spostrzeżenia wraz z konfrontacją tego, co przeczytałęm na tym forum:

- samsung ps50b850 jest telewizorem, który zabija inne telewizory i nie mam mocnych !!:)
- niektórzy na tym forum czepiają się jakichś 50hz, i innych pierdół - chyba nie widzieli tego potwora na realu z sygnałem dobrej jakości a nie obrazem z kablówki na kablach sklejanych przez jasia z magazynu:)
- nie ma sensu ten wątek :) >>> bo ten tv jest wart tych 5800 - bo tyle teraz kosztuje.
- nie ma sensu porównywanie tego tv z innymi - masz 5800??? to kupuj, bo stracisz czas na porownywanie i czytanie o nim - kupuj w ciemno - będziesz go po prostu podziwial, tak jak ja zaufalem sprzedawcy i po sesji odsłuchowej kupiłem yamahę 663 + zestaw 5.0 elac. Samsung ps50b850 jest piękny, cieniutki a obraz jest śliczny, krystaliczny i z dvd wygląda lepiej niż na innych (nie wiem dlaczego, bo się na tym nie znam -ale co mnie to obchodzi:p - ważne, że ładniejszy i można z bliżej oglądać)
- dzięki temu testowi z laptopem i dvd (sami poleciliście aby tak testować) przekonałem się że moje 3m to nawet za dużo na 50" - gdybym miał więcej kasy to bym brał 58" :)
- pragnę tego tv - zakup za kilka dni - a ja nie mogę przestać o nim myśleć (paranoja) :)
- jest absolutną nieprawdą, ze 650tka różni się od 850 tylko grubością i "jakąśtam elektroniką" >> wg mnie porównywanie 850tki do 650tki jest nie na miejscu! 850tka jest w każdym calu lepsza i koniec kropka. i warto doplacić 1300PLN! (650tka jest za 4500)
- przekonalęm się tez, że obraz z samsunga ps50b530 jest na prawdę dobry - telewizorek za 3800PLN a na prawdę ładnie gra - bez emocji - ale jak się zaraz odpali 850tkę - to szczena opada do podłogi i nie chce się przestać gapić!

tak testuje laik :) jestem zielony - nie używam określeń w stylu luminofor, ghosting cośtam i inne, ktorych nawet nie pamiętam z tego forum :) ja się po prostu cięszę jak głupi widząc 850tkę - bo jest to televisor odstający od całęj reszty.

I tak jak jako laik dziwię isę dlaczego ludzie kupują lcd - tak jako przyszly wląściciel samsunga ps50b850 dziwię się innym na tym forum, któzy czepiają się jakichś tam szczególików,k toych pewnie nikt nie zobaczy.

Nie biadolcie! to jest po porostu genialny tv! Cieniutki, ładny design! a obraz to już poezja - czarny czarny - biala biel, kolory naturalne, itd itp

Jeśli piszecie o jakichś tam ghostingach i "cośtamcosiach" to straszycie zielonych, takich jak ja --- myślę sobie: "o czym Ci ludzie piszą?? - daję 6 kola za tele i mam mieć jakieśtam cosie? na prawdę wystraszyliście mnie.

także jeszcze raz: zieloni - nie znacie się na tv - i macie 5800PLN - bierzcie tego samsunga i tyle - nie traćcie czasu - zakochacie się w tym tv i tyle i oglądać go z odległości 220cm (DVD)
z milą chęcią odpowiem na pytania
 
Ostatnia edycja:

