Samsung BD-P2500

pithorr

New member
Olałem USB, ładuję z CD :)

Co do jakości to jednak po obejrzeniu paru DVD zwracam honor - jest znacznie lepiej, teraz sobie np. Pink Floyd w Pompejach zapodałem i obraz piękny, mimo że to przecież film z epoki brązu ;)
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
szkoda plyt na kazda poprawke..z usb dziala bardzo dobrze :)
jedyny minus ktory mnie denerwuje jak na razie to zyg zyg napedu podczas ogladania divixow..ale na szczescie malo ich ogladam bo jakosc sie dla m nie liczy..a jeden na pol roku divix da sie przezyc :) tu sie nie popisali zyg zyg zyg haha
 

pithorr

New member
Wgrałem poprawkę, różnic praktycznie nie widzę... Poza jedną płytą co mi sie na poczatku zacinała, a teraz przestała :)

"Zęby" przy przewijaniu zniknęły, ale podczas pauzy zostały... Co ciekawe jak przełączam HDMI na 1080i to wtedy ich najwyraźniej nie widać...
 

mare37

Banned
a jest jakas wyrazna roznica miedzy 1080i a 1080p? u mnie idzie wszystko przez amplituner i zmienilem na 1080i i wydaje mi sie ze ciut mniej ostrzejszy albo zludzenie..

1080p - progresywne skanowanie (true hd )
1080i - z przeplotem ( na scenach ruchomych jakosc spada o polowe)


do tv 40a656 bylo chyba z 10 poprawek i teraz gra jak trzeba do bd2500 bylo ich dopiero 3 wiec jeszcze troche :))))))))
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
kolejny minus BD 2500...nagralem 4 filmy na plyte dvd w trybie multisesyjnym..niestety odtwarzacz widzi tylko pierwszy film z pierwszej sciezki
moj stary magnavox czyta bezblednie
tak to jest ze sprzetami z ciaglymi aktualizacjami..wszystko robione na szybko zeby tylko sprzedac towar a ze niedopracowany to kogo to interesuje jak klient kupil

fakt ze informuja w opisie co odtwarzacz robi i to jest na plus

kolega ma takie zdanie ze samsung to wszystko sciaga od innych firm..i tak naprawde brakuje im jakosci w tym wszystkim i dopracowania
 

pithorr

New member
Coś w tym jest...
Ten mój to się chyba... zepsuł :(
Tyle że nie na amen :/
Przy włączaniu pojawia sie jakiś taki różowo przebarwiony panel główny, potem gaśnie, sprzęt sie łączy z TV, rozpoznaje HDMI, pojawia się prawidłowy już panel, wszystko niby OK, tyle tylko że:
- menu wyświetla niewyraźnie,
- ma jakieś takie przebarwienia na szarościach w menu,
- powoduje zakłócenia (???!!!) na drugim wejściu HDMI - kiedy równocześnie jest włączony BD na tym wejściu co paredziesiąt sekund słychać "pyk", obraz na ułamek sekundy ma śniegowe zniekształcenie i na sekunde traci dźwięk...
Poza tym na swoim wejściu odtwarza wszystko dobrze.
Nie wiem czy z tym juz lecieć do serwisu (i czekac 3 tygodnie az łaskawie rozkręcą sprzęt) czy wstzrymać się aż się całkiem spieprzy, tudzież zrobic to pod koniec okresu gwarancyjnego...
Miał może ktoś z Was podobne objawy?

Poprawka 4.1 najwyraxniej odpaliła funkcje BD Live, która nie jest mi do niczego potrzebna :) Jak to teraz wyłączyć? :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
to co Ci moge pomoc to ja mialem pare razy rozowy ekran i laczyl sie z tv..wina kabla !!!! odradzam wszystkim uzywajacym ten sprzet kable z filtrami !!! ja mam przez ampli puszczone i dopiero czwarty testowany kabel gra porzadnie i obraz jak zyletka
 

ANDGAJ

New member
mare37 napisał:
kolejny minus..nie czyta divixów z płyt CDR..lipa wielka
Faktycznie jakaś cholernie lipna odtwarzałka.
A z drugiej strony do swojego odtwarzacza CD nigdy nie zapakowałem MP3 (jasny gwint, nawet nie pamiętam czy je czyta ale chyba jednak nie, pewnie też jakaś lipa :( ).
Do DVD nigdy nie wsadziłem divixa czy innego g.
A do BR nie wiem czy włożę DVD.To znaczy jeden raz na 100%.

OT.
Co za czasy nastały.
Porsche na gaz nie daje się przerobić :(

Do Adminów: sorry za cytat ale nie mogłem się.....
 

pithorr

New member
mare37 napisał:
to co Ci moge pomoc to ja mialem pare razy rozowy ekran i laczyl sie z tv..wina kabla !!!! odradzam wszystkim uzywajacym ten sprzet kable z filtrami !!! ja mam przez ampli puszczone i dopiero czwarty testowany kabel gra porzadnie i obraz jak zyletka

