samsung LE S71B - wszystko o serii S71

cisza

New member
macmf75 napisał:
...ciach...
Aha i jeszcze jedno, podczas przełączania kanałów, które trwa dobry kawał czasu, tak że prawie moge pobiec do kuchni zrobic sobie herbatę, na pustym ekranie bardzo ale to bardzo widać takie niebieskie smugi wpadające w błękit... nawet to i ładne ale jak świadczy o tym telewizorku....
to już wiesz dlaczego to był prezent :p poprostu TV jest zepsuty.
A po drugie, nie wierzę w to co mówisz i nie uwierzę - póki nie zobaczę ;)

pozdrawiam
 

blaade

New member
Witam
Przewertowalem wszystkie 13 stron tego tematu i dalej nie jestem przekonany, ktory LCD 37" wybrac :)
Zdecydowalem sie raczej na SHARP'a i mam pytanie odnosnie 2 modeli tego producenta:
- SHARP LC-37BV8E
- SHARP LC-37GA8E
Ceny na dzien dzisiejszy (wg www.ceneo.pl) maja niemal identyczne a i parametry te same...wiec jak to rozumiec :) Moze chodzi jedynie o kolor obudowy?
Tak BTW - czy sa jakies lepsze LCD 37" do 5 tys?
Uzywalbym go glownie do DVD i filmow HD puszczanych z laptopa (dodam, ze preferuje wieczorne ogladanie).
 
Ostatnia edycja:

Vippie

New member
Dodam tu swoje trzy grosze:
Zakupiłem zachwlany przez paru ludzi tu w tym wątku model 37s71b
po miesiacu uzytkowania kazdy dzien byl coraz gorszy a ostatnie to dla mnie męczarnia. Jestem grafikiem komputerowym i moze mam troche wyczulone oko, ale oto co zauważyłam odnośnie tego modelu:

- po wyłączeniu światła (potem to juz nawet w dzień widziałem) czarny jest SZARY!!!! jest szary i koniec. Nie wiem w jakch warunkach ludzie robili te zdjecia które widziałem wcześniej i nie wiem czy przepuszczali je przez jakies programy graficzne i nie wiem w jakim celu, ale powiem to jeszcze raz czarny jest FATALNY w tym modelu.

- kolejna sprawa to rwanie ekranu, to akurat było strasznie widoczne gdy było cos na pierszym planie a dalszy plan przesuwa sie w miare szybko, oczy bolą po 5 minutach oglądania.

- kolory i kontrast, przekontrastowane i przekolorwane. Naturalność widziałem tylko na materiale HD w partiach gdzie materiał nie miał ciemnych scen, odnosnie przekontrastowania to po dwóch trzech godzinach bolały mnie po prosu oczy od patrzenia na ten tv, a opcje trybu energii dla zmniejszenia kontrastu robiły obraz mdły i nieprzyjemny

- głębia obrazu, na SD można zapomnieć o tym pojęciu, na HD jest trochę lepiej ale tez obraz jak dla mnie wygląda jak kartka papieru, najgorzej wyglądały ciemne obrazy na SD, na to sie nie dało patrzeć

- xbox360 wyglądał bardzo fajnie ale w jasnych obrazach, ciemne gry odłożyłem na półkę

- z plusów to jedynie chyba ze fajnie działał z PC po DSUB do www itd., ale do oglądania filmów trzeba było przełaczać na HDMI bo tam był lepszy kontrast i kolory,

Powiem że po miesiącu obcowania z tym tv, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, po odwiedzeniu 20 sklepów i obejrzeniu obrazu na ponad 500 telewizorach wyleczyłem sie z technologi lcd i kupuje plazme panasonica tak szeroko opisywaną na tym forum, wam tez radze jesli sie zastanawiacie stańcie przed paroma lcd, popatrzcie potem na spokojnie na obraz z plazmy ale przez 15 minut, mając na uwadze moje powyższe wnioski i zdecydujcie sami. Fajnie byłoby gdyby komuś przydały sie moje doświadczenia i nie zrobił podobnego błedu jak ja zwłaszcza przed świętami. Pozdrawiam
 

sadaman

New member
Vippie napisał:
Dodam tu swoje trzy grosze:
Zakupiłem zachwlany przez paru ludzi tu w tym wątku model 37s71b
po miesiacu uzytkowania kazdy dzien byl coraz gorszy a ostatnie to dla mnie męczarnia. Jestem grafikiem komputerowym i moze mam troche wyczulone oko, ale oto co zauważyłam odnośnie tego modelu:

