Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

szataniol

New member
Przybek napisał:
Podaję swoje nastawy :
Tryb - film
Podświetlenie - 3
kontrast - 80
Jasność - 45
Ostrość - 70
kolor - 45
Odcień - Z50/C50
Ustawienia zaawansowane:
Tonacja czerni - ciemna.
Kontrast dynamiczny - niski
Gamma - 0
Balans Bieli:
Przes.R - 17
Przes.ziel - 15
Przez. nieb.- 11
Wzm. R - 7
Wzm.ziel. - 15
Wzm.nieb. - 30
Ocien skóry - +1
Uwydatnianie krawędzi - wł.
xvYCC -wł.
Ton kolorów - ciepły2
Tryb firlm - auto2
100Hz Motion Plus - wyraźny

Przybek, podziel się uwagami nt. UE40B7000 (rozumiem, że takowy posiadasz?) Warty jest tej kasy? A co z tym podświetleniem, o które niektórzy powyżej tak się martwią? Za odpowiedź z góry serdeczne dzięki! Pozdro!
 

szataniol

New member
Ue40b7000

Cena Samsunga UE40B7000 w Maximedia oddział Gostynin wynosi 5.419zł. Dzisiaj dzwoniłem i jest to info potwierdzone choć cena na stronie jest nieco wyższa. Termin realizacji zamówienia 2-3dni. Jesli ktoś znalazł gdzieś taniej proszę o info. Proszę też o wrażenia osób posiadających ten sprzęt. Z góry dzięki!
 

MAdam

New member
szataniol napisał:
Oby Twoje słowa MAdam okazały się prorocze!!! :) A co sadzisz o LE40A768??? Brałem tez pod uwagę Sharpa LC-42DH77. Niebawem muszę zdecydować się na zakup ale powiem szczerze, że mam niezły mętlik tym bardziej, że UE40B7000 jest kuszący...
Pozdro!
Posiadałem przez kilka dni w domu 46A786 i czerń faktycznie idealnie czarna, ale juz przy krawędziach jasnych przedmiotów pojawiały się łuny, które mi nie przeszkadzały. W crt też widać coś podobnego, ale w mniejszym stopniu. Ogólnie podobał mi się bardziej niż 46A856. Oddałem go, ponieważ funcja smart led nie była dotepna w trybie HDMI PC, więc jeśli nie mogłem mieć największej zalety tego tv na kompie (główne przeznaczenie) to oddałem. A w trybie PC HDMI bez SMart led czarny był fatalny,a właściwie go nie było. W UE7000 nie bedzie tego problemu, bo nie ma smartled i localldiming, wiec nie ma co blokować.
Jeśli chodzi o Sharpa to się nie wypowiadam, bo nigdy nie miałem. Nie podchodzi poważnie do jakości obrazu z komputera ( nie wspiera wogóle 1920x1080@60HZ)to ja do tej marki też nie będę podchodził poważnie. Myślałem, że w nowych modelach to sie zmieni, ale nic. Cały czas w manual-ach jest wyraźnie napisane, a właściwie brak wpisu o wyświetlaniu natywnym 1920x1080 zarówno po hdmi jak i d-sub. Co nie znaczy, że jako typowy tv nie jest bardzo dobry (poczytaj na Sharpie). Powtarzam, poczekaj troszeńkę, aż ten tv nabędą osoby, które miały porównanie z innymi tv LCD najlepiej z wyższej półki, albo z plazmą. Bo teraz doszło do takiej sytuacji, że LCD potrafi mieć lepszą czerń od plazmy (kilka lat temu nie do pojęcia :) )
 

Jędras2

New member
Jędras napisał:
Przybek, to podaj proszę te wartości tych ustawień, zobaczę jak to wygląda u mnie...
pozdro
Jędras:eek:k:
Dzięki Przybek za te ustawienia...obrazem właśnie się bawię/jutro się podzielę doświadczeniami/...ale póki co,nie mogę uruchomic dzwięku po HDMI z 'n' - ki/obraz chodzi/.Sprzedawca sugerował mi, żeby w tunerze 'n'-ki wyłączyc dżwięk cyfrowy, ale nie zadziałało.Proszę o podpowiedż, co zrobic, aby ten dzwięk uruchomic...
pzdr
Jędras
 

thugnigga

New member
Panowie napiszcie cos jak ten tvk sprawuje sie w praniu.. chodzi o divxy, x360 (czy jest input lag?), kablowka SD, jak z podswietleniem - rownomiernie?
dobrze ze nie kupilem 786 :) ten chyba stanie u mnie w pokoju:)
 

michal102

New member
Jak ktoś mial możliwość oglądać ten TV ze stojącym obok B650, to niech się podzieli wrażeniami.
Czy różnica jest tylko w cenie, "grubości" i trochę lepszej czerni?
Czy może to zupełnie inna klasa?

Proszę o odpowiedz, bo sam już niewiem czy czekać na B6000 czy już kupić B650. U mnie w pobliżu nigdzie tych dwóch TV razem niema.

