Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Max123

New member
Obserwując w Domarze trzy TV Samsunga, dwa z serii A podświetlane tradycyjnie i jeden z serii B7000 zdziwiło mnie, że przy tym samym ustawieniu parametrów, w tym podświetlenia na 10, jasność i ostrość tego nowego B7000 była duża niższa od pozostałych... Brakuje tego "błysku".
Najgorsze jest to, że podświetlenie na 10, to w ledach maksimum i niestety nic więcej się nie wyciągnie.
Przy tej niskiej jasności (tego parametru Samsung obecnie nie podaje) faktycznie czerń jest czarna jak smoła, ale białe napisy na czarnym tle są jakieś przytłumione. Podobny efekt czerni można uzyskać w "zwykłych" LCD zmniejszając podświetlenie do ok. 6-8.
 

bary

New member
>Max123

Telewizor kupujesz do domu a nie na wystawę sklepową! To zupełnie inne warunki odbioru.
Przy wysokich nastawach o których wspominasz, oglądając w domu obraz z B7000, to od tych "błysków" przy wysokim kontraście jaki oferuje ten TV początkowo będziesz miał bóle głowy a po kilku tygodniach oślepniesz, masz to jak w banku.
Wieczorkiem zalecam podświetlenie na 3 a w dzień max. 5-6, koniecznie tryb Film + dobra wstępna kalibracja a wrażenia estetyczne będziesz miał jak w kinie :)
 

efor

New member
witam
Proponuję zawitać na stronę SAMSUNG USA, I WEJŚĆ W OPIS B7000 W WERSJI pdf która jest w zakładce pełnej specyfilacji w prawej górnej części. Tam poraz pierwszy samsung podał w oficjalnych materiałach kontras dynamiczny 1:3 000 000. Ponadto podobno panele w seriach 55cali mają mieć kontrast statyczny 1: 5000. Poprzednia generacja miala 1:3000. I napewno jest nowy procesor odpowiedzialny za ruchomy obraz.

CIEKAWE ? :roll:
 

Dymis

New member
To coś czuję, że w końcu wybierzemy z rodzicami dla nich odpowiedni TV :) Zastanawiam się nad B8000... ale wiadomo trzeba poczekać na testy.
 

jameslauver

New member
Witam..testuje wlasnie 46 B 7000 ..po A 856..pierwsza sprawa...brak wyjscia audio..! jest tylko optyczne wyjscie..jak na taki sprzet to dziwne..obraz-narazie wydaje mi sie ze kolory i ruch minimalnie gorsze niz w a856 ale czeka mnie duzo pracy aby z kalibrowac to cudo..ale mozliwosci ma duzo..duzy plus to cisza..!!! w koncu nie slusze buczenia jak w A 856..to narazie takie pierwsze wrazenia..pozdrawiam JL
 

szataniol

New member
arcos napisał:
Może mieli chwilowa promocję... :) W maxmedia.pl model 46B700 jest po 6342 zł. Ale nie miałem do czynienia z tym sklepem.

Jeśli myslisz o maximedia.pl to ten sklep polecam 100%!!! Robiłem już tam zakupy 3-krotnie. (nagrywarka DVD, telewizor Panasonic i radio samochodowe). Towar odbierałem osobiscie (oddział Gostynin). Najniższe ceny choć nie ma ich na np. ceneo.pl. Warto zadzwonić i negocjować cenę bo zawsze coś można utargować. Polecam!
 

cezaryjozwiak

New member
Product Availability and Pricing
- Price:
8000 Series –
46-inch class: $3,299.99 / 55-inch class: $3,999.99




7000 Series –
40-inch class: $2,499.99 / 46-inch class: $2,999.99 /





55-inch class: $3,799.99




6000 Series –
32-inch class: $1,599.99 / 40-inch class: $2,299.99 /





46-inch class: $2,799.99 / 55-inch class: $3,599.99
-
Availability:

8000 Series –
May 2009




7000 Series –
March 2009 (46-inch class and larger)





April 2009 (40-inch class)




6000 Series –
March 2009 (40-inch class and larger)





June 2009 (32-inch class)
 

cezaryjozwiak

New member
Specyfikacja techniczna 6000 7000 8000

Specifications




6000 Series LED HDTV
7000 Series LED HDTV
8000 Series LED HDTV






Screen Sizes
  • 54.6-inch / 45.9-inch / 39.9-inch / 31.5-inch
  • 54.6-inch / 45.9-inch / 39.9-inch
  • 54.6-inch / 45.9-inch
Resolution
  • Full HD 1080p
  • Full HD 1080p
  • Full HD 1080p
Design
  • Touch of Color™ (ToC™) with Rose accents
  • Crystal neck swivel stand
  • Compatible with ultra-slim wall-mount solution (sold separately)
  • Touch of Color™ (ToC™) with Rose accents
  • Crystal neck swivel stand
  • Compatible with ultra-slim wall-mount solution (sold separately)
  • Touch of Color™ (ToC™) with Charcoal accents
  • Crystal neck swivel stand
  • Compatible with ultra-slim wall-mount solution (sold separately)
Video
  • Mega dynamic contrast ratio
  • 4ms response time
  • Auto Motion Plus™ 120Hz frame interpolation with separate blur and judder adjustments
  • Ultra Clear Panel
  • Wide Color Enhancer Pro
  • Mega dynamic contrast ratio
  • 4ms response time
  • Auto Motion Plus™ 120Hz frame interpolation with separate blur and judder adjustments
  • Ultra Clear Panel
  • Wide Color Enhancer Pro
  • Mega dynamic contrast ratio
  • 2ms response time
  • Auto Motion Plus™ 240Hz frame interpolation with separate blur and judder adjustments
  • Ultra Clear Panel
  • Wide Color Enhancer Pro
Audio
  • Down-firing speakers with integrated subwoofer
  • 15-watts x 2 (55-inch class)
  • 10-watts x 2
    (32-inch class to 46-inch class)
  • SRS TruSurround HD™
  • Down-firing speakers with integrated woofer
  • 15-watts x 2 (55-inch class)
  • 10-watts x 2
    (40-inch and 46-inch classes)
  • SRS TruSurround HD™
  • Down-firing speakers with integrated woofer
  • 15-watts x 2 (55-inch class)
  • 10-watts x 2 (46-inch class)
  • SRS TruSurround HD™
Features
  • InfoLink™ RSS
  • USB 2.0 Movie with MPEG4, DivX, MP3, JPEG decoders
  • Natural Mode
  • Energy Star® v3.0 compliant
  • Built-in ATSC/Clear QAM digital tuner
  • Picture-in-Picture
  • Medi@2.0™
  • Internet@TV - Content Service with Yahoo! Widget Engine
  • Content Library ™
    (2GB flash memory)
  • USB 2.0 Movie with MPEG4, DivX, MP3, JPEG decoders
  • DLNA-CERTIFIED™ for wired / wireless access (USB dongle for wireless sold separately)
  • Natural Mode
  • Energy Star® v3.0 compliant
  • Built-in ATSC/Clear QAM digital tuner
  • Picture-in-Picture
  • Medi@2.0™
  • Internet@TV - Content Service with Yahoo! Widget Engine
  • Content Library ™
    (2GB flash memory)
  • USB 2.0 Movie with MPEG4, DivX, MP3, JPEG decoders
  • DLNA-CERTIFIED™ for wired / wireless access (USB dongle for wireless sold separately)
  • Natural Mode
  • Energy Star® v3.0 compliant
  • Built-in ATSC/Clear QAM digital tuner
  • Picture-in-Picture
A/V Connections
  • 4 HDMI (HDMI-CEC) version 1.3 inputs (side)
  • 1 component input (bottom)
  • 2 USB 2.0 inputs (side)
  • 1 Ethernet connection (bottom)
  • 1 optical audio output (side)
  • 1 PC input (bottom)
  • 4 HDMI (HDMI-CEC) version 1.3 inputs (side)
  • 1 component input (bottom)
  • 2 USB 2.0 inputs (side)
  • 1 Ethernet connection (bottom)
  • 1 optical audio output (side)
  • 1 PC input (bottom)
  • 4 HDMI (HDMI-CEC) version 1.3 inputs (side)
  • 1 component input (bottom)
  • 2 USB 2.0 inputs (side)
  • 1 Ethernet connection (bottom)
  • 1 optical audio output (side)
  • 1 PC input (bottom)
Estimated Selling Price
  • 54.6-inch (UN55B6000): $3,599.99
  • 45.9-inch (UN46B6000): $2,799.99
  • 39.9-inch (UN40B6000): $2,299.99
  • 31.5-inch (UN32B6000): $1,599.99
  • 54.6-inch (UN55B7000): $3,799.99
  • 45.9-inch (UN46B7000): $2,999.99
  • 39.9-inch (UN40B7000): $2,499.99
  • 54.6-inch (UN55B8000): $3,999.99
  • 45.9-inch (UN46B8000): $3,299.99
Availability
  • March 2009 (40-inch class and larger)
  • June 2009 (32-inch class)
  • March 2009 (46-inch class and larger)
  • April 2009 (40-inch class)
  • May 2009
 

