Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Widziałem, są też HAMA. Jeden i drugi z "certyfikatem".
Wezmę jeden z dwóch, tyle, że 3m.
Dla mnie najlepszy cena jakość to Unitek 2.0. Testowałem wersję 10m vs jakiś Purelink 2x droższy. Na tym drugim były problemy w połączeniu z One X, a tańszym Unitek wszystkie ustawienia obrazu wykryte poprawnie. Samo opakowanie kabla w pudełku itd. robi wrażenie jakby był minimum 10x droższy :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Pełno zachwytów ah i oh... @armanig rozumiem, że stacjonarnie brałeś w sklepie na miejscu?... Wczoraj byłem w MM inobok stal Sony FX8505 i w trybie kinowym świecił ostrzej i lepiej od tego Samsunga.... Czy to wynika że złego ustawienia tego Tv ??
Ustawienia to podstawa. Druga sprawa, że kolega przesiadł się ze starego Sharpa, dlatego jest spory progres. Ten Samsung w swojej cenie nie ma konkurencji. Sam jestem z niego zadowolony, ale przesiadłem się z OLEDa 4K i trzeba było przełknąć kilka rzeczy w porównaniu do OLED, aby mieć TV +80" ;)
 

kuba378

Active member
Armani mówisz że pauzujesz i próbujesz wydobyć jak najlepsze szczegóły ustawieniami.

Powiedz na jakiego typu filmach? :D :p

Albo lepiej nie pisz, doczytałem że "na twarzy wyskoczyły różnice", to już się domyślam :D

Pewnie za późno zapauzowałeś ;)
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Armaning pytanko mam jak juz podepniesz xbox x pod swoje nu możesz mi spr jakiś film 4k hdr jak zachowuje się napęd uhd w xboxie x czy jest cichy?
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Armaning sprawdź sam balans bieli u siebie z nastaw które wstawiłem wyżej zobaczysz jak obraz się poprawia . Kolorów nie wstawiłem zostawiłem auto i zmieniłem z ciepły 2 na 1 jest kozak
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawienia to podstawa. Druga sprawa, że kolega przesiadł się ze starego Sharpa, dlatego jest spory progres. Ten Samsung w swojej cenie nie ma konkurencji. Sam jestem z niego zadowolony, ale przesiadłem się z OLEDa 4K i trzeba było przełknąć kilka rzeczy w porównaniu do OLED, aby mieć TV +80" ;)

Progres jest, ale bez przesady ; )
Na Sharpie czerń była ok, a co najwazniejsze równo podświetlona.
Następnie, odpalając materiał 4K (czyli dobre żródlo) na matrycy FHD, jakość na prawdę fajna.
Natomiast granie w porównaniu do Samsunga, to już nie ma co porównywać.
Generalnie, nie ma żadnej przepaści. Nie ma mowy.
Jeżdzę na prezentacje topowych modeli od lat, czy to targi, czy salony jak jest okazja i do domu wracałem bez bólu.
Za każdym razem odpalałem swój tv z przyjemnością i gdyby nie gry, to pewnie nie wymieniałbym swojego, a przeczekał jeszcze 2,3 lata.
Oczywiście teraz jest lepiej, a do tego miazga w przypadku gamingu, ale nie przesadzajmy już ; )
Zapewne inne wrażenia mają osoby które przesiadają się z mniejszych tv (nawet lepszych), na większe.
Tutaj dochodzi efekt "wow" już w postaci samej przekątnej, sumuje się to z jakością obrazu i mamy euforie, mnie ta radość z przekątnej ominęła.


Armaning sprawdź sam balans bieli u siebie z nastaw które wstawiłem wyżej zobaczysz jak obraz się poprawia . Kolorów nie wstawiłem zostawiłem auto i zmieniłem z ciepły 2 na 1 jest kozak