Prof1906

New member
Potwierdzam sam z ciekawości porównałem ale Panasonica G10 z Samsungiem b850 (może nie te klasa i powinienem z V10 ale takiej nie ma na stanie i nie wiadomo kiedy będzie) podłączone na N na kanałach SD i jak dla mnie to naprawdę świetnie to wygląda nie spodziewałem się że aż tak i już wiem że nie mam co się martwić o oglądanie z 2m ;];];] super
Zakup zaplanowany na listopad mam nadzieje że cena nie podskoczy a co najważniejsze że będą dostępne
 

mario_many

New member
Dzieki Kiki za odp. ale troche uciekłes! Ze samsung b850 ma pełna rozdzielczosc obrazu statycznego to wiem ale czy posiada "tylko" 900 lini obrazu ruchomego? TAK czy NIE? Dodam ze nie ma to wpływu na zakup tego tv w przyszłym tygodniu a moze i wczesniej:) .Szukam tylko przyczyny przez ktora samsung b850 nie dostapił lauru EISA za najlepsza plazme 2009 ,ktora nagrode przyznano panasonicowi v10 i tyle.Ja swoja nagrode pieniezna przeznaczam na sama b 850 a ty mi odpowiadasz jak babka od rat 30x0 w pewnym sklepie; na moje pytanie czy ubezpieczenie kredytu jest obowiazkowe ,ona na to -preferowane,wiec nie obowiazkowe ponawiam,ona-preferowane i tak bla bla bla kilka razy preferowane,prefer...Wiec Kiki trzy literki TAK czy NIE ,pozdrawiam bo to ty jestes sprawca mojego mariazu z tym samsungiem.
 

Cezarh

New member
650 i 850

Witam,

Niestety w każdej rozdzielczości przy 50Hz występuje niemiłe wyrwanie paczek pixeli podczas poziomego przejazdu kamery. Jest to szczególnie denerwujące gdy sygnał jest wysokiej jakości bo tym bardziej uwidocznia się ta wada. Wszystkie modele B ją mają bez wątpienia. Można z tym żyć ale uczciwie trzeba powiedzieć, że to największa wpadka nowych Samsungów. Funkcja CinemaSmooth niestety też ma wadę - po jej włączeniu obraz dostaje mocnego ditheringu. Wina to inne ustawienia obrazu (gamma, skala szarości, czerń). Oznacza to, że na tą opcję trzeba poświęcić osobną kalibrację i osobny "mode" inaczej obraz pozostawia trochę to życzenia. Niestety i tak zwykłe 24Hz ma ładniejszy obraz (detaliczność jak LCD - prawie zero ditheringu) ale dostajemy w zamian judder'a. Miałem 58" 650 i 850 w domu. Z tym samym sygnałem oba TV wyglądają niemal identycznie, różnice absolutnie znikome bez faworyzowania któregokolwiek modelu. Przy 60Hz wszystko piknie. Granie na PS3 i PC po prostu rewelka.

Jeżeli ktoś bierze jakikolwiek B model tylko na europejski sygnał 50Hz to radzę się zastanowić. Można rwaniem się rozczarować a nie słychać żeby producent robił jakąś poprawkę (podobno testerowi z AVF odpisali że ta wada jest integralną częścią technologii plazmowej - pytanie czemu nigdzie indziej tego nie ma).

Pozdr / Cezarh.
 

jgx

New member
Bez reklam
Dżon Bondżoe napisał:
Chciałbym dorzucić swoje parę groszy. Testowałem plazmy laptopem i swoim kablem zwykłym vga + film dvd. Chciałęm się przekonać, czy warto dopłacic (nie przepłacić) za ps50b850. testowałem plazmy: 50b850, 50b530 i 50b650 oraz lcd samsunga z serii b5 - tak dla porównania (nie wiem po co:) >> na każdym samsungu ustawialem tryb film
moje spostrzeżenia wraz z konfrontacją tego, co przeczytałęm na tym forum:

