Samsung HW Q930B czy JBL 9.1

miroski

Member
Kolego Mirowski masz ten N950 jaka masz odległość satelit od soundbara ?czy gubi zasięg ?u mnie w jednym miejscu do lewej byłoby ok 7m a do prawego 6m nie wiem czy będzie dobrze wg producenta 10m
Mam o wiele mniejszy pokój. Siedzę na wprost soundbara w odległości ok. 2.8m a satelity ok. 4m. Zasięg nie jest problemem ale rzeczywiście, na początku rozłączenia się zdarzały. Czy pomogła któraś aktualizacja czy to, że od dawna na noc wyłączam całą listwę przy TV nie wiem. Przypomnę tylko, że piszę o N950 z 2018r. a nie o Q930/990B. Tak w ogóle zastanawiam się czy jest sens w wielokanałowym kinem przy takim ustawieniu mebli? Na krześle przy stole będziesz oglądał TV?
 

Przmmo

New member
Cześć byłem nie miałem możliwości odsłuchania ,wziąłem w ciemno ten Samsung q930b wiedząc że do 14 dni mogę zwrócić i powiem wam dobrze zrobiłem 😁jest efekt wow naprawdę 😃😁😃 od razu po wyjęciu z pudla podpiąłem i wszystko śmiga sparowalo się wszystko i śmiga aż chata trzeszczy .Bas ustawiłem na +6 bo lubię wszystko pięknie słychać .Włączyłem dolby athmos filmiki z you tuba i o mało się nie osik...m włosy dęba stały efekt piorunujący jak w kinie .Coś pięknego ,muzyka świetnie brzmi .Jak ktoś jest z okolicy powiatu pilskiego i zastanawia się czy brać to czy KD zapraszam do odsłuchania.Dziekuje wszystkim za pomoc . Pozdrawiam
 

Przmmo

New member
Aha mam telewizor 65 philipsa i ustawiłem tam dźwięk zewnętrzny z HDMI earc i pięknie mogę z pilota sobie ustawiać głośność 😁.Dziś nie mam czasu ale jutro posiedzę poustawiam i dam znać co jeszcze więcej można .A głośniki zewnętrzne postawiłem z tyłu na kanapie za głową mam teraz dodatkowo masaż 😃
 

Prekarian

New member
Aha mam telewizor 65 philipsa i ustawiłem tam dźwięk zewnętrzny z HDMI earc i pięknie mogę z pilota sobie ustawiać głośność 😁.Dziś nie mam czasu ale jutro posiedzę poustawiam i dam znać co jeszcze więcej można .A głośniki zewnętrzne postawiłem z tyłu na kanapie za głową mam teraz dodatkowo masaż 😃
Ja poszedłem w Taga Harmony 606 v3 i amplituner. Za zestaw zapłaciłem tyle ile zapłaciłbym za sounbar q930. Zbyt mocno obawiałem się sounbara, bo mam obecnie jeden i trochę zawiodłem się na jakości odtwarzanego dźwięku.

Cieszę się, że jesteś zadowolony, mam nadzieję że zestaw, który ja wybrałem spełni moje oczekiwania.

Pozdrawiam.
 

miroski

Member
Ja poszedłem w Taga Harmony 606 v3 i amplituner. Za zestaw zapłaciłem tyle ile zapłaciłbym za sounbar q930. Zbyt mocno obawiałem się sounbara, bo mam obecnie jeden i trochę zawiodłem się na jakości odtwarzanego dźwięku.

Cieszę się, że jesteś zadowolony, mam nadzieję że zestaw, który ja wybrałem spełni moje oczekiwania.

Pozdrawiam.
Jaki amplituner? Patrząc na Ceneo na amplituner zostaje ok. 1,4tys. Spojrzałem na rysunek i założenia z Twojego wątku i się zadumałem, co dla niektórych oznacza kompaktowy rozmiar...
 

Prekarian

New member
Jaki amplituner? Patrząc na Ceneo na amplituner zostaje ok. 1,4tys. Spojrzałem na rysunek i założenia z Twojego wątku i się zadumałem, co dla niektórych oznacza kompaktowy rozmiar...
Zamówiłem zestaw przez internet, przetestuję jak gra i jeśli będzie źle i sie nie pomieszcze, to oddam ale sounbara i tak nie kupię. Mam już jeden, co prawda bez sorround ale robiłem odsluch na q930 i niestety mnie nie porwało, bo front dawał taki sam dzwiek jak mój Samsung HW-k450. Na 100% przy wypasionych filmach i Atmosie byłoby super ale co z muzyką? 3 dni temu robiłem odsłuch na stereo Yamachy ( u sąsiada ) sprawdzałem jak grają różne zestawy w sklepach i powiedziałem NIE!. Sounbary grały gorzej, mimo że ( musicie mi uwierzyć na słowo) baaaardzo chciałem usłyszeć z nich więcej, by kupić właśnie sounbar, bo jest bardziej kompaktowy i lepiej sprawdziłby się w pomieszczeniu, do którego go chciałem. UWAGA! Nie jestem audiofilem, raczej amatorem, któremu słoń na ucho usiadł :D.
 

Przmmo

New member
Prekarian skąd jesteś mniej więcej ?Dawaj do mnie i posłuchaj 930bez żadnej kalibracji pomieszczenia bez jakichś super ustawień robi robotę.Ja powiat Pilski
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Żaden sounbar nie nadaje się do muzyki , nie do tego on został stworzony .

SMSL Q5 , Chromecast Audio i monitory pod swoje preferencje . Wystarczy 2k
 

Prekarian

New member
Żaden sounbar nie nadaje się do muzyki , nie do tego on został stworzony .

SMSL Q5 , Chromecast Audio i monitory pod swoje preferencje . Wystarczy 2k
Mnie dzwiek z belki podobał się do póki nie usłyszałem stereo. Sasiad kupił zestaw jakieś 5 lat temu. 2 głośniki Indiana Line 561 + jakiś ampli od Yamachy. Za całość zapłacił 2900 ale uwierzcie mi jak on puści dzwiek na tym sprzęcie... Wracasz do domu, uruchamiasz sounbar i jest ok, no właśnie tylko ok. Tak jak pisałem mój model jest sprzed jakichś 5 lat i nie ma satelit sarround a więc pewnie ustępuje tym nowszym ale jak też pisałem, odtwarzałem dzwiek na JBL Bar 9.1, Samsung q930 no i nie porwało. Zobaczymy jak będzie z moim zestawem, który BTW jest do rozbudowy o suba.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stereo to w historii najlepszy sygnał.
Wiele osób z rożnych powodów ma miejsce tylko na soundbar i musi iść na wynikające z tego kompromisy.
Ale są soundbary które spełniają wiele oczekiwań.
Pytanie czy jest wola wydania większej kasy ?
 

Suchy_PL_

New member
Tak czytam te wywody i mi się śmiać chce....bo sam kiedyś taki byłem :)....sam zamieniłem kino średniej jakości na grajbelke z powodu braku miejsca ...kino miałem parę lat, Onkyo 656 i początkowo zestaw taga....taki Samsung q930 zjadał te tagi ...grały po prostu kiepsko...a tylne niby kolumnienki nawet zwrotnic nie miały-tak więc nie każdy tani zestaw KD jest lepszy od belki...szybko się ich pozbyłem i kupiłem budżetowe Klipsch F2 i B2...to w muzyce grało jak trzeba -dla mnie-i tu grajbelki nie ma co porównywać....w kinie miałem maks 5.1 i powiem tak......wolę efekty z q930 jeśli chodzi i filmy...niestety aby mieć dobre kino trzeba mieć i warunki pomieszczeniowe i finansowe a to już inna para kaloszy.....dlatego nie ma co porównywać urządzenia dla ludzi z pewnymi ograniczeniami z czymś gdzie temat w zasadzie kończy się na zasobności portfela i naszej fanaberii......ja na grajbelce żadko słucham...wole wzmacniacz słuchawkowy stereo Topping DX3 pro +i względne dla mnie słuchawki -Beyerdynamic DT700 pro x....nie zapominajcie, że każdy z nas ma inne preferencje dźwiękowe.....większość ludzi nie zwraca na to uwagi - w ty moja żona-nie słyszała różnicy między Tagami a Klipschami ;) do muzki tak naprawdę najlepszy zestaw stereo ale nie każdy może iść w tak szerokie spektrum "muzyki" Trzeba sobie zadać pytanie czego potrzebujemy i wtedy szukać rozwiązania spełniające wymagania....ja chciałem substytut Atmosa w niewielkim pokoju i więcej miejsca...tego żaden zestaw Kd nie mógł spełnić. Co do grajbelki Samsung czy JBL niby jedna firma ale...w Samsungu można ustawiać basy, wysokie itd natomiast JBL graj tak samo do dupy jak JBL w moim aucie...plasko z dudniącym basem....i osoby basolubne wybiorą JBL ja natomiast zostałem przy Q930 jako optimum.
 
Ostatnia edycja:
Do góry