Samsung PS50B850 - TEST OTWARTY (prawie najcieńsza obecnie plazma na świecie)

jgx

New member
Bez reklam
kiki napisał:
no i super . Jak zawsze jeden słyszy inni -nie.
Ale jakość w klasie cenowej rewelacja i tyle :D

no moim zdaniem nie jest tak jak piszesz - niestety wszycy którzy ostatnio zakupili ten tv i Z WŁASNYCH DOŚWIADZCEŃ opisują piszą niestety że bżęczy - moim zdaniem wszystko wskazuje na to że nie jest tak iż jedne ezemplarze bzyczą inne nie - niestety wychodzi na to że wszystkie bzyczą i jest to wada serii - inna sprawa czy serwis potrafi to usunąć - ja myśle że nie i tylko ściemniają że serwisant usunie jak przyjdzie bo co mają powiedzieć że samsung dał ciała? Obym się mylił żobaczymy jak pierwszy posiadacz wezwie serwis, a na koniec - to że zdarzają się osoby które nie słyszą moim zdaniem jest spowodowane tym że nie chcą słyszeć lub słuch mają przytępiony, bez obrazy ale jeśli 3 czy 4 ludzi pod rząd którzy kupili w ostatnich dniach pisze że bzyczy to coś znaczy!!!. Byłem (jestem???) na 100% nastawiony na kupno ale jeśli okaże się że to wada nie do wyeliminowania to rezygnuje mam fioła na punkcie ciszy i nie wyobrażam sobie oglądania w nocy na mocno ściszonym tv (rodzinka, bloki) na bżęczoczym tv - już mam taki jeden i wiem ze prędzej czy pózniej będe się na to straszliwie wku..wiał!!!
pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na dalsze recenzje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bzyczenie wkurza każdego .
Ja odczytuję to tak że nie każda plazma Samsunga buczy , dlatego nie można podejrzewać każdego o przytępiony słuch :p
 

Dżon Bondżoe

New member
no moim zdaniem nie jest tak jak piszesz - niestety wszycy którzy ostatnio zakupili ten tv i Z WŁASNYCH DOŚWIADZCEŃ opisują piszą niestety że bżęczy - moim zdaniem wszystko wskazuje na to że nie jest tak iż jedne ezemplarze bzyczą inne nie - niestety wychodzi na to że wszystkie bzyczą i jest to wada serii

nieprawda - przecie po polsku napisalęm, że to jest do wymiany - pan z samsunga już chciał wysyłać serwis - jednak ja na razie stwierdziłem, że muszę się nacieszyć tele.

z różnych forum jednoznacznie wynika, że to przypadłość egzemplarzy a nie całej serii. Skoro chcą to tak wymieniać, to chwała im za to. I bzyczy to różnie - z tego co czytałęm, to zwykle bzyczało na bialym tle - a u mnie odwrotnie - jak jest białę to prawie nie bzyczy :)

jezusie ile można marudzić o bzyczeniu :) >> a w szkole jak nauczycielka morde wydarłą to muchy nie bzyczały? ja to pamiętam czasy jak we mnie nauczyciel kredą rzucal i kluczami "bo mial trzecie oko" z tyłu glowy i wszystko widział. bez przesady - nie burczy to przecież.
Wczoraj oglądalęm troję na tvn hd i szczena mnie łopadla. Tak samo jak moje gepardy na animal planet hd >> jakość obrazu lepsza niż na dvd - z metra można oglądać. także ludzie kupujcie ten telewizor puki taki tani (5500PLN!!!)

inna sprawa czy serwis potrafi to usunąć - ja myśle że nie i tylko ściemniają że serwisant usunie jak przyjdzie bo co mają powiedzieć że samsung dał ciała? Obym się mylił żobaczymy jak pierwszy posiadacz wezwie serwis, a na koniec - to że zdarzają się osoby które nie słyszą moim zdaniem jest spowodowane tym że nie chcą słyszeć lub słuch mają przytępiony, bez obrazy ale jeśli 3 czy 4 ludzi pod rząd którzy kupili w ostatnich dniach pisze że bzyczy to coś znaczy!!!

punkt widzenia, zależy od.....

a widzisz a ja to widzę tak: wytłumacz mi fakt, że mimo możliwoaści wysląnia tele do serwisu (najpierw pan ma przyjechać i spróbować wymienić zasilacze a jak nie uda sie to serwis do 30 dni) jak na razie nie wysyłąmy go. Sam sobie odpowiedz dlaczego :)
Dzisaj walka Goloty z chudzinką, nowy dekoder nki - tyle do oglądania - nie przeszkadza mi to bzyczenie - to po co mam wysyłać - tele jest po prostu fenomenalny - po co mam sobie życie utrudniać - a wysłąć wyślę - jak już ochlonę.


