Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

maly_szcz

New member
Dzięki za rozjaśnienie sprawy. Tak się składa, że router stoi w tym samym pokoju, co TV (jakieś 3 metry od niego), więc problemów być nie powinno. Myślę, że twoja wypowiedź ostatecznie mnie przekonała do kupna tego adaptera. :)
Proszę bardzo :)
Ale jeśli to tylko 3 metry, to co przemawia za adapterem, który jest kilkadziesiąt razy droższy, od kilku metrów kabla?


Pozdrawiam.
 

l33twannabe

New member
Proszę bardzo :)
Ale jeśli to tylko 3 metry, to co przemawia za adapterem, który jest kilkadziesiąt razy droższy, od kilku metrów kabla?


Pozdrawiam.
Niby tylko 3 metry, ale kabla nie mógłbym poprowadzić po prostej, tylko musiałbym to zrobić wokół niemalże całego pokoju - to już kilkanaście metrów. Poza tym, szczerze mówiąc, nie lubię kabli i jeśli tylko istnieje taka możliwość, to staram się ich pozbywać.
 

darecek

New member
Opytmalne ustawienia

Może więcej osób podzieli się swoimi ustawieniami TV, warto je porównać żeby wycisnąć z tego TV jak najwięcej.
Do tej pory na forum znalazłem tylko nastawy "Czakiwp" oraz "Przybek" zresztą oba identyczne może ktoś jeszcze pochwali się swoimi.
Na pewno macie swoje recepty na czarną czerń lub zmniejszenie nierównomiernie podświetlonej matrycy lub po prostu przepis na SUPER obraz.

Pozdrawiam
 

ultimer

New member
hej, darecek. Skoro już sprowokowałeś taki temat, to z chęcią podzielę się z tobą swoimi nastawami. Wcześniej ich nie podawałem, bo uważam, że są dalekie od "referencyjnych" i spotkałyby się raczej z większą krytyką, niż aplauzem, ale pozwoliły mi osiągnąć właśnie to, o co w szczególności pytasz, a więc głębszą czerń i zminimalizowanie efektu nierównomiernego podświetlenia ;). Oto one:

Tryb - film
Podświetlenie - 3 (noc) - 7 (dzień)
Kontrast - 85
Jasność - 45
Ostrość - 10
Kolor - 60
Odcień - Z50/C50

Ustawienia zaawansowane:
Tonacja czerni - Ciemna
Kontrast dynamiczny - Wył.
Gamma - 0
Przest. kolorów - Auto
Balans bieli:
Przes. R - 25
Przes. ziel. - 25
Przes. nieb. 19
Wzm. R - 25
Wzm. ziel. - 28
Wzm. nieb. - 23
Odcień skóry - +1
Uwydatnianie krawędzi - Wył.
xvYCC - Wył. (opcja niemodyfikowalna)

Opcje obrazu:
Ton kolorów - Ciep. 2
Rozm. - Dopas. do ekranu
Cyf. red. szumu - Niska
Poziom czerni HDMI - Niska
Tryb film - Auto2
100Hz Motion Plus - Wył.

Ograniczyłem trochę cyfrową przeróbkę obrazu i wyłączyłem całkowicie kompensację ruchu, która i tak moim zdaniem wiele dobrego nie wnosiła. Wyłączyłem też całkowicie kontrast dynamiczny, który powodował zbyt sztuczny odcień skóry i prowadził do przejaskrawiania jasnych elementów na ciemnym tle. Obniżyłem mocno ostrość obrazu, dzięki czemu jest mu bliżej do tego "plazmowego", aniżeli sztucznie cyfrowego, typowo "elcedekowego" ;). Uzyskana różnica w stosunku do nastawów referencyjnych? Przede wszystkim udało mi się niejako "zdjąć" z obrazu warstwę, która powodowała, że był on dla mnie nieco mdły. Teraz jest jakby wyraźniej, czytelniej. Udało się stworzyć większą głębię obrazu i wyciągnąć z czerni ile się da, choć niektórzy mogą zarzucić, że w pewnych scenach będą umykać szczegóły. Coś jednak kosztem czegoś. Mi to ogólnie bardzo pasuje. Efekt cloudingu zminimalizowany, czerń dostatecznie głęboka, obraz soczysty, stosunkowo naturalny, z poprawioną głębią, ale nie referencyjny! To podkreślam, czekając jednocześnie na ewentualne uwagi i (konstruktywną?) krytykę ;). Pozdrawiam
 

ANS

New member
prześledź ten wątek nieco wstecz w poszukiwaniu postów na temat programu SubEdit-Player, a wszystko ci się wyjaśni... ;)

