Samsung PS50B650

surfer

New member
Komputer a Samsung

Wczoraj kolejny dzień testów. Na tapecie komputer z wyjściem HDMI. Połączenie z TV za pomocą tego kabla, wejście w TV HDMI/DVI bez zmiany nazwy i ze zmianą na PC.
Miałem obawy co do podłączenia komputera ponieważ w taki sam sposób podłączałem do poprzedniego modelu tj. 756 i musiałem się naprawdę powalczyć by uzyskać dobry obraz a przede wszystkim, by pulpit komputera nie wychodził poza obrys ekranu TV. Tutaj było ogólne zaskoczenie - TV od razu sam znalazł najlepszy obraz, w komputerze automatycznie otworzyło się okno konfiguracji ekranów. Przy obrazie sklonowanym, rozdziałka w TV ustawiła się na 1440x900x60HZ, natomiast przy konfiguracji niezależnej ekranów mogłem ustawić 1920x1080x60Hz. Dźwięk bez problemu przy ustawieniu w komputerze wyjścia przez HDMI (acha, musiałem zrestartować kompa by dźwięk się "obudził"). Jak podepnę się z grami to zdam relację, czy nie ma input laga.
pozdrawiam

PS czyżbym tylko ja miał ten TV?

MAJK_30 - kup oba i porównaj ;) Główna różnica to brak w LG możliwości obsługi plików multimedialnych a po praktycznych testach tej możliwości, jest to zaj...a funkcjonalność
 

surfer

New member
masloww napisał:
już niższe serie plazm LG - PQ mają obsługę plików multimedialnych, serie PS tym bardziej; tylko z dostępnością ich jest kłopot i są droższe
http://www.lgacademy.pl/Kartyproduktowe/tabid/169/Default.aspx

Fakt, moja wina - zasugerowałem się tym co usłyszałem przy kupowaniu swojego Sama w sklepie, nie sprawdzając specyfikacji na stronie LG. Przyznam, że teraz sam miałbym problem. Ale jestem zadowolonym właścicielem Sama więc... :)

pozdrawiam
 

surfer

New member
CD dotyczący LG

Sprawdziłe sobie i jeśli LG w serii PS nie zmieniło nic w stosunku do PQ to odwtarzanie plików multimedialnych jest bardzo ograniczone w stosunku do Sama. LG nie odtwarza niczego powyżej jakości SD, czyli 720 linii, raczej nie odtwarza plików mkv w użytkowej wielkości. Pod tym wxględem więc znacząco kuleje, bo oglądanie np Divixów nie jest najfajnieszym rozwiązaniem przy tej wielkości i możliwościach. No i kuleje podłączanie dysków zewnętrznych o dużych pojemnościach. A Sam nie ma z tym najmniejszego kłopotu
 

masloww

New member
Bez reklam
w instrukcji obsługi 50PS7000 i 50PS8000 znalazłem coś takiego:

Obsługiwane pliki filmów(*.dat/*.mpg/*.mpeg/*.ts/*.trp/*.tp/*.vob/*.mp4/*.mkv/*.avi/*.divx)
Format wideo: DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00, Xvid1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid 1.10-
beta-1/beta-2, Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264, AVC
Format audio : AC3(Dolby Digital), EAC3, AAC, Mpeg, MP3, PCM, HEAAC, CDDA
Szybkość transmisji bitów: w zakresie 32~320 kb/s (MP3)
Format napisów : *.smi/*.srt/*.sub(MicroDVD,
SubViewer1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*.psb(PowerDivx)
• Niektóre napisy utworzone przez użytkownika mogą nie być wyświetlane prawidłowo.
• Podczas zmiany języka dźwięku na ekranie mogą wystąpić okresowe zakłócenia (zatrzymanie
obrazu, szybsze odtwarzanie itd.).
• Uszkodzony plik wideo może nie być odtwarzany prawidłowo lub niektóre funkcje odtwarzacza
mogą nie działać.
• Pliki wideo utworzone za pomocą niektórych koderów mogą nie być odtwarzane prawidłowo.
• Jeśli struktura wideo i audio nagranego pliku nie jest przeplatana, sygnałem wyjściowym jest
sygnał wideo lub audio.
• Obsługiwane są filmy w standardzie HD o maksymalnej rozdzielczości 1920x1080@25/30P lub
1280x720@50/60P, zależnie od liczby klatek na sekundę.
• Filmy o rozdzielczości większej niż 1920x1080@25/30P lub 1280x720@50/60P mogą nie być odtwarzane
poprawnie, zależnie od liczby klatek na sekundę.
• Typy lub formaty plików wideo inne niż określone mogą nie działać prawidłowo.
• Maksymalna szybkość transmisji bitów odtwarzanych plików wideo to 20 Mbps.
• Firma LG nie gwarantuje płynnego odtwarzania plików zakodowanych za pomocą kodeka H.264
w przypadku profilu kodowania 4.1 lub wyższego.
• Kodek audio DTS nie jest obsługiwany.
• Nie można odtwarzać plików wideo większych niż 30 GB
• Plik wideo DivX i plik napisów muszą znajdować się w tym samym folderze.
• Nazwa pliku wideo oraz nazwa pliku napisów muszą być identyczne, aby napisy były wyświetlane.
 

