Samsung B6000 i B7000 - wszystkie wielkości, wszystko o seriach.

sergio123

New member
Różnica między serią A i serią B

Mam dwa pytania do ekspertów:

1. Jaka jest różnica pomiędzy serią A i serią B?
2. Jaka jest różnica pomiędzy modelami z serii B6xx i B6xxx?

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
 

MAdam

New member
sergio123 napisał:
Mam dwa pytania do ekspertów:

1. Jaka jest różnica pomiędzy serią A i serią B?
2. Jaka jest różnica pomiędzy modelami z serii B6xx i B6xxx?

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
Troszkę pomyliłeś wątek, ale ok, odpowiedzi:
1. Duża :)
2.B6xx to LCD na podświetleniu CCFL, a 6xxx to LCD na podświetleniu LED (EDGE).
 

MAdam

New member
Odpowiedź @Max123
Konkluzja wcale nie musi być podobna i nie jest. Biorąc pod uwagę, chociaż jeden fakt, że A786 i B7000 to dwa różne podświetlenia. A786 przewyższa pod każdym względem A656. I stwierdzi to każdy, który miał telewizory w domu, a nie ogladał je na wystawie w markecie.Autorzy tego testu chyba lubią liczyć ;) . Ale mijają się z rzeczywistością. Uważam, że kolega "@bary" bardzo trafnie podsumował to zagadnienie.
 

sergio123

New member
MAdam napisał:
Troszkę pomyliłeś wątek, ale ok, odpowiedzi:
1. Duża :)

Pisałem, że mam pytanie do ekspertów ...

Czy mógłbym prosić o krótką informację na temat różnic pomiędzy serią A i B?
Nie chodzi mi o szczegóły techniczne, ale raczej o różnice w funkcjonalności.
Dzięki i pozdrawiam.
 

bary

New member
>Samsung celowo nie podaje parametru jasności, bo "Telwizor z >podświetleniem LED świeci słabiej niż tradycyjny. Mimo znakomitego >współczynnika kontrastu jasność w standardowym trybie wynosi JEDYNIE >136 NITÓW, czyli przeszło dwukrotnie mniej od 309 nitów zmierzonych w >modelu lampowym (...)" I tak dalej...

Jasność to jeszcze nie wszystko. Jeśli byłoby to możliwe to życzyłbym wszystkim i sobie żeby w TV nie było żadnego wymuszonego świecenia. Najlepiej gdyby do obserwatora docierało światło odbite, tak jak w realu.
Ponadto współczesne telewizory i tak wystarczająco jasno 'świecą' żeby zadowolić oglądaczy praktycznie w każdych warunkach oświetlenia zewnętrznego. O wiele ważniejszy dla realistycznego odbioru obrazu jest odpowiedni poziom kontrastu.


>"Jeszcze jeden mankament to temperatura barwowa obrazu. Tryb filmowy >- 9000 K, dynamiczny - 12000 K. Już w tym trybie kolory wydają się zbyt >zimne, a w standardowym temperatura przekracza 13000 K!"

Hmm... Jestem ciekawy tego testu, bo 9000 st. K to już dla mnie jest zima.


>Kontrast dynamiczny, podawany 2000 000:1, na obrazie mieszanym >(plansza kontrolna) w telewizorze LED 1739:1, a lampwym - 1380:1!!!

Hohohho, wbrew pozorom takie poziomy kontrastu (jeśli są rzeczywiście takie) to już jest bardzo przyzwoicie :)
A te milion czy dwa miliony do jednego to bujda na resorach!


>Polecam zapoznanie się z całością testu, choć dotyczy starszych modeli >A656 oraz A786, to konkluzja końcowa musi być podobna w odniezieniu do >najnowszych modeli.

Czy na poniższych zdjęciach na 46B7000 w trybie FILM
widzisz 9000 st. K... ? :)
strony.aster.pl/rob/sam.HTML
 

MAdam

New member
sergio123 napisał:
Pisałem, że mam pytanie do ekspertów ...

