Samsung BD-P2500

pithorr

New member
Ale tylko Samsung to stosuje w masowym sprzęcie. To troche podejrzane :)

A tak w ogóle to co jest więcej warte: 10-bitowy przetwornik z HQV czy 12-bitowy bez? Szczególnie jak się weźmie po uwagę że mam tylko HDMI 1.2. do dyspozycji...
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie tylko Samsung. Poza tym dla Reona (procesor realizujący funkcje HQV) mógł zadziałać efekt dużego obrotu / obniżki jednostkowej ceny. A dodatkowo, może nie wszystkie funkcje tego procesora są dostępne w tańszym sprzęcie i stąd niska cena.

Oczywiste, że dla HDMI jakość przetwornika nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma przy przesyłaniu sygnału analogowego, np komponent.


edit:

Chwytem marketingowym mogło być wysokie wycenianie sprzętu z tytułu Reona na pokładzie. Łatwiej wtedy wydać 4000 PLN... ;)
 

pithorr

New member
wiatrak napisał:
Nie tylko Samsung.

Kto jeszcze?

Oczywiste, że dla HDMI jakość przetwornika nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma przy przesyłaniu sygnału analogowego, np komponent.

Acha. No tak. HDMI jest od razu cyfrowe to po co przetwarzać. Ale co ma w takim razie znaczenie dla jakości obrazu? Procesor video? Czyli ten Reon w tym wypadku? Rozumiem że ma on kosmiczne zalety przy skalowaniu DVD do 1080p, ale czy ma jakiś wpływ tez na BD?
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
1. Np Benq W500

2. Nie jestem pewien, oprócz DVD może "działać" także na BD, ale te z przeplotem (1080i), np produkcje telewizyjne, koncerty.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Ello
Jest nowa poprawka 4.1. Czy ktos ja wgrywal?
TUTAJ

Tym razem niby wersja 2.2 jak napisali na polskiej stronie ale update z dn. 20.12.2008 i w opisie wyglada na wersje 4.1 tak wiec dokladnie zamieszali i chyba lepiej wgrac znow ze strony niemieckiej.

Robcio wgrywales czy dales spokoj??
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Mare 37, mam bardzo podobny zestaw do Twojego (bez Blu-Raya). Mógłbyś mi doradzić czy warto kupić BD Samsunga? Bardfzo lubię sprzęty tej marki i mam ich sporo, z wszystkiego dotychczas byłem zadowolony. Jednak do audio zawsze podchodziłem bardziej ostrożnie, stąd amplituner Yamahy i DVD Pioneera.
Najbardziej interesuje mnie porównanie dźwięku stereo między DVD Pioneera a BD Samsunga. Czy Samsung odtwarza mkv. , może wystarczy model 1500 (moja Yamaha skożystałaby z wyjść analogowych, ale dekodery HD mało mnie interesują, gdyż w filmach wystarczy mi w zupełności DD)?
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wgrałem wczoraj - Z tego co zauważyłem, to szybciej startują płyty BD - Mp3 - nie obsługuje i Jpeg również.
 

mare37

Banned
Hej. Jesli chodzi o bluraya 2500 to plyty DVD odtwarza wysmienicie. Pioneer 400 nie dorownuje. Pod wzgledem dzwieku jednak jesli sluchasz CD to jakosc odluchu z yamaha wedlug mnie troche gorsza na samsungu. Pioneer gra bardziej dynamicznie i dzwiek jest przyjemniejszy ale mniej wysokich. Samsung splaszcza wszystko a do tego wnerwia mnie to ze jak chce sluchac muzyki to mi wlacza tv nawet gdy mam optykiem polaczone z yamaha no i nie czyta mp3 oraz jpg. Nie mam porownania z 1500 ale start plyty jest w miare szybki a odbior i jakosc dvd super..nie wspomne juz o blurayu. Gdybym mial kupowac to napewno kupilbym jeszcze raz model 2500 ale napewno nie za cene 1500 zl. (dalem promocyjnie 1150)
Pioneera sie pozbywam. Zawala mi miejsce a filmow na dvd po objerzeniu z samsunga juz nie chce na nim ogladac. Wymieniam go na jakas nagrywarke..zastanawiam sie tylko czy samsung 777 czy pioneer 560. Zadnych panasonicow juz nie chce. Do audio z yamaha to chyba bylby najlepszy model CD 497 yamaha ale stoi w cenie (800) i bez sensu go kupowac.

