Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

Jędras2

New member
arcos napisał:
No to super. Jak "pobawisz" się trochę więcej to napisz kolejne twoje spostrzeżenia i opinie.

Czy mówisz o modelu 46'' i o sklepie Net24.pl ?
Bo to kosztuje tam prawie 7700 zł. Model 40'' kosztuje 6400 zł.

W ubiegłym tygodniu 46" mieli po6400zł, w tym tygodniu już nowe ceny od dostawcy i kosztują drożej...
Chodzi oczywiście o NEO24.pl...
 

walery

New member
MAdam napisał:
Skąd wiesz, ze lepsza?? Miałeś 2 modele w domu? Czy wywnioskowałeś to z tego "testu", co raczej nie było testem, tylko opiniami pewnej osoby. Że nie ma podanego kontrastu to już wiemy, ale te wartości co były podawane w milonach np. w A786, czy to jest zgodne z prawdą? Kto to zmierzy? Tego bym się tak nie czepiał. 46A786 to dobry tv, ale też nic tanszy praktycznie od UE46B6000, a ten jednak ma mpeg4, jest super sprawą jak ktoś chce wieszać(super cienki), a jak nie to ma obrotową podstawę a w serii A7 tego było brak

Ok jednak krawędziowe podświetlenie to nie to to samo co w 786 gdzie to podświetlenie daje jednak lepszy kontrast i bardziej równomierne podświetlenie matrycy. Reszta to samo oprócz bajerów.Ta nowa seria jest bardzo dobra. Mi mpeg4 wisi osobiście bo mam sata z dostepem do prawie całego nieba, a że cieniuśki to fakt super.:-D
 

ksvrl

New member
Jakieś nowe opnie od szczęśliwców już posiadających te zabawki :)

Niektórzy piszą o problemie z nierównomiernym podświetleniem ekranu, a inni piszą że po prawidłowej kalibracji on znika a jeszcze inni ze w ogóle nie występuje. Może ktoś ostatecznie zweryfikować te informacje bo trochę trudno mi uwierzyć aby samsung wypuścił panel z taką wadą.

Ja widziałem ten panel wczoraj w sklepie i nie zauważyłem tego problemu fakt ze dopiero teraz o nim przeczytałem i może nie zwracałem na to uwagi. Ja osobiście oglądałem 40" może w czterdziestkach ten problem nie występuje.

A jakość obrazu po prostu rewelacyjna fakt że to była prezentacja samsunga dedykowana zapewne samsungom. I ten design naprawdę robi wrażenie.

Ps. Chyba dobrze zrobiłem że się wstrzymałem z zakupem A856. Chciałem kupić coś cienkiego z dobrymi parametrami i 7000 wprost idealnie spełnia moje wymagania. I 110 wat to nie 230 :cool:.
 

MAdam

New member
Dobrze było by gdyby ktoś miał możliwość porówniania np. właśnie z A856, albo z A756 nowego led-a B6000/B7000. Prawdopodobnie nie jest czarno i ciemno jak w A786 i A956, bo nie może (brak LD)ale gdyby było tak jak np. w A756 z tradycyjnym podświetleniem, to już było by nieźle uważam. Biorąc pod uwagę właśnie grubość tv no i zużycie prądu. Przy wyłączeniu smart-led w A786 było dużo gorzej z podświetleniem niż np. w A656, a co dopiero mówić o A756. Jest jakiś użytkownik, który posiadał przed B6000/B7000 właśnie LCD z serii A756, A856, no ewentualnie A656, ale to już niższa liga?
 

Max123

New member
walery napisał:
Ok jednak krawędziowe podświetlenie to nie to to samo co w 786 gdzie to podświetlenie daje jednak lepszy kontrast i bardziej równomierne podświetlenie matrycy.
Na portalu Nowetrendy wyczytałem: "LED TV posiadają tryb adaptacji poziomu kontrastu do rodzaju wyświetlanego obrazu - tryb NATURAL. Dzięki niemu wyświetlany obraz łączy w sobie wysoką jasność wyświetlania panelu LCD z jednoczesną konową wręcz głębią czerni, osiąganą dotąd tylko na panelu plazmowym". Może ta nowa funkcja zastępuje Local Dimming?
Proszę o komentarze nabywców tych nowych modeli TV.
 