Czy mógłbym prosić o krótką informację na temat różnic pomiędzy serią A i B?
Nie chodzi mi o szczegóły techniczne, ale raczej o różnice w funkcjonalności.
Dzięki i pozdrawiam.
Bez złośliwości Panie Sergio, nie bez powodu napisałem Duża z uśmiechem. Ponieważ i o serii A i o serii B jest kilka osobnych tematów po kilkaset stron. A akurat zamieścił Pan post w temacie który dotyczy tylko serii B6000/B7000, nowości na rynku z podświetleniem LED. Te TV ma jeszcze nie wiele użytkowników. Proszę poszukać odpowiedzi w tematach dotyczących np. B650 (najpopularniejszy model), albo założyć osobny temat z takim pytaniem, a wtedy na pewno Panu odpowiem jeśli będę miał taką wiedzę. Nie uważam się za eksperta, ale mam bardzo duża wiedzę praktyczną, ponieważ miałem kilka telewizorów w domu Samsunga z serii A (A551,A656,A786,A856). A w skrócie to seria B to zupełnie nowa jakość cała seria ma tuner mpeg4, w modelu B650 jest nowy skaler, lepsze 100HZ, mniejszy pobór energii i jeszcze troszkę mniej ważnych spraw...
 

Daniel07

New member
wzrost

Hm... 2 dni temu zauważyłem wzrost cen modeli B7000, czyżby to tylko akcja świąteczna, czy może jednak ten zapowiadany wzrost cen - słyszałem o 30% - jak na razie wzrost jest o 5%...
 

sergio123

New member
MAdam napisał:
Proszę poszukać odpowiedzi w tematach dotyczących np. B650 (najpopularniejszy model), albo założyć osobny temat z takim pytaniem, a wtedy na pewno Panu odpowiem jeśli będę miał taką wiedzę. Nie uważam się za eksperta, ale mam bardzo duża wiedzę praktyczną, ponieważ miałem kilka telewizorów w domu Samsunga z serii A (A551,A656,A786,A856).

A w skrócie to seria B to zupełnie nowa jakość cała seria ma tuner mpeg4, w modelu B650 jest nowy skaler, lepsze 100HZ, mniejszy pobór energii i jeszcze troszkę mniej ważnych spraw...
Dzięki za odpowiedź - o coś takiego właśnie mi chodziło. Zamierzam kupić telewizor i stąd moje pytanie o różnice pomiędzy tymi seriami - zastanawiam się czy wybrać LE40A756 czy też LE40B650 czy też UE40B6000, zwłaszcza że ceny są mocno zbliżone.

A pisząc "ekspert" miałem na myśli takie osoby jak Pan - właśnie z wiedzą praktyczną na temat funkcjonowania telewizorów Samsung.

Pozdrawiam.
 

Max123

New member
bary napisał:
Czy na poniższych zdjęciach na 46B7000 w trybie FILM
widzisz 9000 st. K... ? :)
strony.aster.pl/rob/sam.HTML
Nie jestem fachowcem, aby odróżnić i to na oko temp. barwową TV. Napisałem o takim teście, mimo wszystko warto się z nim zapoznać, a poza tym oglądałem dwa 40-calowe TV Samsunga, jeden A856, a drugi B7000 i moje odczucia były zbieżne z testerami PC Format, tzn. obraz ciemniejszy, zimniejszy, mniejsza paleta kolorów w LED TV. Początkowo chciałem kupić 52A856 (CCFL), teraz pojawiły się TV z serii B7000 i czekam na ten model, ale 52-calowy. Do końca nie jestem przekonany, mam od 2 lat Samsung 40M86 z podświetleniem ustawionym na 10 i wcale mnie oczy nie bolą, a kolory przy takim podświetleniu wydają się bardziej naturalne, więc ta maksymalna jasność w modelach B7000 (136 nitów wobec 309 nitów w modelu CCFL) jaką można wyciągnać wydaje się zbyt niska...

