Samsung Galaxy S6 Edge - codzienny test tego Smartfona.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I dlatego tacy ludzie jak Ty uważam że mają sens kupowania nowości jeśli chodzi o smartfony, a tacy ludzie jak ja nie koniecznie chyba że ktoś lubi się pochwalić albo nie wypada mieć słabego smartfona - mój dyrektor też ma własnie tego samsunga ale on ma bo w pewnych kręgach nie wypada mieć słabego telefoniku :) bzdura jak to sam mówi ale takie jest życie ....
 

lobos

New member
Bez reklam
Prezesi czy dyrektorzy to raczej iPhone'a mają ;-)
W sumie tak jak piszesz... Oni mają to gdzieś, ale na stanowisku i w środowisku wypada mieć wszystko klasy premium ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiedzmy, aczkolwiek ja nie uważam, żeby taki tel. był wyznacznikiem jakiegokolwiek statusu, przecież taką słuchawkę można wziąć za 130zł w abonamencie.

Ktoś kto faktycznie chce się wyróżnić, kupuje Vertu, a nie jakiegoś iPhona czy Samsunga. Bądżmy poważni i nie zaniżajmy poziomu.
Jeżeli ktoś kupuje taki tel. dla szpanu, to ja mu serdecznie współczuje ;)
No chyba, że gimbaza w szkole, ew. gdzieś na zapomnianej wiosce pod monopolowym, aczkolwiek za moich czasów wystarczyło do szkoły przynieść banany i już byłeś "królem" ; )
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Prezesi czy dyrektorzy to raczej iPhone'a mają ;-)
W sumie tak jak piszesz... Oni mają to gdzieś, ale na stanowisku i w środowisku wypada mieć wszystko klasy premium ;-)

U mnie wszyscy dyrektorzy maja ten tel. :)
iPhona najnowszego ma Prezes ale to praktycznie jest Amerykanin 70% swojego życia tam spędził także przesiąknięty jest tym Państwem od stup po uszy :) ale Gość jest na poziomie i to jest najważniejsze dla mnie i dla innych pracowników.
 

lobos

New member
Bez reklam
Powiedzmy, aczkolwiek ja nie uważam, żeby taki tel. był wyznacznikiem jakiegokolwiek statusu, przecież taką słuchawkę można wziąć za 130zł w abonamencie.

Ktoś kto faktycznie chce się wyróżnić, kupuje Vertu, a nie jakiegoś iPhona czy Samsunga. Bądżmy poważni i nie zaniżajmy poziomu.
Jeżeli ktoś kupuje taki tel. dla szpanu, to ja mu serdecznie współczuje ;)
No chyba, że gimbaza w szkole, ew. gdzieś na zapomnianej wiosce pod monopolowym, aczkolwiek za moich czasów wystarczyło do szkoły przynieść banany i już byłeś "królem" ; )
Jasna sprawa, że to nie jest wyznacznik ;-) Prezesi po prostu "muszą" mieć drogi garnitur, wypas samochód, ładna sekretarkę i przy okazji top słuchawkę ;-)
Z tymi bananami to mnie rozbawiłeś :-D ...ale taka prawda ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dual SIM

Przy okazji wczorajszej wizycie w Salonie Samsung zapytałem o plany Dual SIM. Jak wiemy, słabsze modele z serii A (w tej chwili chyba tylko A3) są wyposażone w tę funkcję. Ja, jak i pewnie wielu innych ucieszyłby fakt, by wprowadzić to we flagowcach z serii S. Niestety, Panowie oznajmili, że Samsung przez najbliższe lata (minimum 2) nie planuje rozwijać tej funkcji w serii S, a skupi się na wsparciu jej tylko w A.
Dziwne to trochę, bo wg mnie to właśnie użytkownicy S latają często z dwoma, trzema telefonami. Oby tylko Samsung nie przespał, bo klienci Lumii już chyba dawno mają taką możliwość.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem problemem jest bateria. Już na jednej karcie telefony nie dożywają dnia a przy dwu niezbędne byłyby powerbanki. Mam obecnie porównanie na pewnym nołnejmie, który na jednej karcie dożywał tygodnia a po włożeniu drugiej karty już tylko 3-4 dni.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie przy średnim użyciu Sasmung nie daje radu bez ładowania 24 Godziny.
A jeszcze go nie atakowałem jak LG. Na dniach opiszę swoje szersze spostrzeżenia.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli wychodzi na to, ze mój stary wysłużony S4 daje radę, też wytrzymuje 1 dzień max. Katuję go na maxa, włączony niemal cały czas Internet, Synchro, Bluetooth, Zobaczymy jak będzie z S6, ale jak piszecie, nie spodziewam się rewelacji.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy długość pracy na jednym ładowaniu to chyba jedyny miernik przy ocenie nowych smartfonów. Pozostałe parametry funkcjonalności od kilku lat (od czasów S2, S4) są na przyzwoitym poziomie, który w zupełności mnie satysfakcjonuje.
Dla mnie osobiście jedynym argumentem przemawiającym za wymianą telefonu na nowszy model jest zużycie eksploatacyjne poprzedniego, a szpanowanie takimi "sprzętami" lepiej przemilczeć. ;)