Eeech, po paru dniach testowania, jednak stwierdzam, że DVD lepiej odtwarza mój stary Samsung HD860 :( P-2500 ma najwyraźniej kłopoty z kolorami, przebarwienia sie tworzą - jakby paleta była mniejsza... Może to dlatego, że mam HDMI tylko 1.2 w TV... Do tego dochodzą wyraźnie większe makrobloki :(
Nie wiem juz co o tym sądzic, może faktycznie kable. Do tej pory faktycznie używałem tego co dostałem z poprzednim Samsungiem. Jest bez filtra. Polecasz jakiś konkretny model?
 

mare37

Banned
kabel vivanco 22338 ..bardzo dobry
problem w tym ze oczekujemy wiecej niz podal producent w opisie..w sumie bd i dvd ladnie smiga..nie moge narzekac
divixy tez przyzwoicie..ale musi byc sesja zamknieta wtedy widzi na plycie dvd wszystkie filmy

a tak w ogole to zaczynam sie wkurzac bo mi padla nagrywarka w lapku made in samsung-toshiba..napisalo blad kalibracji mocy i nagrywala do 20 procent i pstryk pstryk heheh


pithorr napisał:
Eeech, po paru dniach testowania, jednak stwierdzam, że DVD lepiej odtwarza mój stary Samsung HD860 :( P-2500 ma najwyraźniej kłopoty z kolorami, przebarwienia sie tworzą - jakby paleta była mniejsza... Może to dlatego, że mam HDMI tylko 1.2 w TV... Do tego dochodzą wyraźnie większe makrobloki :(
Nie wiem juz co o tym sądzic, może faktycznie kable. Do tej pory faktycznie używałem tego co dostałem z poprzednim Samsungiem. Jest bez filtra. Polecasz jakiś konkretny model?
 

bond69

New member
Właśnie nabyłem to cudo dzisiaj. I mam pytanie do osób mających dłużej Samsunga BD-P2500, czy Wam też odtwarzacz gubi linijki z tekstem w DiviX'ach ? Np. co jakiś czas brakuje drugiej części zdania. Trochę to denerwujące a może to kwestia nieodpowiedniego formatu pliku txt ? Ja używam głównie microdvd. Czy ktoś mógłby to potwierdzić ?

Pozdrawiam, bond69
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
nie zdarza sie
wgrales poprawki? dosc wazna ta wczesniejsza..dla divixow

bond69 napisał:
Właśnie nabyłem to cudo dzisiaj. I mam pytanie do osób mających dłużej Samsunga BD-P2500, czy Wam też odtwarzacz gubi linijki z tekstem w DiviX'ach ? Np. co jakiś czas brakuje drugiej części zdania. Trochę to denerwujące a może to kwestia nieodpowiedniego formatu pliku txt ? Ja używam głównie microdvd. Czy ktoś mógłby to potwierdzić ?

Pozdrawiam, bond69
 

bond69

New member
mare37, wgrałem ostatni soft ze strony samsung'a, plik:
20081220134112687/081217_41_BDP2500_XEF

Tylko taka poprawka była tam dostępna - jednak na problem wyświetlania ( lub właściwie braku napisów w divix'ie ) ta poprawka nie pomogła :-(
.

mare37, mógłbyś podpowiedzieć skąd mogę ściągnąc poprawkę o której Piszesz i czy wg Ciebie mogę ją teraz wgrać tzn. po najnowszej którą już wgrałem.

bond 69

 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
"Bond69"
Starszej nie da rady wgrać - sprzet Ci jej nie rozpozna przecież jako nowszej :( - może w samsungu Ci pomogą?
 

bond69

New member
robcio, dzięki za info. Odtwarzacz wrócił do sklepu :( A szkoda.

Nie mogłem poradzić sobie też z "dźwiękami"?!! dochodzącymi z napędu - za takie pieniądze - porażka, odgłosy jak ze zwykłego odtwarzacza z hipermarketu.

Jeśli chodzi o obraz to rzeczywiście upscaler działa ekstra - piszę oczywiście o DVD.
 

mare37

Banned
przeciez to jest odtwarzacz z hipermarketu :) moze trafiles na kiepski egzemplarz..niestety ale obecnie trudno wyczuc jaki sprzet wybrac...a samsung slynie z niedoróbek..pewnie dlatego ze wszystkie pomysly sciagaja z innych firm i robia zlepek tyle ze jakosc nie ta ;))) ale co tu duzo pisac..inne firmy tez daja ciala..wystarczy poczytac na temat nagrywarek dvd itd..jak sie kupilo i jest sprawny trzeba uzywac az padnie. wymiana co chwila na inny model nic nie daje..moze sie okazac ze znowu wtopa
ja na bluraya nie narzekam..ogolnie gra bardzo dobrze tfu tfu hehhe

co do poprawki bylo sie zapytac wczesniej..mam wszystkie, ktore sie ukazaly
 

mare37

Banned
dodam po pewnym czasie użytkowania info dla tych co mysla go kupic lub nie

- bezdyskusyjna super jakosc obrazu br i dvd
- bardzo dobra jakosc divix
- czyta plyty nagrywane lecz lubi sie przycinac na lekko porysowanych
- beznadziejne przewijanie divix
- nie czyta niektorych avi ktore powinien bo sa identyczne (kaprys? wypisuje this format not supported)
- glosny i wedlug mnie beznadziejny naped optyczny
- brak jpg mp3
- podlaczony przez ampli tv czasem dlugo szuka kompatybilnosci z bd
hm..za 500 zl moze i warto kupic..za wiecej nie :)
 
Do góry