mam fioła na punkcie ciszy i nie wyobrażam sobie oglądania w nocy na mocno ściszonym tv

powiem Ci tak: jestem maniakiem cichych PC - moj pc jest wyciszony do granic możliwości - mam specjalny sklep we Wro, gdzie wiedzą, że jestem walnięty na tym punkcie - kupuję najcichsze zasilacze (topower, bequiet), wentylatory (fander, noctua), regulatory prędkości. Wywalam 4ty kabel z wentylatorów aby ręcznie zmniejszyć ich prędkość (albo daje najmniejsze napięcie) - mojego kompa po prostu nie slychać - ostatnio stal przy łożku - miałem go pod glową ponad miesiac - i nic. Słychać wir (szum) 4 talerzy 4 dysków hdd w raid0 >> ale teraz zamienię na bezgłośne ssd.
Wniosek: wiem co to cisza.

I skoro takiemu maniakowi ciszy jak ja - to bzyczenie w nocy nie przeszkadza?????

w skelpie ANGELA dowiedzialem się kiedyś bardzo mądrej rzeczy - każdy szum, bzyczenie, czy inny dźwięk jest inny i każdy go odbiera inaczej. Dla jednego będzie coś nieznośne, dla innyego inne.

wychodzi na to, że dla mnie to bzyczenie jest akceptowalne
 

jgx

New member
Bez reklam
Dżon Bondżoe napisał:
nieprawda - przecie po polsku napisalęm, że to jest do wymiany - pan z samsunga już chciał wysyłać serwis - jednak ja na razie stwierdziłem, że muszę się nacieszyć tele.

OK w porządku - jeśli zamówisz serwisanta który przyjedzie wymieni co trzeba i usunie usterke - ODSZCZEKAM WSZYSTKO CO NAPISAŁEM :) ale dopiero wtedy, dziwie się ludziom którzy kupili brzeczy i jeszcze nie zamówili serwisu - przecież nikt nie kaze zaraz oddawać tv przecież mają (powinni) zrobić na miejscu, a zabieranie to serwisu to ściema przecież w takim tv samego panala nie wymienią (bo to nie on brzęczy) a reszta to małe (dosłownie!!!) moduły wymienne jak. zasilacz czy jedna!!! płyta główna więc po cholere mają go do serwisu zabierać co będą lutować coś w nim?:) :) Tak wię zamawiajcie tego serwisanta bo za to płacicie (w koncu 5500-6000 koła to troche jest kasy) nikt łachy wam nie robi
pozdro
co do ciszy w kompie to mam wszystko chłodzone wodą i też nie narzekam :)
czym różni się 860 od 850???
 

Prof1906

New member
;]

nie wiem jak bzyczy ale skoro osoby ktore maja i mówią żę to nie przeszkadza to czemu osoba która nie ma tego tv tak mocno o tym pisze i naciska i wamia że jest inaczej mój tv bedzie za 30min bo już jedzie to zobacze jak u mnei to bzyczy i napewno napisze poazrawiam
 

Prof1906

New member
Jest!!!

NO I JEST !!!! przez was 2 noce nie spałem o to buczenia ja to słysze jak przyłożę ucho do tyłu tv ale kto tak ogląda TV !!!!! nic uciekam bo jescze muszę podłączyć PS3 i denona 1910 ;];] mikołaj tego roku 24.10 ;];] napisze poznie jakie wrażenia przepraszam za bledy pisze w pospiechu ;];]:D
 

Dżon Bondżoe

New member
jgx wiem weim - masz rację - małe moduły - ale ja np. teraz mam inne rzeczy na głowie i nie mam czasu na serwisanta - spokojnie zamówię sobie za tydzień, dwa. zobaczę (łączy się to z moim stanem zdrowia - więc jest niezależne ode mnie)

Profi106 - no mowiłęm - bierzemy tego tele i tyle :)
ja siedzę jak glupi i oglądam od rana dwa kanały nat geo wild hd i animal planet hd :) wystarczą mi - zaraz przepinam na dekoder polsatu i popatrzę jak golota zjada chudzielca
 

jgx

New member
Bez reklam
witam, jak tam bzyczenie was dobiło że nic nie piszecie?:D :D A tak na poważnie jakaś cisza nastała, żadnych nowych wrażen? Nikt serwisu nie wezwał? No chyba że byli i nic nie wskurali?
 

