Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

til16

New member
obudowa

mam pytanie jestem posiadaczem od miesiąca telewizora samsung LEB650 i zauważyłem że w górnych rogach po delikatnym naciśnięciu matrycy jest delikatny luz około 2mm sprawdzałem w sklepach i inne telewizory tego nie mają i jeszcze jedno czy matryca z obudową jest sklejana czy skręcana
nie wiem czy warto go oddawać na gwarancję
 

ultimer

New member
hmm, pytania odnośnie b650 powinieneś kierować w dziale mu poświęconym, a nie tutaj. Poza tym na twoim miejscu, jeśli tylko nie ma to wpływu na jakość obrazu, takim drobiazgiem bym się nie przejmował. Oglądać, nie dotykać. Ewentualnie dokręcić śrubki. Samsungi już tak mają, że pod wpływem nacisku tu i ówdzie coś się rozłazi, coś odstaje
 

maly_szcz

New member
odpowie mi ktos co daje najnowszy firmware ? moze jakis spis ulepszeń ? czy menue jest dalej takie samo czy jakies nowe ? aktualnie mam 2000/01/01_001003

co do dzwieku wcale nie jest taki lipny
YouTube - 40B7000 LED SPEAKERS TEST


40B7000 LED SPEAKERS TEST 2
Jeśli chodzi o firmware, nie ma nigdzie informacji, jakie zmiany zostały wprowadzone. Sam zauważyłem przy którejś aktualizacji, że dźwięk się bardzo poprawił - nabrał głębi, stał się bardziej naturalny. Wiem, że któryś update poprawiał problem z napisani i nieprawidłowym rozpoznawaniem niektórych plików przez DLNA (gdzieś o tym czytałem).


Pozdrawiam.
 

satch

New member
witam

czy faktycznie podświetlenie obramowania b7000 to mit , w sklepach jakos podświetlenie jest widoczne natomiast u mnie wogóle go nie ma... czy możecie to potwierdzic pozdro
 

Mireczek

New member
Wymuszonego elektrycznego / diodowego podświetlania NA PEWNO nie ma. :)
Zależnie od padającego światła zewnętrznego czasami TV wygląda jakby sam świecił. Pojawia się taka ładna czerwona obwódka (w moim przypadku).
 

satch

New member
Wymuszonego elektrycznego / diodowego podświetlania NA PEWNO nie ma. :)
Zależnie od padającego światła zewnętrznego czasami TV wygląda jakby sam świecił. Pojawia się taka ładna czerwona obwódka (w moim przypadku).

dzieki wielkie , dzis sobie to uswiadomiłem , że światło nadaje tej czerwonej ramce lekkiego koloru pozdrawiam

a jeszcze zapytam , jak korzystac z internetu yutube ?
czy jest sens , aby ominąć okablowanie , korzystać z kina domowego plus kolumny bezprzewodowo .... jesli nie znacie jakis sposób na ominięcie okablowania

serdecznie pozdrawiam
 

maly_szcz

New member
dzieki wielkie , dzis sobie to uswiadomiłem , że światło nadaje tej czerwonej ramce lekkiego koloru pozdrawiam

a jeszcze zapytam , jak korzystac z internetu yutube ?
czy jest sens , aby ominąć okablowanie , korzystać z kina domowego plus kolumny bezprzewodowo .... jesli nie znacie jakis sposób na ominięcie okablowania

serdecznie pozdrawiam
A możesz to napisać jeszcze raz, ale po polsku? ;)


Pozdrawiam.
 

satch

New member
A możesz to napisać jeszcze raz, ale po polsku? ;)


Pozdrawiam.

:D faktycznie troche dziwacznie to napisałem...