- po wyłączeniu światła (potem to juz nawet w dzień widziałem) czarny jest SZARY!!!! jest szary i koniec. Nie wiem w jakch warunkach ludzie robili te zdjecia które widziałem wcześniej i nie wiem czy przepuszczali je przez jakies programy graficzne i nie wiem w jakim celu, ale powiem to jeszcze raz czarny jest FATALNY w tym modelu.

- kolejna sprawa to rwanie ekranu, to akurat było strasznie widoczne gdy było cos na pierszym planie a dalszy plan przesuwa sie w miare szybko, oczy bolą po 5 minutach oglądania.

- kolory i kontrast, przekontrastowane i przekolorwane. Naturalność widziałem tylko na materiale HD w partiach gdzie materiał nie miał ciemnych scen, odnosnie przekontrastowania to po dwóch trzech godzinach bolały mnie po prosu oczy od patrzenia na ten tv, a opcje trybu energii dla zmniejszenia kontrastu robiły obraz mdły i nieprzyjemny

- głębia obrazu, na SD można zapomnieć o tym pojęciu, na HD jest trochę lepiej ale tez obraz jak dla mnie wygląda jak kartka papieru, najgorzej wyglądały ciemne obrazy na SD, na to sie nie dało patrzeć

- xbox360 wyglądał bardzo fajnie ale w jasnych obrazach, ciemne gry odłożyłem na półkę

- z plusów to jedynie chyba ze fajnie działał z PC po DSUB do www itd., ale do oglądania filmów trzeba było przełaczać na HDMI bo tam był lepszy kontrast i kolory,

Powiem że po miesiącu obcowania z tym tv, po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, po odwiedzeniu 20 sklepów i obejrzeniu obrazu na ponad 500 telewizorach wyleczyłem sie z technologi lcd i kupuje plazme panasonica tak szeroko opisywaną na tym forum, wam tez radze jesli sie zastanawiacie stańcie przed paroma lcd, popatrzcie potem na spokojnie na obraz z plazmy ale przez 15 minut, mając na uwadze moje powyższe wnioski i zdecydujcie sami. Fajnie byłoby gdyby komuś przydały sie moje doświadczenia i nie zrobił podobnego błedu jak ja zwłaszcza przed świętami. Pozdrawiam

Witam
Jakoś nie rozumiem twojego rozczarowania.
Po tym co tu piszesz zaczynam wnioskować że kupiłeś w ciemno:|
Pamiętaj że TV LCD przygotoywane są pod technologie HD i tylko przy jej użyciu zagrają wyśmienicie albo prawie wyśmienicie.
Ponadto to model z niższej półki - ale z idealnie wręcz dopasowaną ceną.
Skoro jesteś grafikiem to mimo wszystko dziwie się że nie zauważyłeś mankamentów owego modelu przed zakupem.

Pozdrawiam
 

cisza

New member
Vippie napisał:
(...)
- po wyłączeniu światła (potem to juz nawet w dzień widziałem) czarny jest SZARY!!!! jest szary i koniec. Nie wiem w jakch warunkach ludzie robili te zdjecia które widziałem wcześniej i nie wiem czy przepuszczali je przez jakies programy graficzne i nie wiem w jakim celu, ale powiem to jeszcze raz czarny jest FATALNY w tym modelu.
tutaj się zgodzę w całej linii - gdy jest ciemno czarny jest szary, ale ... ale nie niebieski !! :p sprawę kontrastu i kolorów, myślę, że można załatwić poprzez odpowiednie ustawienia TV. U mnie sytuacja wygląda tak, że mam sygnał z 3 źródeł: 2 razy "n" (RGB + HDMI) oraz C+ (scart). Dla każdego źródła mam inne ustawienia TV. To rozwiązuje większość problemów kolorowo-kontrastowych.