Moje zdanie jest takie ze nizej niz 2500 nie ma sensu kupowac, gdyz do tego modelu chlopcy sie staraja i sa czeste aktualizacje. Mkv nie testowalem.

Zainstalowalem tez nowa poprawke 4.1. Na razie nie widze zmian, bo i nie ogladalem plyt BD ale ufam robciowi..jak mowi ze szybciej startuja plyty to tak jest ;)))..na samsungu mowili ze zwiekszyli ilosc odczytywanych formatow.


PS. robcio chce odsprzedac to sie z nim dogadaj ;))) kupil maszyne pioneera i szpanuje hahah

janusz napisał:
Mare 37, mam bardzo podobny zestaw do Twojego (bez Blu-Raya). Mógłbyś mi doradzić czy warto kupić BD Samsunga? Bardfzo lubię sprzęty tej marki i mam ich sporo, z wszystkiego dotychczas byłem zadowolony. Jednak do audio zawsze podchodziłem bardziej ostrożnie, stąd amplituner Yamahy i DVD Pioneera.
Najbardziej interesuje mnie porównanie dźwięku stereo między DVD Pioneera a BD Samsunga. Czy Samsung odtwarza mkv. , może wystarczy model 1500 (moja Yamaha skożystałaby z wyjść analogowych, ale dekodery HD mało mnie interesują, gdyż w filmach wystarczy mi w zupełności DD)?
 
Ostatnia edycja:

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tą szybkością odpalania jest chyba różnie - Transformersi odpalaja się znacznie szybciej, ale na innych nie ma juz takiej różnicy - zreszta 10 s. w te czy w tamta nie ma chyba różnicy - co do innych rzeczy - co daje nowy soft - trudno powiedzieć - szkoda, że sam producent nie podaje co one wnoszą :(.
 

mare37

Banned
jeszcze dodam ze z tym odtwarzaniem audio bez zalaczania tv jest ok. mam optyczne podlaczenie i gra
dzis posluchalem jeszcze pare plyt i porownywalem z pioneerem jesli chodzi o audio
byc moze to ze pioneer ma slabszy przetwornik bo tylko 96 powoduje to ze dzwiek jest inny..tak jak pisalem wczesniej..przyjemniej sie go slucha ale brakuje wysokich

samsung gra bardziej "chaotycznie" czyli niby basy sa..wysokie sa a slychac jedno ogolne dudnienie..brakuje tej glebi i przestrzeni..wiec jesli chcesz dobrego audio sluchac..to lepiej porzadny CD kupic

no i dobre kable do tv to podstawa jak na razie dzialam na vivanco TUTAJ i jest niezle


janusz napisał:
Mare37, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Rozwiałeś większość moich wątpliwości.
 

pithorr

New member
No to sie szarpnąłem na to cudo...
BD, ło matko - obraz genialny, po prawdzie nie spodziewałem się że będzie aż taki progres w stosunku do DVD.
Ale skalowanie DVD, bo ja wiem... Wydaje mi się, ze przekombinowane - na jednolitych płaszczyznach jak sie uwaznie wpatrzeć z bliska obraz za bardzo "żyje", pikseliki migają ciągle, troche to irytujace. Ostrość faktycznie podkręcona, ale ja wiem czy na moim starym DVD Samsunga to obraz nie był aby bardziej "ludzki". Muszę sprzeciwa podłączyć równolegle do obu gniazd HDMI TV i wtedy zobaczę jak sie do siebie mają...
Poza tym najwyraźniej zżera mi część napisów!!! Chyba że to była wina filmu - oglądałem "Mrocznego rycerza" :(
Aha, i jeszcze jedno - na przesuwie x2, x4 itd. oraz na pauzie obraz mi "zębacieje" :/
Dźwięk, mimo że to nie mój konik w filmach, podłączony bezpośrednio zwykłym analogiem stereo do wzmacniacza i tak wgniata w fotel :)
 