- samsung ps50b850 jest telewizorem, który zabija inne telewizory i nie mam mocnych !!:)
- niektórzy na tym forum czepiają się jakichś 50hz, i innych pierdół - chyba nie widzieli tego potwora na realu z sygnałem dobrej jakości a nie obrazem z kablówki na kablach sklejanych przez jasia z magazynu:)
- nie ma sensu ten wątek :) >>> bo ten tv jest wart tych 5800 - bo tyle teraz kosztuje.
- nie ma sensu porównywanie tego tv z innymi - masz 5800??? to kupuj, bo stracisz czas na porownywanie i czytanie o nim - kupuj w ciemno - będziesz go po prostu podziwial, tak jak ja zaufalem sprzedawcy i po sesji odsłuchowej kupiłem yamahę 663 + zestaw 5.0 elac. Samsung ps50b850 jest piękny, cieniutki a obraz jest śliczny, krystaliczny i z dvd wygląda lepiej niż na innych (nie wiem dlaczego, bo się na tym nie znam -ale co mnie to obchodzi:p - ważne, że ładniejszy i można z bliżej oglądać)
- dzięki temu testowi z laptopem i dvd (sami poleciliście aby tak testować) przekonałem się że moje 3m to nawet za dużo na 50" - gdybym miał więcej kasy to bym brał 58" :)
- pragnę tego tv - zakup za kilka dni - a ja nie mogę przestać o nim myśleć (paranoja) :)
- jest absolutną nieprawdą, ze 650tka różni się od 850 tylko grubością i "jakąśtam elektroniką" >> wg mnie porównywanie 850tki do 650tki jest nie na miejscu! 850tka jest w każdym calu lepsza i koniec kropka. i warto doplacić 1300PLN! (650tka jest za 4500)
- przekonalęm się tez, że obraz z samsunga ps50b530 jest na prawdę dobry - telewizorek za 3800PLN a na prawdę ładnie gra - bez emocji - ale jak się zaraz odpali 850tkę - to szczena opada do podłogi i nie chce się przestać gapić!

tak testuje laik :) jestem zielony - nie używam określeń w stylu luminofor, ghosting cośtam i inne, ktorych nawet nie pamiętam z tego forum :) ja się po prostu cięszę jak głupi widząc 850tkę - bo jest to televisor odstający od całęj reszty.

I tak jak jako laik dziwię isę dlaczego ludzie kupują lcd - tak jako przyszly wląściciel samsunga ps50b850 dziwię się innym na tym forum, któzy czepiają się jakichś tam szczególików,k toych pewnie nikt nie zobaczy.

Nie biadolcie! to jest po porostu genialny tv! Cieniutki, ładny design! a obraz to już poezja - czarny czarny - biala biel, kolory naturalne, itd itp

Jeśli piszecie o jakichś tam ghostingach i "cośtamcosiach" to straszycie zielonych, takich jak ja --- myślę sobie: "o czym Ci ludzie piszą?? - daję 6 kola za tele i mam mieć jakieśtam cosie? na prawdę wystraszyliście mnie.

także jeszcze raz: zieloni - nie znacie się na tv - i macie 5800PLN - bierzcie tego samsunga i tyle - nie traćcie czasu - zakochacie się w tym tv i tyle i oglądać go z odległości 220cm (DVD)
z milą chęcią odpowiem na pytania

witam, albo jesteś baaaaardzo napalony na ten tv (co nie jest wskazane przy kupnie czegokolwiek!!! Tylko chłodny umysł pozwoli ci wybrać tak abyś póżniej nie żałował :) ale co ci będe prawił dorosły jesteś:) albo masz firme która żyje z kasy za pozytywne pisanie o produktach - bez obrazy ale takie zjawisko istnieje w sieci i w/g mnie to straszne ku...stwo!!!). Też mam chrapke na ten tv ale nie jest bez wad - CO Z "BZYCZENIEM" ELEKTRONIKI? Nigdy nie kupie tv który przy bardzo ściszonym dzwięku brzęczy!!! Mam już taki jeden:( Ostatnio jakoś nie ma wpisów na ten temat a przecież był zgłaszany i do końca nie wiadomo czy brzęczą wszystkie egzemplarze czy tylko niektóre, teraz znowu wychodzi sprawa 50hz (0 ile to prawda). Wiadomo że nie ma idealnych tv ale jak dla mnie w dalszym ciągu nie moge się zdecydować międzi 850 a panasem v10
pozdro 4all
 

zajka

New member
Mi spokoju nie daje temat 50Hz, przecież żyjemy w Europie a tu wszystko jest tak nadawane. Pierwszą osoba na forum, która coś powiedziała na ten temat jest Cezarh i cieszę się bo próbuje od kogoś wyciągnąć informacje na ten temat. Przyznam, że nie do końca wiem jak to wygląda i o co może chodzić,nigdzie nie można znaleźć jakiegoś filmiku obrazującego ten efekt.
 

