Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

gorz_ow

New member
Jako, że pierwszy wywołałem temat EDIMAXA czuje się trochę odpowiedzialny. Na stronie Edimaxa znalazłem coś takiego Model - Chipset - EW-7718Un - Ralink RT2870+RT2820 (żadna inna karta Edimax nie ma chipsetu Ralink RT2870).
Wnioskuję chip Ralink RT2870. U mnie i u brata na samej górze naklejki FCC ID NDD9577180703 (See Caution in the Manual) na wlepce adres MAC i pod kodem kreskowym u mnie EW7718UN76CC02315 u brata EW7718UN78CD01907. Oba działają z telewizorem UE40B7000. Może koledzy u których działa i nie działa podadzą napisy z obudowy. Ci którzy potrafią a mają niedziałający niech zbadają chipset może mają inny choć jest to wątpliwe producent nie podaje innego. Z chipsetem RT2870 jest kartaINTELLINET USB 300N. "Może któryś z kolegów może ją "bezboleśnie" przetestować.

niestety nie miałem szczęścia. mój b7000 nie rozpoznaje Edimaxa, który dzisiaj do mnie dotarł, zatem mogę się wyłącznie przyczynić do tego, żeby podać, co mam na modemie:
EW7718UN9ACB00094

A może ktoś z fascynatów Edimaxa (bo za bezpośrednim poleceniem z tego forum zakupiłem ten właśnie modem) ma pomysł, jak można rozwiązać problem i może jest szansa, żeby zagrały ze sobą prawidłowo?
 

l33twannabe

New member
Czy ktoś się orientuje, o co więc chodzi z tym klikaniem ? O ile za dnia nie jest to jakiś wielki problem, o tyle dziś w nocy takie kliknięcie mnie obudziło, także powoli staje się to irytujące. Tym bardziej, że jest to nowy TV za 4,5k. :\

Nie za bardzo się znam na tych sprawach i nie wiem, czy coś takiego podlega gwarancji, ale wydaje mi się, że nie powinno mieć to miejsca w nowym TV.

Jeśli ktoś ma jakąś szerszą wiedzę na ten temat, to mógłby się nią podzielić.
 

Xander

New member
Mnie TV "cykał" właśnie 45 minut po wyłaczeniu , pogrzebałem w menu i wyłaczyłem aktualizację oprogramowania w zakładce Pomoc Techniczna ( tryb gotowości do aktualizacji ) , i po tym zabiegu dziwne dzwięki zanikły.
 

l33twannabe

New member
Mnie TV "cykał" właśnie 45 minut po wyłaczeniu , pogrzebałem w menu i wyłaczyłem aktualizację oprogramowania w zakładce Pomoc Techniczna ( tryb gotowości do aktualizacji ) , i po tym zabiegu dziwne dzwięki zanikły.
Faktycznie, jest taka opcja. Wyłączyłem ją i zobaczymy, czy teraz się coś zmieni.

A skoro jesteśmy już przy temacie aktualizacji, to zapytam, czy warto to w ogóle robić, i czy jest to zgodne z gwarancją ? U mnie oprogramowanie jest z listopada 2009. Normalnie dałbym sobie spokój, ale - jeżeli kliknięcia nie ustaną - być może to będzie jakimś rozwiązaniem.
 

maly_szcz

New member
Mnie TV "cykał" właśnie 45 minut po wyłaczeniu , pogrzebałem w menu i wyłaczyłem aktualizację oprogramowania w zakładce Pomoc Techniczna ( tryb gotowości do aktualizacji ) , i po tym zabiegu dziwne dzwięki zanikły.
Ha!. Czyli moje przypuszczenia się potwierdziły.
teraz zatem pytanie, dlaczego to jest włączone, skoro i tak nie działa. Czyżby któraś kolejna aktualizacja miała wprowadzić tryb takiej aktualizacji? A może już to rozwiązanie jest gdzieś stosowane (np. w określonych sieciach kablowych)?


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Faktycznie, jest taka opcja. Wyłączyłem ją i zobaczymy, czy teraz się coś zmieni.

A skoro jesteśmy już przy temacie aktualizacji, to zapytam, czy warto to w ogóle robić, i czy jest to zgodne z gwarancją ? U mnie oprogramowanie jest z listopada 2009. Normalnie dałbym sobie spokój, ale - jeżeli kliknięcia nie ustaną - być może to będzie jakimś rozwiązaniem.
Tak, aktualizacja oprogramowania jest zgodna z gwarancją, wręcz Samsung sugeruje ją wykonywać. Dlatego też wprost i dla każdego dostępna jest opcja aktualizacji, inaczej dostępna by nie była.
Co daje nowe oprogramowanie? Ciężko powiedzieć, bo Samsung się tym nie chwali. Ja u siebie zauważyłem w zeszłym roku, że jedna z aktualizacji znacznie poprawiła jakość dźwięku w telewizorze, inna przyspieszyła nieco działanie menu, po jeszcze innej zniknęła część problemów z odtwarzaniem filmów przez DLNA.
Sam nie śledzę, czy jest nowe oprogramowanie, ale zazwyczaj ktoś tutaj o tym pisze i wtedy i ja aktualizuję.


Pozdrawiam.
 

ultimer

New member
aktualizacje do tego sama wychodzą na tyle rzadko, że w przypadku takich uciążliwości, jak budzące ze snu klikanie telewizora, chyba jednak korzystniej jest wyłączyć w menu funkcję automatycznej aktualizacji i raz na kwartał od niechcenia poszperać za nowymi łatkami na stronie producenta. Telewizor to nie system Billa Gatesa i nie wymaga bieżącego łatania krytycznymi aktualizacjami co drugi dzień, tym bardziej, że wypuszczany do sama firmware jakichś specjalnych rewolucji nie wnosi...

suchy@, jeśli rozwiniesz powód swojego niepokojącego posta, być może ktoś zechce ci pomóc, bo podejrzewam, że większość z właścicieli b7000 śledzących ten wątek (nie wyłączając mnie) przynajmniej raz z ciekawości pogrzebała w menu serwisowym. Podaj tylko jakiś konkret
 

l33twannabe

New member
Z mojej strony jeszcze jedno pytanko odnośnie aktualizacji. TV, jako obecną wersję, pokazuje "2009/11/11_003000", natomiast na stronie Samsunga widnieje "ver.T-CHU7DEUC-3000.G" z dopiskiem, że data złożenia to 2009-11-24. Mam rozumieć, że moja wersja jest z 11 listopada, a ta na stronie jest jednak ciut nowsza ?

Chciałem również zapytać o adapter WiFi do UE40B7000 - WIS09ABGN. Zastanawiam się nad jego kupnem, ale jakiś czas temu czytałem gdzieś, że przy jego użyciu mogą występować jakieś problemy z oglądaniem filmów w wyższych rozdzielczościach (kwestia prędkości przesyłu danych czy coś takiego, ale nie pamiętam już dokładnie). Czy ktoś z takiego rozwiązania już korzysta i mógłby wypowiedzieć się nieco szerzej w tej kwestii ? Miałem kupować pojemnego pendrive'a, ale skoro mogę dorzucić stówkę i mieć stałe połączenie z komputerem, na którym są filmy, to wolałbym właśnie takie rozwiązanie.
 

ultimer

New member
Z mojej strony jeszcze jedno pytanko odnośnie aktualizacji. TV, jako obecną wersję, pokazuje "2009/11/11_003000", natomiast na stronie Samsunga widnieje "ver.T-CHU7DEUC-3000.G" z dopiskiem, że data złożenia to 2009-11-24. Mam rozumieć, że moja wersja jest z 11 listopada, a ta na stronie jest jednak ciut nowsza ?
nie, masz najnowszą dostępną aktualizację. Szczegółów danej wersji firmware'u, w tym faktycznej daty jego finalizacji, a nie "założenia" wątku na ten temat na stronie z supportem, szukaj zawsze w pliku version_info.txt
 
Ostatnia edycja:

Madarek

New member
menu

czy ktoś z kol. posiadających UE 46 B 6000 może mi podpowiedzieć jaka jest bodajże druga od góry pozycja w menu serwisowych ta nad zmianą z 6000 na 7000??
 

maly_szcz

New member
Chciałem również zapytać o adapter WiFi do UE40B7000 - WIS09ABGN. Zastanawiam się nad jego kupnem, ale jakiś czas temu czytałem gdzieś, że przy jego użyciu mogą występować jakieś problemy z oglądaniem filmów w wyższych rozdzielczościach (kwestia prędkości przesyłu danych czy coś takiego, ale nie pamiętam już dokładnie). Czy ktoś z takiego rozwiązania już korzysta i mógłby wypowiedzieć się nieco szerzej w tej kwestii ? Miałem kupować pojemnego pendrive'a, ale skoro mogę dorzucić stówkę i mieć stałe połączenie z komputerem, na którym są filmy, to wolałbym właśnie takie rozwiązanie.
Postaram się to wyjaśnić.
Trzeba zacząć od pewnej informacji - filmy FullHD mogą mieć łączny bitrate na poziomie 10Mb/s.
Przy sieciach LAN 100Mb/s jak widać to nie problem - strumień spokojnie może być przesyłany.
Przy sieciach WLAN (bezprzewodowa, WiFi) w standardzie 802.11g (obecnie najczęściej spotykana i w takiej będzie wtedy pracował telewizor) maksymalna przepływność to 54Mb/s. Wydaje się, że powinno wystarczyć, ale... użyteczne pasmo z tego całego pasma, to (w przybliżeniu) niecała połowa, załóżmy zatem, że będzie to około 22-25 Mbit/s. Teoretycznie nadal jest zapas. Ale gdy odbiornik radiowy w routerze obsługuje kilka urządzeń jednocześnie, pasmo się zmniejsza. Maksymalna przepływność na poziomie 54 Mbit/s też nie zawsze musi być osiągnięta, przy zakłócanym sygnale, lub przy większej odległości, czy kilku ścianach, wynegocjowana prędkość będzie niższa. Te wszystkie czynniki mogą spowodować, ze Twój TV będzie "posiadał" mniejsze pasmo niż wymagane nieco ponad prędkość strumienia filmu, a wtedy odtwarzanie będzie przerywane. Zakładamy tu oczywiście niesprzyjające warunki i film o strumieniu rzędu 10Mbit/s.
Nie oznacza to oczywiście, że u Ciebie też takie problemy wystąpią i że będziesz oglądał właśnie takie filmy.
Przypomnę przy okazji jeszcze o SammyGO, który był wcześniej trochę omawiany - działa o wiele lepiej niż DLNA w TV (w połączeniu z serwerem DLNA na kompie) - nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania na kompie (choć wymaga skonfigurowanie i uruchamianie aplikacji na TV), odtwarzanie filmów jest za to o wiele płynniejsze, następuje praktycznie od razu, działa przewijanie w filmach, w których nie działa ono przez DLNA (nie wszystkie filmy) a samo przewijanie jest bardzo płynne, ...


