Samsung PS42A451 i pokrewne

ArtS007

New member
Bez reklam
Pierwsza zasada, to ustawić na minimum parametr Podświetlenie. Później obniżyć jasność i podpić kontrast. Ale w grancach rozsądku. Super głębi nie uzyskasz, gdyż matryca trochę świeci sama z siebie. Możesz właczyć jeszcze dynamiczny kontrast i kontrolę czerni. Podobno pomagają. Ja mam je wyłączone.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

TDi

Member
Tv mam ponad 4 m-ce,docieranie prawie 300h,ustawienia juz chyba optymalne,sygnał UPC (standart)
-podswietlenie 0,kontrast 70,jasnosc 50,ostrość 85,kolor 40
-reg.czerni Niski,kontrast dyn. Niski,gamma +2
Reszta OFF lub standrat
pozdro
 

fajpap

New member
Witam wszystkich,
Nie lubię się chwalić ale dzięki kilku osobom na ty forum (między innymi Arts007, któremu dziękuję za rzeczowe odpowiedzi) zamówiłem dzisiaj a451 za 2170 w agit...pl :) Sklep jest mi znany i mam nadzieję że sprawdzi się znowu.
Śniły mi się droższe modele i inne firmy ale cena czyni cuda. Poza tym odległość od tv i ten art.: http://s3.carltonbale.com/resolution_chart.html (od Arts007 :)) zwieńczyły dzieło. Zresztą wcześniej zrobiłem prezent żonie (nie chwaląc się ;)) w postaci świetnego sprzętu grającego co spowodowało że czas oczekiwania na droższy tv bardzo by się wydłużył...
Ten który doczytał do końca moje wypociny dowie się również, iż jestem amatorem fotografem i z chęcią wykonam parę fotek ze źródła DVD, które później umieszczę tu.
To tyle na razie.
ps fajne forum

aha w adresie strony jest zamierzony błąd, oczywiście jest to http ;)
(Już jest dobry. ArtS :) )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jacky-x

New member
@dariohed
Spróbuj kombinacje klawiszy, po koleji, w trybie standby info+menu+mute+power (sprawdzone na A656) tv uruchamia sie z menu serwisowym i NIC TAM NIE GRZEBAJ!!! Pozdr
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak nie zadziała, przeszukaj wątek o 451. Pytałem o to samo i jest tam odpowiedź. Jedna uwaga: po wyjściu z menu serwisowego wszystkie ustawienia telewizora wracają do ustawień fabrycznych. Dlatego warto porobić notatki z ustawień.

ArtS :)
 

marcins737

New member
jakiś czas temu kupiłem 451 dla mamy ...i mam mocno mieszane uczucia

u siebie mam pionka 436xde i jak dla mnie jakość tego co widzę zarówno przy sd jak i przy dvd na samsungu jest mizerna... nie wiem jak w hd bo u mamy nie ma źródła hd i nie mam jak porównać

obraz na samsungu określiłbym jako rozmyty i mało szczegółowy (sd,dvd)
 

marcins737

New member
kablówka w tym samym budynku , do porównania użyłem dvd sony ns9100es po component , u siebie do 436xde podaje je przez hdmi

edit - u mamy jest zwykłe stare dvd sony dvp-ns430 , podaję RGB przez EURO , taki sam sygnał z tego samego playera porównawczo zapinałem do pionka , różnica dzień do nocy... , zamówiłem mamie dvd z hdmi , czekam na dostawę ale po podpięciu swojego 9100es do samsunga wiem że niczego to nie zmieni... nie ma się co oszukiwac , to tylko mocno budżetowy ekran i nic więcej , na szczęście mama o tym nie wie i cieszy się z oglądania
 
Ostatnia edycja:

moogio

New member
Masz rację ze pewnie lepszy obraz ma pionek, tylko za cene tego pionka pewnie mozna miec 4 takie samsungi - ja bym wolał jednego takiego samsunga + kase za 3 pozostałe - dla mnie to tylko TV :), poprostu porównujesz nie ten segment .
 

marcins737

New member
wcale nie twierdzę że to ten sam segment ...jednak różnica jakości jest drastyczna

niedawno był taki pionek z jakichś stocków magazynowych za 3kzł - prawdę mówiąc nawet przy 2,2kzł za 451 to oferta wyprzedazowa pionka jest atrakcyjna

porównując nowe do nowego zgadzam się że różnica w cenie jest ogromna i wyjasnia wszystko
 

marcins737

New member
na żadnym ustawieniu nie da się zmusić 451 do ostrości choćby zbliżonej do przeciętnych ustawień pionka