Marnin1

New member
nie no załamka ludzie piszą ze sa zadowoleni ze obraz swietny ..ja sam posiadam i wiem co pisze a tu dalej wałkowanie 50 hz....
jeszcze raz napisze .. ze jezeli ktos widzi problem z 50 hz to .."ma problem:)bo ja jak i wiekszosc tego n ie dostrzega a wiem o co chodzi bo wiem co to rwanie obrazu
oczywiscie nie znaczy to ze tego problemu nie ma ale... jezeli ktos go nie widzi to po co te sugestie pod tytułem... MUSISZ TO ZOBACZYC BO INACZEJ SLEPY JESTES:)
 

zajka

New member
otóż to, jeżeli ja problemu nie zobaczę to znaczy, że mi nie przeszkadza-tylko się cieszyć i kupić. Lepiej przed faktem wiedzieć i świadomie dokonać zakupu niż po fakcie mieć pretensje do Samsunga, który i tak nic nie zrobi.
 

Prof1906

New member
to nich ktoś z posiadających ten tv sprawdzi ;] tylko skoro maja go od jakiegoś czasu i nic nie zauważyli ????? to nie wiem czy to demo tylko to pokazuje ??? tak że chętnie zobaczę co i jak bo jak ja oglądałem tan TV co prawda parę godzin na różnych sygnałach to nic nie zauważyłem i szczerze to nie wiem czy sprawdzać bo jak do tej pory nie widzę to nagle zacznę na to tak zwracać uwagę że nic nie kupie ;];]

PS. Co do posądzania ludzi o to czy są z jakiś firm to trzeba by było wszystkich tak osądzić bo każdy zachwala swoje ;]
 

jgx

New member
Bez reklam
Marnin1 napisał:
nie no załamka ludzie piszą ze sa zadowoleni ze obraz swietny ..ja sam posiadam i wiem co pisze a tu dalej wałkowanie 50 hz....
jeszcze raz napisze .. ze jezeli ktos widzi problem z 50 hz to .."ma problem:)bo ja jak i wiekszosc tego n ie dostrzega a wiem o co chodzi bo wiem co to rwanie obrazu
oczywiscie nie znaczy to ze tego problemu nie ma ale... jezeli ktos go nie widzi to po co te sugestie pod tytułem... MUSISZ TO ZOBACZYC BO INACZEJ SLEPY JESTES:)

OK, a co z bzyczeniem? Napisz jak jest konkretnie u ciebie
 

Cezarh

New member
Witam ponownie,

Sam posiadam 58B650. Więc wiem co piszę. Nie zostawiłem 850 bo nie widziałem w zasadzie żadnej różnicy w jakości obrazu. Miałem oba podłączone dublerem po HDMI więc klatka w klatkę na ekranach to samo. Ponieważ "tearing 50Hz" + 24p Cinema bug występował na obu - nie widziałem potrzeby przepłacania za cieńszą obudowę. Zdecydowałem się na ten TV mimo że sam na własne oczy zobaczyłem te błędy. Rzecz w tym że mało oglądam materiałów w 50Hz - sporo gram a to leci w 60Hz, filmy są w 24, a seriale i tak głównie z USA - a więc 60Hz. Ale wystarczy ostry materiał HD np. Naznaczony na TVN HD i tam "tearing 50Hz" występuje kilka razy podczas odcinka. No i nie wygląda to za pięknie. Jak już raz się to zobaczy i "wyczuje" w jakich scenach występuje to nie ma bata - boli. Jak wspominałem głównie poziome przesuwanie kamery z prawej na lewo, średnia prędkość, wystarczy wtedy spojrzeć na krawędzie obiektów - w różnych miejscach na raz kilkanaście pixeli jest zamienianych na biały kolor - wydaje się wtedy że część obrazu została wyrwana (tearing) na ułamek sekundy. Gwarantuję że dokładnie ten sam efekt ma wersja 850.