1. jak skonfigurować sie z laptopem , krok po kroku bo jestem zielony całkowicie z tematu , mam asusa z wi fi jeśli to potrzebne ...
2. mam kablówkę , ale tylko 20 kanałów jest cyfrowej jakości , nie mam dekoderu zatem antenę podłączam zwykłym kablem antenowym ... ma to jakis wpływa na jakośc obrazu , chyba ma :confused:mozna cos zaradzić
3.chce kupic jakies kino z blu , i zastanawiam sie czy bezprzewodowo mozna coś zorganizować i czy ma to sens ..

pozdrawiam
 

maly_szcz

New member
1. jak skonfigurować sie z laptopem , krok po kroku bo jestem zielony całkowicie z tematu , mam asusa z wi fi jeśli to potrzebne ...
I znów niejasno ;) Co znaczy "skonfigurować sie z laptopem""? Chodzi o połączenie przez WiFi w celu odtwarzania filmów przez DLNA? Masz kartę WiFi do telewizora?
2. mam kablówkę , ale tylko 20 kanałów jest cyfrowej jakości , nie mam dekoderu zatem antenę podłączam zwykłym kablem antenowym ... ma to jakis wpływa na jakośc obrazu , chyba ma :confused:mozna cos zaradzić
To, czy zauważysz istotną różnicę zależy od kablówki. Jeśli nie masz dekodera, kanały przesyłane są analogowo, więc sygnał jest podatny na zakłócenia i spadek jego siły, a przez to np. śnieżenie. Generalnie cyfrowy obraz zawsze bedzie miał lepszą jakość, ale nie musi od razu być to kolosalna różnica.
3.chce kupic jakies kino z blu , i zastanawiam sie czy bezprzewodowo mozna coś zorganizować i czy ma to sens ..
Owszem, można, ale urządzenia do przesyłania bezprzewodowego multimediów są drogie, a przez WiFi nic nie zrobisz, innymi słowy nie opłaca się. Najlepiej spiąć to kabelkiem HDMI.


Pozdrawiam.
 

satch

New member
I znów niejasno ;) Co znaczy "skonfigurować sie z laptopem""? Chodzi o połączenie przez WiFi w celu odtwarzania filmów przez DLNA? Masz kartę WiFi do telewizora?

To, czy zauważysz istotną różnicę zależy od kablówki. Jeśli nie masz dekodera, kanały przesyłane są analogowo, więc sygnał jest podatny na zakłócenia i spadek jego siły, a przez to np. śnieżenie. Generalnie cyfrowy obraz zawsze bedzie miał lepszą jakość, ale nie musi od razu być to kolosalna różnica.

Owszem, można, ale urządzenia do przesyłania bezprzewodowego multimediów są drogie, a przez WiFi nic nie zrobisz, innymi słowy nie opłaca się. Najlepiej spiąć to kabelkiem HDMI.


1. Karta wi fi do telewizora , nie kumam niestety , trzeba do mnie jasniej :Dto znaczy zapewne jej nie mam więc muszę zapytać co to jest :lol::lol:
 

maly_szcz

New member
1. Karta wi fi do telewizora , nie kumam niestety , trzeba do mnie jasniej :Dto znaczy zapewne jej nie mam więc muszę zapytać co to jest :lol::lol:

Ok - w jaki sposób i w jakim celu chcesz "skomunikować" telewizor z laptopem?
Masz kilka możliwości połączenia sieciowego, jeśli o takie chodzi (nie wnijakąc w cel):
1. Dokupujesz kartę sieci bezprzewodowej do TV (nie wiem jak teraz, ale niedawno kosztowała około 300zł), i konfigurujesz połączenie Ad-Hoc z laptopem (bezpośrednie połączenie sieciowe tv i laptopa)
2. Masz router bezprzewodowy - wtedy jak wyzej potrzebna Ci karta sieci bezprzewodowej, ale wtedyy tv sam sobie pobiera ustawienia z routera i "dołącza" do sieci
3. Łączysz tv i laptopa kabelkiem sieciowym (oba mają porty ethernet) bezpośrednio
4. Masz router i łączysz kabelkami do niego i laptopa i telewizor (laptop może być przez sieć bezprzewodową).