Twoje linki - trzeba jeszcze usunąć spacje
 
Ostatnia edycja:

moogio

New member
re: marcins737

to kwestia przyjetych założeń - w moich przy oglądaniu z 4 m - ostrość mnie za bardzo nie interesuje i tak z nią schodze w dół - pozatym jak nawet w jakimś rankingu są porównywalne to daje do myślenia - mozna kupić TV za 30000 zł - ale w moim przypadku to bezsens, pozatym też nieraz lubie się dowartościować ze jak wydałem 10000 na tv to budżetówke bije na łeb na szyję :)


ps w tych rankingach powyzszych usunąć spacje między testf reaks
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak na serio chodziło mi o to, aby pisać po polsku. mamy przecieź stare i lubiane zapasy magazynowe lub stany magazynowe. Podobnie rażą mnie różnego rodzaju scalery, upscalery itp. A jeszcze lepiej jak napiszemy, że coś w magazynie jest lub nie.

ArtS :)
 

ivf

New member
no i w końcu mam kabel HDMI i udało mi się zobaczyć porządny obraz z PC.. przypominam, że poprzednio miałem analogowy 10m kabel (ze złączem EURO) więc obraz był tragiczny.. teraz obraz jest nieporównywalny z poprzednim! polecam wszystkim ten sposób połączenia ze swoim PC, niezależnie od odległości!

kupiłem kabel 10m, zwykły (jednak nie najcieńszy) za ok. 50zł. dodatkowo, z powodu przymusu wmurowania kabla, zamiast DVI-HDMI wziąłem bardziej przyszłościowy (wg mnie) HDMI-HDMI i dodatkową przejściówkę na DVI. bałem się długiego i taniego kabla, bałem się dodatkowej przejściówki, jednak niesłusznie ;) obraz żyleta.. oczywiście z jednym małym ale.. rozdzielczość..

jeśli pozwolimy komputerowi na użycie tego kabla jako kabla HDTV, standardowo ustawiają się rozdzielczości preferowane w trybie wideo czyli przykładowo 720p co oznacza rozdzielczość 1280x720, a jak wiadomo matryca tego tv jest wykonana w rozdzielczości 1024x768 więc obraz się przeskalowuje i to okropnie.

o ile w filmach (ruchomych obrazach) to nie przeszkadza, to podczas zwykłego używania komputera (zdjęcia, aplikacje) obraz jest bardzo nieostry. do takich zastosowań trzeba komputer zmusić do włączenia rozdzielczości nominalnej telewizora czyli 1024x768.

dlaczego więc nie używać rozdzielczości 1024x768 na stałe? po pierwsze obraz z filmów 720p będzie przeskalowywany, po drugie ten telewizor jedynie w trybie HDTV (np 720p) pozwala na używanie wszystkich rodzajów powiększeń, włącznie z opcją "bez overscanu". w każdym "niefilmowym" trybie (jak właśnie 1024x768 ) telewizor pozwala na użycie tylko opcji 4:3 i 16:9. po trzecie rozdzielczość 1024x768 nie jest! rozdzielczością panoramiczną, a telewizor taki właśnie przecież jest. pulpit w tej rozdzielczości będzie więc rozciągnięty lub powiększony i sporo ucięty ;/

nie ma złotego środka.. dodatkowo nadal żałuję, że kupiłem nvidię.. tryb klon nie nadaje się do użycia (za duża rozdzielczość monitora "primary"), tryb "dual screen" to kompletna pomyłka.. poprzednia karta ati była pod tym względem mistrzem.. (stare nvidie sprzed ładnych kilku lat również)

reasumując - teraz w końcu widzę za co wydałem tyle pieniędzy bo dotychczasowa cyfrowa kablówka nie dawała tej satysfakcji. ustawiając właściwą rozdzielczość uzyskujemy wspaniały obraz (nawet stały) :mrgreen:


p.s.
ostatnio przeraziłem się, jak zobaczyłem dwie małe białe plamki na matrycy.. myślałem, że coś się wypaliło, szybko wyłączyłem tv, a plamki nadal (sic!) pozostaly.. wtedy zgłupiałem kompletnie.. w końcu jednak załapałem o co chodzi.. w życiu bym się nie domyślił, że te matryce są przezroczyste! to było widoczne światło padające na tył telewizora! nawet zrobiłem marnej jakości zdjęcie tego przypadku, może uda mi się je jakoś później zamieścić..
 

marcins737

New member
ok , następnym razem napiszę że chodzi mi o "dotychczas niesprzedane egzemplarze pozostające w magazynach dostępne w cenie dużo niższej niż początkowa"
 
Do góry