Pozdr / Cezarh.

Ps. Bzyczenie jest - ale w 650 wystarczy odpowiednio przycisnąć tylną obudowę TV i jest dużo lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
ludziska kochani - ja jestem z firmy - owszem państwowej - ale niejako branża informatyczna i niejako z telewizorami ma jakby niewiele :)

a jakbym miał nawolywać do kupowania, to krzyczałbym : kupujcie lcd LG, bo robione pod Wrocławiem!!:)

powiem tyle - owszem tak - czepianie się szczegółów może i jest dobre - ale nie jest dobre jeśli wątek jest usiany biadoleniem ciąglym o nich :) zrobilo isę z tego wątku narzekanie na bdb telewizor (telewizor porównywany z najlepszą plazmą) - jeśli mi - totalnemu laikowi szczęka opadła z wrażenia...???? a oglądałęm ten telewizor od 2 miesięcy - i były rożne sygnały i dobre i brzydkie - ale dopiero teraz jak porównałęm to 850 pokazał pazury i dlaczego warto doplacić i wydać 5800 za tv. teraz nie mam wątpliwości. - jeśli moje pisanie w ten sposob Was denerwuje - ok to powstrzymam się od euforii - po prostu nie mialem takiego tele - w końcu będę mial śliczny obraz... dlatego się cieszę > tak jak wybrałem perfekcyjny sprzet audio.
Tak ja pisałęm - nie jestem bogaczem - nie mam swojej firmy - i chcilem kupic tele dopasowany do potrzeb - ale porównanie plazm spowodowalo to iż ugruntowałem się w przekonaniu, że 5800 na 850tkę to dobra inwestycja.

jedyna wada, ktoa przykula moją uwagę to bzyczenie.....
powiem szczerze martwi mnie to - bo jestem maniakiem ciszy (mojego kompa prawie nie slychać) - ale na tym forum ten problem zostal rozwiany - na jakimś innym chyba watku.... albo ktoś mi na priwa napisał - nie pamiętam

z tego co pamiętam to niektore nie bzyczą - ale co tam zaryzykuję... wiem, że może za tydzień napiszę tu : jesu moje 5800... ale co tam raz się żyje!
wiem tylko tyle : ten tele ma najlepszy obraz - a najlpeszy to dla mnie taki, ktory jest naturalny - bez kalibracji - to były tryby film.... i tyle napisalem...

napisalem też, że ten tele powinno isę brac w ciemno - a szukanie dziury w całym - że 50hz, że costam... ja nawet nie wiem o co chodzi.. :)

obraz jest pal to ma 50hz - te niby mają 100Hz a nawet dorabiają do 600Hz - ale co mnie to obchodzi??? niech sobie ma nawet 1 hz - mnie interesuje fakt, że obraz - kolory, płynność, czarny, bialy i wszystkie aspekty obrazu były perfect!:p

nie będę w domu liczyl herzow i nasluchiwał z odleglosci 1cm - jesli tele bedzie brzeczal z odleglsoci 2-3m to oddam - i tyle.


pozdrawiam wszystkich i obiecuję, ze jak już go wreszcie dopadnę to opiszę - mam nadzieję, ze jakiejś wady nie będzie mial - bo należę do wymagających klientów i nie popuszczę, bo ze wsi jestem i jak mi ktoś zalezie za skorę, to nie daruję :) - także niech lepiej trafi do mnie sprawny egzemplarz, bo straty 6tys nie przeboleję
 