surfer

New member
Zużycie prądu mierzyłem pomiędzy 20.20 a 21.20, czyli godzinę, za pomocą miernika na klatce schodowej więc jest trochę obarczony błędem. Wyłączone były wszystkie inne urządzenie, nie zapalałem światła. W pokoju początkowo było jasno (okna od strony zachodniej, TV stoi na ścianie południowej), później ściemniało się aż do całkowitej ciemności. Ustawienia standardowe, wszystkie poziomy 50%, podświetlenie 4, wyłączone polepszacze, oszczędzanie energii maksymalne (zobaczyłem to dopiero pod koniec więc już nie zmieniałem). Zużycie na pewno nie przekroczyło 300W, sądzę że było nie większe niż 270W. Jak na nieskalibrowany TV to nieźle.
Dzisiaj, po obejrzeniu filmu na TVP1 zauważyłem powidoki po znaczniku wieku oraz logo programu, zniknęły po około 20 minutach.

PS co do zużycia energii - gdy oglądałem swojego Sama w saturnie, przy wszystkich LG były mierniki zużycia prądu. Nie wiem jakie były ustawienia TV, ale na plaźmie PS7000 50" licznik pokazywał, w zależności od sceny zużycie od 170-200W. Myślę, że to zaleta czujnika światła, czego nie ma Sam
 

acc

New member
surfer, mam pytanko - czy w przypadku podłączenia komputera po HDMI leci dźwięk AC3 ? Na polskiej stronie Samsunga nie ma instrukcji, ale znalazłem gdzieś na świecie instrukcję do trochę innego modelu z serii B i tam było napisane, że w przypadku HDMI ten TV akceptuje tylko dźwięk 2.0 :( A jest to dla mnie istotne, bo jak już kupię ten TV ;-) to podłączę go od razu przez Digital Out do amplitunera i dźwięk z laptopa szedł by właśnie przez HDMI do TV, a stamtąd dalej. Niestety nie mam bezpośredniego wyjścia cyfrowego w laptopie, więc musi być albo HDMI albo będę musiał kupić zewnętrzną kartę dźwiękową...
 

surfer

New member
acc napisał:
surfer, mam pytanko - czy w przypadku podłączenia komputera po HDMI leci dźwięk AC3 ? ...

Witaj, sprawdziłem i jest tak jak napisałeś Z lapka po HDMI leci tylko stereo (bez względu na gniazdo HDMI w TV oraz przypisaną do niego nazwę). Po USB leci bez przeszkód DD
 

acc

New member
Dzięki za sprawdzenie :) Szkoda że tylko stereo :( W takim razie jeszcze mam jedną prośbę - taki sam test w trybie DLNA przez ethernet, podłączałeś? W ogóle ciekawą mnie możliwości DLNA, czy będzie czytało wszystko tak samo jak przez USB? Bo jeżeli nie, to AC3 będzie tylko przez usb, a szkoda...
 

szym76

New member
Witam wszystkich, posiadam Samsunga 50B650 od ok. miesiąca, podłączone DVD (bez HDMI), cyfra + (bez HD)- obraz moim zdaniem (jest to mój pierwszy TV "nie CRT") bardzo dobry, wyraźny, parametry ciągle poniżej 50 %, a mimo to naprawdę dobrze. Niestety wczoraj zauważyłem jedną rzecz która mnie niepokoi: wieczorem, jak już jest ciemno na zewnatrz, przy oglądaniu ciemnych scen po porawej stronie ekranu, w odległości ok 12-15 cm od krawędzi, zauważyłem "pasek" jakby jasniejszy niż na pozostałym obszarze. Wcześniej tego nie widziałem, zauważyłem dopiero w czasie zmieniania programów na tunerze gdy na sekundę robi się ciemny obraz. JEst to bardzo mało widoczne, gdy na zewnątrz jest jasno nie widać tego, podobnie nie widać gdy sceny są choć odrobinę jaśniejsze. Ciężkko jest określić czy cały jest taki pasek, raczej jakby pionowo przez ekran szedł jeden "rząd" jaśniejszych pikseli i od niego lakka poświata w stronę krawędzi. Taka mgiełka. Telewizor od początku docieram zgodnie z zaleceniami, oglądam na całym ekranie, generalnie lecą na razie filmy z DVD bez żadnych "logów" czy innych rzeczy, więc nie może być to nic wypalonego. Zresztą nawet porównywałem pasek ten z ramkami formatu 4:3 i jest dalej oddalony od krawędzi. Czy ktoś z Szanownych kolegów może wiedzieć co to może być? Surfer, może ty coś takiego zauważyłeś? Zastanawiam się czy reklamować TV czy czekac może jeszcze? Może to się zmienić? TV ma pewnie ze 100h za sobą, więc nie za długo. I jeszcze jedna sprawa: jest to moja pierwsza plazma i nie wiem czy to jest normalne że już po oglądnięciu 1 filmu bez przerwy z logo stacji zostaje na jakiś czas to logo na matrycy? Tzn w czasie oglądania innych kanałów nie widać tego, jedynie w czasie przełączania i pojawiania się tej ciemniej planszy. Po wyłączeniu TV i włączeniu za "jakiś" czas logo znika.
Z góry dziękuję za wszelka pomoc.
 

