Samsung HW Q930B czy JBL 9.1

Suchy_PL_

New member
Każdy może mieć własną ocenę.
W opiniach różnych użytkowników otrzymuje najwyższą rynkową ocenę
Każdy może mieć własne zdanie, ja po odsłuchach wybrałem to co uważałem za lepszy wybór, idąc falą opinii to uważam je jako ukierunkowanie a nie wyznacznik...np na RTINGS q930 uzyskał wyższe noty ogólne i moim zdanie gra "czyściej" a nie jak przez kartkę papieru czego nie znoszę....ale to tylko ukierunkowanie a wyboru dokonujemy sami ,najlepiej po odsłuchach. Nikt nie wie co dla Nas najlepsze niestety ale może jakoś wskazać drogę :) życzę miłych odsłuchów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ujmując RATINGS - to jeden dziennikarz , który zawsze ma swoje preferencje i subiektywną ocenę.
Wielość opinii na ceneo czy na innych sklepach ( a jest tego dużo ) to trochę inny wymiar średniej wypadkowej ocen.
Zapewne każdy sam wyciąga wnioski z różnych ocen i opinii.
 

Przmmo

New member
Suchy prawdę mówisz 930 nas świetne brzmienie w filmach głos poziom 10 a czuc wibracje i piękny dźwięk w filmie w środku burzy 98 giga film robi robotę .Gra call od duty słychać jak ktoś idzie za mną .Rewelacja ,w niedzielę jadę do kolegi posłuchać JBL 9.1 kupił przez internet mówi że jak będzie gorszy od mojego 930 oddaje i bierze taki jak mój.W niedzielę dam znać co wyszło.
 

luck76

Well-known member
Nie ujmując RATINGS - to jeden dziennikarz , który zawsze ma swoje preferencje i subiektywną ocenę.
Wielość opinii na ceneo czy na innych sklepach ( a jest tego dużo ) to trochę inny wymiar średniej wypadkowej ocen.
Zapewne każdy sam wyciąga wnioski z różnych ocen i opinii.
Rtings bazuje na testach syntetycznych, więc ucho dziennikarza tu nie robi. JBL 9.1 to na prawdę fajna listwa z SW ale w tegorocznych samsungach poprawiono suba. Już nie dudni jak na wiejskiej dyskotece, ale grzmi zbliżając się do tego co oferuje bass module 700. Tak btw po ile u Ciebie q990?
 

luck76

Well-known member
Nie znam testów do których w opisach nie ingeruje człowiek .
W tym rzecz, że nie. Wszystkie oceny pozwalają przeanalizować je statystycznie.
Ich oceny są automatycznie obliczane na podstawie przeprowadzonych pomiarów testowych. Na ich stronie masz pełny opis tego jak działają stanowiska testowe i system punktacji. Masz tam pełen opis punktacji i wag przyjętych do obliczeń. Pamiętaj, że porównują produkty obok siebie, aby zweryfikować te wyniki. Cała metodologia testów jest na ich stronie więc jeśli chcesz, możesz sam potwierdzić wyniki.

Zapomniałbym, co chyba najważniejsze - oni sami kupują te produkty (nie jeżdżą na sponsorowane pokazy) i trzymają je do czasu, dopóki nie zostaną wycofane. Dzięki temu mogą powracać i ponownie porównywać (tak - aktualizują porównania) - masz tym samym pewność, że recenzje są nadal dokładne.

W przypadku tv można oczywiście mówić o różnicach wersji europejskich i USA (kwestia użytych paneli - z uwagi na wysoki udział logistyki w cenie ich zakupu , natomiast Soundbar to kategoria w której produkt tu i za oceanem jest taki sam.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Poza tym, dyskusja tutaj i w innych wątkach, o tym jaki Soundbar/TV wybrać, sprowadza się niestety do wspólnego mianownika ceny, a najśmieszniejsze w tym akurat wątku jest to, że obydwie belki są z tej samej stajni :) Niestety wybory kupujących doprowadzą w końcu do tego, że w obszarze Marek popularnych wybór będzie jeszcze mniejszy. Teraz z belek masz Yamaha, Denon, Teufel, Polk, Bose i Sonos a z TV Panasonic i Sony - cała reszta to wytwory czeboli typu LG, Samsung, chińskich molochów (TCL, TPVision) i tureckiego Vestela, którzy kupują prawa do marek wychodzących pod presją ceny z biznesu konsumenckiego. Także dalej taki obiektywizm to za chwile będziesz miał pytanie TCL- Philips - LG - Samsung. Kropka.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pamiętaj , ze każdy może mieć inne preferencje i każdy ma inną kasę do wydania .
Ludzie kupują różne modele i są zadowoleni.
 
Do góry