Archon^^

New member
Wczoraj odebralem swojego 7000 i musze przyznac ze jestem pod duzym wrazeniem (przesiadlem sie z crt). Nie bede pisal na temat jaki jest obraz bo ciezko mi porownac do innych LCD/LED, natomiast mam kilka uwag na temat "usability". Po pierwsze Internet@TV - czy komus udalo sie doinstalowac innego widgeta niz youtube? Po drugie - w momencie streamowania wideo po LANie nie mam mozliwosci pauzowania i przewijania. Po trzecie to w srodku jest Linux ;) (W quick guide jaki przyszedl z TV jest licencja GPL wypisana i pakiety jakie byly uzyte w sofcie).
 

czakiwp

New member
Wczoraj przyszedł świeży UE40B6000. Jako nie videofil jestem w szoku. Bez kalibracji po podłączeniu do analogowej kablówki szczena mi opadła. Sygnał na SD jest powalający i nie dużo mu brakuje do tych z poczciwych CRT. Kolory soczyste, wyraźne. Obraz płynny bez smug . Potwierdzam jednak, iż matryca jest nie równo podświetlana. Szczególnie to widać rogach w ciemnym pomieszczeniu. W ciągu dnia da sie to dostrzec patrząc pod dużym kątem. Mimo wszystko jest to akceptowalne i w żaden sposób nie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. Minusy to: brak drugiego portu Movie usb, wyjście audio tylko optyczne. Myślę , że samsung poszedł na pewien kompromis w porównaniu z modelami A786. Kosztem zmniejszenia zużycia energii z 200 do 100W, zmniejszeniu rozmiarów i z przejścia z podświetlania BACK LED na EDGE LED. Zużycie spadło , zmniejszył się rozmiar TV kosztem nierównomiernego podświetlania matrycy. No cóż coś za coś...ja jestem w każdym razie baardzo zadowolony.
 