Prof1906

New member
Jak pisałem bzyczenie słyszę 14 cm od tv i jak nic w około nie działa, sam PS3 jest dużo głośniejszy tak że może do niego wezwę serwis ;] a tak poważnie może mam słaby słuch i mi to nie przeszkadza ale skoro przez 2 dni oglądało go w sumie kilkanaście osób i to niektóre bardzo dociekliwe i nikt nie zwrócił na to uwagi to chyba na ścianie dam znak ostrzegawczy !!! bzyczy !!! podejdź i posłuchaj.

Obraz super wszystko na 50% ale nawet SD z PC po euro można oglądać z 2,5m to jest ok, Gry na PS3 super (po kalibracji pewnie jeszcze cudniej) film BD (Transformers BD) miodzio ;] na dvd bardzo fajnie lepiej niż na komie z 50cm

Pewnie zaraz wszyscy napiszą że coś z 50Hz że to bzyczenie itp
ale ja pisze z własnego doświadczenia że jestem 100% zadowolony i nie widzę w nim wad (pewnie są ale może dla mojego amatorskiego słuchu i wzroku nie zauważalne)

Tak że podsumowując: jak dla mnie super TV !!!!
 

Dżon Bondżoe

New member
Obraz super wszystko na 50% ale nawet SD z PC po euro można oglądać z 2,5m

tak jak pisałem... a obraz HD powala - na prawdę nawet jak się łeb w ekran wsadzi to niewiele niedoskonalości widać...

kiedy wszystkie kanały na nce będą w hd :)?

mam na razie tylko problem z kompem - obraz po hdmi - wpiąlem nawet do tego specjalnego wejścia hdmi/dvi i migocze - jak to rozwiązać bo w instrukcji nic nie bylo????
 

SSERWIS

New member
Witam , i z upragnieniem dołączam do elity posiadaczy "850" . Śledząc wątki dotyczące tzw. bzyczenia muszę przyznać że w moim egzemplarzu nic nie słychać , natomiast zauważyłem inne zjawisko tzn. po ok. kilkunastu minutach od przejścia w stan czuwania słychać włączanie przekaźnika z jednoczesnym lekkim podświetleniem matrycy. Stan taki trwa kilka sek. poczym ponownie słychać przekaźnik i powraca wszystko do normy. Może ktoś spotkał się z tym zjawiskiem lub jest w stanie wytłumaczyć z czego wynika ?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie jest normalne - nic takiego nie zauważyłem - zgłoś problem do serwisu i napisz proszę jaka będzie ich opinia.
 

Dżon Bondżoe

New member
zauważyłem inne zjawisko tzn. po ok. kilkunastu minutach od przejścia w stan czuwania słychać włączanie przekaźnika z jednoczesnym lekkim podświetleniem matrycy. Stan taki trwa kilka sek. poczym ponownie słychać przekaźnik i powraca wszystko do normy.


u mnie było tak dwa razy przez te parę dni

dowiedzialem się tez na infolinii, że to migotanie ekranu jak pc jest podlączony to tez sprawa dla serwisu. Wychodzi na to, ze mój egzemplarz ma 3 wady.
Jakoś isę tym nie przejmuję - jak tylko będę mógł to wzywam serwis - będzie to pewnie pod koniec tyg albo w następnym tyg. Generalnie telewizor zaskakuje jakością obrazu każdego dnia.

a problemy techniczne ? cóż - to tylko urządzenia... Nowiutki rekorder nki też trafił mi się popsuty:) też będę go wymieniał. Ludzie przecież teraz każdy przedmiot w chinach robią z najtańszych komponentów - wiadomo - a jeśli serwis samsunga chce wymieniać bezproblemow i nie kombinuje, tylko przyznaje się do winy to - to chwała im za to

na razie przez telefon z 2 "panami" rozmowa byla bardzo przyjemna.

aż chce się kupować kolejne ich produkty

im bardziej skomplikowana rzecz, tym większe prawdopodobieństwo popsucia. Entropia układu rośnie z czasem - to naturalne - ciężko jej się przeciwdzialać - gdybyśmy to potrafili - żylibyśmy wiecznie - dlatego nie marudxmy skoro samsung chce naprawiać i nie robi problemów.
idę dalej cieszyć się moim tv :)
 

SSERWIS

New member
Właśnie rozmawiałem z serwisem SAMSUNGA. Powiedzieli , że taki efekt jest nienaturalny , co wiąże się z oczywistą naprawą i tym samym rozstaniem się ze sprzętem na jakiś czas.Zjawisko nie jest tak uciążliwe co prawda , więc rozpoczynam poszukiwania większej ilości informacji w tym temacie . Może znajdzie się jakieś rozwiązanie i obędzie się bez ingerencji serwisu.

