Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

ksvrl

New member
Avi

Witam,

Od dwóch dni jestem posiadaczem modelu B7000 i zaskoczyłem się że nie odtwarza plików z rozszerzeniem *.avi a właściwie w ogóle ich nie widzi.

Czy brakuje mi jakiejś aktualizacji czy może on tego nie potrafi :( a może jest jakiś sposób aby jednak je odtworzyć????
 

ork10

New member
pwoznicz napisał:
Witam, mam UE55B7000 i mam problem z właśicwym zatrzymaniem pamięci USB. Po próbie bezpiecznego wyłączenia pojawia się komunikat "Urządzenie nie noże być bezpiecznie wyłączone" - czy ktoś może spotkał się z tym. Dodatkowo przy próbie odtwarzania pliku avi otrzymuję komunikat "format nieobsługiwany". Plik jest widoczny więc raczej powinien być odtwarzany ale przy próbie uruchomienia otrzymuję powyższy komunikat. Być może plik był za duży (2,5G)?

Ja tam wyciągam tego pendriva i się nie przejmuję, mi spokojnie odtwarza pliki 5GB, ale *mkv , avi nie próbowałem.
 

janosh

New member
Tak jak mowilem tak tez zrobilem wymienilem tv na nowy ,ale nie bylo latwo i juz nie mam zadnego migania obrazu
zobaczymy ,podobno juz niedlugo w sklepach pojawi sie seria b 9000 to dopiero ma byc zyletka ....ma ktos wiecej newsow na ten temat???
 

Krzychu1

New member
Małe pytanko...??? >>> B7000 <<<
Mam kłopot z uruchomieniem PIP-a, ???
Żródło sygnału >>> Dekoder kablowy HD mam na HDMI 2, a tuner sat na Zewn. /przez EURO/,
Po wejściu w narzędzia i włączeniu PIP-a... w okienku nie ma obrazu...!!!
Kombinuję i nie udaje mi się.
Może ktoś pomóc...?
 

thugnigga

New member
ork10 napisał:
O beznadziejnym dźwięku tv było już tutaj trochę, ale chce zapytać czy u Was jest też tak beznadziejnie jak u mnie. Przy niskich tonach, nawet głosie lektora na filmach powstaje jakiś rezonans z obudową i brzmi to jak dudnienie całej obudowy tv.

przeczytaj moje wrazenia - ja oddalem na gwarancji zeby naprawili i flashlighting i wlasnie ten problem z dzwiekiem..
dodam iz tv oddalem miesiac temu :) za kilka dni mija dokladnie miesiac ciekawe co dalej..
 

gorz_ow

New member
opóźnienie obrazu do audio z wyjścia optycznego

ponowię swoje pytanie:
jestem szczęśliwym posiadaczem B7000 40'' i zauważyłem mały problem:
dźwięk wysyłany do mojego kina domowego przez złącze optyczne wyprzedza o kilka milisekund obraz odtwarzany.

sytuacja powtarza się przy każdym odtwarzaniu: z sygnału anteny, pendrive'a, czy dekodera cyfrowego połączonego kablem HDMI.

czy ktoś się spotkał z takim problemem?
a może ktoś z Was wie, jak to rozwiązać?
:hmm:
 

gorz_ow

New member
Re: Pip

Krzychu1 napisał:
Małe pytanko...??? >>> B7000 <<<
Mam kłopot z uruchomieniem PIP-a, ???
Żródło sygnału >>> Dekoder kablowy HD mam na HDMI 2, a tuner sat na Zewn. /przez EURO/,
Po wejściu w narzędzia i włączeniu PIP-a... w okienku nie ma obrazu...!!!
Kombinuję i nie udaje mi się.
Może ktoś pomóc...?

PIP w tym modelu wywietla wyłącznie obraz z kabla antenowego, zatem prawdopodobnie nie masz podłączonej anteny :eek:k:
 

Krzychu1

New member
gorz_ow
Dzięki serdeczne,
Masz rację... faktycznie tylko ze źródła antenowego.. / czyli z dekodera TVSat, nie będę miał PIP-a... Tak... ? /
A swoją drogą, cóż to za PIP... w starym 10 letnim soniaku miałem PIP z każdego źródła... uruchamiany jednym klawiszem na pilocie.
a tu trzeba wchodzić w menu... i klikać ... :(

Coraz bardziej rozczarowuje mnie ten sprzęt ... :confused:
np. za każdym razem muszę ustawiać "tryb obrazu" bo po włączeniu TV lub zmianie źródła , wskakuje mi "tryb dynamiczny" a oszczędzanie energii na "Wył."
W menu mam zatwierdzone inne ustawienia... a po wył/wł TV, ciągle powracają w/w.
- a może coś źle robie...???
 

mari_p

New member
gorz_ow napisał:
ponowię swoje pytanie:
jestem szczęśliwym posiadaczem B7000 40'' i zauważyłem mały problem:
dźwięk wysyłany do mojego kina domowego przez złącze optyczne wyprzedza o kilka milisekund obraz odtwarzany.

sytuacja powtarza się przy każdym odtwarzaniu: z sygnału anteny, pendrive'a, czy dekodera cyfrowego połączonego kablem HDMI.

czy ktoś się spotkał z takim problemem?
a może ktoś z Was wie, jak to rozwiązać?
:hmm:
Podłącz dekoder do kina domowego :eek:k:
 