Zaraz wklepie.
Podświetlanie masz na 11? To akurat mi nie pasuje.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Tak mam na 11 bo to odpowiada jasnosci studyjnej zmieniłem odcień na ciepły 1 bo według mnie 2 jest za bardzo żółty. Wklepalem balans bieli bez korekty kolorów zostały auto. Oglądam teraz polecany przez kolegę wyżej Altered Carbo z netflixa i jest naprawdę kozacko to na tym filmie wykąpałem te nastawy i szczenka na podłodze dałem też ostrość z 0 na 5. Na zwyklym sd mam local dyming na minimum i poprawa kontrastu of a na hdr local diming na Maxa i ten sam balans bieli z rtings.w hdr nie tykam podświetlenia jest na maxa.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A kto mówił, że wygląda dobrze? ; )
Oczywiście, że nie ma rewelacji, bo nie o to chodziło, ale właśnie na tym filmie zauważyłem różnice pomiędzy Shieldem, a TV. Widać to na początkowych scenach, od 30s do 34s np.
Odpal sobie na konsoli, a potem na TV, bo u mnie nie jest idento.

Tak czy inaczej, kabel kupiłem Hamy, jako jedyny miał certyfikat i ma pewność.
Ja wiem, że można go nalapić na większość obecnych z odpowiednimi parametrami, ale dla mnie kupowanie następnego kabla, to wyrzucania kasy w błoto.
Mam cały pakiet kabli za dużo większe pieniądze, ale żaden w 3m.
Chociaż ta Hama fajnie wygląda, pasuje kolorem do głośników i chyba sobie wszystkie wymienie do kompletu ; )

WuMike,
Dokładnie, dodatkowo porównywania nawet tych samych modeli w tej samej przekątnej może przynieś różne rezultaty, ale wiadomo o co chodzi, można wklepać i z ciekawości potestować.
Ja się zastanawiam nad kalibracją w domu, zobaczymy.

Package-Edit-2.jpg
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Progres jest, ale bez przesady ; )
Na Sharpie czerń była ok, a co najwazniejsze równo podświetlona.
Następnie, odpalając materiał 4K (czyli dobre żródlo) na matrycy FHD, jakość na prawdę fajna.
Natomiast granie w porównaniu do Samsunga, to już nie ma co porównywać.
Generalnie, nie ma żadnej przepaści. Nie ma mowy.
Jeżdzę na prezentacje topowych modeli od lat, czy to targi, czy salony jak jest okazja i do domu wracałem bez bólu.
Za każdym razem odpalałem swój tv z przyjemnością i gdyby nie gry, to pewnie nie wymieniałbym swojego, a przeczekał jeszcze 2,3 lata.
Oczywiście teraz jest lepiej, a do tego miazga w przypadku gamingu, ale nie przesadzajmy już ; )
Zapewne inne wrażenia mają osoby które przesiadają się z mniejszych tv (nawet lepszych), na większe.
Tutaj dochodzi efekt "wow" już w postaci samej przekątnej, sumuje się to z jakością obrazu i mamy euforie, mnie ta radość z przekątnej ominęła.




Zaraz wklepie.
Podświetlanie masz na 11? To akurat mi nie pasuje.
Miałem pisać, że nie było u Ciebie wow pod względem przekątnej. U mnie też nie, bo projektora używałem codziennie, a tu jednak ekran mniejszy. W każdym razie najważniejsze, że jesteś zadowolony (ja też, żeby nie było). Kolejna wymiana to już OLED 90" - 95" albo tak jak pisałem wcześniej Micro Led :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 85 ” wypada jednak lepiej niż Samsung. Wielkość 85” tez lepiej wyglada niż 82”. Możliwości tez zdecydowanie lepsze niż ma Samsung.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednym słowem Sony, to chodzący ideał, a ten LG 86" na IPS'ie też taki wspaniały?
Jakie konkretnie możliwości?

Miałem pisać, że nie było u Ciebie wow pod względem przekątnej. U mnie też nie, bo projektora używałem codziennie, a tu jednak ekran mniejszy. W każdym razie najważniejsze, że jesteś zadowolony (ja też, żeby nie było).

U mnie generalnie filmy lądują na projektorze, ale to tv chodzi cały czas.
Seriale, programy i teraz będzie więcej filmów, no i w końcu najważniejsze, gry. Prosty wybór.
Nie ma co się rozczulać.
Gdybym nie brał 5 letniej gwarancji, tv kosztowałby mnie 9400zł. Pff...

Kolejna wymiana to już OLED 90" - 95" albo tak jak pisałem wcześniej Micro Led :D

Amen ; )
 
Do góry