Samsung Galaxy S6 Edge - codzienny test tego Smartfona.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Armanig tak dla Twojej wiedzy właśnie dzisiaj doświadczyłem też tego jak chciałem zadzwonić do Dyrektora bo z rana dzwonił do mnie i chciałem już konkretnie odpowiedzieć mu na pytanie i trzy razy dzwoniłem w ciągu powiedzmy 30 min i du.... w końcu się dodzwoniłem ale cos jest nie tak.. tym bardziej że inne tel jego żony i dzieci w tym samym domu wszystko z nimi ok.. Ale Dyrektor powiedział mi że jego Kolega ma "zwykła S6 i niestety jest podobnie... ludzie mówią mu że często nie można się dodzwonić do niego.. u niego nawet jest tak że rozmowa jest przerywana.. użytkuje tel ten znajomy Poznań i okolice..
Wiesz ja myślę że to pierwsze egz i może cos tam nie halo jest z niektórymi egz. nie wierze że taki tel miałby problem aż taki.. w końcu przerabiali to z S5 .
Armanig a Huawei jak się to sprawuje i jak jest z serwisem - słyszałeś cos o tej firmie jeśli chodzi o użytkowanie smartfonów? Tel ładne i podobno dobre ale właśnie wszystko podobno.. nikt z moich znajomych nie ma takich tel. A te najnowsze nie wiem jak tam pod względem technicznym ale z wyglądu są ok..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Generalnie zasięg w moim S6 jest taki sam jak w S5, czyli powiedzmy w normie.
W S5 po jakiś 2 min. rozmowy przerywało ją na kilka sekund i wracało do normy. Nie wiem czy to wina gubiącego zasięgu, być może.
Z tym, że ja słyszałem osobę z którą rozmawiałem, a ona mnie nie. Nie rozłączało całkowicie rozmowy. Dosyć denerwujące, ale w S6 nie zauważyłem nic podobnego. Bardzo dobra jakość rozmów, nic nie przerywa.
Jak na razie, nikt nie miał jeszcze problemu z dodzwonieniem się do mnie, po za tym jednym przypadkiem o którym pisałem wczoraj, ale to raczej "martwy" punkt dla smarfonów.
S6 też już jest trochę na rynku, więc to też nie jest taki nowy telefon.

Jeżeli chodzi o Huawei, to szczerze? Nie kupiłbym. Nic do tej firmy nie mam, ale już brak przycisku "home" dyskwalifikuje w moich oczach tą słuchawkę. Wolałbym już coś Sony czy HTC.
Może niech Twoi znajomi spróbują przełączyć się na inną sieć?
Ew. jakiś program do monitorowania, będzie wiadomo kiedy faktycznie gubi sygnał.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że jeszcze z tydzień i wszystko się wyjaśni jak coś to zmienią na Z -tkę 4,5 :) nie wiem co tam Panowie sobie wybiorą (bo przecież Z3 dla niektórych już stara słuchawka :) - bo na chwilę obecną strasznie ich to irytuje..
Dzięki odnośnie Huawei.. i jeszcze nie wiadomo jak to jest z serwisem tej firmy..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Miałem dzisiaj w łapskach Galaxy S6 (nie Edge). Niestety nie był włączony (salon Play).
Jednak ulżyło mi,że tył telefonu,nie świecił się "jak psu...",czego się obawiałem,oglądając niektóre filmiki...:wink:
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Miałem dzisiaj w łapskach Galaxy S6 (nie Edge). Niestety nie był włączony (salon Play).
Jednak ulżyło mi,że tył telefonu,nie świecił się "jak psu...",czego się obawiałem,oglądając niektóre filmiki...:wink:

A ja Nokia C3 szukam nówkę ... i chyba to marzenie. Nie ma , qorva, nie ma. Sami szmartfony pie.....ne. Co za czasy. Telefonu kupic nie mozna.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No przeczytaj co linkujesz ;)

BTW
Uzywam N3, ale mam w domu S6 od konca maja.
Zero klopotow ze zrywaniem polaczenia, czy niedostepnoscia sieci. Generalnie zadnych klopotow.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Fakt,za szybko sprawdziłem...Usunąłem,zanim przeczytałem twój wpis... :wink:

Savron,jak lubisz takie telefony,to może jakiś BlackBerry ? :wink:

Ty mi powiedz Profesorze Hardyologji, co to za q....a telefon , który trzeba ładować po dwa razy na dzień , jak ja ładuje swego pi....go iHona? Nu co to jest? Ja nie żartuje, ja naprawdę więcej nigdzie w życiu żadnego szmartfona nie kupie. To jakiś kpiny. Telefonu chcę, nie mobilną stację telegraficzna z 120 stroną instrukcją obsługi i obowiązkowym dyplomem Harvardu o ukonczeniu studia obsługi szmartfonu. Rzekłem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Taa, simple is best.
To woź ze sobą nawigacje, laptopa do sieci/maili, czy aparat fotograficzny.
Jedyny plus, to bateria i faktycznie zasięg. Żeby nie było, mam dodatkowo w użytku najlepszą słuchawkę - 6310i, ale ona się nadaje "tylko" do dzwonienia, a czasy się zmieniły.

Wracając do głównego wątku,
Ja mam chyba pecha do Samsungów, BT nie działa.
Chciałem dziś strumieniem wrzucić coś na ampli, ale lipa.
Raz coś tam złapało i szybciej znikło jak się pojawiło.
Szkoda gadać...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do interesów to właśnie najlepszy jest smartfon, ale na kilkudniową wycieczkę w góry zabralbym starą Nokię, albo... S5 z wymienną baterią, co by przy okazji Yeti pstryknąć w dobrej jakości ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przetestowałem dziś zasięg (czyt. zerkałem na pasek zasięgu).
Sporo lokalizacji i sporo rozmów.
Generalnie nie ma żadnych problemów, co prawda w "martwych punktach" nigdy to nie będzie Nokia 6310i, ale jak na smartfona jest wszystko w normie.
BT też już działa bez problemów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak się zastanawiam, a nie specjalnie temat mnie wcześniej interesował.
Jeżeli ustawimy w menu opcji, "automatyczny wybór sieci", to przy słabszym sygnale (powiedzmy 1 kreska) przełączy się z automatu na inną (mocniejszą) sieć? Nie sądze, ale...
Dziś przełączyłem się ręcznie na T-mobile i z 2-3 kresek zrobiły się 4 (czyli full).
Proponuję sobie przetestować i ustawić na sztywno. Poniekąd jest to jakieś rozwiązanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Preferowana, która ledwo zipie w martwym polu.
Zatem, nie pozostaje nic innego, jak przelecieć wszystkie sieci po kolei i na sztywno przypisać tą, która w tych miejscach ma najlepszy zasięg.

Lolek, dzwoń do "dyrekcji" i błyśnij radą, będzie premia ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
A ja czytajac tematy o nowych operatorach (sieci wirtualne) natrafilem na ciekawy watek, ale aby go pociagnac , trzeba najpierw zrobic testy empiryczne. Proponuje przelaczyc szwankujace sluchawki na siec 3G jesli dotychczas domyslnie byly zafiksowane na 4G i zaobserwowac, czy w tym czasie problemy z dostepnoscia abonenta nadal wystepuja.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Po ok. miesiącu użytkowania zauważyłem dwa denerwujące bugi, ale nie wiem czy to nie wina Androida:


1) Czasem zrywa sieć, obojętne czy WiFi czy telefoniczną. Zauważam to tylko, kiedy wybudzam telefon. Wtedy dopiero ponownie łączy się z dostępną siecią, wtedy spływają emaile, itp., a ja myśle, że jest cały czas podłączony...


2) Kiedy gram i ktoś dzwoni to zamiast przerywać grę automatycznie, gra się nie wyłącza a okienko z dzwoniącą osobą zasłania sporą część ekranu. Nie wiem czy i gdzie to jest do ustawienia?


Trzeba inaczej "czyścić", w S4 było to genialnie rozwiązane - Aktywne aplikacje->Wyczyść RAM i po sprawie, w S5 tego nie odkryłem, fakt, że nie grzebałem bardziej :D, albo się faktycznie nie znam, albo tego nie ma na tym poziomie :-?
Wiem, że odgrzewam kotleta, ale spróbuj ściągnąć bezpłatną oficjalną appkę Sama: Smart Manager:
What is the Smart Manager application on my Samsung Galaxy S6, and how do I use it?
Nie wiem czy działa na S5?
 
Ostatnia edycja:
Do góry