Samsung PS50B650

masloww

New member
Bez reklam
Samsung PS-50B650 stoi w MM we Wrocławiu na Bielanach za 5290 zł
obok stoi 50PS8000 za 4990 zł !!!
i Samsung PS-50B530 za 3990 zł
leci na nich w kółko jakaś raklama wkomponowana w nagrany fragment Discovery HD, obraz niestety nie przypomina nawet dobrego SD;
pomomo tego widać przewage PS-50B650 nad pozostałymi, głębsza czerń i lepsze wygładzanie krawędzi kiepskiego obrazu; powłoka antyrefleksyjna porównywalna do 50PS8000, nieznacznie lepsza od 50B530
 

timonek

Member
Bez reklam
W takich warunkach nigdy dobrze nei ocenisz jakosci obrazu zwlaszcza czerni w sklepie nie zrobnia ciemnosci a wtedy mozna porownac ktory ma glebsza czern.
 

Angello

New member
cao, wczoraj przyszedl do mnie nowy Samy PS50B650 - przedtem PS50A756 (kupilem sty09)

Mogłby mi ktoś wyjaśnić ten fioletowy kolor ekranu :?: bo trochę jestem w szoku :-o ...no wiec to bede eliminacja refleksów światła zewnętrznego na ekranie + lepszy filter prawdopodobnie ? szukam i nie mogę niczego znalezc na temat albo wiecej zdjec tego panel kolora ..dzieki

+jeszcze pytanko ktos moze sprawic czy opisać - u mnie model WXXH version BB04 made in HUNGARY (nie SLOVAKIA mozno OK;))
 

MateoPatryk

New member
Samsung zwyciężył w teście WHAT HI-FI

Witam,
W sierpniowym numerze angielskiego magazynu WHAT HI-FI porównane są Samsung PS50B650
LG 50PS8000
Panasonic TX-P50G10
Panasonic TX-P50S10
Toshiba 52XV555DB
Sony KDL-52V5500
Sony KDL-52W5500
Zwyciężył Samsung. Dotychczas skłaniałem się ku plazmom Panasa, a plazm Samsunga z założenia nie rozpatrywałem. Obecnie po przeczytaniu wielu testów uważam, że Samsung PS50B650 jest dla mnie optymalnym wyborem, ze względu na:
- b.dobrą jakoś obrazu (wg. autorów testy lepszą od Panasa S/G)
- funkcjom multimedialnym (DLNA, internet wi-fi itp.)
- atrakcyjnej cenie.
Pozdrawiam,
 

polls

Member
Angello napisał:
cao, wczoraj przyszedl do mnie nowy Samy PS50B650 - przedtem PS50A756 (kupilem sty09)

Mogłby mi ktoś wyjaśnić ten fioletowy kolor ekranu :?: bo trochę jestem w szoku :-o ...no wiec to bede eliminacja refleksów światła zewnętrznego na ekranie + lepszy filter prawdopodobnie ? szukam i nie mogę niczego znalezc na temat albo wiecej zdjec tego panel kolora ..dzieki

+jeszcze pytanko ktos moze sprawic czy opisać - u mnie model WXXH version BB04 made in HUNGARY (nie SLOVAKIA mozno OK;))

Fiolet to filtr antyrefleksyjny podobny jak w modelu Q91 z przed 2 lat taka technologia dzięki temu masz mniejsze refleksy :)
 

koza48

New member
Witam.
Jako że posiadam już od 3 dni ten model to mam kilka pytań.
Zaznaczam ze na stronie samsunga jest już soft w wersji 2.0... i takowy wgrałem wczoraj od razu do tv więc nie wiem co się zmieniło od poprzednich wersji bo nie zdążyłem się tamtymi pobawić.
Oto pytania:
1) Zauważyłem że dość długo widać napisy np po zabawie w menu i szybkim przełączeniu kanału. Kiedy menu jest statyczne (np przeglądanie dysku usb) i zmieniam sygnał na HDMI i zaczynam przełączać cyfrę gdzie czas pomiędzy kanałami jest spory to jak się przyjże to widzę na tym czarnym tle dokładnie to co było w tamtym menu. Oczwiście na tym czarnym bo jak już kanał wejdzie to nie widzę ale jak przeskakuję na kolejny to znowu widzę pomimo tego że oglądałem chwilę kanał gdzie nie było tego menu.
Dopiero skorzysanie z opcji zapobiegania wypalaniu się (czyli przejechanie tych kilku czarnobiałych pasów) eliminuje ten nieprzyjemny efek. Czy wy też coś takiego zauważyliście, dodam tylko że w dzień na to nie zwróciłem uwagi dopiero w nocy.
2) Podobnie sprawa ma się z logo stacji, tylko że tam wiadomo jak się skacze po kanałach to każde logo jest inne i w prawym górnym rogu jes takie skupisko jaśniejszych pikseli też to widać tylko na czarnym tle podczas przeglądania kanałów na cyfrze i tez w nocy to zauważyłem.
3) Czy użytkownicy innych plazm mają też coś tkiego? Proszę o szczere opinie.
4) Z racji że to jest mój pierwszy tv plazmowy i tego że ustawień obrazu wg mnie jet tu mnówsto to czy ktoś kto posiada tą plazmę mógłby trochę bardziej rozpisać się na temat ustawień podczas wygrzewania / docierania tego tv.
Na razie to tyle z mojej strony jeżeli chodzi o moje uwagi.
A tak na marginesie to obraz wymiata szczególnie na HD.
Pozdrawiam
 