Krzychu1

New member
edii 2
Faktycznie mam tryb sklepowy, bo brałem z ekspozycji...
Jak wejść w tryb domowy, za chiny nie potrafię...
Robię jak w instrukcji Plug & Play >>> naciskam przycisk głośności na panelu Tv >>> potem przez 5 sek trzymam palec na "menu" na TV >>>.... i pokazuje się menu, ale ... nic nie wyskakuje tzn. wyskakuje napis w niebieskiej ramce "tryb sklepowy"...
Przepraszam za moje "lamerstwo"... :)
----------------------------------------------------------------------------------------
Sory za post: - ale doszedłem jak wrócić do "tryb domowy", pozwolę go sobie opisać, dla kogoś kto miałby podobny przypadek:
- Menu > Plug & Play /i tu miałem problem bo funkcja ta podświetlona jest tylko w trybie TV/
- dalej już idziemy w/g komunikatów na ekranie.
 
Ostatnia edycja:

ork10

New member
thugnigga napisał:
przeczytaj moje wrazenia - ja oddalem na gwarancji zeby naprawili i flashlighting i wlasnie ten problem z dzwiekiem..
dodam iz tv oddalem miesiac temu :) za kilka dni mija dokladnie miesiac ciekawe co dalej..

Minął miesiąc? Napisz co dalej, zrobie to samo jeśli to coś Tobie dało pożytecznego.
 

gorz_ow

New member
audio w B7000 - złącze optyczne

mari_p napisał:
Podłącz dekoder do kina domowego :eek:k:

cóż... chyba nie wczytałeś się w treść, bo problem nie istnieje wyłącznie w przypadku dekodera.
opóźnienie obrazu w stosunku do dźwięku przez OPTI występuje w każdym trybie (w tym TV, pendrive, EURO, HDMI).
:confused:
 

razorex

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem 46B7000. Jak na razie jestem zadowolony.

Jak do tej pory odczytał wszystko co mu dałem z pendriva.
Obraz w SD bardzo dobry, lepszy już trudno osiągnąc, cudow nie ma. ;) Za to filmy w Full HD rewelacja :eek:

Dźwięk rzeczywiście taki sobie, ale nic nie buczy przy niższych tonach.

Jak na razie tyle z moich wrażen, ogolnie polecam ten tv.
 

thugnigga

New member
ork10 napisał:
Minął miesiąc? Napisz co dalej, zrobie to samo jeśli to coś Tobie dało pożytecznego.

Dzwonilem wczoraj, nie wiem czy dobrze zrobilem moze by o mnie zapomnieli i musieli przywiezc nowy egzemplarz.. w kazdym razie dzisaj mija miesiac i naprawa magicznie zakonczyla sie wczoraj. Dzisiaj maja przywiezc.
Podobno wymienili glosnik. Podswietlenie matrycy "jest w przyjetych standardach" a na pytanie "czy za 6500pln jest to telewizor ktory mozna ogladac tylko w swietle dziennym?"( bo wieczorem i przy zgaszonym swietle, przy ciemnych scenach flashlighting jest widoczny.. pol biedy jakby to bylo symetrycznie.. ale prawy dolny rog jest jasniejszy niz reszta..) otrzymalem odpowiedz " jesli panu nie pasuje to prosze zwrocic sie do sprzedającego i powiedziec ze towar jest niezgodny z umowa kupna-sprzedazy bo nikt pana nie poinformowal ze ten telewizor tak ma".To nic ze mowilem ze widoczne jest to bardzo przy ciemnych scenach..oni testowali przy tle czerwonym, bialym, czarnym i zielonym i nic nie widac... no comment. Nie ma to jak serwis majacy w dupie uwagi klienta.. nic sie nie zmienilo w tym temacie od czasow prl :/
 

thugnigga

New member
ork10 napisał:
Dzięki za odpowiedź. Napisz jeszcze czy wymiana głośników coś dała, jeśli możesz?

Niestety jest jeszcze gorzej.
zglaszam reklamacje bezposrednio do samsunga, niestety sprzet za tyle kasy powinien spełniac jakies normy.
 

Maczek79

New member
Mam 40B7000 od miesiąca i jestem bardzo zadowolony sygnał SD zaskoczył mnie na PLUS i to duży! Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Syganł HD z Cyfry + super, jak na razie nie mam się do czego przyczepić, może z czasem coś wypłynie.
Polecam ten TV!
 

arte

New member
gorz_ow napisał:
...opóźnienie obrazu w stosunku do dźwięku przez OPTI występuje w każdym trybie (w tym TV, pendrive, EURO, HDMI).
:confused:[/QUOTE

To nie chodzi o to, ze po optyczynm, ale o to,
ze telewizor obrabia przeciez obraz, dodaje klatki,
usuwa interlace, przelicza kolorystyke,
itp. To wszystko zajmuje czas! Ten czas, ktory uplywa od momentu podania sygnalu z kabla do wyswietlenia obrazu, popularnie zwany jest input lagiem. Dzwiek zas jest poddawany mniej czasochlonnej obrobce, albo w ogole. Dlatego w amplitunerach, kinach domowych, jest opcja av synch (lub podobnie brzmiaca), ktora daje mozliwoscs wporowadzenia opóźnienia w odtwarzsnym dzwieku,
tak by zgadzalo sie z obrazem.

Musisz poszukac takiej opcji i sobie wyregulować

Arte
 
Do góry