masloww

New member
Bez reklam
dzisiaj w saturnie wrocławskim obejrzałem sobie obraz z tego B7000 - 46"
zwykle to mnie obraz z lcd-ek odrzuca ale ten mnie troche zaczarował, czarny jak smoła, smużenie malutkie; obok stały inne m.in. 46A856; podłączony był ten sam sygnał z BD do wszystkich, B7000 był lepszy o klasę;
niestety cała ta prezentacja była pozbawiona szybkich ruchów, oprócz jednego sekundowego fragmentu, ktory przypomiał mi że to lcd-ek jednak i do plazm mu trochę brakuje jeśli chodzi o płynność ruchu
 

tomek2009

New member
Witam wszystkich.Zastanawiam sie nad kupnem TV i podobnie jak wiele osob bylem juz zdecydowany na konkretne modele Samsunga az tu nagle pojawily sie te nowe LEDy.I teraz juz zglupialem i nie wiem co brac.
Chce kupic 46 calowy i widzialem tego B7000 w euro i nie widzialem by krawedzie byly nierownomiernie podswietlone jednak mialem wrazenie ze ostrosc w nim jest gorsza niz w LCD z tej najwyzszej polki.
Ale na TV sie nie znam i kieruje sie tylko tym co widze dlatego mam prosbe by ktos w miare mozliwosci podpowiedzial mi czy B7000 jest warty 6399 ?
Bo za taka cene mozna teraz kupic 46 cali i obawiam sie ze nie predko bedzie taniej.
 

tomek2009

New member
Jeszcze mam pytanko czy dobrze wyczytalem ze B7000 ma kontrast 1000000 ?
Natomiast nigdzie nie widze jaki ma czas reakcji matrycy bede wdzieczny za te info.
 

slaq

New member
Witam Wszystkich to mój pierwszy wpis na forum.

Z tego co czytałem serie B6000 i B7000 mają czas reakcji matrycy 4 ms, natomiast B8000 mają mieć 2 ms !. Ciekawe czy będą to zupełnie inne (lepsze) matryce, czy takie same tylko szybsze.
 

tomek2009

New member
slaq napisał:
Witam Wszystkich to mój pierwszy wpis na forum.

Z tego co czytałem serie B6000 i B7000 mają czas reakcji matrycy 4 ms, natomiast B8000 mają mieć 2 ms !. Ciekawe czy będą to zupełnie inne (lepsze) matryce, czy takie same tylko szybsze.

czy moglbys podac zrodlo informacji ?
 

boncio1

New member
africates napisał:
Panowie... ale kontrast to jest przeciez podany i to w dosc oczywisty sposob! nieprawdaz?!

Mega to przedrostek wielokrotności jednostki miary wielkości fizycznych o mnożniku 10 do potegi 6tej = 1 000 000 (milion), oznaczany symbolem M

pozdrowionka
pawel

Ale sobie wymyśliłeś :) Niczym sprzedawca ze sklepu dla idiotów.
To ciekawe w takim razie jakim przedrostkiem jest ULTRA lub wysoki w TV Samsunga bez podświetlenia LED?
A w ogóle, Mega to może być równie dobrze 10M...
pzdr
 

bluray

Banned
lcd-ek jednak i do plazm mu trochę brakuje jeśli chodzi o płynność ruchu
Jest dokładnie odwrotnie !
Mniejsze smużenie w plazmach właśnie uwidacznia juddering na plazmach.
Samsungi serii B mają w tej sprawie najlepszy obecnie na rynku moduł od płynności ruchu. Są poza konkurencją.
Pamiętaj, że z reguły materiały typu "demo" są 1080p@60 zaś filmy BD są 1080p@24 i tam jedynie jest problem z brakiem płynności.
Panas zrobił takie demo na BD w 24 fps i skacze niemiłosiernie na ich plazmach.
 

ksvrl

New member
Parametry

Parametry można znaleźć tutaj:

businesswire.com/portal/site/home/permalink/?ndmViewId=news_view&newsId=20090331005271&newsLang=en

tylko nie wiem czy na rynek USA nie poszyły minimalnie inne modele co się często zdarza.
 

MAdam

New member
Bluray ma rację. Ja osobiście wolę smużenie od juddera :) a najlepiej i bez tego i bez tego. Może B8000 albo B750 nam to zaoferuje :)
 

ork10

New member
masloww napisał:
dzisiaj w saturnie wrocławskim obejrzałem sobie obraz z tego B7000 - 46"
zwykle to mnie obraz z lcd-ek odrzuca ale ten mnie troche zaczarował, czarny jak smoła, smużenie malutkie; obok stały inne m.in. 46A856; podłączony był ten sam sygnał z BD do wszystkich, B7000 był lepszy o klasę;
niestety cała ta prezentacja była pozbawiona szybkich ruchów, oprócz jednego sekundowego fragmentu, ktory przypomiał mi że to lcd-ek jednak i do plazm mu trochę brakuje jeśli chodzi o płynność ruchu

Też miałem wrażenie w MM, że obraz jest mało płynny, ale pobawiłem się w ustawieniach i ustawiłem mu w menu "płynny" i efekt zniknął.
 

arcos

New member
ksvrl napisał:
Parametry można znaleźć tutaj:

businesswire.com/portal/site/home/permalink/?ndmViewId=news_view&newsId=20090331005271&newsLang=en

tylko nie wiem czy na rynek USA nie poszyły minimalnie inne modele co się często zdarza.

