Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

satch

New member
Najszybciej na stronie producenta:
adaptery WiFi - Telewizory | SAMSUNG
Ale jak wpiszesz model w google znajdziesz też inne sklepy internetowe. Możesz popytać w w sklepach RTV o model jak pod linkiem powyżej.
Ponadto niektórzy używają innych, o wiele tańszych kart, ale trzeba "trafić" na właściwą - informacje wcześniej w tym wątku.

A co do funkcji - zależy dla kogo, najlepiej np. przekartkować instrukcję, tam sie wszystkiego dowiesz.


Pozdrawiam.
Szacunek Kolego

pozdrawiam i głowy juz nie zawracam ;)
 

arnonim

New member
Witam wszystkich posiadaczy telewizorów Samsung i nie tylko :) Osobiście posiadam UE32B7000, u którego jak już pisałem kilkanaście postów wcześniej pojawiły się problemy takiego typu: świerszczenie, brzęczenie z tyłu telewizora, nie zawsze występujące, ale czasami na tyle głośne, że przeszkadzało to przy oglądaniu telewizji. Wezwałem serwis, który stwierdził problem z tranzystorami, powiedzieli również, że to nie pierwszy taki przypadek i że te typy mogą tak mieć.
Piszę o tym, gdyby ktoś z Was miał podobny problem.

Pozdrawiam.

PS. Teraz muszę czekać min.7 dni na naprawę :(
 

maly_szcz

New member
Witam wszystkich posiadaczy telewizorów Samsung i nie tylko :) Osobiście posiadam UE32B7000, u którego jak już pisałem kilkanaście postów wcześniej pojawiły się problemy takiego typu: świerszczenie, brzęczenie z tyłu telewizora, nie zawsze występujące, ale czasami na tyle głośne, że przeszkadzało to przy oglądaniu telewizji. Wezwałem serwis, który stwierdził problem z tranzystorami, powiedzieli również, że to nie pierwszy taki przypadek i że te typy mogą tak mieć.
Piszę o tym, gdyby ktoś z Was miał podobny problem.

Pozdrawiam.

PS. Teraz muszę czekać min.7 dni na naprawę :(
Dzięki za info.
Z mojej strony mogę dodać, że jak w moim (identyczny model) "uwalił" się port EURO (o czym pisałem wcześniej) czekałem ponad miesiąc na naprawę. Na pocieszenie na stronie Samsunga można sprawdzać status naprawy.


Pozdrawiam.
 

isia

New member
100 Hz w 40B7000

Od kilku tygodni mam Samsunga 40B7000 oraz dekoder N i DVD. Telewizor jest 100-hercowy, a na informacji o wyświetlanym programie widać: 1920x1080i @50Hz. Niezależnie, czy na n-ce jest wybrany kanał SD czy HD, czy film jest z DVD. Dlaczego? :?
 

Peterhof1

New member
Od kilku tygodni mam Samsunga 40B7000 oraz dekoder N i DVD. Telewizor jest 100-hercowy, a na informacji o wyświetlanym programie widać: 1920x1080i @50Hz. Niezależnie, czy na n-ce jest wybrany kanał SD czy HD, czy film jest z DVD. Dlaczego? :?
Taki sygnał wychodzi z Twojego dekodera. Niezależnie od sygnału źródłowego dekoder skaluje do 1080i.
W większości dekoderów można tą wartość zmienić np na 720p.
 

Rafal2!omu$$

New member
Witam, dzisiaj chciałbym rozwiać ostatecznie moje wątpliwości odnośnie wyboru TV jako monitora. Byłem dzisiaj w media expercie, trafiłem na ********* sprzedawce który stawiał mi TV obok TV i podłaczał wszedzie ten sam sygnał, zmieniał ustawienia, po prostu bajer :)
Sprawdzałem te telewizory:
LG SL9000
UE32B6000
Sharp 32LE700E
Philips 32PFL8404H
Reszta w sklepie nie zwróciła zbytnie mojego zainteresowania.
Subiektywnie LG jak dla mnie świetnie wygląda(świetne przejście z ekranu na ramke), ale troche ma gorsze kolory jak philips, Sharp mnie mega zaskoczył niestety negatywnie, bo za porównywalną cene samsunga UE32B6000 to oferował od niego po prostu bezapelacyjnie gorszą jakość, nie tylko dla mnie ale sprzedawcy, i moich rodziców...
I zwróciliśmy uwagę ku Philipsowi i temu samsungowi. Moje ogólne wnioski to że samsung ma lepszą czerń i ogólnie obraz troche lepszy się wydaje szczególnie jeżeli chodzi o płynność, bo na philipsie jakby lekki szum się dało zauważyć, szczególnie na krańcach ekranu(być może przypadek). Oba te telewizory są spoko tylko teraz pozostaje kwestia który lepiej się będzie sprawować jako monitor. Odtwarzanie filmów po USB czy netTV mnie za bardzo nie interesuje. Dodam że Philipsa widziałem 32 calowego natomiast samsung 46 cali i serce bardziej w strone samsunga się kieruje bo mimo że na tak dużym ekranie to obraz z bliskiej odległości nie stracił ani troche.
Na prawdę proszę o pomoc bo w poniedziałek chce już zamówić i wolał bym już do tego czasu nie mieć żadnych wątpliwości, pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

locutus23

New member
b7000 mam pod pc obraz jest baardzo ładny ale skacze i to mocno tak jak byś grał w gre z słabą grafiką,zapewne to wina pc nadającego w 60 hz dobrze ze nie kupiłem 200 hz bo by mnie szlak trafił
 