Filip1315

New member
Od 3 dni jestem użytkownikiem samsunga 58B850. Przed zakupem czytałem niniejszy wątek i mialem obawy o "bzyczenie elektroniki". Na szczęście ani ja ani nikt z domowników nie słyszy niczego niepokojącego ani denerwującego:) . Przy wyciszonych głośnikach żeby elektornikę usłyszeć trzeba przyłożyć ucho do tyłu obudowy, według mnie to samo słychać w innych tv. Siedząc w odległości 3-5m jest absolutna cisza:) .
Czytałem wcześniejsze wpisy o bzyczeniu, burczeniu i póki co w moim egzemplarzu tego nie ma. Cieszy mnie to bo z zamiłowania jestem audiofilem i nie zniósł bym tego... ;)

Co do obrazu jest super, z braku czasu jeszcze nie robiłem kalibracji. Dźwięk z tego tv jest delikatnie mówiąc do d...:???: ale kupiłem go dla jakości obrazu gdyż nagłośnienie mam.
Wgrałem nowy soft 2008..., zmieniło się trochę menu.

Telewizor mogę polecić za funkcjonalność i jakość obrazu. Dla mnie poza dźwiękiem jest super.
 

Cezarh

New member
Witam,

Kolego Dżon Bondżoe - forum jest od tego żeby dzielić się wiedzą. Należysz do grona osób które bezkrytycznie podchodzą do swoich zakupów. Wychwalasz nowy nabytek pod niebiosa i nie znosisz choćby najmniejszego przytyku. Bez urazy ale to normalne u nowych nabywców. Nie lubię krytykowania innych chwaląc się że w ostatnich 4 latach przez moje domowe pielesze przewinęło się ze 40 telewizorów, sam kupiłem 7 odbiorników HDTV w tym czasie (dla siebie). Ale to powoduje że mam dystans. To moje hobby (jedno z wielu). Myślę, że jak zaczynałem też wydawało mi się że każdy nowy odbiornik jest najlepszy na świecie. Dzisiaj już tak nie jest.

Napisałeś wcześniej że Twoim zdaniem różnica w obrazie między 650 i 850 jest widoczna w każdym calu. Jesteś w stanie powiedzieć gdzie dokonałeś porównania? Jakie było źródło sygnału? Czy na obu TV jednocześnie był ten sam obraz? Stały obok siebie? Pomieszczenie było jasne czy zaciemnione? W jakich trybach obrazu były ustawione? Kalibracja? No i jakie różnice wychwyciłeś? Co tak bardzo cię uderzyło, że zdecydowałeś się na 850? W czym 650 była tak zdecydowanie gorsza?

Ja dokonałem porównania w domu sprawdzając wszystkie opcje przy tym samym sygnale bok w bok. Dla mnie 850 ma tylko nieco ciemniejszy filtr, który przy zapalonym świetle dawał minimalnie lepszy odbiór czerni, naprawdę minimalnie. Po zgaszeniu świateł poziom czerni jest taki sam. Wszystkie pozostałem parametry są niemal identyczne i różnice są pewnie tak jak między odbiornikami tej samej serii - nie ma 2 takich samych TV.

To co spowodowało że nie kupiłem 850 - to właśnie odkrycie 2 wymienionych wcześniej błędów (jaki i w 650). Nie miałem zamiaru dopłacać około 1500zł za niedopracowany produkt. Dlatego zaryzykowałem 650kę. I co? Jestem bardzo zadowolony - obraz pomijając wady, jest świetny. Bardzo naturalny, z dobrym kontrastem i czernią. Dobrze skaluje SD. Minimalny dithering dzięki czemu w jasnych scenach podoba mi się bardziej niż Panas V10 i Kuro 9. Ostrość chyba najlepsza w jakiejkolwiek plaźmie. Jest trochę powidoków ale szybko znikają. To nie wada - ale 600Hz w wykonaniu Samsungów są śmieszne - V10 robi to 2 klasy lepiej.