Według producenta:
- jasność obu TV (46A656 i 46A786) jest identyczna i powinna wynosić... 500 nitów (model CCFL ma zbliżone parametry do deklarowanych),
- kontrast dynamiczny odpowiednio - 50 000:1 / 2 000 000:1, zmierzony - 1380:1 / 1739:1 (oba modele mają porównywalny kontrast!),
- pobór prądu - 240 W / 240 W, zmierzony - 230 W / 210 W (no tutaj rewelacji w energooszczędności LED TV nie widzę :) )

Nie wiem, jakie są rzeczywiste parametry tych nowych modeli TV, ale biorąc to co wyżej pod uwagę, mogę tylko przypuszczać, że są podobne. Odpowiedź przyniosą nowe testy...
 

MAdam

New member
Max123 napisał:
Nie jestem fachowcem, aby odróżnić i to na oko temp. barwową TV. Napisałem o takim teście, mimo wszystko warto się z nim zapoznać, a poza tym oglądałem dwa 40-calowe TV Samsunga, jeden A856, a drugi B7000 i moje odczucia były zbieżne z testerami PC Format, tzn. obraz ciemniejszy, zimniejszy, mniejsza paleta kolorów w LED TV. Początkowo chciałem kupić 52A856 (CCFL), teraz pojawiły się TV z serii B7000 i czekam na ten model, ale 52-calowy. Do końca nie jestem przekonany, mam od 2 lat Samsung 40M86 z podświetleniem ustawionym na 10 i wcale mnie oczy nie bolą, a kolory przy takim podświetleniu wydają się bardziej naturalne, więc ta maksymalna jasność w modelach B7000 (136 nitów wobec 309 nitów w modelu CCFL) jaką można wyciągnać wydaje się zbyt niska...

Nie wiem, jakie są rzeczywiste parametry tych nowych modeli TV, ale biorąc to co wyżej pod uwagę, mogę tylko przypuszczać, że są podobne. Odpowiedź przyniosą nowe testy...

Proste, kup LE52B750 będą lada moment, na zachodzie już są, na pewno lepszy od 52A856, no i unikniesz LED, skoro tak Ci nie leży,no ale nie bedzie to już 2,8 cm grubości tylko pewnie z 10 cm. ale spójrzmy prawdzie w oczy CCFL będzie zanikać, LED to przyszłość.
 

GrieF

New member
Witam... Od dzisiaj mam w domku Samsunga B6000. Obraz z ''enki" bajka. Telewizor kupiony po starej cenie, przed podwyżkami, polecam gorąco. Ale mam jeden problem. Chodzi o to że nie zapisują mi się ustawienia. Po wyłączeniu TV wszystko jest fabrycznie...da się jakoś zapobiec temu? zapisać jakoś ustawienia ?

Edit: Problem rozwiązany. Chodziło o to że TV ustawiony był w trybie "sklep" i każde ustawienia były resetowane. pzdr :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
LED to przejsciówka na ok. 2 lata między CCFL do OLED - to przyszłość. Nawet rzecznik prasowy Samsunga tak sie wyraził.

Nie mniej jednak w MM była chyba w czwartek akcja minus VAT, wiec UE46B7000 mozna było brać za ok. 6300. Załuje, że się nie załapałem. Mam jeszcze parę tygodni do zakupu. Moze jednak będzie taniej...
 

WoJoW

New member
cezaryjozwiak napisał:
Product Availability and Pricing
- Price:
8000 Series – 46-inch class: $3,299.99 / 55-inch class: $3,999.99

7000 Series – 40-inch class: $2,499.99 / 46-inch class: $2,999.99 / 55-inch class: $3,799.99
Wynika z tego, że seria 8 będzie tylko o 200$ droższa od 7? Ciekawe, czy to rzeczywiście prawda, bo myślałem, że za 200Hz jednak trochę więcej zapłacimy.
 

Daniel07

New member
krzysztofradio napisał:
Nie mniej jednak w MM była chyba w czwartek akcja minus VAT, wiec UE46B7000 mozna było brać za ok. 6300. Załuje, że się nie załapałem. Mam jeszcze parę tygodni do zakupu. Moze jednak będzie taniej...
Shit! Że też tego wcześniej nie wiedziałem! Cena musi spaść, teraz jest zdecydowanie za wysoka, chociaż u konkurencji krucho z tak cienkimi TV LED:roll:
 

szataniol

New member
Audio

Witam!
Pytanko nr1:
Czy ktos mi powie jak do telewizorów serii UEXX7000 podłączyć np. słuchawki lub głośniki 2+1 wtykiem minijack? Doszukałem się tylko optycznego wyjścia audio... (???)
Pytanko nr2:
Czy telewizory te posiadają WI-FI czy aby korzystać z serwisu YouTube w tym TV trzeba połączyć się z routerem za pomocą kabla sieciowego?
 

