Samsung PS50B650

surfer

New member
Szym76, kaswajcha

Od początku mam podłączony do plazmy dysk 1T (1000Gb) zewnętrzny Tekstor. Dysk jest sformatowany w NTFS i nie ma żadnego problemu z plikami. Mam na niej filmy (największy chyba coś około 9Gb), zdjęcia, muzykę i wszystko działa bez przeszkód. Nie ma znaczenia pod które wejście usb jest podłączony (usb, czy USB HDD). Acha, mój dysk ma własne zasilanie - może tu jest problem?

Co do nowego softu, mam wgrany z polskiej strony o nr 1009 teray pobieram 1010.1). Nowy soft na pewno dodał możliwość wyszukiwania w Youtobe. Nie zniknęły mi również żadne ustawienia oraz widżety (miałem i mam nadal Youtobe orz pogodę).

kaswajcha - widzę że użytkownicy 756 jak mogą wymieniają na 650 :) ciekawy jestem, czy Ty również potwierdzisz, że nowy model jest dużo bardziej dopracowany niż poprzedni i to pod względem obrazu (jakość, skalowanie, obróbka) jak również możliwości multimedialnych. Ustawień narazie jak na lekarstwo - mój się dociera więc na razie jadę na 50% każdego parametru. A i tak muszę szczerze przyznać, że obraz w większości mnie rozwala pozytywnie :) i o to chodzi !!!

pozdrawiam
 

kaswajcha

New member
oczywiście potwierdzam TV jest lepszy od 756, parametry na 50% i obraz powala w porównaniu z 756. Teraz tylko czekać aż się "dotrze" :). Wymieniłem z powodu poziomych pasów, zresztą pisałem o tym w temacie poświęconym 756 dodam jeszcze że byłem bez TV 55 dni!!!!!!!!!!!!
Surfer mam pytanko jak masz ustawione oszczędzanie energii? i czy wgrałeś już nową wersje softu?
pozdro.
 

surfer

New member
1. soft - wgrałem najnowszy, czyli 1010.1. Oprócz możliwości wyszukiwania w Youtobe nie zauważyłem zmian :) i to generalnie dobra wiadomość, czytająć posty w tematach LCD (znikające Youtobe, gorszy obraz, uciekające ustawienia itd). U mnie nic takigo nie nastąpiło.
2. energia - oszczędzanie max
I detale jak u Ciebie (50%) a obraz extra. Nawet SD jest fajne, czego się nie spodziewałem. Muszę tylko powalczyć z LAN-em, bo nie mogę udostępnić plików z kompa, co w 756 było po pierwszym połączeniu i na automatycznych ustawieniach sieci.

pozdrawiam
 

kaswajcha

New member
hi to muszę wgrać nowy soft i zobaczę co i jak... teraz nawet nie wiem jaki mam :) najpierw instrukcja do ręki bo czegoś takiego jeszcze nie robiłem czyli nie wgrywałem softu...
oszczędzanie energii u mnie na średnich, ale podobno w docieraniu najważniejsze jest aby nie było znaczków (trójkąt z ograniczeniem wiekowym i logo stacji) jeśli się mylę to proszę o korektę :D co do sygnału SD to wiadomo wszystkim że różnie to bywa, czyli zależy od stacji itd... Ale HD to już czysta bajka!!!! jeszcze nie miałem okazji podłączyć TV do internetu z tego względu że kompa mam w innym pokoju, i musiałbym ciągnąć kable a na to nie mam czasu. W sobotę przetestuje z PS3, zobaczymy jak się sprawdzi w grach i BD. pozdro.
 

robaczniki

New member
Zastanawiam się nad wymianą PS50A756 na PS50B650, ale mógłby wrzycić ktoś dokładne informacje o odtwarzanych plikach, tak jak to bylo w instrukcji PS50A756?
 

klaus71

New member
Bez reklam
i jeszcze może od strony audio - skoro tv ma optyczne wyjście audio to czy DTS jest wyprowadzany tym wyjściem czy nie (chodzi o ścieżkę z pliku MKV)?
@surfer pisał o konwertowaniu plików, ale to wg mnie jest ostateczność.
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
Robaczniki: o jakie pliki Ci chodzi - video? odtwarza kontenery avi, mkv (z tym, że nie wszystkie rodzaje), mp4 (również nie wszystkie), ts, ps.
Czyli rozszerzenia avi, mp4, mpg, mpeg, vro, vob, others. W ramach plików dekodery video XviD, MPEG1 i 2, H.264 BP i HP MPEG-4 SP i ASP. Niestety u mnie np nie widzi jednego z plików mkv oraz 3 z mp4. Z tego ci piszą na stronach LCD (szukajcie tam odpowiedzi w temacie B650 bo te TV różnią się tylko technologią wyświetlaczy) jest kilka sugestii czego to jest powodem. Muszę dokładnie prześwietlić mkv, które mi odtwarza i nie, jak również mp4 bo matakie które widzi i nie.
Acha, dla pełności obrazu, z napisów odtwarza .ttxt, .smi, .srt, .sub, .txt.