smiglostopy

New member
czy przed zakupem porownywaliscie tego samsunga z panasonic g10. czytam sobie watek o g10 i zbiera on dosc pochlebne opinie. co o tym sadzicie? cena jest porownywalna, wizualnie podoba mi sie bardziej samsung, ale jak jest z obrazem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
logo sie dłużej wygasza - więc nie ma problemu. Ale pasek szybko zgłoś do serwisu - może to oznaczać problem :(
 

surfer

New member
przepraszam że dopiero teraz ale były inne zajęcia :)

szym76

u mnie nic się złego nie dzieje, logo faktycznie dłuzej znika, ale nie jest to nic niepokojącego. Natomiast pasy, jak napisał kiki, raczej wada TV - proponuję wymianę, jeśli możesz.


acc

niestety nie sprawdziłem DLNA - u mnie nie znajduje komputera, ani podłączenie kablem do routera i dalej WiFi do kompa, ani bezpośrednio TV-komp kablem. Nie przechodzi testu ustawień sieci (wyjaśniam, że połączenie TV-router kablem, router modem kablem - widzi Youtobe oraz serwis pogodowym więc chodzi). Muszę się tym pobawić, bo w poprzednim modelu, tj A756 sieć działała bez zarzutu w konfiguracji jak wyżej
 

lukas23

New member
Posiadam go od 2 tyg i jest Kox znalazlem tylko jednego subpixela w rogu takze jakos to przezyje. Dzisiaj odbieram filma na BD i odpalam na PS3 także jestem ciekaw efektu.
Ostatnio usłyszałem jak TV byl wyłaczony dziwne pyknięcie takie jak przy odpalaniu Plazmy Wy może też takie coś macie bo ciekawi mnie po co on próbuje startować jak nikt go o to nie prosi :confused:
 
Wejdz sobie lukas23 w menu-ustawienia i wylacz gotowosc do automatycznej akutalizacji oprogramowania. Ja mam inny model samsunga ale to raczej o to chodzi. U mnie byl (a pewnie u Ciebie jest) podany parametr co 45min.
 
Ostatnia edycja:

szym76

New member
surfer napisał:
przepraszam że dopiero teraz ale były inne zajęcia :)

szym76

u mnie nic się złego nie dzieje, logo faktycznie dłuzej znika, ale nie jest to nic niepokojącego. Natomiast pasy, jak napisał kiki, raczej wada TV - proponuję wymianę, jeśli możesz.

Dzięki KIKI i Surfer za rady. Chyba jednak będę musiał go zgłosić, wymienić nie mogę niestety już. W sumie to staje się widzialne dopieru późnym wieczorem, i jedynie na czarnych scenach, i nie przeszkadza za bardzo, ale chyba gwarancja po to jest by ja wykorzystywać:) . Mam jeszcze jedno pytanie: mam dysk przenośny 250 GB w formacie FAT32, mogłem oczywiście zapisywać filmy tylko do 4GB- wszystko chodziło ok. Ponieważ filmy 720p mają ponad 4GB spormatowałem dysk na NTFS i tu zaczął się problem gdyż TV na takim dysku widział tylko jakieś Divix'y, nie widział nawet bajek 720p zajmujących ok 2GB które wcześniej widział na formacie FAT32 i które chodziły. Czy ktoś może wie o co chodzi? Czy znowu jakiś "defekt" mojego TV czy może coś źle robię?
 

kaswajcha

New member
witam!
z tego co czytałem to dysk ma być w formacie FAT, NTFS-u nie czyta :(
pozdro.

PS. od wczoraj mam sama PS50650, po wymianie za PS50756 (teraz "docieranie" czy możecie się podzielić ustawieniami tego TV?)
 
Do góry