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

arcos

New member
A ja znalazłem takie coś na sieci - mały "teścik" UE46B6000:
***.jakitelewizor.pl/plaski_jak_nalesnik_samsung_ue46b6000,1238469580,1

Pozdrawiam,
Arcos

PS. Ponieważ mam za mało wypowiedzi na forum, żeby zamieszczać linki proszę zamiast "***" wpisać "www"
 

Jędras2

New member
Po jednodniowym teście stwierdzam, że UE46B7000 jest zgodny z moimi oczekiwaniami;
1.Czerń jest idealna, moim zdaniem lepsza od plazm oglądanych w sklepach..
2.Żadnego 'dymienia' przy krawędziach nie widzę..
3.Kąty super
4.N-ka po HDMI bardzo dobrze, ale sygnał SD z anteny dachowej też OK. /Polsat/
5.Wygląd- to jest to extra slim, u mnie wisi na ścianie ,na lince -jak obraz , 1cm od sciany,niezły bajer, a przy okazji wcale się nie grzeje!
6.Odtwarzania przez USB Divixów jeszcze nie testowałem
7.Dzwięk do przyjęcia- przy włączonym subwooferze i surround ,jest wyrażnie lepiej
8.Wadą jest to, że odbija niestety światło np.w pokoju słonecznym
9.Ogólnie : jak dotychczas b.dobra jakośc za rozsądna cenę- 6400zł w NEO27.pl /chłopaki się starają i dotrzymują słowa- brawo!/
10.Wydawało mi się na początku, że jest trochę za duży do moich 30m2, ale wszyscy stwierdzili ,że jest OK.
11.Pozostałe funkcje - w trakcie...
12.Myślę, że wygra z konkurencją sromotnie, niech no tylko trochę stanieje
pzdr
Jędras
 

arcos

New member
Jędras napisał:
Po jednodniowym teście stwierdzam, że UE46B7000 jest zgodny z moimi oczekiwaniami;
...
...
...
9.Ogólnie : jak dotychczas b.dobra jakośc za rozsądna cenę- 6400zł w NEO27.pl /chłopaki się starają i dotrzymują słowa- brawo!/

No to super. Jak "pobawisz" się trochę więcej to napisz kolejne twoje spostrzeżenia i opinie.

Czy mówisz o modelu 46'' i o sklepie Net24.pl ?
Bo to kosztuje tam prawie 7700 zł. Model 40'' kosztuje 6400 zł.
 

chylo

New member
W teście do którego link podał Arcos jest napisane ..tu cytat;

Gorzej jest z brakiem możliwości odtwarzania filmów DivX, którą ma tańszy 650. Miejmy nadzieje, że Samsung naprawi ten błąd wydając nowy firmware gdyż telewizor z możliwością bezpośredniego czytania filmów z USB to na prawdę praktyczny gadżet.

To jak to naprawdę jest ,czyta te Divixy czy nie?
 

walery

New member
thugnigga napisał:
Panowie napiszcie cos jak ten tvk sprawuje sie w praniu.. chodzi o divxy, x360 (czy jest input lag?), kablowka SD, jak z podswietleniem - rownomiernie?
dobrze ze nie kupilem 786 :) ten chyba stanie u mnie w pokoju:)
Przeczytaj to o tym TV a potem jeszcze raz przemyśl decyzję:
Przejdźmy może do obrazu. Telewizor LCD z krawędziowym podświetlaniem LED zdaje się nie zapowiadać cudów jeżeli chodzi o jakość obrazu. Montowanie diod na krawędzi, które pozwala na osiągnięcie tak atrakcyjnych wymiarów wyklucza największe zalety LED czyli Local Dimming (lokalne podświetlanie / zaciemnianie). Producent także wymijająco odpowiada na pytanie o kontrast. Pozostawia nas z informacją Dynamic Contrast Ratio - Mega Contrast i już.
Ja jednak się cieszę że mam 786 bo tu jakość obrazu jest lepsza.:grin:
 
Ostatnia edycja:

MAdam

New member
walery napisał:
Przeczytaj to o tym TV a potem jeszcze raz przemyśl decyzję:
Przejdźmy może do obrazu. Telewizor LCD z krawędziowym podświetlaniem LED zdaje się nie zapowiadać cudów jeżeli chodzi o jakość obrazu. Montowanie diod na krawędzi, które pozwala na osiągnięcie tak atrakcyjnych wymiarów wyklucza największe zalety LED czyli Local Dimming (lokalne podświetlanie / zaciemnianie). Producent także wymijająco odpowiada na pytanie o kontrast. Pozostawia nas z informacją Dynamic Contrast Ratio - Mega Contrast i już.
Ja jednak się cieszę że mam 786 bo tu jakość obrazu jest lepsza.:grin:
Skąd wiesz, ze lepsza?? Miałeś 2 modele w domu? Czy wywnioskowałeś to z tego "testu", co raczej nie było testem, tylko opiniami pewnej osoby. Że nie ma podanego kontrastu to już wiemy, ale te wartości co były podawane w milonach np. w A786, czy to jest zgodne z prawdą? Kto to zmierzy? Tego bym się tak nie czepiał. 46A786 to dobry tv, ale też nic tanszy praktycznie od UE46B6000, a ten jednak ma mpeg4, jest super sprawą jak ktoś chce wieszać(super cienki), a jak nie to ma obrotową podstawę a w serii A7 tego było brak
 

africates

New member
Panowie... ale kontrast to jest przeciez podany i to w dosc oczywisty sposob! nieprawdaz?!

Mega to przedrostek wielokrotności jednostki miary wielkości fizycznych o mnożniku 10 do potegi 6tej = 1 000 000 (milion), oznaczany symbolem M

pozdrowionka
pawel
 

jtd

New member
Bez reklam
Czyli wszystko sie zgadza, to jest krok w tyl bo 786 ma kontrast 2 mln, a nowy ma miec 1 mln...

Cena za cienkosc panelu...
 

bonzo

New member
Kontrast 2mln był uzyskany dzięki Local Dimming, które nie jest rozwiązaniem bez wad.
Skoro nowe Samy nie mają LD, to nie mają i takiego kontrastu.
 
Do góry