Samsung PS42A451 i pokrewne

ivf

New member
w sumie nie zwróciłem uwagi.. ten tv tak długo się włącza, że zawsze wciskam przycisk na pilocie i dalej robię swoje - czyt. np idę do kuchni po coś do picia, a jak wracam to tv jest w końcu włączony :mrgreen:

wg mnie olej to, to w końcu tylko "efekt świetlny", który wg instrukcji możesz cyt. "wyłączyć w celu oszczędzania energii" :D (w sumie dość mocno świeci to może ze 2W ta dioda ma.. pewnie więcej zaosczędzisz ustawiając parametr "podświetlenie" na jeden poziom niżej..)
 

Wlodarr

New member
ok, dzieki za cynk. myslalem ze szykuje mi sie juz jakas awaria:) migajace diody jakos zle mi sie kojarza, a ten samsung po prostu dlugo sie budzi:) pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trwa to rzeczywiście kilka sekund. W menu jest pozycja Efekty świetlne lub jakiś kwiatek w tym stylu. Ja mam to ustawione domyślnie, czyli diodka świeci się jedynie w trybie uśpienia.

ArtS :)
 

polo1

New member
Witam:
Po wielu tygodniach porównań i obserwacji kupiłem właśnie sama ps50a451.I mam takie laickie pytanie jest obecnie podłączony do ferdka 8018 uci po euro (kabel ma 5lat) obraz z C+ czy zmiana dekodera na fergusona 8900 hd i podłączenie kablem hdmi poprawi diametralnie jakość obrazu? Czy wystarczy tylko kupić lepszy kabel euro i lepiej pozostać przy 8018.
 

pawcho

New member
Sądzę,że obraz będziesz miał ciut lepszy/Sd/natomiast po zmianie będziesz mógł cieszyć oko obrazem HD-głownie chyba po to zmienia się telewizor na tak duży -no i masz cyfrę:)
 

krojcfeld

New member
Wątek już nie najmłodszy a za i przeciw tyle samo co forumowiczów. Ciągle PS42, PV80 i PG 6000 to równorzędni rywale no może poza LG - dla tej marki więcej nieprzychylnych opinii niż dla pozostałych. Wyprawa do sklepu i maltretowanie sprzedawcy o podanie tego samego sygnału na obydwa tv to jedyne pewne rozwiązanie:)
A może po prostu obydwa są liderami w tym przedziale cenowym :)
 

TDi

Member
w!tam ponownie.
po kilku m-cach uzytkowania (ponad 200h docierania) tv 50A451 zauwazylem pewien niepokojacy efekt,otóż:
ogladajc tv co KILKANAŚCIE-DZIESIĄT sekund obraz jakby sie rozjasniał,nie wiem czy mam za wrazliwe oko czy co,ale wczesnie tego chyba nie bylo.
Efekt jest mniej wiecej taki jakby automatycznie zwiekszac np.podświetlenie matrycy o 3-4 poziomy i tak w kołko,obraz sie sciemnia płynnie tzn. nie widac efektu sciemniania,natomiast po chwili jakby sie nagle rozjaśniał :confused::confused::confused:
 

TDi

Member
Niestety oszczedzanie energii mam na OFF :(
podswietlenie 3
kontrast 70
jasność 50
ostrość 85
wiec teza Arts'a sie nie sprawdzila,chyba czas na serwis :confused:
 

maciekke

New member
ifv napisał:
w trybie dynamicznym to nie dziwię się, że masz marny obraz.. ten tryb zupełnie do niczego się nie nadaje.. szkoda, że DNIe zastosowano tylko w tym trybie..
Witam po raz pierwszy, jestem laikiem, ale... można ustawić tryb dynamiczny, zmienić wszystkie ustawienia (jasność, kontrast, itd.) na takie jak np. w Standard i DNIe działa :)hmm:chyba o to chodzi) ; no i dziękuję, bo dzięki Wam kupiłem PS42a451
 
Ostatnia edycja:

sleyoo

New member
Witam ,ja tez kupilem SAMA ps42a451 w atrakcyjnej cenie na Electro.pl.
Chcialem kupic panasa p80 ale po wizycie w sklepie i po spedzeniu tam z 1,5h stwierdzilem ze nie widze roznicy miedzy panasem a samsungiem(staly obok siebie i moglem bawic sie pilotami)oczywiscie sam ma lepszy wyglad jesli to dla kogos wazne.narazie mam go na docieraniu i wszystkie parametry na 50 a i tak niewiem czy nie zostawie tak potem bo czasami to nawet te 50 jest za mocno.Dzieki panowie za podpowiedzi w wyborze tv.aha bym zapomnial cena 500 zl mniej za sama to jest jednak cos,tym bardziej ze nie widze roznicy miedzy nim a panasem.
narqa.
 

TDi

Member
pejotpe napisał:
Sprawdź, czy masz włączony kontrast dynamiczny, lub czerń.
Kontrast dynamiczny mam:NISKI , a czerń
Regulacje czerni też na poziomie NISKIm :hmm:

PS.Nie wydaje mi sie zeby to była kwestia ustawień,bo swoje ustawienia mam od ok 3 m-cy i wcześniej tego nie zauważyłem,więc chyba pozostaje serwis :confused:
 

oski13

New member
maciekke napisał:
Witam po raz pierwszy, jestem laikiem, ale... można ustawić tryb dynamiczny, zmienić wszystkie ustawienia (jasność, kontrast, itd.) na takie jak np. w Standard i DNIe działa :)hmm:chyba o to chodzi) ; no i dziękuję, bo dzięki Wam kupiłem PS42a451

Ogólnie witam po dłuższej nieobecnosci
Na początku opcowania z tą tematyką też tak myslałem. :( Ale niestey muszę Cie rozczarować. Nieosiągniesz trybu standard zmieniając tylko to co dostepne w menu. Są to niestety duzo bardziej "zaawansowane" ustawienia (moze dostepne w serwisowym ale niewiem) Mi osobiście ten tryb po korektach odpowiada do filmów choć tez niewszystkich

Co do efektu mrugania "efektu świetlnego" to napoczątku miałem ustawione na wł gdy wył ale drazniło mnie to i czerwona dioda z pawej strony mi wzupełnosci wystarcza

Co do zmiany ferdka kumpel tez testował zmiane ferdka tyle ze na 8800 i raczej bym powiedział ze różnica jest niezauważalna. Ale dochodzą programy HD i wtedy to ma sens i oczko się raduje

EDIT Brak czasu na zaglądanie tutaj ma jeden + Nieduszukeje sie czegos na siłe, bo niestety natura człowieka taka, ze jak cos przeczyta to potem tego szuka u siebie :/
Wiem że nie ten temat, ale macie jakies dobre sprawdzone kabelki optyczne o dł do 2m
 
Ostatnia edycja:
Do góry