Aby dokładnie zrozumieć czego oczekujesz odemnie, napisz co chcesz uzyskać przez "skomunikowanie" obu urządzeń - w jakim celu je połączyć, aby co było możliwe/dostępne. Tylko napisz to możliwie jasno i opisowo, abym Cię zrozumiał, bo zdawkowe odpowiedzi niestety nie precyzują Twoich zamiarów.


Pozdrawiam.
 

Yaheem

New member
Wieszak

Ponieważ wczoraj wieszałem mój TV na ścianie, wtrącę tylko dwa zdania dla osób, które również mają takie plany. Chodzi o dedykowany wieszak WMN1000, który według mnie jest totalną ściemą - a konkretnie jego cena jest totalną ściemą:rolleyes: Jeżeli ktoś ma trochę smykałki radzę udać się do MM podpatrzeć jak to cudo wygląda i sobie coś takiego dorobić.

Wiem, że dla wielu osób kupno wieszaka nie stanowi problemu (tym bardziej, że przy cenie TV nie jest to nie wiadomo jaka kasa), ale jeżeli ktoś spłukał się już przy kupnie TV (tak jak ja niestety...) to dla niego powyższa rada.
 

satch

New member
Ok - w jaki sposób i w jakim celu chcesz "skomunikować" telewizor z laptopem?
Masz kilka możliwości połączenia sieciowego, jeśli o takie chodzi (nie wnijakąc w cel):
1. Dokupujesz kartę sieci bezprzewodowej do TV (nie wiem jak teraz, ale niedawno kosztowała około 300zł), i konfigurujesz połączenie Ad-Hoc z laptopem (bezpośrednie połączenie sieciowe tv i laptopa)
2. Masz router bezprzewodowy - wtedy jak wyzej potrzebna Ci karta sieci bezprzewodowej, ale wtedyy tv sam sobie pobiera ustawienia z routera i "dołącza" do sieci
3. Łączysz tv i laptopa kabelkiem sieciowym (oba mają porty ethernet) bezpośrednio
4. Masz router i łączysz kabelkami do niego i laptopa i telewizor (laptop może być przez sieć bezprzewodową).

Aby dokładnie zrozumieć czego oczekujesz odemnie, napisz co chcesz uzyskać przez "skomunikowanie" obu urządzeń - w jakim celu je połączyć, aby co było możliwe/dostępne. Tylko napisz to możliwie jasno i opisowo, abym Cię zrozumiał, bo zdawkowe odpowiedzi niestety nie precyzują Twoich zamiarów.


Pozdrawiam.

1.Wielkie dzięki , zatem potrzebna mi karta sieci bezprzewodowej , mam router bezprzewodowy ...
Po co skomunikowac oba urządzenia , hmm Widzisz , skoro jest to mozliwe to chcę to sprawdzić , powiedzmy oglądac filmy , notowania tzn giełda , szachy ...
2. Pojawił sie kolejny problem , nie mam dekodera a sygnał mam z kablówki , około 20 kanałów jest nadawanych cyfrowo reszta analogowo . Kanały analogowe i cyfrowe układają sie w swoich grupach , szeregują sie według własnej numeracji i nie chcą się po prostu ze soba wymieszać , nie mogę ich poukładać tematycznie . Znowu dziwnie napisane ale tak własnie to wygląda .
3. Piszesz , że skoro nie mam dekodera to odbieram sygnał analogowy ? Czy zatem kanały nadawane przez operatora , pisze że są jakości cyfrowej , odbieram jako analogowe . Do odbioru jakości cyfrowej niezbędny jest więc dekoder ?

znowu pewnie namieszałem ...
pozdrawiam
 

scifo

New member
Jaki standard nadawania pilota?

