Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

adus92

New member
Mam problem z B7000 i kilka pytań do ekspertów ;)

1. Jak moge odpalić filmy fullhd z dużym formatem poklatkowym (re-frame)? Mam kilka filmów które nie chcą ruszyć, wywala "Nieobslugiwany format danych wideo". Zmiana profilu z 5.1 na nizszy nic nie daje. Poradził sobie ktoś z tym?

2. Można zmieniać ściezki dźwiekowe w mkv?
3. Da rade zmienić w tv czionke lub kolor napisów na bardziej czytelny?

Pozdrawiam
 

razorex

New member
Ad. 1 Niestety film trzeba na nowo przekonwertowac i wybrac odpowiednio niski wspołczynnik re-frames np. 5. Jest to proces bardzo czasochlonny :( Program RipBot264 daje rade :) Profil 5.1 nie jest tu problemem.

Ad. 2 Nie można. Musisz to ustawic z poziomu PC.

Ad.3 Z tego co wiem to jest tylko opcja duze, srednie, male, czy cos takiego, czcionki ani koloru chyba nie da rady zmienic.
 
Ostatnia edycja:

Darg

New member
Kabel elektryczny w UE46B7000

Mam małe pytanko do użytkowników UE46B7000 lub do tych, którzy być może mieli z nim coś do czynienia. Chodzi mi o kabel elektryczny. Niestety nie jest on - z tego co wiem demontowalny. W związku z tym, że chciałem do niego zakupić wieszak linkowy, nie mam możliwości, aby podłączyć TV do gniazda elektrycznego za telewizorem. Zostaje przejście przez peszel, no, ale jak to zrobić? Widziałem, że kable w TV "wchodzi" pod jakąś klapkę, ale nikt w sklepach nie wie co jest pod nią :( Stąd pytanie: czy ktoś Was może wie, czy pod tą klapką kabel jest połączony na sztywno, czy też może można go odpiąć?

A może macie jakieś inne pomysły?
 

maly_szcz

New member
Mam UE32B7000, wiec nie sądzę, aby było inaczej.
U mnie jest pod ową klapką złącze. Da się je wyjąć z użyciem pewnej ilości siły po ściśnięciu z obu stron (zatrzaski). Jak się trochę pokombinuje można wyjąć żabki ze złącza i włożyć nowe, obsadzone na innym kablu, lub przełożyć przez peszel o ile kabla starcza i złożyć całość spowrotem.


Pozdrawiam.
 

zibolz

New member
Mam małe pytanko do użytkowników UE46B7000 lub do tych, którzy być może mieli z nim coś do czynienia. Chodzi mi o kabel elektryczny. Niestety nie jest on - z tego co wiem demontowalny. W związku z tym, że chciałem do niego zakupić wieszak linkowy, nie mam możliwości, aby podłączyć TV do gniazda elektrycznego za telewizorem. Zostaje przejście przez peszel, no, ale jak to zrobić? Widziałem, że kable w TV "wchodzi" pod jakąś klapkę, ale nikt w sklepach nie wie co jest pod nią :( Stąd pytanie: czy ktoś Was może wie, czy pod tą klapką kabel jest połączony na sztywno, czy też może można go odpiąć?

A może macie jakieś inne pomysły?




Przy kablu jest śrubeczka, po odkręceniu której można zdjąć klapkę w którą wchodzi kabel. Pod klapką kabel jest przykręcony do styków za pomocą trzech następnych śrubek. Przekładałem ten kabel w korytku zamurowanym w ścianie i poszło bez problemu.
pozdrawiam
 

kredar

New member
3m kabel HDMI

Witam.

Podobnie jak większość z Was jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga z serii 7000. Dzięki Waszym opisom wybrałem wieszak pod telewizor. Teraz proszę o radę względem kabli HDMI. Długość kabla ok. 2,5 – 3m. Szukam na tym forum i w Internecie ciekawych propozycji ale najlepiej zasięgnąć opinii użytkowników. Przez kabel chcę połączyć dekoder N-ki i kino domowe ( którego jeszcze nie mam :-( ). Z góry dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Kabel HDMI

Witam.

Podobnie jak większość z Was jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga z serii 7000. Dzięki Waszym opisom wybrałem wieszak pod telewizor. Teraz proszę o radę względem kabli HDMI. Długość kabla ok. 2,5 – 3m. Szukam na tym forum i w Internecie ciekawych propozycji ale najlepiej zasięgnąć opinii użytkowników. Przez kabel chcę połączyć dekoder N-ki i kino domowe ( którego jeszcze nie mam :-( ). Z góry dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam.