Potrzebowałem min. 58" - Kuro 15tys, V10 17,5tys, 650 7,8tys. Nie zastanawiałem się długo bo dla mnie to tylko TV. Gro zabawy dla mnie to projektor.

Moja konkluzja jest taka - 850 (oraz 650) to dobry i relatywnie tani TV z dużymi możliwościami, pięknym dizajnem. Nie brak mu ograniczeń (choćby kontrast), gorsza ilość szczegółów w ciemnych zakresach, słabe 600Hz, wyczulenie na IR, nie brak mu wad - 50Hz tearing, CinemaSmooth, niektóre modele bzyczą. Gdybym używał tylko do PALu lub HD 50Hz to bym nie kupił żadnej plazmy z serii B. A tak bawię się z nim dobrze czasami wkurzając się na dość poważne niedoróbki. Moja Pani jeżeli nawet wady widzi to ich nie komentuje, sądząc zapewne że to wina sygnału. I tu dochodzimy do sedna - laicy zawsze pieją z zachwytu nad swoimi zakupami. Nie chcą i nie będą widzieć wad i niedoskonałości. Może to i dobrze. Ale o ile niektóre aspekty obrazu mogą być debatowalne o tyle wady muszą być wytykane. I tak jest z tym telewizorem - to bardzo udana i tania konstrukcja ale ma poważną rysę na masce. Oby technicy Samsunga szybko ją usunęli.

Pozdr / Cezarh.
 

arkjec

New member
Filip1315 napisał:
Od 3 dni jestem użytkownikiem samsunga 58B850. Przed zakupem czytałem niniejszy wątek i mialem obawy o "bzyczenie elektroniki". Na szczęście ani ja ani nikt z domowników nie słyszy niczego niepokojącego ani denerwującego:) .
..na forum zaglądają nie tylko specjaliści ale w większości zwykli ludzie, którzy planując zakup wymarzonego TV chcieli by poznać opinie innych o danym modelu lub szukają wskazówek czym warto się zainteresować. Takich opinii jaką zamieszcza Filip1315 powinno być więcej wtedy widzimy czy faktycznie wady, które niewątpliwie są występują we wszystkich egzęplarzach czy jest to zjawisko, które zdarza się i wówczas nie ma co się zastanawiać tylko należy reklamować zakupiony sprzęt. O brzęczeniu czasami się wspomina, ale jest też sporo opinii, że takiego zjawiska nie ma - wniosek jeżeli brzęczy reklamować i wymieniać ( skoro są egzęplarze, które nie brzęczą dlaczego nasz ma brzęczyć? ). O dzwięku wiadomo, że jest do bani więc zakładamy konieczność dobrego nagłośnienia i nie ma problemu. Wrażenia osobiste z oglądania w warunkach domowych są bardzo ważne i każdy kto wcześniej zagląda na forum w poszukiwaniu informacji po zakupie powinien podzielić się z innymi swoimi wrażeniami, wskazać zalety i wady. Tutaj duże podziękowania i brawa należą się dla KIKIEGO :krol: za przeprowadzony test. Ja osobiście jestem laikiem w technologii plazmowej, ale bardzo nurtuje mnie pytanie czym różnią się panele b650 i b850 (czy chodzi tylko o technolgię wykonania i mamy takiej samej jakości obraz w cieńszym panelu) - no delikatnie mniejsze zużycie prądu, a to też ważne w perspektywie kilku czy kilkunastu ;) lat - jak dotąd nikt (oczywiście chodzi o osoby, które posiadają w tym temacie wiedzę) nie napisał (przynajmniej ja tego nie znalazłem) w kilku prostych zdaniach jak to wygląda. Ponieważ jak wcześniej pisałem decyzja zapadła i kupuję b850, więc jak tylko trochę się pobawię swoje osobiste wrażenia zamieszczę - puki co szukam jeszcze różnic między tymi dwoma panelami.:(
pozdrawiam
 
Do góry