witekc

New member
Heja, dwa pytanka dotyczące PS-50B650:

  1. Jak wygląda sprawa skalowania obrazu SD? Czy kablówka o dobrym sygnale będzie dobrze wyglądać z odległości 4-5 m?
  2. Jak szybko przełączają się kanały? Czy można surfować czy pomiędzy jednym a drugim trzeba czekać sekundę albo więcej?

Dzięki z góry
W.
 

witekc

New member
Sam se odpowiem. Oglądałem ten TV w jakimś supermarkecie. Kanały przełączają się umiarkowanie szybko, to znaczy nie jest to bez zwłoki, ale tak na oko mija więcej niż pół sekundy. Nie jest to gorzej niż w moim aktualnym Thompsonie CRT, więc dla mnie ujdzie.
Co do skalowania SD, to ciężko stwierdzić, bo analogowy sygnał był bardzo słaby. Za to cyfrowe kanały bardzo ładnie wyglądały.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W SD przy normalnym sygnale - jest extra skalowanie.
A jeszcze jeśli masz faktycznie 4-5 metrów - będzie super.
Żadnych opóźnień w przełączaniu.
 

TANGO 11

New member
Menu serwisowe

koza48 napisał:
Pytanie.
W ktorym miejscu w menu serwisowym jest ilosc przepracowanych godzin?
Bo jakos ciezko mi to tam znalesc.
Jak wejdziesz w menu serwisowe to wyskakuje ci cos takiego
OPTION
ADC/WB
CONTROL
SVC
ADVANCED

Wchodzisz w CONTROL i otworzy sie nastepna ramka z opcjami i wtedy w chodzisz na SubOption i tam juz bedziesz mial czas panela (PANEL DISPLAY TIME... Hr)
Pozdrawiam
 

urodzony8lipca

New member
Witam, widzę że kolega koza zadał na ceneo to samo pytanie do ludka, który odrzucił 4 szt. B650 :roll:, i tu cytuję: " byłem posiadaczem tego tv przez miesiąc. zamówiłem go w wyżej wymienionym sklepie i uprzedzam aby osoby posiadajace ten model dobrze go obejrzały; na białym tle najlepiej,.(właczyć cały obraz biały, świtało kontrast i jasność ustawic na 100 i sprawdzić matryce z bliska) Osobiście miałem w domu 4 szt. w ciagu miesiąca i przy ostanim tv. zrezygnowalem z zakupu. (mam spisane nr. seryjne wadliwych telewizorków.)"
też zastanawiam się nad tym tv ewentualnie biorę pod uwagę 551 ponieważ rubinowy design jakoś mi nie podchodzi :) lub LG PS8000 ale dorwać gdzieś te modele stojące obok siebie dla porównania jest niemożliwością a mieszkam w mieście gdzie wielkie sieci mają swoje sklepy, wcześnie miałem A451 i byłem bardzo zadowolony szczególnie na obraz z kablówki, pozostanie mi chyba rzut monetą:twisted:
 

witekc

New member
Niestety nie wiadomo o co temu gościowi chodziło, że tak wymieniał te telewizory jak szalony.
A przy okazji, który model Samsunga 50 cali jest tylko nieco gorszy jeśli chodzi o obraz (i tańszy) od PS-50B650? Sygnał to głównie kablówka z odległości 4-5 metrów. Tyle ich jest, że nie mogę się zorientować:

PS-50B650 - 5000 zł

PS50A656 - 4500
PS50B551 - 4200
PS-50B530 - 4000
PS50A556 - 3900
PS50B550 - 3800

tańszych nie chciało już mi się wypisywać, bo jeszcze ich dużo na ceneo (50 cali, w zakresie 3-5 tys.): ceneo.pl/;004c302+m3000+n5100;0112-1;017Samsung_P0-592;018P1F600T600.htm
(chciałem dodać to jako link, ale wyskakuje mi komunikat, że linki można dodawać po napisaniu 5 wypowiedzi, a ja mam 12 - coś tu chyba nie gra?)
Który z nich można ewentualnie rozważyć? Bo takie bajery jak internet w TV czy gniazdo USB nie są mi niezbędnie potrzebne, a szkoda mi za to płacić 1000 zł.
 