Witam,zobacz tutaj;
HDMI/HDMI - Kabelek.pl - QED, Profigold, Prolink i inne
 

kredar

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Chodziło mi raczej o opinie z własnych doświadczeń i kablami HDMI lub testów, porównań czy rankingów. Mimo to dziękuję
 

zpoe

New member
kabel jak kabel :) mam 5 sztuk z czego 4 to różne marki - ja różnicy żadnej nie widzę...podpięta cyfra, amplituner, komp, xbox 360
 

glapek5

New member
Wyjście słuchawkowe

Przejrzałem chyba cały ten wątek i nie znalazłem ostatecznej odpowiedzi - czy w w Samie B7000 da się w jakiś sposób osiągnąć wyjście słuchawkowe, (tak żeby głośniki automatycznie się odłączały) bez większych kosztów ( <20zł)?
Pozdrawiam
 

maly_szcz

New member
Ten TV nie ma wyjścia słuchawkowego. Dźwięk można uzyskać ze złącza EURO, ale tylko dla wbudowanego tunera TV (i chyba jeszcze w jakimś przypadku), ale nie odłączy to głośników.
Ze wszystkich wejść dźwięk da się uzyskać tylko na wyjściu optycznym.


Pozdrawiam.
 

Darg

New member
Przy kablu jest śrubeczka, po odkręceniu której można zdjąć klapkę w którą wchodzi kabel. Pod klapką kabel jest przykręcony do styków za pomocą trzech następnych śrubek. Przekładałem ten kabel w korytku zamurowanym w ścianie i poszło bez problemu.
pozdrawiam

hej,
sprawa jest chyba bardziej zakręcona. dzisiaj odebrałem TV ;) PIĘKNY ;D
Pod klapką jest rzeczywiście podłączenie, ale .... to jest złączenie 3 kabli na stałe w kostkę. Rozłączenie tego bez ingerencji - niemożliwe. Oczywiście po gwarancji - luz. Poradziłem sobie dokręcając dystansy i wtyczka weszła do gniazdka za TV. Lekko odstaje, ale tylko lekko. Jak ktoś znajdzie inny sposób to proszę o info.
 

razorex

New member
Czy ktos spotkał sie z szumem wydobywającym się z TV? Dodam, ze nie z glosnikow, tylko ogolnie z tyłu (po całkowitym wyciszeniu, przelaczeniu np. na Content, parokrotnym wyłączeniu i właczeniu TV również z zasilania) szum nie ustępował, dodam, że był to dosyc glosny szum.
Po 10 min ustał. :-| Pierwszy raz spotkałem się z takim czyms, a TV 46B7000 mam juz od ładnych paru miesiecy.
 

Darg

New member
U mnie pojawił się niestety problem z netem. Po podłączeniu adaptera WIS09ABGN i wybraniu sieci bezprzewodowej, pojawia się informacja o dostępnych sieciach. Niestety nie udaje mi się ustanowić połączenia :(

Pierwszy problem pojawił się z szyfrowaniem WEP. Po wybraniu własnej sieci miałem przy wpisaniu klucza do wyboru cyfry 0-9 oraz litery tylko od A do F. Klucz składał się z szerszej palety liter :( Zmieniłem klucz na taki, aby pokrywał się z tym co miałem do wyboru. Niestety nic z tego. Wszystkie komputery łączą się z siecią bez najmniejszego problemu. Nie muszę niczego udostępniać itp :( wszystko załatwia automat. W przypadku TV niestety nie :(

Dostęp do netu i router sieci bezprzewodowej to: GlobeSurfer II na Blueconnecie.

pomocy :niewiem:
 

maly_szcz

New member
Postaram się wyjaśnić dość prosto w czym tkwi problem.
Przy szyfrowaniu WEP, hasło można wprowadzić na dwa sposoby - tekstowo (ASCII) lub szesnastkowo (cyfry 0-9 i znaki A-F). Ty mówisz o tym drugim sposobie w TV podczas, gdy w routerze hasło ustawiłeś wpisując je wprost.
Router powinien pozwolić na podgląd hasła w kodzie szesnastkowym (po przestawieniu tej opcji) aby je zapisać i użyć w TV.
Pamiętaj, że hasło tekstowe powinno mieć 5 lub 13 znaków przy szyfrowaniu WEP.
Jeśli router nie pozwala na podglad hasła użyj tablicy ascii:
asciifull.gif

Zapisz sobie hasło pionowo na kartce i dla każdego znaku odnajdź go w tabeli w kolumnie Chr i zapisz sobie obok wartość z kolumny Hx. Jeśli teraz z liczb szesnastkowych utworzysz ciąg (wypiszesz je kolejno obok siebie) uzyskasz ciąg szesnastkowy hasła do użycia w TV. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na małe i wielkie litery.


Pozdrawiam.
 

Szczypiorek

New member
witam serdecznie, przymierzam się do zakupu samsunga ue55b7000 proszę o potwierdzenie czy warto na dzień dzisiejszy go kupować? aktualnie najniższa cena na to 8399zł mam dekoder hd cyfrowego polsatu i to głównie, czasem będzie podłączony laptop po hdmi i ps3. jest 129c stron w tym temacie. i dlatego chciałem się dowiedzieć na dzień dzisiejszy czy go polecacie czy nie? jakie ma wady a czym sie moze pochwalić. z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie
 
Do góry