Samsung BD-P2500

valdemord74

New member
Witam. Właśnie jestem na etapie wyboru zakupu odpowiedniego blu-ray, więc z ciekawością wczytuję sie w wasze opinie. W grę wchodzą BD-P2500, Soniacz 550 lub panas BD55. Jednak na upartego doszukuję się pozytwów samsunga ponieważ posiadam TV LE40A656 Samsunga i nie ukrywam że jestem z niego bardzo zadowolony.
Dobrze że mare 37 go przetestował, bo też obawiałem się po wcześniejszych komentarzach na innych forach że nie będzie czytał DVD+, a ja mam wszystkie płyty właśnie w +. Mam natomiast inny problem, a mianowicie MP3, a to dlatego że obrabiam zdjęcia w nero vision 8 robiąc z nich prezentację i wstawiam tam w podkładzie muzę w MP3. Ostatnio zrobiłem płytkę w formacie AVCHD, oczywiście na normalnym odtwarzaczu DVD ( YAMAHA S-661 ) nie mogę jej odtworzyć i ciekaw jestem czy pójdzie mi na BD-P2500?. Może ktoś coś wie na ten temat?:D
 

mare37

Banned
Made in SAMSUNG 2500 :))
 

Attachments

  • blu.jpg
    blu.jpg
    146,4 KB · Wyś: 125
  • blu2.jpg
    blu2.jpg
    81,3 KB · Wyś: 99
  • blu3.jpg
    blu3.jpg
    145,6 KB · Wyś: 94

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do grzania :) - dorobiłem mu - dokleiłem nóżki :) - co do reszty - potwierdzam co napisał w teście "mare37" - obraz rewelacyjny :eek:k: .

Zgodnie z info na innym forum - lepiej nie instalować firmware v2.1 - bo niektóre płyty BD nie działają - lepiej ściągnąć z tej strony najnowszy v. 2.2 - BD-P2500 - Samsung Electronics Deutschland - i wszystko działa.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Jest jedna wersja 2.2 obecnie nawet gdy jest w opisie 2.1 wersja najnowsza updated 6.12.2008 (081126_22_BDP2500_XEF***F) - poprzednia byla z 2.10.2008 (081002_01_BDP2500_XEF***F)


robcio napisał:
Co do grzania :) - dorobiłem mu - dokleiłem nóżki :) - co do reszty - potwierdzam co napisał w teście "mare37" - obraz rewelacyjny :eek:k: .

Zgodnie z info na innym forum - lepiej nie instalować firmware v2.1 - bo niektóre płyty BD nie działają - lepiej ściągnąć z tej strony najnowszy v. 2.2 - BD-P2500 - Samsung Electronics Deutschland - i wszystko działa.
 

valdemord74

New member
No i masz rację. Już są po 1199 pln. A jeszcze w piątek i sobotę jak sprawdzałem na skąpcu to reklamowali promocję z 1599 / 1099. Nawet z kumplem chcieliśmy już zamawiać i byliśmy zdziwieni że stacjonarny sklep sprzedaje ten produkt najtaniej na rynku, a dzisiaj wchodzę i faktycznie tak jak piszesz. Chyba się zreflektowali, że mają za dużo za tanio:mrgreen:.
 

Sierek

New member
Kupiłem dwa tygodnie temu ten odtwarzacz w Euro AGD za 1099 zł. Miał fabryczny firmware z 2.10.2008. Odczytywał bez problemu płytę BD z koncertem Santany. Po podłączeniu do Internetu wykrył nową wersję firmware. Była sygnowana jako 081126_21_BDP2500_XEF***F. Po update odtwarzacz przestał czytać płyty BR, DVD nadal czytał bez problemów (DVD R+ też). Na stronie Samsunga była dostępna wersja sygnowana jako 22, po wgraniu zgłosiła się jako wersja 2.1 i odtwarzacz znowu zaczął poprawnie odtwarzać płyty BR.
IMHO Samsung wprowadził poprawkę "po cichu" nazywając nowy plik jako "22" by urządzenie rozpoznało go jako nowy firmware.

mare37 napisał:
Jest jedna wersja 2.2 obecnie nawet gdy jest w opisie 2.1 wersja najnowsza updated 6.12.2008 (081126_22_BDP2500_XEF***F) - poprzednia byla z 2.10.2008 (081002_01_BDP2500_XEF***F)
 

M68

New member
valdemord74 napisał:
No i masz rację. Już są po 1199 pln. A jeszcze w piątek i sobotę jak sprawdzałem na skąpcu to reklamowali promocję z 1599 / 1099. Nawet z kumplem chcieliśmy już zamawiać i byliśmy zdziwieni że stacjonarny sklep sprzedaje ten produkt najtaniej na rynku, a dzisiaj wchodzę i faktycznie tak jak piszesz. Chyba się zreflektowali, że mają za dużo za tanio:mrgreen:.
Hehe i znowu podrożały na 1599 (euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/samsung-bd-p2500.bhtml), ups tzn. wróciły do "normalnego" w euro.com poziomu ;)
 

pithorr

New member
A jaka jest wlaściwie zasadnicz różnica uzasadniająca taką dużą różnicę cenowa w stosunku do P-1500? Wg specyfikacji oba mają ten sam 10-bitowy przetwornik obrazu. Jedynie to "magiczne" HDV, które raczej podejrzewam o to że jest sztuczką marketingową...
 

wtykacz

New member
No to sie grubo mylisz, bo roznica w jakosci/plynnosci oraz skalowaniu z plyt DVD-Video jest widoczna w stosunku do 1500, ale roznica w cenie moglaby byc mniejsza
 
Ostatnia edycja:
Do góry