Samsung Galaxy S6 Edge - codzienny test tego Smartfona.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
z perspektywy użytkownika S5 dorzucę jeszcze jeden mankament w stosunku do choćby S4, konkretnie- brak możliwości szybkiego "czyszczenia" RAMu.

Poważnie? Myślałem, że dziś to już podstawa. Nie ma tego nigdzie ukrytego w funkcjach?

Jak wygląda pod tym względem S6? Czy użytkownicy 6stki mogą się wypowiedzieć?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Trzeba inaczej "czyścić", w S4 było to genialnie rozwiązane - Aktywne aplikacje->Wyczyść RAM i po sprawie, w S5 tego nie odkryłem, fakt, że nie grzebałem bardziej :D, albo się faktycznie nie znam, albo tego nie ma na tym poziomie :-?
 

Henry

Active member
Bez reklam
A ja sobie tę funkcję w poprzednich modelach chwaliłem.
Nie mam zbyt wielu aktywnych aplikacji, ale i tak widzę, że zużycie pamięci użytkowej jest spore.

Armanig, nie zdarzają ci się zawiechy?
 

lycone

Banned
W S5 jest tylko 2 GB pamięci RAM. Tam może być różnie. W S6 i N3 po 3GB przy czym S6 ma większą rozdzielczość (nie wiadomo po co) i może więcej pamięci potrzebować.

Wysłane z Note 3
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tobie się wiesza notorycznie? Bo wiesz, to dobry powód do wymiany ;)
Ostatnio kilka razy w trakcie pisania emaili "Aplikacja zatrzymana" , trochę to wkurzające, jak już się trochę napisało ;)
Musiałem wtedy ręcznie wyłączać aplikacje w tle, nawet teraz mam ponad 1 GB wykorzystania pamięci, a w S4 zazwyczaj 700-800 mega.
Co do wymiany, to muszę jeszcze zaczekać, ten wziąłem w abonamencie, więc jeszcze rok został ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co pamiętam, mi się zwiesił jedynie przy aparacie i na galerii, that's it.
Generalnie S5 to udany telefon, po za tym, że mój ma wadę ;)
Ja jestem tylko ciekawy jak mój S6 przetrwa zimę, szczególnie jak telefon zadzwoni a ja będę w trakcie odśnieżania auta.
Już widzę te ogromne, spływające po nim krople wody :)
Jednak S5 to S5, smartfonowy czołg.

Ps. Którego masz Andka? Masz tam (jeszcze) opcje opóżniania wysyłania wiadomości (sms/mail)?
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Mam dokładnie odwrotne wrażenie. Nie po piewszym kontakcie, ale po 4-5 miesiacach. S6 jest szybszy w każdym aspekcie od N3
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mój jeszcze nie "złapał" aktualizacji, ja mam w T mobile, w takim razie zaczekam na 6.0, ma się niedługo pojawić i obejmować też S5, a S6 na jakim systemie jest obecnie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
U mnie pokazuje, że 5.0 jest najnowszą wersją.
W jakiej masz sieci? Bo to operatorzy wrzucają aktualizacje ze względu na swoje dodatkowe nakładki.
Sprawdzę później z ciekawości jak wygląda sytuacja z S4, bo kupowałem go w normalnym sklepie.
 
Do góry