Ostatnia edycja:

maly_szcz

New member
Ale częstotliwość odświeżania obrazu a ilość generowanych klatek nie mają ze sobą wiele wspólnego :) Ja bym przyczyny szukał gdzieś indziej :)


Pozdrawiam.
 

garibaldi

Member
Witam.
Mam takie 2 szybkie pytania odnośnie B7000.
1) Czy wgranie softu z 11.2009 coś realnie wymiernego daje ? - nigdzie nie mogę znaleźć co wnosi.
2) Czy jest możliwość wyłączenia tej funkcji która powoduje że ekran samoczynnie przygasa gdy wyświetlany jest ciemny obraz bądź napisy na czarnym tle.
Pozdrawiam
 

ork10

New member
Jak odtworzyć drugą ścieżkę dzwiekowa w plikach *mkv. Pierwszy raz mi się trafił plik z dwoma ściezkami i b7000 odtwarza z automatu tylko pierwszą ściezkę, a mi potrzebna własnie ta 2.

Co zrobić z napisami, które na komputerze dobrze dzialają, a w tv coraz bardziej się opóźniaja w stosunku do obrazu? Dodam, że w subedit-playerze mam FPS na 23.986 jak wyczytałem, że niby powinno być, ale jakoś to nie dziala. Mam już kilka takich filmów z takim problemem.
 

Rafal2!omu$$

New member
A ja dzisiaj byłem w sklepie i podpinałem laptopa. Ten telewizor ma gdzies tryb PC czy tylko ja się go nie doszukałem? Bo input lag w porównaniu do laptopa który pewnie i tak już go ma to ok 120ms
Poza tym obraz nie drgał i wszystko było ok, na bravii Z5500 ktora ma 200Hz tym bardziej było ok. Szczerze nigdy bym nie sądził że taka różnica może być między telewizorami przy materiale 1080p min taki sony z5500 wypadł dużo lepiej od wspomnianego samsunga. Jutro ide jeszcze raz bo inwentaryzacje mieli i pilotów dostać nie można było bo wielki zamęt był a w niektórych modelach jak PFL9604 bez pilota z opcjami ani rusz
 

locutus23

New member
Ale częstotliwość odświeżania obrazu a ilość generowanych klatek nie mają ze sobą wiele wspólnego :) Ja bym przyczyny szukał gdzieś indziej :)


Pozdrawiam.

jak wyłacze 100Hz Motion Plus skoki ustepują nie całkowicie ale jest o wiele lepiej

lub zmienic w ustawieniach pc na 50 hz
 
Ostatnia edycja:

ultimer

New member
Witam.
2) Czy jest możliwość wyłączenia tej funkcji która powoduje że ekran samoczynnie przygasa gdy wyświetlany jest ciemny obraz bądź napisy na czarnym tle.
Pozdrawiam
garibaldi, sam miałbym ochotę to wyłączyć, dlatego pytałem o to parę postów wyżej, ale na odpowiedź się nie doczekałem. Powiem ci w każdym razie, że na jakimś zagranicznym serwisie wyczytałem, jakoby dało się to zrobić spod menu serwisowego, choć nie miałem od tamtej pory czasu, żeby w nim pogrzebać. Na weekendzie się trochę pobawię i jak dojdę do tego, to dam ci znać ;)

Co zrobić z napisami, które na komputerze dobrze dzialają, a w tv coraz bardziej się opóźniaja w stosunku do obrazu? Dodam, że w subedit-playerze mam FPS na 23.986 jak wyczytałem, że niby powinno być, ale jakoś to nie dziala. Mam już kilka takich filmów z takim problemem.
nie odbierz tego jako wytyk, ale może po prostu coś źle robisz. Mi się z początku też wydawało, że szybko ogarnąłem tę błahostkę, a jednak napisy ciągle się rozjeżdżały, aż w końcu jakoś do tego doszedłem. W moim przypadku wystarczyło tyle: w menu Napisy klik na Zmień współczynnik FPS napisów, w ramce Ilość klatek na sekundę w okienku Aktualna wpisywałem 25.000, a w Docelowej oczywiście 23.976. Pamiętaj, żeby w ramce Obszar zmiany napisów wybrać właściwą opcję, czyli dajmy na to Od aktualnej linni, bądź też przed całą operacją zaznacz całość napisów i wybierz opcję Według zaznaczenia. Mam nadzieję, że to pomoże. Nie poddawaj się i pokombinuj trochę, a na pewno się uda. pozdrawiam
 

maly_szcz

New member
Witam.
Mam takie 2 szybkie pytania odnośnie B7000.
1) Czy wgranie softu z 11.2009 coś realnie wymiernego daje ? - nigdzie nie mogę znaleźć co wnosi.
2) Czy jest możliwość wyłączenia tej funkcji która powoduje że ekran samoczynnie przygasa gdy wyświetlany jest ciemny obraz bądź napisy na czarnym tle.
Pozdrawiam

