Samsung 82" vs Sony 85" vs LG 86"?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie Pany, ustawianie, testy, materiały, wnioski. Warunki - dzień, noc.
Żródła wszystkie możliwe, od SD, poprzez HD i UHD, konsola ; )

W skrócie:

Niebo a ziemia na plus po tym co widać w sklepach bez kilkugodzinnej konfiguracji ustawień - a jeszcze dużo przede mną i nie piszę tu o kalibracji profi w domowych warunkach, bo po takiej dopiero można faktycznie ocenić co ten tv potrafi.
Być nawet może zamówię kalibrację do domu, a tymczasem wyciskam sam co mogę i różnice są duże.

To nie ma nic wspólnego ze sklepem.
Jakieś tryby dynamiczne, czy nawet filmowe w sklepie i odpalanie jakiś dem, bez wejścia w ustawianie (trzeba jeszcze wiedzieć co zrobić) nie ma żadnego sensu.
Tego nie da się zrobić w takich warunkach, a już oceniać cokolwiek mija się z celem.

To co było "wadą" w sklepie dla jednego modelu i na tej fali cała dyskusja ze sprzedawcą i dorabianie przez niego ideologi "bo przecież Pan widzi sam), to po odpowiednich nastawach, zupełnie nie ma znaczenia, a wręcz taka rozmowa szkodzi i wypacza rzeczywistość. Jak ktoś nie poświeci więcej czasu i nie uderzy w kilka miejsc, to pozamiatane.
Mi się udało spotkać jednego czy dwóch, który już na dzień dobry naświetlili temat i wszystko się potwierdziło.
Zresztą są też testy w sieci, też można sporo się dowiedzieć.
Dla mnie i tak najważniejsze są moje oczekiwania, wiedziałem co chce, co jest, a i tak wyszło lepiej jak oczekiwałem.

Czerń lepsza od mojego, zresztą nie ma co porównywać całości.
Jestem na prawdę zdziwiony, nastawiałem się w tej materii na coś gorszego - straszenie, że to czy tamto, szkoda gadać, jak widuje bardzo drogie tv na prezentacjach i to one są dla mnie wyznacznikiem, to uważam, że ten tv w swojej cenie wypada na tyle dobrze, że nie ma powodów do zmartwień.

Matryca też bez jakiś cloudingów jak to widzimy od lat w różnych miejscach w sieci, wręcz jest na prawdę świetnie (za tą cenę??), śmieje się, że może po tych dyskusjach w sklepie wysłali mi jakiś "premium" egzemplarz ; ) Tego się najbardziej obawiałem - czerni i przede wszystkim cloudingu.

Jeżeli chodzi o konsole, to co tu komentować. Bajka.
Ta płynność robi niesamowitą robotę i właśnie o to mi chodziło. Chce się grać, a gry w 4K + HDR?
Nie muszę chyba komentować.
Z tego tytułu jestem najbardziej zadowolony, właśnie m.in dlatego wgl. wziąłem pod uwagę Samsunga.
Ps. Byłbym zapomniał, genialny wręcz pilot. W prostocie siła. Bardzo mi przypadł do gustu.

A konsola? Też już jest ; )
Ostatnia sztuka się trafiła w sklepie w tym kolorze, a właśnie bardzo chciałem złoto-szarą.

 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig
Od początku pisałem, że to dobry tv i za takie pieniądze może banan pojawiać się na twarzy. Odpal filmy, które pisałem Ci na priv, a zobaczysz jak to fajnie świeci:)

btw jak konsola już jest to poogarniaj sobie wszystko na spokojnie i pamiętaj, że jestem gotowy do grania online;)

Btw
Ja już pociągi kroje
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, w MM. Cene podawałem, śmieszna. Możesz potargować. 5 lat gw. więc niech się dzieje co chce.
Zwroty to samo, do 30dni jak coś nie będzie pasować.

Pakolo,
Wrzuć tą listę tutaj też, właśnie chcę uzupełnić kolekcję ; )
A co do grania, to tam zaraz coś skrobnę.

Btw.
Jeszcze w kwestii obsługi samego pilota, świetna jest obsługa tym pilotem od tv, kablówki, czy konsoli, ale przestało mi działać przełączanie kanałów w kablówce i obsługi konsoli. Działa samo volume.
W międzyczasie podłączałem konsole bezpośrednio pod tv (w ramach testu, bo nie wykryło wszystkiego przez ampli), potem znowu wróciłem do połączenia przez ampli.

Jeszcze druga sprawa, wykrywa Wam konsole (czyli też tryb) jak jest podłączone przez ampli wszystko? U mnie tylko jak połącze bezpośrednio.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
Fajnie że jesteś jednym z zadowolonych z tego tv tak samo jak ja, sprawdza się opinią że ten model ma jedną z narowniej podswietlonych matryc na rynku w tej klasie mnie czerń też pasuje . Napisz jak banding?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Armanig lista top 4k hdr:
Transformersy

Avengers Infinity War, wiem że nie lubisz, ja też średnio przepadałem za avengersami, ale ta część wizualnie bomba i czarny charakter świetny:)

Altered Carbon na netflixie, wizualnie miazga

Lost in Space podobnie jak Altered Carbon

Morderstwo w Orient Ekspresie również wiuzalnie rewelka

Z ostatnich moich pozycji, które widziałem to Meg ze Stethamem. Film słaby, ale kolorki ładne.

Ogólnie na netfliksie Dark, Stranger Things i kilka innych seriali fajnie się ogląda.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To już sprawdzam ;)
Avendzersa też sprawdzę na bank, nie było tak żle z tą ostatnią częścią ; )

Kaper,
Jest równo podświetlona, jeżeli coś jest, to na prawdę na granicy - pewnie kwestia egzemplarza.
Ja na takie rzeczy jestem uczulony, gdyby mi coś przeszkadzało, to już bym wymieniał. Zresztą tak oznajmiłem, że będę wymieniał do skutku, powiedzieli, że nie ma problemu ; )
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Fajnie że jesteś jednym z zadowolonych z tego tv tak samo jak ja, sprawdza się opinią że ten model ma jedną z narowniej podswietlonych matryc na rynku w tej klasie mnie czerń też pasuje . Napisz jak banding?
Też masz 82"? Coś dużo osób ma ten TV. Jak go kupowałem to chyba byłem pierwszy na forach, bo nikt nic nie pisał :D
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Świetnie że tak trafiłeś ja dopiero za 2 razem ale teraz jest świetnie jestem bardzo zadowolony nawet poprosiłem o wycenę dodatkowej gwarancji od Samsunga. 1 rok 250 , 2 rok 500, 3 rok 750 jest to gwarancja producenta bez wylaczen za amortyzacje.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armaniś,obczaj sobie Twoją ulubienicę w UHD (Lucy) :D

Na YT też coś tam widać ;)
[youtube]1La4QzGeaaQ[/youtube]
[youtube]hVvEISFw9w0[/youtube]
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Piramida ta wstawka Peru jest przekoloryzowana. Zielonego tam jest tak dużo jak u Felixa Gallardo na plantacji:)

Najlepszy jest filmik Samsung Chasing the Light w HDR.

Piramida pochwal się coś Ty kupił za Mantę.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piramida ta wstawka Peru jest przekoloryzowana. Zielonego tam jest tak dużo jak u Felixa Gallardo na plantacji:)

Wynajęty na potrzeby filmiku ogrodnik,przesadził z podlewaniem :D

Najlepszy jest filmik Samsung Chasing the Light w HDR.

A co on taki prześwietlony :D

Piramida pochwal się coś Ty kupił za Mantę.
Z zayebistą czernią :D
banding-tv.jpeg
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To może gameplay z GTA 6 (tu akurat spokojny gracz) ? ;)
[youtube]s9VYTn5h8VQ[/youtube]

Niby sprzęt nie jakiś kosmiczny,ale podoba mi się sposób filmowania,ruch,ostrość,szczegóły.
Kolory trochę odstają ;)
 
Do góry