walery

New member
czakiwp napisał:
Wczoraj przyszedł świeży UE40B6000. Jako nie videofil jestem w szoku. Bez kalibracji po podłączeniu do analogowej kablówki szczena mi opadła. Sygnał na SD jest powalający i nie dużo mu brakuje do tych z poczciwych CRT. Kolory soczyste, wyraźne. Obraz płynny bez smug . Potwierdzam jednak, iż matryca jest nie równo podświetlana. Szczególnie to widać rogach w ciemnym pomieszczeniu. W ciągu dnia da sie to dostrzec patrząc pod dużym kątem. Mimo wszystko jest to akceptowalne i w żaden sposób nie wpływa na jakość wyświetlanego obrazu. Minusy to: brak drugiego portu Movie usb, wyjście audio tylko optyczne. Myślę , że samsung poszedł na pewien kompromis w porównaniu z modelami A786. Kosztem zmniejszenia zużycia energii z 200 do 100W, zmniejszeniu rozmiarów i z przejścia z podświetlania BACK LED na EDGE LED. Zużycie spadło , zmniejszył się rozmiar TV kosztem nierównomiernego podświetlania matrycy. No cóż coś za coś...ja jestem w każdym razie baardzo zadowolony.

Wiesz jakie mam zuzycie energii w LE40A786 ok 120W. Podane wartości są dla ustawień sklepowych i jak tu jeden z kolegów pisał trzeba TV skalibrować. Ja mam podświetlenie tablicy na 4 wyłaczone wszystkie ulepszacze. Obraz film ciepł1 i paleta kolorów oraz odcien bieli wg kalibracji.:cool:
 

czakiwp

New member
walery napisał:
Wiesz jakie mam zuzycie energii w LE40A786 ok 120W. Podane wartości są dla ustawień sklepowych i jak tu jeden z kolegów pisał trzeba TV skalibrować. Ja mam podświetlenie tablicy na 4 wyłaczone wszystkie ulepszacze. Obraz film ciepł1 i paleta kolorów oraz odcien bieli wg kalibracji.:cool:

Kurcze co racja to racja. Znalazłem takie oto ustawienia na innym forum i musiałem później zbierać zęby z gleby. Opisywane przezemnie wcześniej efekty źle podświetlanej matrycy.....jak ręką odjął. Poniżej te ustawienia:

Tryb - film
Podświetlenie - 3
kontrast - 80
Jasność - 45
Ostrość - 70
kolor - 45
Odcień - Z50/C50
Ustawienia zaawansowane:
Tonacja czerni - ciemna.
Kontrast dynamiczny - niski
Gamma - 0
Balans Bieli:
Przes.R - 17
Przes.ziel - 15
Przez. nieb.- 11
Wzm. R - 7
Wzm.ziel. - 15
Wzm.nieb. - 30
Ocien skóry - +1
Uwydatnianie krawędzi - wł.
xvYCC -wł.
Ton kolorów - ciepły2
Tryb firlm - auto2
100Hz Motion Plus - wyraźny

:) :) :)
 

rudy

New member
walery napisał:
Wiesz jakie mam zuzycie energii w LE40A786 ok 120W. Podane wartości są dla ustawień sklepowych i jak tu jeden z kolegów pisał trzeba TV skalibrować. Ja mam podświetlenie tablicy na 4 wyłaczone wszystkie ulepszacze. Obraz film ciepł1 i paleta kolorów oraz odcien bieli wg kalibracji.:cool:
Skoro LE40A786 ma zużycie ,,sklepowe" 240W,a po skalibrowaniu tylko 120W,to UE40B6000 lub 7000 mający zużycie ,,sklepowe" na poziomie 100W,po skalibrowaniu będzie miał? Aż boję się pomyśleć,ale wychodzi 50W,a więc i tak wychodzi duzo mniej.Pozdrawiam.
 

walery

New member
rudy napisał:
Skoro LE40A786 ma zużycie ,,sklepowe" 240W,a po skalibrowaniu tylko 120W,to UE40B6000 lub 7000 mający zużycie ,,sklepowe" na poziomie 100W,po skalibrowaniu będzie miał? Aż boję się pomyśleć,ale wychodzi 50W,a więc i tak wychodzi duzo mniej.Pozdrawiam.

