Samsung Galaxy S9 i S9+ - smartfony stworzone z myślą o współczesnej komunikacji.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
S7 Edge jest pod każdym względem lepszy od S6 Edge. Szczególnie robotę robi bateria, która w poprzednim była strasznie słaba. Nigdy bym nie kupił S6 z tego powodu.

Wymienisz S8 na S10, a znając życie S11 będzie "tym czym S10 powinien być od początku" :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego jak piszesz jeden po drugim post to nie pisz kolejnego tylko edytuj ten wcześniejszy..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jest lepszy pod każdym względem, a jedynie technicznym i już nawet nie o baterie chodzi, a bardziej slot SD.
Dla mnie był za duży w kontekście S6 którego użytkowałem i w moim przypadku utrudniało mi to pracę, ale to mi.
Dlatego z niego nie korzystałem. Teraz się przeprosiłem z zupełnie inną słuchawką, czyli S8.

Każdy ma wybór, dla mnie sam w sobie telefon ma być też w miarę komfortowy, bo użytkuje go w taki, a nie inny sposób.
Dla jednego będą to wersje z "+" co zrozumiałe, dla innych mniejsze.
Dla mnie jeden i drugi jest świetny.

Nie korzystam też zamykanych etui, bo nie mam czasu na otwieranie i łażenie z dyndającą klapką, ale znam ludzi którzy tak użytkują i jest ok. Także co kto lubi.

A co do wymian, to pfff ;) Będą miał kaprys, to kupię S10, a potem S11, albo odpuszczę jednego i drugiego. Są ważniejsze rzeczy w życiu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig ostanie zdanie the best :) a jak pisze to ktoś kto lubi smartfony w temacie smartfonów to ... :) świat się zmienia... :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie jest lepszy pod każdym względem, a jedynie technicznym i już nawet nie o baterie chodzi, a bardziej slot SD.
Dla mnie był za duży w kontekście S6 którego użytkowałem i w moim przypadku utrudniało mi to pracę, ale to mi.
Dlatego z niego nie korzystałem. Teraz się przeprosiłem z zupełnie inną słuchawką, czyli S8.

Każdy ma wybór, dla mnie sam w sobie telefon ma być też w miarę komfortowy, bo użytkuje go w taki, a nie inny sposób.
Dla jednego będą to wersje z "+" co zrozumiałe, dla innych mniejsze.
Dla mnie jeden i drugi jest świetny.

Nie korzystam też zamykanych etui, bo nie mam czasu na otwieranie i łażenie z dyndającą klapką, ale znam ludzi którzy tak użytkują i jest ok. Także co kto lubi.

A co do wymian, to pfff ;) Będą miał kaprys, to kupię S10, a potem S11, albo odpuszczę jednego i drugiego. Są ważniejsze rzeczy w życiu.

Pewnie, że tak. Twoja sprawa co robisz ;)
Wyrażam swoją opinie tak jak i Ty. Dla mnie S6 to niedoróbka, dla Ciebie "ideał". Proste :) S7E uważam za to za najlepszy telefon jaki miałem. Gdyby nie to, że dopłata do S9+ wyniesie mnie 500 - 600 zł to bym go nie zmieniał. A tak z każdym dniem będzie tracił na wartości, aż w końcu sprzedam go a 500 zł, tak jak Note 2 czy Note 3, którego miałem wcześniej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dobrze, że dodałeś cudzysłów do określenia czegoś ideałem, bo miałbym wrażenie, że Cię poniosło ;)
Do ideału z definicji, to długa droga. Czy to w przypadku S6/7 czy też obecnych S8/9, ale cieszmy się z tego co jest, a i merytorycznie uwzględniajmy słowa krytyki z uwzględnieniem swoim potrzeb.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Odebrałem dzisiaj S9+.
Nie zauważyłem różowego zafarbu :)



Ogólne pierwsze wrażenia porównując do S7E. Po pierwsze wymiary. Rożnica to ~7mm wysokości (długości) i ~1mm szerokości. Szerokość dla mnie bez znaczenia, ale długość już trochę czuć. Myślę, że kwestia kilku godzin, aby się przyzwyczaić.
Poza tym ekran robi mega wrażenie. Jego proporcje i rozmiar użytkowy to duży plus.
Porównałem też aparaty na szybko. Zdjęcia poniżej z opisem (jestem amatorem, nie oczekujcie zbyt wiele). Ściemniłem maksymalnie światło, aby warunki dla aparatów nie były łatwe.
1. HDR Auto, Flash ON


2. HDR OFF, Flash ON


3. HDR Auto, Flash OFF


4. HDR OFF, Flash OFF




Co wy na to? Moja opinia jako mega nooba w dziedzinie fotografii, który dzieli zdjęcia na ładne i brzydkie, jest taka, że te z S9+ są lepsze w gorszym świetle. Było to do przewidzenia. Podejrzewam jednak, że w dobrych warunkach oświetleniowych różnice byłby marginalne lub całkowicie niezauważalne. Zresztą dodam kilka za chwilę.

EDIT:
Maksymalne światło u mnie w pokoju:
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ogólnie S8 ma jeden z najlepszych aparatów, a w S9 jest jeszcze lepszy. Ja na wakacjach robię zdjęcia tylko S8+.

Ja już od czasu Note 3 nie używam aparatu :) Dla mnie i do pokazania paru fotek rodzinie czy znajomym wystarczy spokojnie taki S7. To, że S9 robi jeszcze lepsze zdjęcia jest tylko plusem, ale przepaści tu nie ma. S9+ dostał najwięcej punktów w rankingu dxomark, ale faktem jest, że każdy telefon z pierwszej piątki czy nawet dziesiątki w rankingu robi bardzo dobre zdjęcia.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Te rankingi to są nie powiem co warte.
Miałem kiedyś Z3, która też była stosunkowo wysoko w rankingach. Tylko co z tego, skoro miała tendencję do łapania takich flar w słoneczne dni że aparat na wakacjach był praktycznie bezużyteczny.

Teraz mam S8, i po raz pierwszy w zeszłym roku pojechałem na wakacje bez "dedykowanego" aparatu. Miałem spore obiekcje, ale efekt okazał się zaskakująco dobry.
Owszem, wieczorem i w nocy zdjęcia (mimo iż jak na telefon świetne) to jednak odstają mocno od aparatu, ale za dnia odnoszę wrażenie że automatyka zdjęć w S8 jest nawet lepsza i potrafi nieźle maskować swoje fizyczne ograniczenia.
Reasumując- byłem mile zaskoczony. A przez fakt, że telefon jest zawsze pod ręką i do zrobienia zdjęć wystarczą 2-3 sekundy, to aż miło się te zdjęcia robiło.

Tylko że przy tak użytkowanym aparacie w telefonie bateria wymagała ładowania praktycznie co chwilę- więc zakup powerbanka z quick charge był nieunikniony :)
 

ernet

Active member
Bez reklam
To tak na szybko moja historia z Galaxy S 9... Zamówiłem go w przedsprzedaży, a gdy dziś miałem go odbierać przemyslałem sobie jeszcze raz swoją decyzję. Tym razem już bez emocji. Nie, jednak nie... głównie z powodu,że jeszcze ten model nie ma odblokowania fona poprzez czytnik na ekranie. To przeważyło na "nie". Na razie mój obecny telefon daje i radę, i nie mam do niego większych oczekiwań.
 
Ostatnia edycja:
Do góry