Może ktoś orientuje się w jakim standardzie nadaje pilot Samsungów B6000/7000? Chciałbym użyć tego pilota do obsługi innego włącznika. Z tego co udało mi się dowiedzieć niestety nie jest to popularny standard RC5.
 

maly_szcz

New member
1.Wielkie dzięki , zatem potrzebna mi karta sieci bezprzewodowej , mam router bezprzewodowy ...
Po co skomunikowac oba urządzenia , hmm Widzisz , skoro jest to mozliwe to chcę to sprawdzić , powiedzmy oglądac filmy , notowania tzn giełda , szachy ...
Ok, rozumiem. Zatem faktycznie potrzebujesz karty WiFi, ale zawsze możesz TV podłączyć doroutera kablem sieciowym - jak wolisz.
2. Pojawił sie kolejny problem , nie mam dekodera a sygnał mam z kablówki , około 20 kanałów jest nadawanych cyfrowo reszta analogowo . Kanały analogowe i cyfrowe układają sie w swoich grupach , szeregują sie według własnej numeracji i nie chcą się po prostu ze soba wymieszać , nie mogę ich poukładać tematycznie . Znowu dziwnie napisane ale tak własnie to wygląda .
Korzystam z dekodera i nie miałem potrzeby układania kanałów, wiec nie wime, ale w instrukcji powinno być napisane jak to zrobić.
3. Piszesz , że skoro nie mam dekodera to odbieram sygnał analogowy ? Czy zatem kanały nadawane przez operatora , pisze że są jakości cyfrowej , odbieram jako analogowe . Do odbioru jakości cyfrowej niezbędny jest więc dekoder ?

znowu pewnie namieszałem ...
pozdrawiam

Jeżeli operator wysyła kanały cyfrowe, a niezakodowane, to jak najbardziej w tym przypadku są one cyfrowe (TV ma tuner DVB-T). Nie brałem tego pod uwagę, bo nie znam operatora, który to robi.


Pozdrawiam.
 

TesSiR

New member
Czy model 7000 obsługuje już 3D? No i jeszcze mam pytanie, czy na CES pokazali zaktualizowany model?

Tekst z tech WP "Nowością w 2010 roku jest wyposażenie najwyższych modeli LED TV (Seria 7000, 8000, 9000) we wbudowany procesor i emiter 3D opracowany przez Samsunga."
Co o tym myślicie? Stoję przed zakupem TV i nie wiem czy brać już teraz czy poczekać na 3D ready.
 

satch

New member
Ok, rozumiem. Zatem faktycznie potrzebujesz karty WiFi, ale zawsze możesz TV podłączyć doroutera kablem sieciowym - jak wolisz.

Korzystam z dekodera i nie miałem potrzeby układania kanałów, wiec nie wime, ale w instrukcji powinno być napisane jak to zrobić.


Jeżeli operator wysyła kanały cyfrowe, a niezakodowane, to jak najbardziej w tym przypadku są one cyfrowe (TV ma tuner DVB-T). Nie brałem tego pod uwagę, bo nie znam operatora, który to robi.


Pozdrawiam.

dzięki wielkie na cierpliwość ;)
skąd wziąć ową kartę WIFI ?

jakie ma w sobie jeszcze ciekawostki nasz telewizorek godne uwagi , które należy wypróbować

pozdrawiam
 

maly_szcz

New member
dzięki wielkie na cierpliwość ;)
skąd wziąć ową kartę WIFI ?

jakie ma w sobie jeszcze ciekawostki nasz telewizorek godne uwagi , które należy wypróbować

pozdrawiam
Najszybciej na stronie producenta:
adaptery WiFi - Telewizory | SAMSUNG
Ale jak wpiszesz model w google znajdziesz też inne sklepy internetowe. Możesz popytać w w sklepach RTV o model jak pod linkiem powyżej.
Ponadto niektórzy używają innych, o wiele tańszych kart, ale trzeba "trafić" na właściwą - informacje wcześniej w tym wątku.

A co do funkcji - zależy dla kogo, najlepiej np. przekartkować instrukcję, tam sie wszystkiego dowiesz.


Pozdrawiam.
 
Do góry