Pozdrawiam.
 

darecek

New member
Napisy :(

Od tygodnia jestem posiadaczem 46b6000. W menu serwisowym uruchomiłem opcje odtwarzania filmów z pena i filmy śmigają ale mam problem z napisami. Napisy na kompie pasują idelanie (plik txt) ale w TV za nic nie mogę ich dopasować. Jeżeli nawet na początku filmu są w miarę ok to po 10 minutach totalny rozjazd nie pasują w ogóle. Co z tym zrobić, jak przekonwertować co zmienić. HELP

Pozdrawiam
Darek
 

ultimer

New member
prześledź ten wątek nieco wstecz w poszukiwaniu postów na temat programu SubEdit-Player, a wszystko ci się wyjaśni... ;)
 

l33twannabe

New member
Postaram się to wyjaśnić.
Trzeba zacząć od pewnej informacji - filmy FullHD mogą mieć łączny bitrate na poziomie 10Mb/s.
Przy sieciach LAN 100Mb/s jak widać to nie problem - strumień spokojnie może być przesyłany.
Przy sieciach WLAN (bezprzewodowa, WiFi) w standardzie 802.11g (obecnie najczęściej spotykana i w takiej będzie wtedy pracował telewizor) maksymalna przepływność to 54Mb/s. Wydaje się, że powinno wystarczyć, ale... użyteczne pasmo z tego całego pasma, to (w przybliżeniu) niecała połowa, załóżmy zatem, że będzie to około 22-25 Mbit/s. Teoretycznie nadal jest zapas. Ale gdy odbiornik radiowy w routerze obsługuje kilka urządzeń jednocześnie, pasmo się zmniejsza. Maksymalna przepływność na poziomie 54 Mbit/s też nie zawsze musi być osiągnięta, przy zakłócanym sygnale, lub przy większej odległości, czy kilku ścianach, wynegocjowana prędkość będzie niższa. Te wszystkie czynniki mogą spowodować, ze Twój TV będzie "posiadał" mniejsze pasmo niż wymagane nieco ponad prędkość strumienia filmu, a wtedy odtwarzanie będzie przerywane. Zakładamy tu oczywiście niesprzyjające warunki i film o strumieniu rzędu 10Mbit/s.
Nie oznacza to oczywiście, że u Ciebie też takie problemy wystąpią i że będziesz oglądał właśnie takie filmy.
Przypomnę przy okazji jeszcze o SammyGO, który był wcześniej trochę omawiany - działa o wiele lepiej niż DLNA w TV (w połączeniu z serwerem DLNA na kompie) - nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania na kompie (choć wymaga skonfigurowanie i uruchamianie aplikacji na TV), odtwarzanie filmów jest za to o wiele płynniejsze, następuje praktycznie od razu, działa przewijanie w filmach, w których nie działa ono przez DLNA (nie wszystkie filmy) a samo przewijanie jest bardzo płynne, ...


Pozdrawiam.
Dzięki za rozjaśnienie sprawy. Tak się składa, że router stoi w tym samym pokoju, co TV (jakieś 3 metry od niego), więc problemów być nie powinno. Myślę, że twoja wypowiedź ostatecznie mnie przekonała do kupna tego adaptera. :)
 

stiw

New member
B7000 czy B8000

Witam.Jestem przed decyzją zakupu telewizora,ma to być samsung 46",ale chciałem się kolegów poradzić czy są wielkie różnice(odczuwalne a nie teoretyczne ) pomiędzy B 7000 a B8000,bo w cenie to jest 1000 zeta drożej, i czy warto tyle więcej inwestować, czy nie lepiej tych pieniędzy nie dołożyć do kina domowego
 
Do góry