Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

marcin30

New member
w niemczech jest jescze model ue xx b 7090 , w wersji 32 cale kosztuje 1300 euro a 7000 ok 1100 euro , ktoś wie czym różni sie od 7000 i 7020

Pozdrawiam
 

Butik

New member
marcin30 napisał:
w niemczech jest jescze model ue xx b 7090 , w wersji 32 cale kosztuje 1300 euro a 7000 ok 1100 euro , ktoś wie czym różni sie od 7000 i 7020
Kolorem ramki, w tym wątku to pytanie i odpowiedź pojawiło się już parę razy.
 

Wladek_76

New member
rbialas1 napisał:
Już MAM!! - sam sobie odpowiem :):) ale piszę żeby inni nie ślęczeli bez potrzeby. Po aktualizacji firmware żeby pozbyć się widgetów wystarczy uruchomić Plug&play i odzyskujemy youtube :). Niestety trzeba tv poustawiać od nowa ale to już małe piwo :) POZDRAWIAM:)

Dokładnie, Plug&Play i YouTube działa. Pisałeś coś o jakimś menu serwisowym. Jak się do niego dobrać?


Pozdr.
 

jallan

New member
Witam.
Wczoraj dołączyłem do grona posiadaczy B6000.
- rozjaśnione plamy na czarnym tle – fakt ( przy ustawieniach fabrycznych ), po zmianie software
i po obniżeniu podświetlenia do 6 problem nie widoczny nawet w nocy.
Jak dla mnie ustawienia podane na tym forum bardzo dobre dla „n” dla DVD kontrast 70
- problem HDCP z „n” – czasami, ale nie przeszkadza bardzo
- B 6000 nie ma opcji odtwarzania filmów z USB ( tylko mp3 i JPG)
Ogólnie jestem zadowolony J

pozdrawiam
 

ksvrl

New member
Upgrade B6000

Jallan w tym wątku były wypowiedzi o upgrade B6000 aby mógł odtwarzać filmy przez USB jak B7000.
Uważam, że warto spróbować i był bym wdzięczny za info. o efektach Twojej pracy. Bo jeśli to jest możliwe to tez biore B6000 i nie będę przpłacał za B7000.
 

czakiwp

New member
ksvrl napisał:
Jallan w tym wątku były wypowiedzi o upgrade B6000 aby mógł odtwarzać filmy przez USB jak B7000.
Uważam, że warto spróbować i był bym wdzięczny za info. o efektach Twojej pracy. Bo jeśli to jest możliwe to tez biore B6000 i nie będę przpłacał za B7000.

Ja osobiście dokonałem takiej zmiany w service menu i wszystko działa i śmiga aż miło - (filmy w divix i mkv przez USB :). )Wyłączyłem także auto dimming dla trybu Movie i Standard więc teraz to tylko czysta rozkosz.... Jeśli ktoś nie lubi przepłacać za youtuby i inne wifi - widgety to brać b6000. :D
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
W teście diagnostycznym naziemnych kanałów cyfrowych, w menu Siła sygnału mam - Wyspy Kanaryjskie. Jak to zmienić?
 

tycobb

New member
czakiwp właśnie się przymierzam do zakupu B7000 ale jak widzę nie warto przepłacać...czy aby dostać się do service menu trzeba mieć "specjalne" uprawnienia czy też jest ono dostępne w każdym momencie?? przepraszam za lamerskie pytanie ale tak jak piszę dopiero będę go kupował i nie chciałbym popełnić błędu ;)
 
Ostatnia edycja:

czakiwp

New member
tycobb napisał:
czakiwp właśnie się przymierzam do zakupu B7000 ale jak widzę nie warto przepłacać...czy aby dostać się do service menu trzeba mieć "specjalne" uprawnienia czy też jest ono dostępne w każdym momencie?? przepraszam za lamerskie pytanie ale tak jak piszę dopiero będę go kupował i nie chciałbym popełnić błędu ;)
Witaj ..od tego jest forum aby pytać. Choć to pytanie padało już wiele razy i instrukcje są ogólnie dostępne w necieale powtórze dla Ciebie:
TV w trybie "stand by"
kolejno wcisnąc na pilocie:
INFO, MENU, MUTE, POWER
włączy się tv z menu serwisowym, więc strzałką w dół i wybierasz:
CONTROL , SUBOPTION ...pojawiają się 3 kolumny z różnymi ustawieniami..więc nic nie zmieniasz i wciąż strzałką w dól na pilocie zmieniasz 3 opcje: WISELINK MOVIE na ON, WISELINK WRITE na ON i HIGH DEVI na ON..wyłączasz tv za pomocą klawisza POWER i po włożeniu w gniazdo USB pendriva lub dysku zewnętrznego w media player masz dodatkowo dostępną opcję MOVIE :)))... ot cała filozofia. Miłego oglądania!!!
 
