Samsung HW Q930B czy JBL 9.1

Prekarian

New member
Cześć no właśnie mam w koszyku q930b za 3400 zł a w razie W dodałem do koszyka drugi q990b za 4400zl .Kolego armanig wiem że za tą kasę byłoby dobre kino ,miałem kino pionieer z głośnikami Tonsil i sprzedałem bo nieam teraz miejsca na takie gabaryty .To co nie przepłacać i brać tą q930b?wg jednej zagranicznej strony porównując ona to grają podobnie i niby nie ma problemu z satelitami .
Q990b to top model Samsunga ale cena jest według mnie mocno przegięta. Gdybyś wyhaczyl za 3500 to bierz Q990b, inaczej rozważ q930b ewentualnie kino domowe 5.1 z jakimiś kolumnami do podwieszenia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A w czym on byłby lepszy od innych sounbarów posiadających satelity ?

A to przepraszam, myślałem, że te odczepiane głośniki mogą służyć jako fronty do kanałów L/R, wówczas mamy jakąś scene i stereofonie.
Takie rozwiązanie uważam za bardzo słuszne, ale jak one służą jedynie jako surroundy, to nie ma tematu.
Zresztą ja i tak wolałbym Samsunga z uwagi na suba i jego wydżwięk.

Audiofilskie opinie mówią, że JBL wali basem i nic po za tym.

JBL ma tyle wspólnego z audiofilią co parówki z mięsem ; )
Nie interesuje mnie JBL, nie porównuje go, piszę jedynie, że rozwiązanie z rozstawianymi (frontowymi) głośnikami wniosłby coś, czego nie ma (stereofoni) żadna belka.

Podaj model tych głośników komputerowych, które robią takie zajebiste wrażenie, bo pewnie znajdzie się kilku, którzy chętnie zaoszczędzą trochu grosza na audio do TV ( w tym ja ). Rozumiem, że robiłeś odsłuch i porównywałeś dźwięk grajbelka vs zestaw glosnikow do PC, skoro masz taką teorie?

Nie teorie, a praktyka z ostatnich dni.
Postaw sobie jakikolwiek zestaw (np.) Logitecha za +/- 1000zł i zestaw z Soundbarem za 2-3k.
Nikt nie pisze, że głośniki komputerowe robią zajebiste wrażenie, tylko lepsze od soundbara. Co dalej nie ma nic wspólnego z zajebistością.

Farmazony nt. Atmosów/DTS-X można włożyć w bajki, ale o tym nawet nie wspominam.
Największą bolączką grajbelek jest ich rozmiar, wąska listewka długości 100cm nie ma prawa zagrać tak, jak zestaw z fizycznie rozstawionymi głośnikami frontowymi.
Żadne DSP i marketingowe farmazony tego nie zmienią. Przyjrzyj sie belce jak wygląda.

Soundbar został wykreowany stricte pod tv, zadanie było proste - ma się zmieścić między nóżkę a dolną część tv.
Nikt tu nie myślał o audio, a dopasowaniu - w tej kolejności. Kiedyś były stojące satelity, rozstawiało się je zgodnie ze sztuką i grało to też o wiele lepiej.
Miałem tego sporo.

Nie mam nic do Soundbarów, wręcz przeciwnie. Sam mam i sobie chwalę, fajnie plumka i umila czas, do tego funkcje sieciowe, Alexa itp.
Mówisz włącz to i to, no i gra.

Sam dla siebie brałbym 990 (930 też bdb), ale nie za 5k, bo od 5k w góre zaczyna się już inny poziom i belki "premium".
 

Prekarian

New member
A to przepraszam, myślałem, że te odczepiane głośniki mogą służyć jako fronty do kanałów L/R, wówczas mamy jakąś scene i stereofonie.
Takie rozwiązanie uważam za bardzo słuszne, ale jak one służą jedynie jako surroundy, to nie ma tematu.
Zresztą ja i tak wolałbym Samsunga z uwagi na suba i jego wydżwięk.