Pewnie elektronika jest trochę inna. Np. to, że u nich jest inna częstotliwość sieci co determinuje zarówno w kamerach jak i w TV częstotliwość obrazu (np. 120hz).

A zmieniając temat to zauważyłem ciekawą sprawę. Mi osobiście średnio podoba się ta czerwona obwódka i pomyślałem, że wolałbym model 46B7020 (jasna obwódka). Niestety narazie mało jest tych modeli w Polsce.... ale np. w euro.com.pl ten model jest o 1000 zł tańszy niż 46B7000 :). A to ciakawostka... Może się nie sprzedaje :)

Pozdrawiam,
Arcos
 

tomek2009

New member
arcos napisał:
Pewnie elektronika jest trochę inna. Np. to, że u nich jest inna częstotliwość sieci co determinuje zarówno w kamerach jak i w TV częstotliwość obrazu (np. 120hz).

A zmieniając temat to zauważyłem ciekawą sprawę. Mi osobiście średnio podoba się ta czerwona obwódka i pomyślałem, że wolałbym model 46B7020 (jasna obwódka). Niestety narazie mało jest tych modeli w Polsce.... ale np. w euro.com.pl ten model jest o 1000 zł tańszy niż 46B7000 :). A to ciakawostka... Może się nie sprzedaje :)

Pozdrawiam,
Arcos

ciekawy tez jest fakt ze dzis rano wlasnie w euro 46B7000 byl przez pare godzin w sklepie internetowym za 6399 ale zanim sie zdecydowalem kliknac powrocil na 7999 wiec albo sie pomylili albo taka chwilowa promocja to byla no coz pozostaje dalej czekac ale moze i dobrze bo co nagle to po diable a juz sam nie wiem czy ten TV to najlepszy wybor trzeba czekac na konkretne testy.
 

arcos

New member
tomek2009 napisał:
ciekawy tez jest fakt ze dzis rano wlasnie w euro 46B7000 byl przez pare godzin w sklepie internetowym za 6399 ale zanim sie zdecydowalem kliknac powrocil na 7999 wiec albo sie pomylili albo taka chwilowa promocja to byla no coz pozostaje dalej czekac ale moze i dobrze bo co nagle to po diable a juz sam nie wiem czy ten TV to najlepszy wybor trzeba czekac na konkretne testy.

Może mieli chwilowa promocję... :) W maxmedia.pl model 46B700 jest po 6342 zł. Ale nie miałem do czynienia z tym sklepem.
 

petrox

New member
boncio1 napisał:
Ale sobie wymyśliłeś :) Niczym sprzedawca ze sklepu dla idiotów.
To ciekawe w takim razie jakim przedrostkiem jest ULTRA lub wysoki w TV Samsunga bez podświetlenia LED?
A w ogóle, Mega to może być równie dobrze 10M...
pzdr
Witam

Taki o to opis znalazłem gdzieś w necie :

Najważniejsza zmiana w nazewnictwie- Samsung, nie będzie już pokazywał konkretnych wartości kontrastu ! Będzie oznaczał to parametrami:

- wysoki kontrast (kontrast odpowiadający poprzedniej linii, czyli rzędu 30 000-50 000:1)
- Ultra kontrast (kontrast odpowiadający linii poprzedniej, czyli rzędu 50 000-90 000:1)
- Mega kontrast (określenie będzie występowało w TV typu LED, prawie niemierzalny kontrast 2 000 000:1)
 

slaq

New member
arcos napisał:
Może mieli chwilowa promocję... :) W maximedia.pl model 46B700 jest po 6342 zł. Ale nie miałem do czynienia z tym sklepem.

Nie chcę tu nikogo reklamować ale dwa lata temu kupowałem u nich cały sprzęt AGD do kuchni i było bez problemów.

Swoją drogą też mocno zastanawiam się nad tym telewizorem, choć wolałbym poczytać trochę testów i mieć porównanie z 46B8000. Cena jaką podajecie w euro.com.pl była też wczoraj. Miałem nadzieję, że to początek obniżania cen tego modelu ale ..... chyba się myliłem. Swoją drogą zastanawiam się czy czekać na obniżkę, czy nie okaże się za chwilę, że ceny zaczną iść w górę zgodnie z ogólnie obowiązującym ostatnio trendem :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry