Samsung Galaxy S9 i S9+ - smartfony stworzone z myślą o współczesnej komunikacji.

Pakolo

Active member
Bez reklam
Otóż to. Mój wspólnik rozwalił o podłogę Honor 8 bo się napalił na Iphone, a żona również trzymała rękę na budżecie domowym, u niego jest o tyle zabawnie, że on jest żywicielem rodziny, żona nie pracuje - w takiej sytuacji ja bym nawet nie podjął tematu w domu heh.

Iphon za 4k nie, ale na zakup Mesia CLA AMG za 260k zgodziła się w sekundę, są różne priorytety:D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Widziałem ponownie już w innym sklepie 3 sztuki S9 i to samo.
Mój obecny S8 przy drugim którego też mam w rodzinie wydawał się ciupkę wpadajacy w odcień, ale na prawdę i tak jest świetnie, ale jak swojego przyłoże do ekranu S9, to niebo a ziemia. Jakaś dziwna seria poszła ma Polskę, sprawdzajcie przed zakupem, ale to trzeba mieć porównanie.

Porównywałem do swojego S7 Edge już 2 egzemplarze S9+ w MediaExpert i MediaMarkt. Oba nie miały żadnego różowego zafarbu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To albo Twój S7 ma również różowy ekran, albo miałeś szczęście.
Ja widocznie, a były to już 3 różne sklepy (!!!) i ekran tragedia.
Głównie mam tu na myśli S9.

Oczywistym jest też, to, że dla zdecydowanej większości nie robi to różnicy.
Mnie natomiast to irytuje, a te egzemplarze które widziałem, to nie jest drobna różnica względem mojego S8, a bardzo konkretna.

Co do reszty wypowiedzi, to ja akurat wykorzystuje smartfona niemal w 110%.
Słuchawka pracuje niemal na każdej płaszczyźnie. Ma być szybko, sprawnie i sympatycznie, obcuje z nim cały dzień - sporo.
Dodatkowo, zwyczajnie i po ludzku cieszą mnie takie zabawki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz jeśli się płaci za produkt ma on być w 100% zrobiony tak jak Bóg przykazał. Chory jestem więc nie chce mi się chodzić po sklepach, ale jak dojdę do siebie to z czystej ciekawości skoczę do sklepu i sam się przekonam czy to jest coś co widziałem kiedyś w S8 jak wchodziły pierwsze egzemplarze czy jednak lepiej.
Armanig zabawki bez względu co nią jest właśnie służą do tego by cieszyły, dlatego Ty kupujesz smartfony drogie, a inni inne swoje "marzenia" dla których nie koniecznie muszą być sensowne, ale przecież to nie jest istotne, bo to konkretnej osobie ta konkretna zabawka ma sprawiać radość. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zabawka to zabawka zadna cena nie jest za duza, jezeli cieszy.

To tak, jakby wyzywac ludzi od glupkow ze ida do baru i kupuja piwo za 8zl, ktore mozna w sklepie kupic za 2.50zl. Ktos chce s9 za 3kola czy ile tam kosztuje to sobie kupi.

Mnie osobiscie juz nie ciesza te gadzety i z lenistwa nawet nie chce mi sie wymieniac swojego huaweja, a wymienilby na cos z lepszym aparatem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. Nie ma zgody na takie kwiatki w topowych słuchawkach za takie pieniądze. Będę w sklepie, to strzelę fotę porównawczą, bo może nie każdy ma okazję zobaczyć, a różnice jak dla mnie są duże i ten róż/czerwień widać gołym okiem.

Warto też uczciwie dodać, że Samsung w aktualizacji udostępnia narzędzia do korekty wspomnianego różu/czerwienie i robi to całkiem dobrą robotę, wręcz w wielu przypadkach eliminuje w zdecydowanej większości (akceptowalnej) problem, ale fakt, jest faktem.

Ja ze swoim S8 (którym się jeszcze nie nacieszyłem, wszak mam od nie dawna) spokojnie czekam na S10, zgodnie z tym co mówią recenzenci nie ma absolutnie sensu wymiany z S8 na S9. Jak S10 niczym też nie zaskoczy to być może, że poczekam na S11.

Żeby nie było, że tylko Samsung, u iPhona też bywają podobne kwiatki i być może też u innych, ale to już było/jest po za zakresem moich zainteresowań.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To albo Twój S7 ma również różowy ekran, albo miałeś szczęście.
Ja widocznie, a były to już 3 różne sklepy (!!!) i ekran tragedia.
Głównie mam tu na myśli S9.

Oczywistym jest też, to, że dla zdecydowanej większości nie robi to różnicy.
Mnie natomiast to irytuje, a te egzemplarze które widziałem, to nie jest drobna różnica względem mojego S8, a bardzo konkretna.

Co do reszty wypowiedzi, to ja akurat wykorzystuje smartfona niemal w 110%.
Słuchawka pracuje niemal na każdej płaszczyźnie. Ma być szybko, sprawnie i sympatycznie, obcuje z nim cały dzień - sporo.
Dodatkowo, zwyczajnie i po ludzku cieszą mnie takie zabawki.

