Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Madarek

New member
Witam wszystkich serdecznie! czy ktoś z kol. posiadających UE 46 B 6000 może mi podpowiedzieć jaka jest bodajże druga od góry pozycja w menu serwisowych ta nad zmianą z 6000 na 7000 bo nadłubałem:( i nie pamiętam co tam powinno być..:) to tylko ja...:)
 

Madarek

New member
Ue46b6000

Witam wszystkich serdecznie! czy ktoś z kol. posiadających UE 46 B 6000 może mi podpowiedzieć jaka jest bodajże druga od góry pozycja w menu serwisowych ta nad zmianą z 6000 na 7000 bo nadłubałem:( i nie pamiętam co tam powinno być..:)
 

maly_szcz

New member
Tym razem to ja mam szybkie pytanko. Te telewizory ponoć nie dekodują dźwięku Dolby Digital. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem telewizji "n" i mimo włączonego DD w dekoderze, dźwięk jest prawidłowo odtwarzany. Mój szwagier, który ma LCD Samsunga (chyba jakiś model z 6 serii) po włączeniu DD w dekoderze (obaj mamy turbodekoder) nie ma dźwięku w TV, a do tego TV nawet nie puszcza dźwięku na optyczne S/PDIF. Zastanawia mnie, jak to jest.


Pozdrawiam.
 

l33twannabe

New member
Witam,

Od nieco ponad tygodnia jestem posiadaczem modelu UE40B7000. Przed zakupem czytałem sporo i natknąłem się m.in. na problem "klikającego tv". Ludzie opisywali, że kłopoty zaczynają się pod koniec lub zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Ponieważ jednak jest solucja i nie wydaje się ona być droga, pomyślałem, że jak będzie trzeba, to poproszę znajomego, który naprawia tv, i nie będzie to jakiś wielki problem.

Jednak zauważyłem, a raczej usłyszałem już ze 2-3 razy, że telewizor faktycznie klika. Coś tam się w nim dzieje, ale nie mam za bardzo pojęcia co. Nie włącza się, gdy jest wyłączony i nie wyłącza się, gdy jest włączony, no ale jednak klika, co przy nowym telewizorze wydaje się być trochę dziwne.

Czy ktokolwiek z was ma podobne problemy ?
 

thugnigga

New member
Witam,

Od nieco ponad tygodnia jestem posiadaczem modelu UE40B7000. Przed zakupem czytałem sporo i natknąłem się m.in. na problem "klikającego tv". Ludzie opisywali, że kłopoty zaczynają się pod koniec lub zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Ponieważ jednak jest solucja i nie wydaje się ona być droga, pomyślałem, że jak będzie trzeba, to poproszę znajomego, który naprawia tv, i nie będzie to jakiś wielki problem.

Jednak zauważyłem, a raczej usłyszałem już ze 2-3 razy, że telewizor faktycznie klika. Coś tam się w nim dzieje, ale nie mam za bardzo pojęcia co. Nie włącza się, gdy jest wyłączony i nie wyłącza się, gdy jest włączony, no ale jednak klika, co przy nowym telewizorze wydaje się być trochę dziwne.

Czy ktokolwiek z was ma podobne problemy ?


u mnie jest podobnie, telewizor sobie pstryknie co jakis czas... (dzwiek taki jak slychac przy wlaczaniu telewizora)
to jakas usterka? obejmuje to gwarancja?
prosze o info.
pozdr.
 

ANS

New member
mialem podobny problem - uporalem sie z nim nastepujaco - subedit - edycja napisow - zaznaczasz cale napisy - zmieniasz fps na 23.975 i exportujesz napisy jako SRT (tym sposobem mozna ogladac pliki MKV z napisami bo tu dzialaja tylko SRT) i powinno hulac.

Muszę sprostować- wszystkie filmy w .MKV oglądam z napisami w .txt - tak że .srt nie jest koniecznością. SRT są wymagane jednie gdy chcesz umieścić napisy bezpośrednio w kontenerze matroski... ale do tej pory nie wypróbowałem czy mój tv czyta napisy z kontenera... obawiam się że jest jak ze strumieniami dźwięku - nie da się wybrać?
 

maly_szcz

New member
u mnie jest podobnie, telewizor sobie pstryknie co jakis czas... (dzwiek taki jak slychac przy wlaczaniu telewizora)
to jakas usterka? obejmuje to gwarancja?
prosze o info.
pozdr.
U mnie jest to samo i wydaje się być całkiem normalne. Zauważyłem do tego, ze choć TV się nie włącza, to zapala mi się dioda na switchu, czyli interfejs sieciowy jest aktywny.
Mi to przywodzi na myśl, że to jakiś niedokończony, lub nie działający u nas mechanizm autoaktualizacji - TV załącza tylko płytę główną, łączy się i sprawdza aktualizacje i ew. aktualizuje się, przy czym obecnie jedynie się włącza i po chwili wyłącza.