Obecnie używam S5 i jestem mile zaskoczony pracą na jednym ładowaniu, mam nadzieję, że w S6 gorzej nie będzie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Mój Note 3 pod względem baterii sprawuje się bardzo przyzwoicie.
3200 mAh daje spokojnie 1,5 doby na wysokich obrotach.
Gdzie z netu korzystam na nim nawet w domu (częściej niż z kompa stacjonarnego).
Warto też czasem zresetować tel. do ustawień fabrycznych.
Poprawia to żywotność baterii. Choć robimy to rzadko ze względu na wygodę.
Nikomu nie uśmiecha się taki zabieg mając masę danych i aplikacji, które trzeba skopiować ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jedyne czym jestem zawiedziony, to czasem ładowania indukcyjnego.
Natomiast przy użyciu kabla, faktycznie torpeda.
Z perspektywy czasu (zaledwie tydzień), bateria trzyma dosyć solidnie, w zasadzie bez większych różnic w stosunku do S5, naturalnie przy podobnym wykorzystaniu funkcji i ustawień.
Mam tylko nadzieje, że nie będzie tak jak w HTC one, tam też początkowo bateria trzymała "fason", ale z biegiem czasu sukcesywnie traciła swoją żywotność.

Od paru dni mamy także aktualizacje, z widocznych, to zmiana ikonek + szereg innych usprawnień. Dla mnie nie specjalnie istotnych.
Brakuje mi kilku drobiazgów, chociażby opóźnione wysyłanie wiadomości.
Irytuje mnie też białe tło w kontaktach, to już było w poprzedniej wersji, ale mój S5 ma (świadomie) jeszcze wcześniejszą odsłonę i tam moim zdaniem wygląda to o niebo lepiej (czarne tło). Nie znalazłem możliwości zmiany, może po za zmianą "skórek".

Gdyby nie to, że mój S5 szwankuje (przerywa rozmowy), to nie zmieniłbym słuchawki.
Pominę już fakt, że już byłem znudzony wyglądem S5. Szczególnie, że obcuje z tym telefonem cały dzień (niestety).
Po za genialnym wyglądem S6, jeszcze lepszą kamerą, czy szybkim ładowaniem (chociaż to żaden argument w porównaniu do wymienne baterii z S5) nie widzę większych korzyści w codziennym użytkowaniu.

To wszystko z perspektywy użytkownika S5, a w tym kontekście oceniam.
Jednak dla nowych użytkowników, to strzał w dziesiątkę.
Małe dzieło sztuki i bynajmniej nie chodzi tu o "szpanowanie", a o prywatną satysfakcję i przyjemność obcowania ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niedługo wejdzie aktualizacja do Android 6.0, S5 też jest na liście.
Ja z perspektywy użytkownika S5 dorzucę jeszcze jeden mankament w stosunku do choćby S4, konkretnie- brak możliwości szybkiego "czyszczenia" RAMu.
Po prawie roku użytkowania S5 więcej grzechów nie pamiętam ;)
Póki co czytam spokojnie opinie nt. S6 i jak nadejdzie czas, to pewnie wymienię na niego.
 

collider

New member
Bez reklam
No tak, tyle, ze to jest ciagle kosmetyka telefonow a nie wyrazny postep. Wyrazny postep byl gdy nastapil przeskok z zwyklych sluchawek na smartfony a teraz? Dokladaja pamieci, megapikseli, powiekszaja ekran itd. Tuning i tyle.
 
Do góry