pozdrawiam
 

digger123

New member
długi czas uruchamiania sie SAMSUNG LE-32S71B

Witam
od 4 tygodni jestem posiadaczem wyzej wymienionego TV - nie pamietam jak bylo na poczatku - ale chyba tak nie bylo ze np po nocy ( jak dlugo nie ogladam TV - jak go wlacze to obraz pojawia sie dopiero po 4-6 minutach ( dźwiek jest prawie natychmiast 2-3 sek). Jak TV pogra troche i go wylacze i np po 15 min wlacze to obraz pojawia sie po 2-5 sek

Czy to jest normalne czy nie - czy nalezy z tym sie udac do serwisu
i jak jest z serwisami sprzetu SAMSUNG-a zakupionego w polsce a uzytkowanego za granica ???
 
samsung le32s71b

witam.. posiadam taki sam model tv..samsunga i jak widze kazdy ma inny problem.. u mnie jest problem z hdcp... moze to wina kabla??????? nie wiem.. nie chce tracic 100 zeta.. aby okazalo sie ze to nic nie da.... a to ze twój tv.. tak sie zachowuje.. to proponuje z tym isc do sklepu.. u mnie .. tv chodzi tak jak powinien.. obraz pojawia sie szybko i dzwiek dziala jak nalezy..moze cos w nim pada.. czyralem o tych tv wczesniej.. ale niestety.. najpierw kupilem potem czytalem.. i z tad ten problem.....tak.. ze ..proponuje isc niezwłocznie do sklepu..pozdrawiam....
 
samsung le32s71b

witam.. posiadam taki sam model tv..samsunga i jak widze kazdy ma inny problem.. u mnie jest problem z hdcp... moze to wina kabla??????? nie wiem.. nie chce tracic 100 zeta.. aby okazalo sie ze to nic nie da.... a to ze twój tv.. tak sie zachowuje.. to proponuje z tym isc do sklepu.. u mnie .. tv chodzi tak jak powinien.. obraz pojawia sie szybko i dzwiek dziala jak nalezy..moze cos w nim pada.. czyralem o tych tv wczesniej.. ale niestety.. najpierw kupilem potem czytalem.. i z tad ten problem.....tak.. ze ..proponuje isc niezwłocznie do sklepu..pozdrawiam....
 
samsung le32s71b

witam.. posiadam taki sam model tv..samsunga i jak widze kazdy ma inny problem.. u mnie jest problem z hdcp... moze to wina kabla??????? nie wiem.. nie chce tracic 100 zeta.. aby okazalo sie ze to nic nie da.... a to ze twój tv.. tak sie zachowuje.. to proponuje z tym isc do sklepu.. u mnie .. tv chodzi tak jak powinien.. obraz pojawia sie szybko i dzwiek dziala jak nalezy..moze cos w nim pada.. czyralem o tych tv wczesniej.. ale niestety.. najpierw kupilem potem czytalem.. i z tad ten problem.....tak.. ze ..proponuje isc niezwłocznie do sklepu..pozdrawiam....
 
samsung le32s71b i HDCP

witam.. posiadam ten model tv i telewizje EN..eh i kabelek HDMI.. i zapłaciłem kupe kasy.. i nie mam obrazu w wysokiej rozdzielczosci.. nie ma w 720...nie ma w 1080..eh może to wina kabla??? moze ktos mi cos doradzi.. tv byl juz w serwisie.. powiedzieli ze złącze hdmi jest sprawne.. hehe.. to ze sprawne to i ja wiem....bez serwisu.. a to ze tv w wysokiej rozdzielczosci nie chodzi...to co???? czekam na pmoc.. wiem ze moze ten temat byl poruszany.. ale jestem swieży na tym forum.. i nie bardzo obcykany.. pozdrawiam wszystkich
 

alech

New member
1. Przełącz wejście TV na HDMI
2. na n-boxie 'przeleć' w kółko klawiszem RES wszystkie ustawienia zatrzymując się na 720 lub 1080.

Powienien się obraz pojawić.
Niestety jak wyłączysz TV to po ponownym włączeniu czeka Cię zapewne powtórka procedury:sad:

Jak nie zadziała polecam połączenie poprzez komponent - to działa i ja nie widzę różnicy pomiędzy HDMI a komponentem

pozdrawiam
 

kapuan

New member
czyli wychodzi na to ze tylko ja jestem zadowolony z zakupu tego televizorka? nie oczekiwalem cudow i takich nie dostalem ale za to tez sie nie zawiodlem.Co do czerni to sie nie wypowiem bo jestem laikiem i mi pasuje tak jak jest.Fakt faktem ze tv swieci mi w pokoju tak ze nie trzeba uzywac lampy :p.Zastanawia mnie tylko jedno.Czy te wejscie Pc In to inaczej VGA? bo chcialem poglaczyc x ale musze najpieerw kupic ten kabel ale puki co nie wiem jak wyglada wejscie vga :) (tak jak mowilem jestem laikiem).Podsumowujac puki tv dziala nie moge powiedziec o nim zlego slowa, no chyba ze o tym dlugim 4-5sek wlanczaniu tvka :p ale idzie sie przyzwyczaic(jest czas na zajecie odpowiedniego miejsca na kanapie/fotelu).

Pozdrawiam.
 

Kusch

New member
Witam. To mój pierwszy post na forum. Chcę nabyć w przyszłości tego samsunga 32S71B. Czy będę mógł oglądać na nim "n" w jakości HD po kablu composite? Czy obraz po tym kablu na tym telewizorze będzie zniekształcony? Czy jest nadzieja, że "n" zadziała w przyszłości na HDMI, czy to raczej problem hardwar'u? Czy obraz z zwykłego DVD będzie gorszy od TV CRT? Jaki telewizor LCD do 3000zł będzie pozbawiony tych wad.

Pozdrawiam.
 

wojtas17

New member
witam. w końcu kupiłem ten tv i jestem zadowolony. jak narazie 3 dnień i wsio dziala ale.... no właśnie mam problem z sygnałem z anteny analogowej(zwykłej dachowej) mam wrażenie ze patrząc na kanały np tvp2 lub inne to wizja wyprzedza dzwiek. postawilem obok zwyklego tv yez ze zwyklą anteną i mialem racje o jakies 0,1 sek dziwiek jest opóźniony. troszke lepiej jest gdy przełącze z stereo na mono. ale dalej to nie jest to. wkurza mnie to ze gość rusza gembą a glos nie pasuje. moze jest jakis sposób zeby to naprawić? mozna go jakoś zresetowac? POMOCY!

dziasiaj sprawdze czy jak podłącze dvd przez euro czy tez bedzie opóźniony glos. pozdro
 

altar2

New member
Kusch napisał:
Witam. To mój pierwszy post na forum. Chcę nabyć w przyszłości tego samsunga 32S71B. Czy będę mógł oglądać na nim "n" w jakości HD po kablu composite? Czy obraz po tym kablu na tym telewizorze będzie zniekształcony? Czy jest nadzieja, że "n" zadziała w przyszłości na HDMI, czy to raczej problem hardwar'u? Czy obraz z zwykłego DVD będzie gorszy od TV CRT? Jaki telewizor LCD do 3000zł będzie pozbawiony tych wad.

Pozdrawiam.
Ostatnio specjalnie wziąłem swojego s71 i zawiozłem do kumpla który ma n-kę żeby sprawdzić czy mój egzemplarz działa po HDMI z n-ka - na szczęście kanały HD działają i po HDMI i po composite w tych wyższych rozdziałkach dekodera. Soft w TV jest z 3 sierpnia. Jak się ustawi w menu n-ki obraz nie panoramiczny to w HD są czarne paski u góry i na dole i obraz jest rozciągnięty. Jak się ustawi na panoramę to wtedy HD jest na cały ekran. Tak na chłopski rozum to chyba tak powinno być, ale nie wiem bo nie czytałem instrukcji :) Sprawdzałem ten cholerny PIP - i faktycznie jest ale tylko jak podłączy się n-kę po hdmi - wtedy full wypas hdmi + dowolne źródło działa w PIP
Obraz zwykłego dvd u mnie jest bardzo dobry, nie wiem czy lepszy od jakiegoś nowoczesnego crt, ale wydaje mi się że porównywalny. Nie mam co prawda jakiegoś super dvd playera bo odtwarzam filmy na xboxie 360 ale nie zauważyłem jakiś felerów
Tak mi się wydaje, że w cenie do 3000zł żadnych cudów się nie dostanie, ale też nie ma jakiejś tragedii. Ja mam już tv 3 miechy i wogóle nie żałuję że nie poczekałem aż stanieją czy że nie kupiłem innego modelu. Z drugiej strony mój egzemplarz działa bez zarzutu - trochę ludzi narzeka, że u nich coś tam śnieży, czy nie działa, czy trzeszczy. Ja naszczęście odpukać nie mam tych problemów.

pozdro
 

maćko

New member
Kusch napisał:
Witam. To mój pierwszy post na forum. Chcę nabyć w przyszłości tego samsunga 32S71B. Czy będę mógł oglądać na nim "n" w jakości HD po kablu composite? Czy obraz po tym kablu na tym telewizorze będzie zniekształcony? Czy jest nadzieja, że "n" zadziała w przyszłości na HDMI, czy to raczej problem hardwar'u? Czy obraz z zwykłego DVD będzie gorszy od TV CRT? Jaki telewizor LCD do 3000zł będzie pozbawiony tych wad.

Pozdrawiam.

Mam od 2 dni 40 cali z tej serii. telewizora szukałem i ogladałem od ok 3 miesięcy (miedzy innymi czytajac opinie na tym forum) i los padł na le40s71b. Za tą cene (4,8 tyś zł tyle dałem) nie oczekiwałem cudów. Mam N -kę wszytko hula jak na lezy a Discovery HD miodzio. HDMI działa bez problemu (tani kabelek za 60zł). No i ładny wygląd zewnętrzny (tu zadziałał czynnik - żona:) ) pozdrawiam
 

wojtas17

New member
wojtas17 napisał:
witam. w końcu kupiłem ten tv i jestem zadowolony. jak narazie 3 dnień i wsio dziala ale.... no właśnie mam problem z sygnałem z anteny analogowej(zwykłej dachowej) mam wrażenie ze patrząc na kanały np tvp2 lub inne to wizja wyprzedza dzwiek. postawilem obok zwyklego tv yez ze zwyklą anteną i mialem racje o jakies 0,1 sek dziwiek jest opóźniony. troszke lepiej jest gdy przełącze z stereo na mono. ale dalej to nie jest to. wkurza mnie to ze gość rusza gembą a glos nie pasuje. moze jest jakis sposób zeby to naprawić? mozna go jakoś zresetowac? POMOCY!

dziasiaj sprawdze czy jak podłącze dvd przez euro czy tez bedzie opóźniony glos. pozdro


czy ktos sie spotakał z tym problem? odpowiedzcie prosze
 

nocnyMarek

New member
kroni napisał:
Ja w sumie też mam troche wątpliwości, ale kupię 37 bo buduje dom, więc za najwyżej 2 lata odległość wzrośnie o metr czy dwa, a nie chciałbym znów wydawać wtedy kase na tv... zaryzukuję...

Nie wiem czy to rozsądne, zapłacisz więcej i będziesz cierpiał 2 lata
(bo to naprawdę za blisko), a mogłbyś zapłacić mniej przez 2 lata cieszyć się lepszym obrazem, a w końcu za te 2 bądż 3 lata za to co teraz zaoszczędzisz, pewnie będziesz mógł kupić nowy większy i lepszy model.
 

geowik

New member
Kusch napisał:
Witam. To mój pierwszy post na forum. Chcę nabyć w przyszłości tego samsunga 32S71B. Czy będę mógł oglądać na nim "n" w jakości HD po kablu composite? Czy obraz po tym kablu na tym telewizorze będzie zniekształcony? Czy jest nadzieja, że "n" zadziała w przyszłości na HDMI, czy to raczej problem hardwar'u? Czy obraz z zwykłego DVD będzie gorszy od TV CRT? Jaki telewizor LCD do 3000zł będzie pozbawiony tych wad.

Pozdrawiam.
Witam.
Po composite (1 cinch) na pewno nie zobaczysz n-ki w HD za to po componencie (3 cinche) na 100% zobaczysz tak samo jak po HDMI. Nie wiem jakie zniekształcenia masz na myśli. TV odtwarza ładny obraz ze wszytskich źrodeł jakie do niego podepniesz. U mnie n-ka działa po HDMI, zgłaszanych problemów nie zauważyłem w swoim egzemplarzu. Obraz z DVD jest w porządku , ja mam podpiete componenntem. Do 3000 zł ten TV wydaje się być dobrym wyborem.
 
Do góry