Ostatnia edycja:

koza48

New member
Powiem tak:
Nie jestem specjalistą w dziedzinie testowania sprzętu i pewnych rzeczy o których nie mam pojęcia po prostu nie widzę. W tej chwili jestem na etapie docierania sprzętu (80H na liczniku), mam podłączone C+ HD, XBoxa, i kilka filmów MKV na zewnętrznym HDD 250 GB. Dla mnie to co mam w tej chwili a ustawienia są bez żadnych dopalaczy, wszystko na 50% jest naprawdę bardzo ale to bardzo satysfakcjonujące w szczególności obraz HD, SD już się nie chce oglądać normalnie. Zdaję sobie sprawę że nie jest to najlepszy tv na świecie itp ale te dodatki jakie w tej chwili są na wyposażeniu tego tv własnie mnie do niego przekonały. Wygląd zewnętrzny tv to kwestia gustu, dla mnie nie miało to większego znaczenia, bardziej moja żona zwracała na to uwagę, co ciwekawe powiedziała że ładny ale np inne były ładniejsze :).
Podsumowując:
Jak narazie jestem zadowolony :mrgreen:
 

surfer

New member
Firmware ciekawostka

Na bieżąco aktualizuję firmware, obecnie mam wersje 2002. Na pewno pojawiła się u mnie możliwość odtwarzania MP4 co wcześniej, pomimo informacji w instrukcji, było niemożliwe. Niestety, przy oglądaniu filmu z dysku, po jakieś godzinie sypnął się dźwięk (AAC, version 4 LC, 6 channels) i dopiero ponowna reinstalacja firmwaru to rozwiązało. Nie sprawdzałem ponownie więc nie powiem Wam czy teraz chodzi ok cały czas.
Druga ciekawostka - dotychczasowe aktualizacje (do wersji 2002), czyli 3 nie powodowały resetowania ŻADNYCH ustawień. Przy przejściu na wersje 2002 musiałem wszystko ustawiać na nowo :(
I jeszcze jedno, wielokrotnie na wątkach o serii B650 (ale LCD) pojawiały się informacje o znikającym YouTobe, w zamian jest Yahoo, po wgraniu nowego softu. Znalazłem prosty sposób (jeśli było gdzieś ojawia się to wybaczcie) by tego uniknąć. Należy po prostu wybrać przez instalacją widgetów odpowieni kraj. Zobaczcie sobie co się dzieje jak wybierzecie USA - będzie o ile dobrze pamiętam 18 widgetów, m.in Youtobe, Yahoo, Sport, Finanse itd. Mała różnica w stosunku np do Polski co (aż 2 :) )
 

Oconnel

New member
Witam. Przymierzam się do kupna PS50B650, wiem już w zasadzie wszystko. Dzisiaj byłem ostatni raz w sklepie rzucić na niego okiem i... zauważyłem, że wyświetlany obraz nie ma tej samej "jasności", co inne modele które stały nieopodal (inne marki). Myślałem, że po prostu ktoś tak "to ustawił" - np. aby oszczędzać ekran plazmy. Niestety w necie znalazłem ten o to filmik:

wuwuwu.youtube.com/watch?v=nilX9qzb0wM

(chodzi mi o moment widoczny od 25s - B650 wyświetla obraz ciemniejszy i o zdecydowanie gorszym kontraście)

...który jak by oddaje to co dzisiaj widziałem na własne oczy. Nie ukrywam, że zależy mi na dobrej jasności ekranu - bo ma stać w dość nasłonecznionym pokoju, a wiadomo jak z tym sobie plazmy radzą. Więc pytam użytkowników tego TV, czy to tylko kwestia ustawień? Czy faktycznie ten ekran jest tak ciemny? Jak to jest w końcu?
 
Ostatnia edycja:

koza48

New member
Hmmm.
Ja nic takiego nie zauwazylem u siebie.
Generalnie kontrast jest bardzo ok, poza tym ja w moim b650 nie mam takiej podswietlanej nozki od tv jak to jest widoczne na tym filmie, chyba ze mam cos wylaczone albo tamten samsung to jest inny model.
 
Do góry