Nie tak prosto prześledzić wątek który rozrósł się do ponad 100 stron- wyłowienie potrzebnych informacji to konkretna ilość czasu poświęconego na szukanie.
Akurat kwestia napisów jest istotna, sam mam tak że niektóre pasują, niektóre nie i nie wiem czemu tak się dzieje- na komputerze wszystko jest ok.
Przydało by się FAQ z podstawowymi informacjami... napisy, konwersja dts -> AC3 w mkv, adaptery bezprzewodowe- i znalazło by się pewnie sporo innych wartościowych informacji.
 

ultimer

New member
no cóż, moim zdaniem to jednak kwestia odrobiny chęci... Ja zanim zabrałem w tym wątku głos, przeczytałem właśnie te 100 stron, po pierwsze, aby się jak najwięcej dowiedzieć, a po drugie, żeby nie dublować czegoś, co już było... poza tym napisałem: "prześledź ten wątek nieco wstecz", bo szczegóły na temat subedita omawialiśmy dopiero co na stronie 121 bodajże, a niedużo wcześniej poruszał to ktoś inny, także naprawdę nie trzeba wracać do strony nr 1 i wertować wszystkiego od początku
 

simon75

New member
Czy ktokolwiek wie jak wypiąć kabel zasilający? ((by zmienić go na dłuższy)
Z tyłu pod plastikową pokrywką jest mały biały konektor z dwoma małymi "cyckami" po bokach. Ciągałem je na różne sposoby, a boję się użyć większej siły by nie wyrwać go z płyty.


Wymieniał juz ktos ten przewod zasilajaca na dluzszy w modelach LED b7000 ????
PILNA SPRAWA.
 

biochip

New member
jak zaktualizować?

Potrzebuję waszej pomocy. Nie potrafię zaktualizować oprogramowania w ue46b6000.
Ściągnąłem plik ze strony samsunga, rozpakowałem go na pendriva, mam na nim teraz katalog T-CHL5DEUC. Wkładam do telewizora. Odplam w menu aktualizacja oprogramowania, wybieram przez usb. Wyświetla się okno: Wyszukiwanie urządzenia usb... i wyskakuje komunikat" Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie. Wiem że plik jest na pendrive. Co jest grane, bo już głupi jestem?
 

maly_szcz

New member
Przecież napisał, że wypakował i ma folder na penie :)

biochip - sformatuj pena używając FAT32 i wrzuć na niego jeszcze raz pobrany plik i uruchom, aby rozpakowało zawartość.


Pozdrawiam.
 

biochip

New member
Niestety nic to nie daje. Próbowałem nawet na kilku pendrivach - bez skutku. Może mam jakiś felerny model lcd? Miał ktoś podobne problemy?
 

maly_szcz

New member
Ale Ty masz LCD czy LED? Bo model, który podałeś, to LED. Jesteś pewny, że masz dokładnie ten model, który podałeś wyżej?


Pozdrawiam.
 

Jaca44

New member
Aktualizacja

Potrzebuję waszej pomocy. Nie potrafię zaktualizować oprogramowania w ue46b6000.
Ściągnąłem plik ze strony samsunga, rozpakowałem go na pendriva, mam na nim teraz katalog T-CHL5DEUC. Wkładam do telewizora. Odplam w menu aktualizacja oprogramowania, wybieram przez usb. Wyświetla się okno: Wyszukiwanie urządzenia usb... i wyskakuje komunikat" Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie. Wiem że plik jest na pendrive. Co jest grane, bo już głupi jestem?
Taki napis się pojawia jak prubujesz aktualizowac ten sam firmware,ja mam 3000G jak prubuje wgrc go jeszcze raz to pojawia się taki napis.
 

ultimer

New member
biochip, jest jeszcze taka możliwość: o ile dobrze to sobie wszystko wydedukowałem, na stronie samsunga w tym enigmatycznym roszerzeniu nazwy firmware'u (FM/200910/20091030222254203/T-CHL5DEUC.exe) czytamy, że jest on z 30 października 2009, ale po rozpakowaniu pliku w version info jest wskazane, że to wersja z 30 września 2009 r. Zakładając, że kupiłeś telewizor względnie niedawno, masz już na pokładzie zainstalowaną właśnie tę wersję, stąd też takie, a nie inne objawy próby aktualizacji. Sprawdź najpierw dla pewności, jaką wersję masz zainstalowaną w swoim samie, a być może problem się rozwiąże sam ;) Pozdro

edit: nie zauważyłem tego wcześniej, ale jest właśnie tak, jak pisze Jaca44
 
Ostatnia edycja:

ultimer

New member
dzięki za info, świeżutki release, ale jak zwykle brak opisu o wprowadzonych poprawkach... widzę, że 6-tki też doczekały się update'u, więc przy okazji kolega biochip będzie mógł zassać nowszą wersję firmware'u do swojego modelu i przekonać się, że wszystko działa ;)
 
Do góry