JBL ma tyle wspólnego z audiofilią co parówki z mięsem ; )
Nie interesuje mnie JBL, nie porównuje go, piszę jedynie, że rozwiązanie z rozstawianymi (frontowymi) głośnikami wniosłby coś, czego nie ma (stereofoni) żadna belka.



Nie teorie, a praktyka z ostatnich dni.
Postaw sobie jakikolwiek zestaw (np.) Logitecha za +/- 1000zł i zestaw z Soundbarem za 2-3k.
Nikt nie pisze, że głośniki komputerowe robią zajebiste wrażenie, tylko lepsze od soundbara. Co dalej nie ma nic wspólnego z zajebistością.

Farmazony nt. Atmosów/DTS-X można włożyć w bajki, ale o tym nawet nie wspominam.
Największą bolączką grajbelek jest ich rozmiar, wąska listewka długości 100cm nie ma prawa zagrać tak, jak zestaw z fizycznie rozstawionymi głośnikami frontowymi.
Żadne DSP i marketingowe farmazony tego nie zmienią. Przyjrzyj sie belce jak wygląda.

Soundbar został wykreowany stricte pod tv, zadanie było proste - ma się zmieścić między nóżkę a dolną część tv.
Nikt tu nie myślał o audio, a dopasowaniu - w tej kolejności. Kiedyś były stojące satelity, rozstawiało się je zgodnie ze sztuką i grało to też o wiele lepiej.
Miałem tego sporo.

Nie mam nic do Soundbarów, wręcz przeciwnie. Sam mam i sobie chwalę, fajnie plumka i umila czas, do tego funkcje sieciowe, Alexa itp.
Mówisz włącz to i to, no i gra.

Sam dla siebie brałbym 990 (930 też bdb), ale nie za 5k, bo od 5k w góre zaczyna się już inny poziom i belki "premium".
Dzięki za rzeczową odpowiedź, dobrze prawisz ;)

Pozdrawiam
 

Przmmo

New member
Dziękuje Panowie za pomoc zobaczę jeszcze do poniedziałku mam czas jak już kupie dam znać jak to gra i co wybrałem.Tego 990 miałbym za 4400 a 930 za 3400 1tys różnicy .
 

Prekarian

New member
Dziękuje Panowie za pomoc zobaczę jeszcze do poniedziałku mam czas jak już kupie dam znać jak to gra i co wybrałem.Tego 990 miałbym za 4400 a 930 za 3400 1tys różnicy .
Znowu mnie zbito z tropu... Sam poważnie rozważam soundbar Samung Q930 ale nie wiem czy jednak nie wybiorę kina domowego Onkyo 3910 albo Pioneer hw-076. Cały czas się biję się z myślami, zwłaszcza, że grajbelka byłaby kompatybilna w ramach systemu Q Symphony z moim TV i grałaby razem z głośnikami TV. Satelity też wydają się być solidniejsze i mają też więcej kanałów niż w tych kinach domowych... Zupełnie zgłupiałem.
Chętnie bym ich odsłuchał ale nie są nigdzie dostępne a zamawiać tak na pałe też mi się nie uśmiecha.

Może wypowie się ktoś, kto miał okazję lub robił porównanie sounbarów Samsunga w ramach systemu Qsymphony z tanimi zestawami kin domowych?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do kina JBL 9,1 gra zdecydowanie dobrze !
DO muzyki i dokina w takiej konfiguracji - to potrzebna jest inna klasa ale wówczas jest inna cena.
 

Przmmo

New member
Jestem ciekawy jak daleko mogą być założone tylne głośniki od soundbara żeby nie traciły łączności nigdzie tej informacji nie ma.Wg informacji na temat bluetooth wersja 2.0 ma do 10m a gość na olx sprzedaje q990a bo ma 5m i tracą zasięg .Podobno w tych modelach występowały zakłócenia a w tej wersji q930b niby poprawili ale ile w tym prawdy?W poniedziałek jadę do sklepu będę testować.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę, że się motacie, ale to dobrze, bo nie idziecie na łatwizne - a to pierwszy krok do przygody z KD ; )

Kiedyś miałem podobne Cantony (też małe, może trochę lepsze) podłączone do ampli (wysoki model, ale nie ma to znaczenia).
Wciągało to wszystkie obecne soundbary. Nawet nie ma co porównywać. Sony też miało, bodajże Pascal, Bose też ma przecież set 5.1, są też Kefy. Jest tego trochę.

Na prawdę, nie trzeba być znawcą, aby porównać elektronikę z ampli i samą jakość użytych głośników (nawet tych małych), ich kubaturę i co najważniesze - fizyczną możliwość rozstawiania ich w dowolnym miejscu. Przednia ściana w KD to podstawa, a soundbary na tej płaszczyżnie leżą i kwiczą, bez względu ile kanałów/głośników magicy od marketingu ich tam upakowali.
Nie ma też specjalnego znaczenia ile ma kanałów soundbar i co dekoduje (Atmos/DTS-X), jeżeli zestawi go z lepszej jakości sprzętem w typowym układzie 5.1 i nawet DD5.1/DTS.

Miałem też parę lat temu ampli bodajże Onkyo 656 - rewelacyjny w swojej klasie cena/jakość (używki są po 1500-1700), nie trudno sobie zoobrazować jakby to zagrało, gdyby dopasować do nich któreś sprawdzone "głośniczki" 5.1. Nie ma co się czarować, każdy kto siedzi w sprzęcie audio od dekad, dobrze wie, że soundbary to wymysł ostatnich lat i spory krok wstecz względem tego co było dobrych parę lat temu - w segmencie miniaturowych/minimalistycznych głośników do KD, bo przecież nie piszemy od "dużym" KD.

Dlaczego tak się stało?
Bo kiedyś nie było Netflixów, Amazonów i tych wszystkich serwisów z streamingowych, nie było też telewizorów smart, a kto chciał oglądać filmy, musiał się wysilić i kupował filmy DVD/BR, więc z założenia był w jakims stopniu pasjonatem. Nie było problemu z rozprowadzeniem kabli czy znalezienia miejsca na jednostkę zasilającą, bądż ampli.

Dziś? Każda jedna ciocia, wujek... babcia ma Smarta i Netflixa, filmy/serial wylewają się na każdym kroku, a soundbary leżą w każdym markecie.
Wiele z tych osób chce polepszyć jakość audio, bierze pudło, konfiguruje 5min i cieszy nieporównywalną jakością - bez kabli, rozstawiania czy konfigurowania.
Rynek się dopasował i wypromował zestawy pod obecne czasy i dla typowego Kowalskiego, a że przy okazji porzucił o wiele lepiej grające zestawy, to już pokłosie.
Proste jak budowa cepa. Soundbar to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla laika.

Paradoksalnie, jak nie macie możliwości przetestowania tych gotowców, to ja bym nie ryzykował - ja ich osobiście nie znam i nie odsłuchiwałem.
Głównie mam tu na myśli suba i jak jest zestrojony, a nie ma nic gorszego jak dudniący sub.
 

Przmmo

New member
Armanig super mi to przedstawiłeś chyba jednak wezmę to KD choć zamawiając przez internet mam 14 dni na zwrot zakupionego towaru jeśli nie spełnia moich oczekiwań.
 

miroski

Member
Bierz to KD. Jak Ci się brzmienie nie spodoba to łatwo zwrócić. Soundbar może przyjść na palecie i trzeba się bujać z niestandardową przesyłką w przypadku zwrotu. A amaniga nie słuchaj bo to ortodoks :) Kilka lat temu do TV kupiłem "małe" KD, Pioneer, chyba 832, głośniki Mordaunt Short Carnival i sub Jamo. Grało to mocno średnio. Sprzedałem zestaw gdy raz zahaczyłem odkurzaczem kabel i spadł głośnik i musiałem dać go do naprawy. Kupiłem Samsunga N950 i to było to, od razu banan na twarzy. Kolosalna różnica w otoczeniu dźwiękiem. 11 głośników vs 5 skierowanych w różne strony i odbijające dźwięk robi swoje. Do tego wygoda użytkowania i brak kabli na tyły. Moim zdaniem jeżeli ma to być kino do telewizora a nie do "KD" to lepiej sprawdzi się soundbar.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już wolę Ortodonta ; )

Kolosalna różnica w otoczeniu dźwiękiem. 11 głośników vs 5 skierowanych w różne strony i odbijające dźwięk robi swoje. Do tego wygoda użytkowania i brak kabli na tyły.

Każdy używa słów jak uważa, ja bym był bardziej powściągliwy.

Mam soundbara z Atmosem i ja tam żadnych efektów "sufitowo-odbiciowych" nie słyszę, co najwyżej jakieś "surroundowe" symulujące wynalazki.
A już na pewno nie słychać centralnie padającego deszczu (nad głową), przelatującego samolotu/helikoptera (np. scena z Sicario), czy nawet w trybie DSU na zwykłej ścieżce DTSHD-Master 5.1 do 11.1 scenę z Master&Commander jak nad pokładem statku biega załoga nad głową, człowiek nie wie co się dzieje i rozgląda się po pokoju. Można zgłupieć.
Takich scen są setki w filmach, o horrorach już nie wspominam, bo tu już trzeba mieć grubą skóre i nerwy, żeby się zabierać za dobry mix w Atmosie na konfiguracji 11.1.

Tyle, że to są centralnie umieszczone głośniki w przygotowanym suficie (wiercenie, mierzenie, wygłuszanie) odpowiednio skalibrowane i rozstawione.
Piszę o tym, żeby zobrazować ile trzeba włożyć wysiłku, aby uzyskać "referencyjne", lub jak kto woli dobre brzmienie - czyli takie, jak założył to reżyser. Dochodzą do tego ROZSTAWIONE frontowe głośniki, kilometry kabli, ustawień i też przy zachowaniu odpowiednich odległości/kątów - bo to wszystko ma wpływ na efekt finalny, tzw. ściane dżwięku/scene.

Tego soundbar nie da, sorry. Mam możliwość przełączania w locie, KD i Soundbar, różnice są kolosalne i już nie chodzi o samą jakość - bo kpiną jest w ogóle porównywać, a o brakującej scene, przednia ściana (dla mnie) nie żyje. Tutaj o wiele lepiej wypadają dobre rozstawione "monitorki". Belka ma tylko 100cm.
Te głośniczki, też nie są w stanie oddać średnicy, nie ma tam separacji, często przy dużym zamieszaniu jest jazgot.


Kilka lat temu do TV kupiłem "małe" KD, Pioneer, chyba 832, głośniki Mordaunt Short Carnival i sub Jamo. Grało to mocno średnio.

Sam sobie odpowiedziałeś, sub Jamo. Jedne z gorszych jakie słyszałem, a u Ciebie pewnie jeszcze jakaś budżetówka. Nie znam też tych głośników, widocznie była kaszana.
Sub to złożony temat w KD. Zawsze powtarzałem, że lepszy mały skromny dobrze zestrojony zestaw (też soundbar), jak byle jakie kino z dudniącym subem.

Moim zdaniem jeżeli ma to być kino do telewizora a nie do "KD" to lepiej sprawdzi się soundbar.

Dobre i z tym się zgadzam.

Powtórze jeszcze raz, ja lubię soundbary, wygoda i komfort użytkowania bezcenna, brzmieniowo też niebo a ziema w porównaniu do głośników z TV.
Może cieszyć i tego nie neguje - a nawet wielu osobom bym polecił, nie podoba mi się tylko, jak się porównuje do bardziej złożonych setów.
 

Przmmo

New member
W poniedziałek lecę do sklepu właśnie wracam do domu akurat dzwoniłem do sklepu i mają ten soundbar na pokazie q930b i jakieś kina domowe posłucham i w poniedziałek dam znać wieczorem co wybrałem
 

Przmmo

New member
Jutro będę składał meble te nowe i zobaczę ile tam będzie miejsca jak po złożeniu czy duże stojące wejdą czy mniejsze czy ten soundbar
 

Przmmo

New member
Kolego Mirowski masz ten N950 jaka masz odległość satelit od soundbara ?czy gubi zasięg ?u mnie w jednym miejscu do lewej byłoby ok 7m a do prawego 6m nie wiem czy będzie dobrze wg producenta 10m
 
Do góry