misiukosta

New member
szataniol napisał:
Witam!
Pytanko nr1:
Czy ktos mi powie jak do telewizorów serii UEXX7000 podłączyć np. słuchawki lub głośniki 2+1 wtykiem minijack? Doszukałem się tylko optycznego wyjścia audio... (???)
Pytanko nr2:
Czy telewizory te posiadają WI-FI czy aby korzystać z serwisu YouTube w tym TV trzeba połączyć się z routerem za pomocą kabla sieciowego?
witam

co do pytania nr 1 to mnijacka nie znajdziesz
natomiast jeśli chodzi o pytanie nr 2 to WI-FI jest opcją dostępną tylko po zakupie specjalnego adaptera pod USB, który chyba nie jest jeszcze u nas dostępny więc pozostaje tylko kabel

ja też mam jedno pytanie czy komuś udało się skonfigurować DLNA w tym telewizorze bo ja walczyłem kilka dni i bez efektu - a wygląda to tak telewizor ma połączenie z siecią, YouTube działa bez problemu - a w programie serwerze, który instaluje się na komputerze tam gdzie powinien być widoczny telewizor nie ma go - wymieniłem router ale nic to nie dało - zinstalowałem na drugim kompie i znowu bez efektu - telewizora nie widać
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z brakiem wyjścia słuchawkowego to jest lipa :( Zdaje się, że nawet żadnej przejściówki nie dostaniemy, bo słuchawkowy Jack to analog, a optyk to digital. :( Pozostaje podlączyć do kina i tam się podpiąć.
A może seria B8000 będzie miała?
 

czakiwp

New member
Proponuje sprawdzić poniżesze ustawienia. Są to ustawienia proponowane do oglądania Samsung UN46B7000 w ciemnym pomieszczeniu, sygnał przez wejście HDMI przy rozdziałce 1080p.

--Picture menu
Mode: Movie
Backlight: 3
Contrast: 89
Brightness: 45
Sharpness: 0
Color: 49
Tint: G50/R50

Advanced settings submenu
Black tone: Off
Dynamic contrast: Off
Gamma: +3
Color space: Auto
Flesh tone: 0
Edge enhancement: Off
xvYCC: Off

White balance submenu
R-Offset: 24
G-Offset: 23
B-Offset: 26
R-Gain: 28
G-Gain: 28
B-Gain: 21

Picture options submenu
Color tone: Warm2
Size: Screen Fit
Digital NR: Off
HDMI black level: Normal [grayed out]
Film mode: Off [grayed out]
Blue only mode: Off
Auto motion plus 120Hz: Custom
Custom settings:
Blur reduction: 10
Judder reduction: 0

--Setup menu
Game Mode: Off
Energy saving: Off
:smile:
 

szataniol

New member
Panowie (i Panie opcjonalnie) Czy znajdę na rynku jakieś głośniki z kabelkiem optycznym (pomijajając zestaw kina domowego), które mógłbym podpiąć pod ten TV (UE46B7000), np. jakieś głośniki 2+1 ???
P.S. Tak na marginesie: dźwięk w tym TV z głośników zamontowanych w TV jest po prostu koszmarny :-( poszukuje jakiegoś rozwiazania z głośnikami zewnętrznymi, jeśli chodzi o obraz to trudno mi znaleźć jakieś minusy... może jedynie krawędziowe podświetlenie widoczne wieczorkiem podczas oglądania programu gdy czerń występuję przy krawędziach... widać wtedy przy krawędziach ekranu "plamy" podświetlające ekran... ale tylko wtedy gdy intensywna czerń występuje na krawędziach, jednakże gdy komuś to przeszkadza to proponuję "pobawić" się podświetleniem... Dla mnie problem to DŹWIĘK bo co do obrazu to trudno mi znaleźć jakieś wady.....
 
Do góry