mare37

Banned
wgrales poprawke 4.1? to wgraj..poza tym jak dvd slabe to oczywiscie wszystkie szumy zostana wyszczegolnione..poza tym sprawdz ustawienia ..ostrosc oraz redukcja szumow..ustaw na low nie wiecej bo bedzie za zyletkowato..poza tym ten odtwarzacz nie lubi badziewnych kabli..mam dwa kable daytony na zbyciu. kwestia zabkowania zdarza sie..mam na uwadze napisy w dvd..nie wiem od czego to zalezy..chyba kwestia skalowania przez amplituner
 

pithorr

New member
mare37 napisał:
wgrales poprawke 4.1? to wgraj..poza tym jak dvd slabe to oczywiscie wszystkie szumy zostana wyszczegolnione..poza tym sprawdz ustawienia ..ostrosc oraz redukcja szumow..ustaw na low nie wiecej bo bedzie za zyletkowato..poza tym ten odtwarzacz nie lubi badziewnych kabli..mam dwa kable daytony na zbyciu. kwestia zabkowania zdarza sie..mam na uwadze napisy w dvd..nie wiem od czego to zalezy..chyba kwestia skalowania przez amplituner

Już mam ściągniętą ostatnią poprawkę ze strony Samsunga, ale jeszcze nie zdążyłem zainstalować. 4.1? Tam pisało że 2.2... Może to faktycznie DVD było słabe ("Król Kalifornii" oryginalny z wypożyczalni), potem potomstwu odtworzyłem DVD+R ze "Skokiem przez płot" i było dużo lepiej... Ustawiłem sobie ostrość na middle i szumy na off. Co do kabla to nie wiem, został mi z poprzedniego Samsunga ;) Ale BD idzie jak żyleta. Zawsze należałem do stronnictwa negującego wpływ kabli na sygnał cyfrowy ;) Napisy mi zjadał z BD, na DVD było OK. Nie używam amplitunera poza tym...

@Teksas
MixMedia, odbiór własny bom ze Ślunska :) - 1145zł z opłatą manipulacyjną.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
w necie najtaniej 1100 kolega ma za 900 jakby ktos chcial

obraz ma middle to za duzo..czym wyzej to pogarsza wiec nie radze..naprawde na szumy i ostrosc low jest ok..no chyba ze kiepski tv to trzeba podciagac ;))

poprawka jest oczywiscie 2.2 bo zamieszali z numeracja ale jak zauwazysz w pliku jest wpisane 4.1 (z dn. 20.12.2008 )poza tym ja wgrywam z niemieckiej bo na naszej juz zrobili przewal raz i pliki byly pomieszane a teraz widze ze juz wszystko jest ok.

co do kabli to niestety ale jest znaczna roznica jesli chodzi o dvd moze na bd nie az tak ale w tym przypadku ja sam wymienilem 4 kable i w koncu dopasowalem taki na ktorym obraz jest żyleta

co do jakosci dvd wydaje mi sie ze jest coraz gorsza na plytach w wypozyczalniach chyba po to zeby bd wypozyczac :)) wzialem ostatnio skazańca..no jeszcze takich szumów na filmie nie widzialem..tragedia momentami.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Skazaniec (The Felon) ma kiepską jakość także na BD. Taki urok filmu, ziarno w obrazie (zamysł twórców).
 

pithorr

New member
Jak to jest z tym updatem???
Po podłączeniu USB nic sie nie dzieje. Żąda LANu.
Jak LAN podłączyłem to te cholernaą porawkę .21 w sieci znalazł i stamtąd najwyraźniej ciągnie? To po co ten USB???
 

mare37

Banned
sciagasz poprawke i ja rozpakowujesz z zipa..ma byc na pendrivie i nic wiecej..wlaczasz sprzet bez plyty..wypisze >>no disc<<..wpinasz pendriva..i w tym momencie powinien czytac..jesli nie mozesz dac play....zacznie weryfikowac soft..i zaladuje pozniej zapyta czy zamienic istniejacy i zaladuje po czym wylaczy sprzet. nic nie ruszac do momentu power off i czerwona lampka

TUTAJ masz co i jak
 
Ostatnia edycja:
Do góry