Ostatnia edycja:

tycobb

New member
czakiwp wielkie dzięki:eek:k: hmmm zatem wychodzi na to, że nie ma sensu przepłacać:D a jeszcze jedno...czy ten trik działa po ew. aktualizacji oprogramowania??;)
 

czakiwp

New member
tycobb napisał:
czakiwp wielkie dzięki:eek:k: hmmm zatem wychodzi na to, że nie ma sensu przepłacać:D a jeszcze jedno...czy ten trik działa po ew. aktualizacji oprogramowania??;)
No jeśli nie zależy ci na wifi i innych bzdetach to nie ma co przepłacać !!! Też się nad tym zastanawiałem ale zrobiłem aktualizacje i powiem jedno...DZIAŁA i to jak cholera !!! ::eek:k: Właśnie oglądałem Matrixa z pendriva z formatu mkv :))) hehe "bajka" to mało powiedziane !!!
 

tycobb

New member
hmmmm...zatem już wiem, że B6000 będzie zakupiony bo owe bajery...cóż dla mnie zbędny luksus:eek:k: wielkie dzięki za pomoc czakiwp.
 

bauer

New member
a moje pytanie czysto teoretyczne
czy kolejny upgrade softu może wyłaczyć tą opcje w B6000 do odtwarzania filmów z USB ? Czy możliwy jest downgrade ? :)
 

janosh

New member
witam wszystkich
:( Posiadam wersje UE40B7000 .. Mam pytanie dostrzegłem ze przy szarych scenach miga mi obraz jak na starym crt może nie az tak, ale pulsuje a przecież to jest 100hz czy to normalne, ma ktoś cos podobnego???
 

bary

New member
janosh napisał:
witam wszystkich
:( Posiadam wersje UE40B7000 .. Mam pytanie dostrzegłem ze przy szarych scenach miga mi obraz jak na starym crt może nie az tak, ale pulsuje a przecież to jest 100hz czy to normalne, ma ktoś cos podobnego???
Oczywiście, że normalne. Pooglądaj dłużej TV wieczorem a przed pójściem spać kiedy go wyłączysz to w ciemnościach dopiero poczujesz się - jak gdyby ktoś Ci dawał stroboskopem po oczach.

Obraz z LCD 'miga' sobie z częstotliwością ok. 50, 60 Hz.
 

janosh

New member
bary napisał:
Oczywiście, że normalne. Pooglądaj dłużej TV wieczorem a przed pójściem spać kiedy go wyłączysz to w ciemnościach dopiero poczujesz się - jak gdyby ktoś Ci dawał stroboskopem po oczach.

Obraz z LCD 'miga' sobie z częstotliwością ok. 50, 60 Hz.

no tak ale nie sadze ze az tak jak moj ,nawet patrzac na moj minitor lcd ktory chodzi na 60 Hz nie widac tego efektu
zrobilem test kamera fuul HD filmowalem tv i monitor ...
masakra monitor wrecz idealnie natomiast tv masakra ....
chyba serwis mnie ratuje .....jakies inne pomysly
 

Max123

New member
Zgrałem płytę DVD z filmem na dysk kompa, przegrałem na pendrive`a, a następnie otwieram na ekranie TV i... obraz nie jest rozciągniety do pełnej wielkości tzn. po bokach są pasy szerokie jak przy filamach 4:3, a od góry i dołu wąskie. Co jest grane? Ten sam film odtwarzany ze stacjonarnego DVD wypełnia cały ekran telewizora.
 

Krzychu1

New member
Hi... dzisiaj nabyłem / do niedzieli promocja w Saturnie bez VAT - 5327,- / 40B7000 bo 46B7000 wykupili rano już pierwszego dnia ... !!!
W sklepach internetowych już się zaczynają pokazywać, ale niestety już z wyższą ceną niż przed 10-cioma dniami kiedy to zacząłem poszukiwania.
Totalny i kosmiczny odlot - super sprzęt.
 
Do góry