Pozdrawiam.
 

arkjec

New member
przekaźnik

Prof1906 napisał:
Gdzieś już czytałem że to włączanie w czasie czuwania to próba aktualizacji że trzeba gdzieś wyłączyć tą opcje to pomaga.​
Nie zdążyłem się jeszcze pochwalić, że też - jak zapowiadałem - stałem się posiadaczem (szczęśliwcem) tego TV. Najpierw krótko nt. opisywanych wad (..ale gdzie one są ???:D) tak na poważnie:
- tak jak było opisywane jakość dzwięku .. powiedzmy słaba - podłączenie pod kino domowe i nie ma problemu.
- brzęczenie, bzyczenie czy jak to nazwać - nie występuje w moim egzęplarzu:) (test przeprowadzany o godz. 02:00 - zupełna cisza - głos wyciszony zupełnie - wyłączenie TV i ponowne włączenie - brak bzyczenia i burczenia, no ja słyczę troszeczkę delikatny pisk elektroniki ;) , a może już w uszach mi piszczy od tej ciszy.
- obraz :D:D:D n-ka kanały HD :D:D:D - uciekam z fotela (ok.4m od TV) i siadam na dywanie ok.1-1,5m od TV - jak się już ucieszę siądę dalej;)
Wrażenia po 4 dniach (emocje troszkę opadły) : rewelacyjny TV - BAJKA (a miało być bez emocji ;))

Też (raz) zauważyłem włączenie w czasie czuwania, ale się tym za specjalnie nie przejąłem bo wcześniej też czytałem chyba w temacie "Wszystko o serii 50B850 oraz 58B850" , że jest to próba aktualizacji że trzeba gdzieś wyłączyć tą opcje - choć nie miałem czasu, żeby to odnaleźć. Myślę, że wkrótce ten problem zostanie wyjaśniony, ew. jak tylko odnajdę rozwiązanie podam na forum.

pozdrawiam zachęcam do zakupu i życzę wielu przyjemności z użytkowania wszystkim tym, którzy jeszcze się wahają :D

odszukałem w wątku o serii..
Marnin1 napisał
"a sprawdzałes czy jest wyłaczona automatyczna aktualizacja w menu??? bo jak tam jest to włączone to tel co jakis czas włącza sie na chwile i sam wyłacza od po prostu szuka softu jak jestes do neta podpiety
wiec sprawdz to najpierw bo w serwisie beke z Ciebie skręcą jak uznasz to za usterke:))"
nie sprawdzałem jeszcze u siebie, ale zaraz pędzę do domku i sprawdzę :)
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
obraz :grin::grin::grin: n-ka kanały HD :grin::grin::grin: - uciekam z fotela (ok.4m od TV) i siadam na dywanie ok.1-1,5m od TV

hahaha - to trzeba zobaczyć prawda - nka ma piękny obraz!
ja oglądałem troję z 1.5 m :p

ech żebym kiedyś wiedział, ze będę podniecał się jakimś tam telewizorem..... chyba się starzeję :)

gratuluję kolejnemu szczęśliwemu nabywcy tego elektronicznego cuda!!!

czy jest ktoś z niego niezadowolony?
 

kawa@hot.pl

New member
bzyczenie

SSERWIS napisał:
Właśnie rozmawiałem z serwisem SAMSUNGA. Powiedzieli , że taki efekt jest nienaturalny , co wiąże się z oczywistą naprawą i tym samym rozstaniem się ze sprzętem na jakiś czas.Zjawisko nie jest tak uciążliwe co prawda , więc rozpoczynam poszukiwania większej ilości informacji w tym temacie . Może znajdzie się jakieś rozwiązanie i obędzie się bez ingerencji serwisu.

Pozdrawiam.

wczoraj dostalem TV i po pewnym czasie (ok 30 min) dzialania bzyczenie sie pojawilo. Niestety dosc intensywne, tzn na tyle mocne, ze mi przeszkadza.

W zwiazku z tym, pytanie czy kontaktowales sie z jakims konkretnym punktem serwisowym czy dzwoniles na infolinie samsunga?
Moze nalezy postarac sie o wymiane na inny egzemplarz?

pozdrawiam

mk
 
Do góry