Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie trzeba zaktualizować bibliotekę filmową ; )
Z tych które już zostały wymienione, na pewno chciałbym zobaczyć:
"Zjawę" z Leosiem
Transformers The Last Knight
Power Rangers
Mad Max
Planet Earth 2
John Wick 2
The Martian
Samsara
Prometeusz
Planet of the Apes
Sicario
Pacific Rim
Żołnierze Kosmosu
Blade Runner 2049
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zdecydowanie trzeba zaktualizować bibliotekę filmową ; )
Z tych które już zostały wymienione, na pewno chciałbym zobaczyć:
"Zjawę" z Leosiem
Transformers The Last Knight
Power Rangers
Mad Max
Planet Earth 2
John Wick 2
The Martian
Samsara
Prometeusz
Planet of the Apes
Sicario
Pacific Rim
Żołnierze Kosmosu
Blade Runner 2049

Ostatnio odświeżałem sobie Żołnierze kosmosu. Fajnie było zobaczyć ten film w 4k. Tak samo jak Rambo pierwsze trzy części :)

Z tej listy nie mam tylko Samara, Power Rangers xD Dodałbym jeszcze Dark Knight na testy. Sceny IMAX w 4k niszczą oczy, są tak ostre. Wrażenie potęguje też pełne 16:9.

Planeta Ziemia 2 to moje demo jak chcę komuś puścić coś, aby zrobił WOW. Zawsze działa.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Fajnie wygląda jeszcze Bez słowa na netflix polecam

Wygląda zacnie, światełka szaleją, ale film dla mnie mega nudny.

Armanig masz dobrą liste, a Zjawa w 4k bajeczka jest:)
Dorzuć Moderstwo w orient ekspresie bo jakość tego filmu powala. Jak będę w domu to zobaczę co mam na dysku i Ci coś dopiszę bo perełki zostawiam. Ogólnie to szybko pamięć znika przez filmy 4k. Kolekcja Nolana w 4k to już TB.
 

cruzier

New member
Pełno zachwytów ah i oh... @armanig rozumiem, że stacjonarnie brałeś w sklepie na miejscu?... Wczoraj byłem w MM inobok stal Sony FX8505 i w trybie kinowym świecił ostrzej i lepiej od tego Samsunga.... Czy to wynika że złego ustawienia tego Tv ??
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie leniwi, pytania typu ile daleś oraz pytanie cruziera o świeceniu tv mają już udzielone odpowiedzi w tym wątku. Raptem 16 stron do przeglądnięcia.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Mam pytanko do tych co mają nu8002 /8042/8072 czy ten tv odtworzy materiały z pena 4k które zajmują maksymalnie 1gb bo chce przetestować ten tv.?
I jak ściągnąć z YouTube trailery w 4k filmów?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tryb "Film" z Samsungu jest wyblakły, ciemny i bez szczegółów.
Ten który mam w domu właśnie takie miał nastawy defaultowe w trybie "film", zero ostrości.
Dopiero po ustawieniach obraz się zmienił nie do poznania.
Podobnie tryb "dynamiczny", ten świeci mocno i typowo pod sklep, ale znowu traci szczegóły przez tą jaskrawość. Te szczegóły są pokazywane przez sprzedawców na "dowód", a wystarczy pobawić się ustawieniami. Pisałem o tym kilka stron wstecz.
Oczywiście, to dalej nie zmienia faktu, że jeden czy drugi gdzieś tam może być lepszy.

Niech każdy kupuje co chce, bo tak jest tak jak pisałem na samym początku, nie ma tu żadnych przegranych, ale niech ocena będzie na stanie faktycznym możliwości, a nie na tym co widać w sklepie. Dodatkowo, w jednym sklepie jeden tv na wysokości oczu, drugi na podłodze, to o czym my w ogóle mówimy. Już same kąty które w VA są średnie, powodują, że tracimy przynajmniej 20-30% jakości porównując w ten sposób.

Ja natomiast ponawiam pytanie, czy model który jest u nas Sony 85xf8596, to jest dokładnie to samo, co Sony X850F - ten w USA ma takie oznaczenie? Albo inaczej, czy model w UK pod nazwą XBR-XF85, to ten co jest u nas? Te dwa ostatnie, to, to samo. Więc będzie wiadomo. Pytam z ciekawości, bo mam pewne info od gościa który testował, ale nie wiem czy rozmawiamy o tym samym.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Ja właśnie korzystam z trybu film jedynie zwiekszylem ostrość delikatnie .jakie zmiany wprowadziłes u siebie na jakim trybie oglądasz.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też korzystam z trybu "film", ale wrzucałem sporo różnych materiałów, jak chociażby te, gdzie jest czerń i ziemia, jest to na YT. Drobne zmiany w menu i od razu wyrzuca więcej detali - na już wymagającym materiale, trzeba pauzować i klikać. Podobnie z detalami na którymś filmie, wydawało się, że wszystko super, ale pauza i ponownie na twarzy wyskoczyły różnice.
Jeszcze będę patrzył na innych materiałach i odpuszczam.
Teraz, to chce korzystać, a nie siedzieć i grzebać. Bez przesady ; )
Jeszcze musiałem dokupić wieszak za 400zł i mam problem ze ścianą.
Tym się muszę zając.

Jak chcecie, to wrzućcie nastawy, porównamy, chociażby z ciekawości.
Na innych forach są już różne wpisy, ale ja mam swoje metody.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jeszcze będę patrzył na innych materiałach i odpuszczam.
Teraz, to chce korzystać, a nie siedzieć i grzebać. Bez przesady ; )
Jeszcze musiałem dokupić wieszak za 400zł i mam problem ze ścianą.
.

Dokładnie - włączaj film i oglądaj a nie grzeb co chwila :lol:
Jaki masz problem ze ścianą ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Problem mam taki, że poprzedni TV 80" był większy od obecnego 82".
Taki psikus ; ) Została dziura naokoło, bo tv był we wnęce - w sensie wybudowałem ścianę dodatkową i tv się prawie licował z nią, jak na filmach SF ; ) a tyłek wszedł do ściany, ale to już nie przejdzie drugi raz, bo inna budowa Samsunga. Chociaż sam w sobie Sam, świetny ma wygląd z taflą zamiast ramek, teraz się zastanawiam czy nie wrzucić czarnego szkła na ścianę telewizyjną. Zobaczymy.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co ciekawe, przed chwilą przetestowałem niemal 1:1 ten sam trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=KxoQUjTyBNY

Jeden odpalając YT na Shieldzie
Drugi odpalając na YT w TV.

Na Shieldzie daje się zauważyć delikatnie gorszą jakość w szczegółach.
Przełączając szybko na TV i apke YT która jest na pokładzie, jakość się polepsza, nie duże różnice, ale minimalne są.
Pewnie mało kto by zauważył, ale jak porównany, to widać.

Z TV leci długi kabel do ampli, a do ampli osoby do Shielda.
Zmieniałem już ten od Shielda do Ampli i różnicy nie ma, pozostaje podmienić główny, który leci z ampli do TV.
Idę kupić jakiś kabel HDMI 3m "Certyfikowany Premium" dla świętego spokoju, ale wierzyć mi się nie chce.
 
Ostatnia edycja:
Do góry