Pozdrawiam.
 

l33twannabe

New member
W nawiązaniu do mojej wypowiedzi nt. klikającego tv - jestem zaskoczony, że temat ma ponad 120 stron, a nikt wcześniej o tym nie wspominał. Osobiście czytałem o tym jeszcze przed zakupem TV, ale - mimo wszystko - zdecydowałem się na jego zakup. O ile samo klikanie nie jest jakimś wielkim problemem, to nie wróży to nic dobrego na przyszłość. Jest masa wątków na ten temat w internecie, a to tylko jeden z nich: Tutaj chciałem wstawić link, ale nie mam jeszcze 5 postów na forum, więc nie mogę tego zrobić. Zamiast tego proponuję wpisać w google "Samsung clicking" i odwiedzić pierwszą stronę (Earth Info).
 

wosso

New member
Witam,
mam straszny dylemat.
Mam na oku Samsunga UE32B7000 (ew. 7020) oraz Sharpa 32 LE700E. Telewizory prawie niczym sie nie roznia. Sharp ma podswietlenie od tylu, a Samsung krawedziowe przez co jest cienszy ale....cos za cos. Jezeli chodzi o grubosc to raczej nie robi roznicy.
Jak oceniacie te obydwa telewizory? Moze lepiej kupic jakis dobry LCD bez LED?
Do telewizora bedzie podpiety xbox, oraz Cyfrowy Polsat (bez Hd), jednak glownie analog. Jak analog w tym samsungu wyglada? Bo w sharpie ladny ponoc
Pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wybor

Witam,
mam straszny dylemat.
Mam na oku Samsunga UE32B7000 (ew. 7020) oraz Sharpa 32 LE700E. Telewizory prawie niczym sie nie roznia. Sharp ma podswietlenie od tylu, a Samsung krawedziowe przez co jest cienszy ale....cos za cos. Jezeli chodzi o grubosc to raczej nie robi roznicy.
Jak oceniacie te obydwa telewizory? Moze lepiej kupic jakis dobry LCD bez LED?
Do telewizora bedzie podpiety xbox, oraz Cyfrowy Polsat (bez Hd), jednak glownie analog. Jak analog w tym samsungu wyglada? Bo w sharpie ladny ponoc
Pozdrawiam
Witam,jaki dylemat? chcesz dobry TV do analogu!!!!!! a HD za 100lat.Zaden Polsat-cienka jakosc.Dobry TV-dobra- Jakosc=HD.pozdr
 

Przybek

New member
Witam,

Od nieco ponad tygodnia jestem posiadaczem modelu UE40B7000. Przed zakupem czytałem sporo i natknąłem się m.in. na problem "klikającego tv". Ludzie opisywali, że kłopoty zaczynają się pod koniec lub zaraz po wygaśnięciu gwarancji. Ponieważ jednak jest solucja i nie wydaje się ona być droga, pomyślałem, że jak będzie trzeba, to poproszę znajomego, który naprawia tv, i nie będzie to jakiś wielki problem.

Witajcie
Ciekawa sprawa z tą gwarancją - pierwsze egzemplarze ukazały się pod koniec marca zeszłego roku:oops:. Sam załapałem się na serię próbną właśnie z marca 2009. Gwarancja jest chyba na 2 lata jesli nie to mnie poprawcie. Do tej pory nie stwierdziłem żadnego klikania.
Pozdro Przybek
 

Jaca44

New member
Mam 46b7020 od maja i niestwierdziłem żadnych kliknięc,problem dotyczył starszych modeli i podzespołów od chińskich kooperantów.
 

Jaca44

New member
Jeśli będzie dobry sygnał to Samsung jak i Sharp będą odbierać doskonale osobiście mam UE46B7020 ijestem zadowolony,SD odbiera nieżle a HD to bajka,polecam ten TV z czystym sumieniem.
 
Do góry