Klaus 71: wielokrotnie już pisano na ten temat. TV nie wspomaga odtwarzania DTS poprzez wyjście audio. Podłączenie sygnału DTS kończy się informacją na ekranie o nieobsługiwanym formacie pliku i dźwięk nie jest przenoszony poprzez optyk. Optykiem można wyprowadzić jedynie DD. Dlatego wszystkie filmy jakie posiadam w wersji dźwiękowej dts przerabiam (a dokładniej dodaje jedną ścieżkę dźwiękową DD) za pomocą programu AudioConverter. Działa bardzo szybko i nie ma z nim problemu. Kwestia dekodowania DTS to jak większość twierdzi sprawa licencji, która raczej nie zostanie kupiona przez Samsunga więc raczej nie spodziewam się rewelacji w tej kwestii.

Napiszę do Samsunga w innej sprawie. Ostatnio często wychodzi nowy soft, mniej więcej co 3 tygodnie. Uważam, żę powinno być na stronie Samsunga archiwum ze starymi softami do pobrania. Na razie nowe nie psują ustawień i jakości obrazu na plazmach, co nie jest już takie oczywiste na LCD (oby nas to nie spotkało). A TV pozwala jedynie na powrót do poprzedniej wersji, wcześniejszej już nie.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.

pozdrawiam
 

klaus71

New member
Bez reklam
surfer napisał:
Kwestia dekodowania DTS to jak większość twierdzi sprawa licencji, która raczej nie zostanie kupiona przez Samsunga więc raczej nie spodziewam się rewelacji w tej kwestii.
zawsze myślałem że puszczenie DTS na optyk (coś w stylu pass-thru) nie wymaga licencji a jedynie jego rozkodowanie i odtworzenie na wyjściu analogowym.
szkoda bo tak wychodzi że lepiej mieć WD HD.

surfer napisał:
AudioConverter. Działa bardzo szybko i nie ma z nim problemu.
a ile czasu zajmuje konwersja 8gb pliku? (dorobienie ścieżki DD ze ścieżki DTS z pozostawieniem istniejącej ścieżki DTS).
i o ile puchnie plik? tak procentowo.
 
Ostatnia edycja:

surfer

New member
robaczniki: czyta polskie znaki. Nie ma problemu z napisami dla FPS 23,96 (jeśli są 25 należy je przerobić, np subedith) i w formacie srt. Pozostałe, które wymieniłem czyta również, ale może pojawić się rozjazd. TV posiada możliwość synchronizacji napisów, ale oczywiście jeśli są przesunięte liniowo w stosunku do obrazu a nie jeśli przyspieszają lub opóźniają się narastająco.

Klaus71: co do DTS, przytaczałem z głowy komentarze jakie są na wątkach o LCD więc mogłem coś pokręcić :) Przerobienie takiego pliku to około 10min (zależy od procesora, ja robię to na lapku z 2G Intelem). Plik zwiększa się o około 10-15%. Możesz też usunąć DTS źródłowy i wczytać DD.

pozdrawiam
 

szym76

New member
Witam,
czy ktoś może mi jeszcze potwierdzić że jego 50B650 czyta pliki powyżej 4 GB z dysku HDD sformatowanego w NTFS'ie? Próbowałem dzisiaj z dyskiem 3,5" z zasilaniem własnym i nic. Dysk widzi, nie widzi plików (pliki te widzi dopiero po podzieleniu na 2 pliki poniżej 4 GB). Oczywiście jak dzwoniłem do Samsunga nic ciekawego nie dowiedziałem się, jedynie to że oni nie gwarantują wielkości pliku odczytywanego przez TV i że może to się różnić na różnych telewizorach?!?
 

surfer

New member
szym76 napisał:
Witam,
czy ktoś może mi jeszcze potwierdzić że jego 50B650 czyta pliki powyżej 4 GB z dysku HDD sformatowanego w NTFS'ie? Próbowałem dzisiaj z dyskiem 3,5" z zasilaniem własnym i nic. Dysk widzi, nie widzi plików (pliki te widzi dopiero po podzieleniu na 2 pliki poniżej 4 GB).

U mnie czyta bez względu na wielkość, mam pliki 7 i 8 Gb na dysku zewnętrznym 1 Tb sformatowanym od początku w NTFS, z wląsnym zasilaniem i bez problemu. Spróbuj doczytać na dysk jakiś plik avi i ponów próbę. Takie rozwiązanie podpowiedział ktoś na wątku o LCD B650 a to bliźniak naszego modelu.
 

tomdvd

New member
Mam pytanie na zlecenie brata, jaka jest różnica miedzy 650 a 850? Z tego co widze tylko grubosc ale chodzi mi przede wszystkim o jjakosc obrazu. Osobiscie polecałem mu Panas V10 ale mu sie nie podoba:) Z gory dzieki, jest to pilne bo akurat jest fajna promocja na 650ke ale czytałem ze czarny do najczarniejszych nie nalezy w 650ce i cos tam z motion jest nie tak. Pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
od poniedziałku zaczynamy testy - ale różne.
Samsunga mamy na testy ale 63B 680 , testowaliśmy też ale ogólnie model
50B 850 (ten cienki)
Mamy już zgodę na dostępność modeli Samsunga - więc może uda się jak najszybciej.:D
 

Ass

New member
Prześliczny obraz ma ta plazma:
s835.photobucket.com/albums/zz275/sconan
W porównaniu na zagranicznych forach z Panasonic wygrał Samsung, dużo również było opinii że Samsung robi najlepsze plazmy i jeśli plazma to tylko Samsung cena/jakość jednak ich lcd nie są tak świetne jak plazma-powtarzam to co na zagranicznych forach przeczytałem.
Według mnie jest obraz prześliczny, po pierwsze nie jest za ostry jak to w większości lcd, nie pokazuje błędów na ekranie i same pochwały czytałem.

Coraz bardziej brnę aby była to plazma jednak w tych marketach tragicznie ustawiają te plazmy(specjalnie?).

Surfer napisz czy masz podobne zdjęcia jak z linku.
 

WaJa

New member
Od kilku dni podziwiam z rodziną wspaniałe kolory i ostrość na nowej plazmie PS58B680.
Bardzo długo zastanawiałem się nad zakupem, czekając na nową generację plazm.
Mimo tego, że bardziej byłem zainteresowany panelami firmy Panasonic, kupiłem Samsunga.
W wyborze zadecydowały dostępność oraz stosunek wielkości panelu do ceny (TV oglądam z rodziną z odległości około 6 metrów i wszyscy mamy nie najlepszy wzrok).
Niestety dostępność i zobaczenie -gdziekolwiek w mojej okolicy- nowych paneli firmy Panasonic, graniczy z cudem, do tego według zapowiedzi, nowe panele powyżej 50" mają kosztować dużo więcej niż panele Samsunga.
Początkowo po obejrzeniu i przetestowaniu w MM 63” Samsunga, byłem zdecydowany na kupno właśnie tego modelu.
Tym bardziej, że internetowy sklep „Euro RTV” oferował ten model w dosyć atrakcyjnej cenie ok. 10,7 tyś. zł.
Jednakże po konsultacji telefonicznej okazało się, że trzeba czekać aż do 21 dni na potwierdzenie dostępności, która może trwać bliżej nieokreślony czas.
Mając chęć na szybką dostawę, to trzeba by było zapłacić w innych sklepach około 11,5 tyś.
W związku z tym zdecydowałem się na model 58” z innego sklepu internetowego, dzięki czemu zaoszczędziłem 3,5 tys. i TV otrzymałem po dwóch dniach.
Pierwsze zaskoczenie było kiedy kurier przywiózł TV, jak do tej pory jeszcze nigdy nie widziałem tak zapakowanego towaru.
TV był zamocowany na palecie w podwójnym grubym kartonie!
Po zdjęciu kartonów okazało się, że podstawa jest już zamocowana, więc pozostało tylko podłączyć sprzęt i przystąpić do pierwszego uruchomienia.
Po odpaleniu ukazało się menu, które poprowadziło w prosty sposób krok po kroku podstawową instalację.
Mimo tego, że mam bardzo jasny salon, to obraz SD z satelity jest bardzo dobry na standardowych ustawieniach jak i nawet na Eco.
Z anteny zew. również jest dobrze, czyli brak jakiejś „pikselozy” i śnieżenia.
TV jest bardzo solidnie wykonany, jest cichy (nie słychać pracy wiatraków), wbrew pozorom nie pracuje jako dodatkowy grzejnik, jak to bywało w poprzednich modelach.
Niestety nie mam jeszcze satelity HD, ale mogę się spodziewać tylko samych dobrych wrażeń.
Obecnie odbieram na ustawieniach standardowych i nie jestem pewien czy potrzeba go docierać – instrukcja nic o tym nie wspomina.

Pozdrawiam :),
WaJa
 

surfer

New member
Ass

niestety nie wiem jaki miałby być bo pod linkiem który zamieściłeś nie otwierają się żadne zdjęcia Sama, pokazuje się informacja, że nie znaleziono takiej strony. Sprawdź i ewentualnie podaj inne lub na PW prześlij mi link.

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
robi bardzo duże wrażenie :

050_P1200222.JPG
 

MAJK_30

New member
Kiki ty sadysto :D nie moge sie doczekać

A czy ktoś porównywał Samsunga PS-50B650 z LG 50PS3000 lub PS7000 ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry