Samsung Galaxy S9 i S9+ - smartfony stworzone z myślą o współczesnej komunikacji.

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dużo zależy również od trybów oszczędzania baterii itp.
Panto ma ustawioną jasność wyświetlacza na 1 % a Henio na 100 :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To ja też doleję oliwy...
Użytkuję intensywnie, telefon, emaile, czaty, SMSy, gry i również udostęnianie sieci...
Wszystko co można ustawić, by zaoszczędzić choć minutę działania baterii - włączone.
W poprzedniej S6 (miałem 1.5 roku), pojemność baterii 2550 mAh. Bateria 100% 6 rano, 30% godz. 15.
Teraz od pół roku S7 Edge, użytkowanie takie samo, oczywiście bateria innej pojemności - 3600 mAh, ale wiadomo, że nie jest to wprostproporcjonalne.
6 rano 100%, po kilku minutowej rozmowie to już 3-5% mniej, w okolicach 15-stej godziny maksymalnie połowa, , zazwyczaj 40-50%...
Wszystko macie w normie... ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
To teraz pora żeby się wypowiedział jakiś użytkownik chińskiej paletki, na H albo na X. Okaże się że ma juice'u na 1,5- 2 dni. :)
 

Kamil_89

Member
Nie wiem jak w chińskich paletkach ale ja na swoim HTC aktualnie mam 78%, odpiąłem go rano od ładowarki, korzystam normalnie Lte, WiFi, połączenia, caly czas bluetooth włączony i nie mam włączonych żadnych dodatków w stylu oszczędzania energii. Niestety ale Samsung ma troszkę źle zoptymalizowany system pod kątem baterii, widzę też to po S7 Żony. Dodatkowo sporo baterii zużywa Always On Display, 1% na godzinę więc patrząc na cały dzień stanowczo za dużo.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale są i tacy co właśnie mają w okolicach 70-80 % po całym dniu. To kwestia ile się z tel. korzysta i w jaki sposób, a już nie wspomnę o tych co mają dwa tel. :) A takich osób teraz jest bardzo dużo.Ma m na myśli, że tym drugim "fonem" jest służbowy.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Są tam jakieś benchmarki zużycia baterii przy różnej pracy,ale jakoś w niektóre nie chce mi się wierzyć ;)
 

barburian

New member
Bez reklam
Ja użytkuję obecnie
LeTV LeEco Le Max 2 Pro / 4G LTE / 6GB 128GB
Na 2 simach i bateria starcza na 24h przy normalnym użytkowaniu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, śmieszne te porównania. Czym jest normalne korzystanie?
Ja odbieram dziennie kilkadziesiąt sms'ow, kilkanaście rozmów, maile, internet, yt, aparat itp. Ktoś inny, wyślę 5 sms'ów, zadzwoni do cioci i potem napisze, że mu działa2 dni, dajta spokój Pany.
To tak jakby pisać kto ile litrów paliwa dziennie wypalił :)
Tu trzeba konkretne testy porównawcze, tylko po co.
Cieszyć się i korzystać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak samo podchodzę bez sensu jest porównywać, skoro się kupiło to używać i się cieszyć.... To tak jakby kupić 3 litrową benzynę i się zastanawiać po kupnie, że takie auto więcej będzie palić od dizelka..

Jak chce się tel. żeby rzadko ładować to kupujemy nokie 3310 i raz na 1-2 tygodnie będzie można podłączać ładowarkę.. :)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tak samo podchodzę bez sensu jest porównywać, skoro się kupiło to używać i się cieszyć.... To tak jakby kupić 3 litrową benzynę i się zastanawiać po kupnie, że takie auto więcej będzie palić od dizelka..

Jak chce się tel. żeby rzadko ładować to kupujemy nokie 3310 i raz na 1-2 tygodnie będzie można podłączać ładowarkę.. :)

Lolek. ty tak na serio ?
Nie chce sie klocic, ale obawiam sie, ze jak zazartuje, to nie zrozumiesz. To jest realny problem, pomimo tego, ze istnieja samochodeowe ladowarki, czy powerbanki. A nawet jesli nie jest, to spodziewamy sie, ze wraz z postepem technologicznym, bedzie lepiej, a nie gorzej.
Nie kazdy traktuktuje telefon jako lsniaca zabawke. Masz telefon, ktory jest wszystkim, biurem, asystentem, przewodnikiem, kontaktem z twoimi wspopracownikami, klientami, rodzina, etc..
I ten telefon, twoja lifeline, ma tendencje do regularnego umierania w okolicy 17.00, a Twoj dzien "konczy sie" o 22.00. To jest realny problem i nie ma sie z czego cieszyc. Nie rozumiesz tego? - Nic nie szkodzi. Kiedys telefon umozliwial wymiane baterii, nawet jesli wystarczala na caly dzien. Dzisiaj rowniez mozna kupic smartphone'y , ktorych bateria NIE konczy sie przed uplywem dnia. Jednak ma sie to nijak do Twojego samochodowego porownania.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu bardziej chodzi o porównania żywotności baterii obecnych smartfonów - w kontekście całej tej dyskusji, bo widzę, że niektórzy zaczynają się licytować, a co gorsza faworyzować konkretne modele/marki na bazie swoich, cholera wie jakich wytycznych.
"Mi wytrzymuje 2 dni", "Mi kilka godzin" itd. Pierdoły i tyle.
Tylko wiarygodny test może ew. wskazać "zwycięzce", ale słał to pies, bo i tak żaden z obecnych smartów rewolucji nie oferuje.

Ja dla przykładu odłączyłem dziś słuchawkę o 6 rano, wykonałem przynajmniej 10 telefonów, kilka smsów, trochę maili, zdjęć i sieć. Obecnie jest 74%.
Tylko co to znaczy, nic. Chodzi o to, aby ew. porównania robić w tych samych warunkach, a tutaj mamy dziesiątki różnych kombinacji.

Fakt jest taki, że obecne baterie nie do końca idą w parze z duchem czasu, za to ich (smartów) możliwości rosą.
Aplikacje, też są bardziej wymagające i prądożerne, a jakoś nie idzie za tym wprost proporcjonalnie żywotność baterii - w przeciwieństwie do pojemności pamięci samych słuchawek, "kiedyś" to było 32GB, dziś (w takim S8) mamy do dyspozycji już 64GB i to rozumiem, a baterie? Jest jak jest, ja już się przyzwyczaiłem, cóż zrobić, może kiedyś doczekamy się rewolucji - chociaż teorie spiskowe mają już odpowiedż na to pytanie i temat baterii jest dosyć często poruszany.

Co do wymienne baterii, to po przesiadce z S5 (świetna słuchawka) ubolewałem tu pierwszy, ale dostaliśmy na szczęście inny ciekawy ficzer w postaci szybkiego ładowanie, świetnie się to sprawdza. Chociaż tyle.


BTW:
Korzystał ktoś z promocji Samunga?
https://samsung.kupimyto.pl/

Czyli sprzedajemy stary telefon i zyskujemy do 400zł - w przypadku zakupu S9.
Tutaj jasna sprawa, ale bardziej mnie interesuje oddanie zupełnie starego telefonu (mam takich sporo w szufladzie), ten jest wyceniany na 1.80zł (tak, niecałe 2zł), ale zyskujemy rabat - zwrot w postaci 400zł jeżeli kupimy S9. Nie wczytywałem się jeszcze, ale jak ktoś zna dobrze temat niech się podzieli.
 
Ostatnia edycja:

Kamil_89

Member
Bo z użyciem baterii owszem jest tak że różnie ludzie użytkują i tutaj nie zawsze można zastosować powiedzenia że mi trzyma pięć godzin a jemu trzy dni bo komuś słuchawka leży w domu a inny cały czas fb i inne prądozerne apki. Ale najczęściej ludzie użytkują telefon w podobnym zakresie i jeśli jest różnica na baterii kilkanaście godzin to jest coś nie halo. Jednym z troche lepszych wyznaczników jest tzw SOT czyli wykorzystanie baterii przez ekran. Jeśli telefon na całym cyklu nie wytrzymuje 4-5h to jest po prostu słaby. Drugim takim jest suma wykonanych połączeń. Apki są różne ale najczęściej mamy zainstalowaną podobną ilość. Nie jest tajemnicą że nakładki producentów są lepiej lub gorzej zrobione, telefony z czystym Androidem najczęściej dłużej wytrzymują na jednym lądowaniu i tutaj też jest to problem bo sami producenci o to słabo dbają. Na plus w nowych smartfonach jest szybkie ładowanie które w jakiś sposób wynagradza brak rozwoju smartfonowych baterii.
 

relakzstyle

New member
akurat względem aparatów wydaje sie ze różnica jest znaczna na korzysc nowego s9 . Teraz mozna powiedziec ze samsung zrobił telefon bliski ideału, jest stereo, jest lepiej osadzony czytnik , jest najlepszy na rynku aparat. Pomijam dodatkowy tuning bebechów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A to nie jest tak, że wycena telefonu plus 400 zł ?

Dokładnie, ale tak jak wspomniałem. Jest możliwość wyceny zupełnie taniego telefonu (lub który nie spełnia tej wyceny kryteriów) i wówczas wyceniają go na symboliczne 1.80zł.
To jest śmieszna wycena, ale idzie za tym właśnie wspomniana przeze mnie promocja/rabat w postaci 400zł.

Dlatego właśnie pytam jak to jest w praktyce, bo jeżeli mam jakiegoś bubla w szufladzie który leży od lat i oddam za te 1.80zł, a przy okazji dostanę 400zł rabatu (zwrot na konto po zakupie nowego telefonu), to już słuchawka nie wychodzi 3600zł, a 3100zł.
Bubel i tak nie jest nic warty, ale rabat który dostaniemy przy całej tej wymianie to realne pieniądze.

Ja nie piszę o wycenie niemal nówki S8 którego wyceniają na 1488zł (co jest naturalnie mało), a piszę o rabacie który idzie za tą sprzedażą, czyli dostanę 1488zł + 400zł gwarantowanego zwrotu, czyli fizycznie mam 1900zł.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dlatego właśnie pytam jak to jest w praktyce, bo jeżeli mam jakiegoś bubla w szufladzie który leży od lat i oddam za te 1.80zł, a przy okazji dostanę 400zł rabatu (zwrot na konto po zakupie nowego telefonu), to już słuchawka nie wychodzi 3600zł, a 3100zł.

Gdzie Ty się patrzyłeś tej pani na matematyce ? :grin:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piruś, ale ja stówkę mam już odłożoną, to mnie wyjdzie 3100, a nie 3200 :D

A tu się patrzyłem, zresztą przy tej absurdalnej cenie telefonu stówka w lewo czy prawo nie robi różnicy ;)
giphy.gif
 
Ostatnia edycja:
Do góry