Ja bym się aż tak nie podniecał .:D Nie wiadomo jaką taktykę zastosował Samsung podając to zużycie energii. Najlepiej jak któryś z posiadaczy kupi miernik w supermarkecie i poda rzeczywiste dane.:krol:
 

fkaczmarek

New member
B7000 a odtwarzanie MPEG-2

Witam
czy ktoś może potwierdzić, czy tak jest dla całej serii B7000:

port USB, pendrive 8GB:

przygotowane trzy różne film MPEG-2 (format 1920i),
które są bez problemu odtwarzane na serii B650 (bardzo dobra jakość)

na telewizorze UE46B7000 w MM nie są rozpoznawane i odtwarzane
obecny w sklepie przedstawiciel Samsunga potwierdził ten problem

Zdjęcia są widoczne oraz film w Mpeg4.

czy ktoś ma wiedzę z manuala czy z innych żródeł
czy jest to świadoma "polityka" czy też "bug" oprogramowania
chyba w dokumentacji Mpeg-2 jest wymienione, jako odtwarzane?

a szkoda by było, zwłaszcza że B7000 jest znacząco droższy od B650

pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
bary napisał:
>Max123

Telewizor kupujesz do domu a nie na wystawę sklepową! To zupełnie inne warunki odbioru.
Przy wysokich nastawach o których wspominasz, oglądając w domu obraz z B7000, to od tych "błysków" przy wysokim kontraście jaki oferuje ten TV początkowo będziesz miał bóle głowy a po kilku tygodniach oślepniesz, masz to jak w banku.
Wieczorkiem zalecam podświetlenie na 3 a w dzień max. 5-6, koniecznie tryb Film + dobra wstępna kalibracja a wrażenia estetyczne będziesz miał jak w kinie :)
Dzisiaj zapoznałem się z testem porównawczym TV Samsung z podswietleniem tradycyjnym i LED (PC Format) i wyniki redakcji są zbieżne z moimi odczuciami przedstawionymi w poprzednim poście.
 
Ostatnia edycja:

Max123

New member
bary napisał:
>Max123

Telewizor kupujesz do domu a nie na wystawę sklepową! To zupełnie inne warunki odbioru.
Przy wysokich nastawach o których wspominasz, oglądając w domu obraz z B7000, to od tych "błysków" przy wysokim kontraście jaki oferuje ten TV początkowo będziesz miał bóle głowy a po kilku tygodniach oślepniesz, masz to jak w banku.
Wieczorkiem zalecam podświetlenie na 3 a w dzień max. 5-6, koniecznie tryb Film + dobra wstępna kalibracja a wrażenia estetyczne będziesz miał jak w kinie :)
Dzisiaj zapoznałem się z testem porównawczym TV Samsung z podswietleniem tradycyjnym i LED (PC Format) i wyniki redakcji są zbieżne z moimi odczuciami przedstawionymi w poprzednim poście.

Samsung celowo nie podaje parametru jasności, bo "Telwizor z podświetleniem LED świeci słabiej niż tradycyjny. Mimo znakomitego współczynnika kontrastu jasność w standardowym trybie wynosi JEDYNIE 136 NITÓW, czyli przeszło dwukrotnie mniej od 309 nitów zmierzonych w modelu lampowym (...)" I tak dalej...

"Jeszcze jeden mankament to temperatura barwowa obrazu. Tryb filmowy - 9000 K, dynamiczny - 12000 K. Już w tym trybie kolory wydają się zbyt zimne, a w standardowym temperatura przekracza 13000 K!"

Kontrast dynamiczny, podawany 2000 000:1, na obrazie mieszanym (plansza kontrolna) w telewizorze LED 1739:1, a lampwym - 1380:1!!!

Pobór prądu (zmierzony) tych dwóch TV 46-calowych, to 210 W (LED) i 230 W (lampowy)!

Polecam zapoznanie się z całością testu, choć dotyczy starszych modeli A656 oraz A786, to konkluzja końcowa musi być podobna w odniezieniu do najnowszych modeli.

PS Proszę moderatora o usunięcie powielonego postu powyżej, pomyłkowo zatwierdziłem jego wysyłkę
 
Ostatnia edycja:
Do góry