1. Niestety Samsung się nie chwali, jakie zmiany zawiera kolejne oprogramowanie. Ja aktualizuję na bieżąco.
2. Wyłącz kontrast dynamiczny w ustawieniach obrazu.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
Jak odtworzyć drugą ścieżkę dzwiekowa w plikach *mkv. Pierwszy raz mi się trafił plik z dwoma ściezkami i b7000 odtwarza z automatu tylko pierwszą ściezkę, a mi potrzebna własnie ta 2.
Nie da się przełączać ścieżek audio.
Co zrobić z napisami, które na komputerze dobrze dzialają, a w tv coraz bardziej się opóźniaja w stosunku do obrazu? Dodam, że w subedit-playerze mam FPS na 23.986 jak wyczytałem, że niby powinno być, ale jakoś to nie dziala. Mam już kilka takich filmów z takim problemem.
Z tego co wiem, to napisy powinny mieć tyle samo fps, co strumień video. Zapewne strumień ma 25 fps (sprawdź) i na tyle samo ustaw przy konwersji napisów.


Pozdrawiam.
 

maly_szcz

New member
A ja dzisiaj byłem w sklepie i podpinałem laptopa. Ten telewizor ma gdzies tryb PC czy tylko ja się go nie doszukałem? Bo input lag w porównaniu do laptopa który pewnie i tak już go ma to ok 120ms
Poza tym obraz nie drgał i wszystko było ok, na bravii Z5500 ktora ma 200Hz tym bardziej było ok. Szczerze nigdy bym nie sądził że taka różnica może być między telewizorami przy materiale 1080p min taki sony z5500 wypadł dużo lepiej od wspomnianego samsunga. Jutro ide jeszcze raz bo inwentaryzacje mieli i pilotów dostać nie można było bo wielki zamęt był a w niektórych modelach jak PFL9604 bez pilota z opcjami ani rusz
Menu -> Ustawienia -> Ogólne -> Tryb gry -> wł.
A co do jakości obrazu - to rzecz subiektywna. nie każdego zadowoli dokładnie to samo :)



Pozdrawiam.
 

thugnigga

New member
garibaldi, sam miałbym ochotę to wyłączyć, dlatego pytałem o to parę postów wyżej, ale na odpowiedź się nie doczekałem. Powiem ci w każdym razie, że na jakimś zagranicznym serwisie wyczytałem, jakoby dało się to zrobić spod menu serwisowego, choć nie miałem od tamtej pory czasu, żeby w nim pogrzebać. Na weekendzie się trochę pobawię i jak dojdę do tego, to dam ci znać ;)

na stale da sie wylaczyc tylko w menu serwisowym w 2 profilach - cinema i drugiego nie pamietam.
aha po wlaczeniu kontrastu dynamicznego ekran znowu sie bedzie przyciemnial. IMHO nie warto wylaczac autodimmingu bo czern pojdzie do piachu..
bylo juz X razy o tym jak to zrobic - wszsytko jest w tym watku wystarczy przeczytac.


nie odbierz tego jako wytyk, ale może po prostu coś źle robisz. Mi się z początku też wydawało, że szybko ogarnąłem tę błahostkę, a jednak napisy ciągle się rozjeżdżały, aż w końcu jakoś do tego doszedłem. W moim przypadku wystarczyło tyle: w menu Napisy klik na Zmień współczynnik FPS napisów, w ramce Ilość klatek na sekundę w okienku Aktualna wpisywałem 25.000, a w Docelowej oczywiście 23.976. Pamiętaj, żeby w ramce Obszar zmiany napisów wybrać właściwą opcję, czyli dajmy na to Od aktualnej linni, bądź też przed całą operacją zaznacz całość napisów i wybierz opcję Według zaznaczenia. Mam nadzieję, że to pomoże. Nie poddawaj się i pokombinuj trochę, a na pewno się uda. pozdrawiam

mialem podobny problem - uporalem sie z nim nastepujaco - subedit - edycja napisow - zaznaczasz cale napisy - zmieniasz fps na 23.975 i exportujesz napisy jako SRT (tym sposobem mozna ogladac pliki MKV z napisami bo tu dzialaja tylko SRT) i powinno hulac.
 
Do góry