S7E nie ma różowego ekranu... Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia ;)

Jutro odbieram swoją sztukę S9+ będę miał okazję porównać bardzo dokładnie do S7E, a nawet dwóch (moja ma taki sam telefon). W razie czego zrobię zwrot. Jestem wyczulony na takie rzeczy.

Co do zmiany S8 na S9 to rzeczywiście zmiana taka sobie. Coś jak S6 na S7. Ten drugi jest lepszy praktycznie pod każdym względem, ale to dalej tylko lifting, a nie nowa genercja. Przeskok szczególnie w designie oferował właśnie S8. Po prostu wybrałeś złe generacje telefonów do wymian :smile: Ja zmieniam co 2 lata i wpasowałem się właśnie w S7, a teraz S9.
 

andrew.84

Member
Mam S8+, oglądałem S9+ i taka zmiana nie ma najmniejszego sensu, prawie ten sam telefon, z wyglądu w ogóle niemal identyczny.
PS. Różowego ekranu u mnie brak.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Twój obecny smartfon już to potrafi ;) W Samsungu jest opcja wyłączenia kolorów itd. Maksymalne oszczędzanie energii. Używaj go tylko do pisania i dzwonienia jak stare nokie, a się zdziwisz ile bateria potrafi wytrzymać.
 

Dubek

Member
Bez reklam
Twój obecny smartfon już to potrafi ;) W Samsungu jest opcja wyłączenia kolorów itd. Maksymalne oszczędzanie energii. Używaj go tylko do pisania i dzwonienia jak stare nokie, a się zdziwisz ile bateria potrafi wytrzymać.

Tylko wtedy po co wydawać 4k zł na Samsunga skoro można kupić starą Nokię za paręset zł, po to się kupuje smartfona żeby korzystać z tego co oferuje a nie kastrować go.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
S7E nie ma różowego ekranu... Szkoda, że nie zrobiłeś zdjęcia ;)

Zrobię, ale muszę trzecim aparatem uchwycić mojego i różowego ;)
Wiem gdzie są na standach w sklepie, zresztą w każdym sklepie jest ten sam problem, wystarczy wejść do pierwszego lepszego, przynajmniej w moim przypadku.

Jutro odbieram swoją sztukę S9+ będę miał okazję porównać bardzo dokładnie do S7E, a nawet dwóch (moja ma taki sam telefon). W razie czego zrobię zwrot. Jestem wyczulony na takie rzeczy.

Co do zmiany S8 na S9 to rzeczywiście zmiana taka sobie. Coś jak S6 na S7. Ten drugi jest lepszy praktycznie pod każdym względem, ale to dalej tylko lifting, a nie nowa genercja. Przeskok szczególnie w designie oferował właśnie S8. Po prostu wybrałeś złe generacje telefonów do wymian :smile: Ja zmieniam co 2 lata i wpasowałem się właśnie w S7, a teraz S9.


Z S8 na S9 nie ma sensu i o wiele więcej mi dałaby zmiana z S6 na S7 (slot SD chociażby) jak z S8 na S9, ale rozmiar S7 mi nie pasuje.
Natomiast dokładać 1500zł, tudzież 1000zł (z akcją promocyjną Samsunga) do S9 przy przesiadce z S8?
Nie bardzo się kalkuluje.
Wymienię na S10 o ile nie spieprzą dizajnu.

A czy dobrze wybieram generacje, owszem. Teraz przeszedłem z mojego S6 Edge którego wolę od S7 Edge, z prostej przyczyny (pisałem o tym w wątku o telefonach), jest mniejszy i zgrabniejszy (oczywiście wersje + są świetne o ile ktoś preferuje większy ekran).
Brakowało mi slotu pamięci i to był ew. problem, ale naturalnie S7 oferował więcej, a w zasadzie był tym, co już na starcie powinien mieć S6. Czyli coś jak z PS4 i PS4 Pro.
S7 też mam, tak na marginesie, ale używałem S6 Edge właśnie z uwagi na wspomniany rozmiar.
Zresztą uważam, że S6 edge z złocie, to jeden z najładniejszych telefonów. Nawet po dwóch latach cieszył dizajnem, cudeńko.

Dlatego uważam, że dobrą generację do zmiany wybrałem. Z S6 przeszedłem na S8 i tą pewnie wymienię na S10.
S10 na bank będzie czymś więcej jak te dwa bliżniacze modele S8/S9.

Mam S8+, oglądałem S9+ i taka zmiana nie ma najmniejszego sensu, prawie ten sam telefon, z wyglądu w ogóle niemal identyczny.
PS. Różowego ekranu u mnie brak.

Niemal identyczny, z tym, że S8 mają o wiele lepsze kolory. Mam tu na myśli obudowę. Srebrno-stalowy chociażby, też perełka.
W S9 mamy róż, niebieski i czarny. Miejmy nadzieję, że wprowadzą coś innego z czasem, chociaż przy tak częstych cyklach, zaraz będziemy pisać o S10 i tak w kółko ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry